Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sombor-Photo, molim kritike i komentare

[es] :: Web dizajn i CSS :: Kritike :: Sombor-Photo, molim kritike i komentare

[ Pregleda: 11613 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

BytEfLUSh
Neven Pintarić
Nano-mage Engineer, Slave SysAdmin
Sombor

Član broj: 21153
Poruke: 5499
*.dynamic.sbb.co.yu.



+14 Profil

icon Sombor-Photo, molim kritike i komentare10.03.2008. u 16:46 - pre 196 meseci
Adresa je http://www.sombor-photo.net
Sajt nije u mome vlasništvu, dizajn je manje/više moj (vlasnik sajta je sam odradio neke delove), ali sam celokupan PHP kod sajta uradio od nule. Neki delovi su u pripremi, što ne znači da je sajt nedovršen - sajt je funkcionalan i posećen već više od godinu dana samo što je vlasnik sajta tražio da se "pripreme" stranice za features koje će tek uslediti. Uglavnom tražim kritike na:

- Kompatibilnost sa browser-ima. Sajt je prvenstveno testiran u Firefox-u (opet, vlasniku sajta nije bitan IE i Opera, ali ja želim da ga napravim u potpunosti komatibilnim sa ovim browser-ima) ali i tu ima nekoliko bug-ova (npr. "famozni" Firefox incremental loading bug kojeg nikako da se otarasim). Ako imate neke predloge za CSS/HTML kako bi se ovo rešilo, bio bih vam zahvalan na tome.
- Sam dizajn - priznajem da sam više programer nego dizajner, i shvatam da je dizajn sajta daleko od savršenog. Svaki predlog je dobrodošao - bilo da se tiče izbora boja, rasporeda elemenata stranice ili štogod...
- Features - ako slučajno zađete malo dublje u sajt i shvatite da bi neka mogućnost bila od koristi - javite.
- Security - molio bih da se svaki problem oko sigurnosti sajta ipak pošalje na PP ili E-Mail. Čim rešim problem, javljam se na ovoj temi sa porukom u čemu je problem bio, ko ga je otkrio i kako je rešen.

Hvala unapred! :)

Putuj planeto, super smo se družili
nama je lepo, taman kako smo zaslužili!
 
Odgovor na temu

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Član broj: 10261
Poruke: 2800
212.62.47.*

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: Sombor-Photo, molim kritike i komentare10.03.2008. u 17:01 - pre 196 meseci
Najkrace receno bez ukusa.
Boje skroz lose uklopljene poreporucujem ti neku literaturu iz TOP tema o bojama
i neke gotove palete boja koje se slazu i koje su prijatne za oko.
Font tag u 2008 god?font tag je odavno deprecated.
Takodje me interesuje zasto non stop radis mesavinu externog CSS i inline?
Jel postoji neki odredjen razlog za to?
U sigurnost u usability ne bih zalazio jel me je sajt odbio na prvi pogled.
Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
Odgovor na temu

BytEfLUSh
Neven Pintarić
Nano-mage Engineer, Slave SysAdmin
Sombor

Član broj: 21153
Poruke: 5499
*.dynamic.sbb.co.yu.



+14 Profil

icon Re: Sombor-Photo, molim kritike i komentare10.03.2008. u 19:03 - pre 196 meseci
Hvala na komentaru.

Boje jesu loše uklopljene, i je jedna od prvih stvari koje želim da promenim; boje je manje/više birao vlasnik sajta koji je na prvoj kombinaciji "podnošljivo" rekao "e - može", čisto da bi sajt bio što pre gotov. Naravno, to nije izgovor i ovo je jedna od bitnijih stvari koje se moraju promeniti pošto ovo jeste prilično odbojno.
Font tag je stavljan u neke delove sajta koji su rađeni "za-manje-od-pet-minuta" i, iako je deprecated, i dalje funkcioniše te se time nisam mnogo bavio. No, krajnji cilj jeste napraviti sajt koji je u potpunosti urađen po web standardima i koji funcioniše u svim popularnijim browser-ima; doduše, ovo drugo mi je za sada prioritet.
Mešavina inline i externog CSS-a je tu zato što se u eksternom CSS-u uglavnom nalaze stilovi koji su korišćeni na više stranica, dok se inline nalaze stilovi koji se koriste, recimo, samo za isključivo taj element. Naravno, i tu verovatno ima nekih propusta ali, po meni, taj princip je najbolji.

