Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Squier Bullet Strat ili Yamaha Pacifica 012

[es] :: Muzička produkcija :: Squier Bullet Strat ili Yamaha Pacifica 012

[ Pregleda: 3341 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ac1bd4
Stara Pazova

Član broj: 76735
Poruke: 437
212.200.179.*



+35 Profil

icon Squier Bullet Strat ili Yamaha Pacifica 01210.03.2008. u 19:08 - pre 195 meseci
Po naslovu teme se moze videti da sam totalni pocetnik i da kao takav ne planiram da dam mnogo kesa za elektricnu gitaru pa se dvoumim izmedju Squier Bullet Strat i Yamaha Pacifica 012. Svasta sam procitao i o jednoj i o drugoj ali sta vredi kada u zivotu nisam svirao gitaru pa ni ne znam da procenim koja je bolje resenje. Dobro bi mi dosle sve informacije i svi saveti pa vas molim da mi pomognete. Interesuju me i cene ovih gitara jer mi iz Miros music-a ne odgovaraju na mail, a ne znam koga drugog ni da pitam. Inace za pocetak planiram da koristim kompjuter kao procesor za sve i svasta, a mini liniju ili slicne uredjaje kao pojacalo. Uzgred kao glavnu razliku sam uglavnom naletao na hambuckera kojeg 012 ima dok bullet ima tri single coil magneta. S obzirom da nemam pojma kako koji zvuci bilo bi mi od velike koristi da neko ko ima tri single coil ili dva single coil i jednog hambuckera (ili bilo koju drugu kombinaciju) okaci kratak snimak bez ikakvih efekata cisto da me malo obrazuje.
 
Odgovor na temu

acaradio
Aleksandar
Batajnica

Član broj: 42245
Poruke: 1780
*.dynamic.sbb.co.yu.



+30 Profil

icon Re: Squier Bullet Strat ili Yamaha Pacifica 01210.03.2008. u 21:12 - pre 195 meseci
Evo ovako...taj Squier mozda jeste kineska krntija, ali je (bar onaj koji sam ja probao) mekan za sviranje, tj. prijatan za prste...zato mu je zvuk jadan, prazan i plastican.
Pacifica je gitara kod koje treba posebno obratiti paznju na ispravnost vrata, jer sam do sada video tri Pacifice sa izvitoperenim vratom...ali naravno, ima mnogo bolji zvuk od pomenutog Squiera.

Kada ides u nabavku gitare, obavezno povedi nekoga da isproba instrument...mada, iskreno, u tom cenovnom rangu ne mozes da nabavis dobru gitaru, mozes samo slucajno da naletis na potpuno ispravan i funkcionalan instrument, sto je takodje pun pogodak ako ti se posreci.
 
Odgovor na temu

ac1bd4
Stara Pazova

Član broj: 76735
Poruke: 437
*.opera-mini.net.



+35 Profil

icon Re: Squier Bullet Strat ili Yamaha Pacifica 01211.03.2008. u 09:57 - pre 195 meseci
Hm, potpuno funkcionalan instrument. A pacifica 112? Je l' zna neko koliko ona kosta i koliko bi bila dobra ideja nju da uzmem? Mada naleteo sam na mnogo "modela" tipa 112J, 112V,.. koja je razlika? Sto se tice ispravnosti vrata da li to znaci da im je vrat jos u prodavnici izvitoperen ili se obicno posle nekog vremena izvitoperi?
 
Odgovor na temu

acaradio
Aleksandar
Batajnica

Član broj: 42245
Poruke: 1780
217.24.18.*



+30 Profil

icon Re: Squier Bullet Strat ili Yamaha Pacifica 01211.03.2008. u 10:39 - pre 195 meseci
Citat:
ac1bd4: Sto se tice ispravnosti vrata da li to znaci da im je vrat jos u prodavnici izvitoperen ili se obicno posle nekog vremena izvitoperi?

Vec u prodavnici...i to je slucaj sa dosta instrumenata.
Ja sam prosle jeseni kupovao novu gitaru i nameracio se na jedan predivni Epiphone SG...odem u prodavnicu, uzmem gitaru u ruke, a ona jadna zuji na nekih 7-8 mesta...ispostavilo se da su pragovi lose ukucani...uzmem drugi primerak, vrat izvitoperen, a zice podignute da bi se "prikrila sramota"...ajd' da je u pitanju neka gitara za 100-njak evra, ali ovaj model je kostao vise od 400 e...katastrofa, dusa me zabolela.
Zato treba biti oprezan. Medju jeftinim gitarama se mogu zadesiti veoma ispravni primerci (nisu neki kvalitet, ali odlicni za vezbanje i za pocetnike), kao sto se sa druge strane desava da skuplje gitare imaju neku tehnicku gresku.
 
Odgovor na temu

ac1bd4
Stara Pazova

Član broj: 76735
Poruke: 437
*.ETF.BG.AC.YU.



+35 Profil

icon Re: Squier Bullet Strat ili Yamaha Pacifica 01217.03.2008. u 09:35 - pre 195 meseci
Hvala na pomoci. Jos malo cu traziti, zverati levo desno pa cu valjda napokon odluciti.
 
Odgovor na temu

Gitarista
Gitarista
Kraj monitora,onog crnog

Član broj: 83280
Poruke: 285
*.dialup.neobee.net.



+1 Profil

icon Re: Squier Bullet Strat ili Yamaha Pacifica 01218.03.2008. u 22:47 - pre 195 meseci
Pa vidi ovako,ako si pocetnik i kreces da ucis da sviras a kupujes JAKO jefinu gitaru onda ti je manje bitan ton od toga da gitara ima ok vrat,da dobro kotira,da joj civije budu solidne da je ne bi stimovao na svakih 5 minuta itd...
Kao sto Aca rece,povedi nekog iskusnijeg sa tobom da pogleda yamahu,ebes zvuk jer ti ja sada bitno ucenje,a za ucenje je prece ono sto sam prvo napisao od zvuka,zar ne.Kasnije ces sigurno kupovati neku daleko kvalitetniju gitaru.
Pozdrav!
 
Odgovor na temu

[es] :: Muzička produkcija :: Squier Bullet Strat ili Yamaha Pacifica 012

[ Pregleda: 3341 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.