Putuj planeto, super smo se družili
nama je lepo, taman kako smo zaslužili!
 
Odgovor na temu

NeonDragon
onaj odande
Pančevo

Član broj: 169069
Poruke: 184
*.adsl-1.sezampro.yu.

Sajt: www.neondragon.iz.rs


Profil

icon Re: Sombor-Photo, molim kritike i komentare10.03.2008. u 21:13 - pre 196 meseci
Citat:
BytEfLUSh: Hvala na komentaru.
Boje jesu loše uklopljene, i je jedna od prvih stvari koje želim da promenim; boje je manje/više birao vlasnik sajta koji je na prvoj kombinaciji "podnošljivo" rekao "e - može", čisto da bi sajt bio što pre gotov. Naravno, to nije izgovor i ovo je jedna od bitnijih stvari koje se moraju promeniti pošto ovo jeste prilično odbojno.

sve si sam rekao
Citat:
BytEfLUSh:
Font tag je stavljan u neke delove sajta koji su rađeni "za-manje-od-pet-minuta" i, iako je deprecated, i dalje funkcioniše te se time nisam mnogo bavio. No, krajnji cilj jeste napraviti sajt koji je u potpunosti urađen po web standardima i koji funcioniše u svim popularnijim browser-ima; doduše, ovo drugo mi je za sada prioritet.

to sto nesto funkcionise nije razlog da se koristi. stavise, font tag bi trebao da izbegavas u svakom slucaju, pogotovo ako ces da radis sajt koji zahteva menjanje sadrzaja/dizajna posle nekog vremena (tj, kada neki trend u dizajnu prestane da se aktivno koristi
Citat:
BytEfLUSh:
Mešavina inline i externog CSS-a je tu zato što se u eksternom CSS-u uglavnom nalaze stilovi koji su korišćeni na više stranica, dok se inline nalaze stilovi koji se koriste, recimo, samo za isključivo taj element. Naravno, i tu verovatno ima nekih propusta ali, po meni, taj princip je najbolji.

Pa napravi klasu i smestaj u span tag ili stavec
what would master yoda do? your but, kick it, he would.
 
Odgovor na temu

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Član broj: 10261
Poruke: 2800
212.62.47.*

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: Sombor-Photo, molim kritike i komentare10.03.2008. u 22:08 - pre 196 meseci
Pa ako imas pravila koja se pojavljuju samo na odredjenim stranicama onda
se baci malo u modularnost. Napravi CSS fajlove koje ces @importovati
samo na stranicama na kojima se koriste. Naravno span tag je must :)
Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
Odgovor na temu

BytEfLUSh
Neven Pintarić
Nano-mage Engineer, Slave SysAdmin
Sombor

Član broj: 21153
Poruke: 5499
*.dynamic.sbb.co.yu.



+14 Profil

icon Re: Sombor-Photo, molim kritike i komentare10.03.2008. u 23:27 - pre 196 meseci
Citat:
NeonDragon: to sto nesto funkcionise nije razlog da se koristi. stavise, font tag bi trebao da izbegavas u svakom slucaju, pogotovo ako ces da radis sajt koji zahteva menjanje sadrzaja/dizajna posle nekog vremena (tj, kada neki trend u dizajnu prestane da se aktivno koristi

To shvatam, ali i dalje su problem rokovi. Neke stvari sam rešio preko FONT tag-a, što jeste deprecated, ali i dalje radi... A ako se uzme u obzir dinamika kojom se sajt menja, može se očekivati skora izmena tih tagova. Font tagovi su uglavnom nastali dijalogom "E ajd mi brzo izmeni to-i-to" "Stiže za pola minuta", gde je stupila na snagu moja (loša) navika sa početka 2000-ih. :) To sad i nije toliko bitno.
Naravno, tražim komentare i na HTML/CSS, ali ako neka stvar ne smeta browser-ima koji su trenutno aktuelni, mislim da nema potrebe da se time za sada bakćem. Trenutno mi je prioritet kompatibilnost sa svim jačim browser-ima i znam da mi skidanje FONT tag-a neće doneti nikakve promene na tom planu. To je posao koji se može obaviti za manje od 15 minuta, ali neću dobiti vidljive efekte. Kritika je, naravno, na mestu; ali, za sada, nije mi vredno pokretanja editora.
Citat:
NeonDragon: Pa napravi klasu i smestaj u span tag ili stavec

Citat:
Mitrović Srđan: Pa ako imas pravila koja se pojavljuju samo na odredjenim stranicama onda
se baci malo u modularnost. Napravi CSS fajlove koje ces @importovati
samo na stranicama na kojima se koriste. Naravno span tag je must :)

Za span se slažem, to planiram da sredim u skorijoj budućnosti. Bloodzero je, inače, dao zanimljivu ideju o kojoj do sada nisam razmišljao. Server-side importovanje CSS-a deluje primamljivo, pogotovo sa sve prisutnijim i sve lošijim ADSL konekcijama. Priznajem da se nisam toga setio i puno se zahvaljujem na ideji.

Putuj planeto, super smo se družili
nama je lepo, taman kako smo zaslužili!
 
Odgovor na temu

BytEfLUSh
Neven Pintarić
Nano-mage Engineer, Slave SysAdmin
Sombor

Član broj: 21153
Poruke: 5499
87.116.179.*



+14 Profil

icon Re: Sombor-Photo, molim kritike i komentare19.04.2009. u 03:20 - pre 182 meseci
Voleo bih da čujem neka nova mišljenja o ovom sajtu (mada se sad zvanično zove www.club-shots.com) pošto je od zadnjeg posta odrađeno mnogo redizajniranja i reprogramiranja... I dalje mogu da nađem (skoro) trocifren broj bug-ova, ali mi je bitno ono što korisnici prvo primete, za početak... Šta bi trebalo da se doda ovom sajtu? I to sa stanovišta kako "običnih" korisnika, tako i sa profesionalnog gledišta. Hvala unapred na svim kritikama. :)
Putuj planeto, super smo se družili
nama je lepo, taman kako smo zaslužili!
 
Odgovor na temu

MiLaNcIc95
Milan Đurić
Balkan
Aleksa Šantić

Član broj: 220048
Poruke: 37
*.opticon.hu.

Sajt: www.charmed-site.iz.rs


+1 Profil

icon Re: Sombor-Photo, molim kritike i komentare01.05.2009. u 10:18 - pre 182 meseci
Kao prvo, po meni je sajt ne prevaziđen, ima dosta sadržaja, ali koliko primećujem, vremenom je sve bolji i bolji, još odkad se promenio naziv sajta, bolji je, mada mislim da su oni stilovi belo/plava, i narandžasto/bela, nepotrebni, ako znaš možda, koliko je korisnika otvorilo koji stil......mada fali tu još nešto, dobro sem crno/belog stila, fali još nešto, neka se malo promeni izgled, pa čak i da se doda više opcija, primetio sam da si poradio na "zaboravljena lozinka" i na registraciji, mada još uvek ima onih korisnika, koji kada se naljute, naprave na tone profila, i u taj profil više ne ulaze, mislim samo opterećuju bazu...pa da se malo poradi oko toga....inače, ja se nadam da su moje pohvale i kritike bile korisne.....inače svaka čast....
Samo opusteno
 
Odgovor na temu

[es] :: Web dizajn i CSS :: Kritike :: Sombor-Photo, molim kritike i komentare

[ Pregleda: 11613 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.