Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Novo tarifiranje za postpejd korisnike - 60+1

[es] :: Mreže i novosti :: Telenor - korisnički servis :: Novo tarifiranje za postpejd korisnike - 60+1
(Zaključana tema (lock), by Catch 22)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 60259 | Odgovora: 272 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

brzibg
Beograd

Član broj: 13565
Poruke: 187
*.dynamic.sbb.co.yu.



+2 Profil

icon Re: Novo tarifiranje za postpejd korisnike - 60+112.03.2008. u 12:45 - pre 196 meseci
Citat:
Slobodan Milivojevic: Meni smeta jedna stvar ja mogu najvise 150 razgovora u toku jednog meseca da obavim to je samo 5 razgovora dnevno, kao i da posaljem 5 SMS poruka, i to pod pretpostavkom da nisam imao duge razgovore.


Slobo je*i ga. Prenesi 250 pa ces moci 11 razgovora dnevno manjih od minut i isto toliko i poruka.
Ustvari to je i poenta cele nase dreke. Ako ti je do sad savrseno odgovarao 125, sada ili ces da udaris restrikcije ili ces morati da uzmes veci/drugi paket.
U prevodu za one koji imaju puno kratkih razgovora poskupeli su i vise od 100%.

Ali bi voleo da cujem objasnjenje nekoga iz Telenora, cemu sada sluzi stavka, uspostavljenje veze.
Cisto malo da se nasmejem, jer logicno objasnjenje ne postoji.

Mogu onda i da se reklamiraju 0 dinara po minuti, uz:
5dinara uspostavljanje veze,
3dinara po minuti taksa za koriscenje radio frekfencije,
2dinara po minuti utrosak struje,
itd.

Cilj je da se ode sto dalje od normalnog, preglednog nacina naplate troskova, jer se korisnik sa sto komplikovanijim nacinom ne moze izboriti, niti iskalkulisati koliko na kraju njega kosta jedan sekund razgovora, sto bi mi svi voleli da znamo i uporedimo. Naravno sada sa ovim nacinom nemamo nikiakvu kontrolu poziva osim ako neko nije lud da nosi sa sobom svesku i upisuje. Do sad smo imali licni "informacioni sistem" u vidu brojaca u telefonu.
We are the Borg. You will be assimilated. Your biological and technological distinctiveness will be added to our own. Resistance is futile.
 
0

zoxy
Novi Sad

Član broj: 3781
Poruke: 176
*.metrohive.net.



Profil

icon Re: Novo tarifiranje za postpejd korisnike - 60+112.03.2008. u 12:49 - pre 196 meseci
Josh malo pa cjemo imati uspostavu veze za SMS i zaokruzhivanje na 5 minuta :) Polako...mislim drzhavu ochito bash briga, a ovi u ratelu su ili gluvi ili glupi ili korumpirani.
wireless je tuga golema puche veza a rezerve nema.....
 
0

agasoft
Aleksandar Đurić
Tražim posao...
Beograd

Član broj: 43804
Poruke: 2249
*.com
Via: [es] mailing liste

Jabber: agasoft


+126 Profil

icon Re: Novo tarifiranje za postpejd korisnike - 60+112.03.2008. u 12:50 - pre 196 meseci
Hehehe, kad pomenuste Grčku, i podizanje slušalica, ima i za mobilnu
telefoniju jedan konstruktivan predlog:

Da se dogovori dan i sat, kada će i prepaid i postpaid korisnici uraditi
sledeće:
Vip:
da svi korisnici u isto vreme otvore linije i pozovu broj 1234, i
preslušavajući govorni automat, drndajući po opcijama, opterete i onako
jadnu mrežu, kao i MTS preko koje u većini mesta isti i ide. MOgu takođe da
pozovu i govornu poštu na 7777.
Telenor prepaid: Korisnici u dogovoreno vreme mogu pozivati besplatne
brojeve 912, 914, 9636 kao i 909, i na taj način pokušati opterećenje i
ometanje telenor mreže:
Telenor postpaid:
U dogovoreno vreme pozivanje besplatnih brojeva 9636 i 909,,,ž
MTS:
U dogovereno vreme pozivanje besplatnih brojeva 777, 778, 788, 789 i 711,
kako bi se već opterećna MTS mreža već onako opterećena, raspala od jada!
Dakle, ja predlažem da se ili na ovom forumu postavi posebna top tema,
"Protest korisnika", ili napravi poseban web site, koji bi imao link sa ovog
foruma, da se kampanja ozbiljnim tempom širi na sve moguće načine, da
obaveštavamo prijatelje, rođake, saradnike, ako treba i neke sitnije i
krupnije medije, da ostavljamo oglase, proglase i tome slične stvari, kako
bi kampanja zaista dobila na značaju. Ne smemo podcenjivati značaj
opterećenja mreže, jer to je jedan od najefikasnijih načina za uzdrmavanje
glavonja!
Kombinovano sa ovim, dajte da danas, kao ljudi, pametni i pismeni, konačno
sastavimo pismo svim operaterima, koje ćemo u velikom broju, više puta na
dan, sa što više e-mail adresa slati našim velikim bezobraznim operaterima!
Gospodo, budimo jednom u životu ozbiljni, ne podcenjujmo svoje velike
mogućnosti, mi smo velika mašinerija, koja, samo ako hoće sve može, protiv
svih!
Ja, predlažem da se protest ovog tipa započne sutra u pet do dvanaest i da
traje svakog dana po dva sata!ž
Ako budemo snažni i mnogobrojni, možemo postići sve!
 
0

avala100

Član broj: 148763
Poruke: 383
*.adsl.beotel.net.



+32 Profil

icon Re: Novo tarifiranje za postpejd korisnike - 60+112.03.2008. u 12:50 - pre 196 meseci
Ispade da je najjevtinije koristiti paket Start, pa makar i placati tih 150 din pretplatu.
Tamo je jos uvek tarifiranje na sec (ukoliko se ne dosete i to promene).


Slazem se sa Agasoftom, kad pocinjemo sa zivkanjem?
 
0

owim
BG centar

Član broj: 30480
Poruke: 3567
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: owim1.wordpress.com


+106 Profil

icon Re: Novo tarifiranje za postpejd korisnike - 60+112.03.2008. u 12:55 - pre 196 meseci
Citat:
Nadam se da nece da nam ukradu besplatne minute koje trenutno imamo zbog navodnog prebacivanja sa "starih" tarifa 125 na ove "nove" 150, sa 50 na 60 itd, i to je neko pominjao u ovoj temi.


Nisam Telenor postpaid, ali koliko sam hvalio -- HOĆE! Telenor, u're going DOWN!
 
0

owim
BG centar

Član broj: 30480
Poruke: 3567
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: owim1.wordpress.com


+106 Profil

icon Re: Novo tarifiranje za postpejd korisnike - 60+112.03.2008. u 13:00 - pre 196 meseci
Citat:
predlažem da se ili na ovom forumu postavi posebna top tema,
"Protest korisnika"

Potpuno podržavam u max ću učestvovati u tome. Samo me obavestite šta i kada, i "rušim" sve tri mreže! Tako se to radi i na zapadu.
 
0

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.exe-net.net.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Novo tarifiranje za postpejd korisnike - 60+112.03.2008. u 13:16 - pre 196 meseci
Ja sam za rusenje mreze, ali ne podrzacu i ima jos ljudi oko mene bar 15-ak koji ce isto to odraditi, samo sto je mozda pametnije da sa jednog broja pozovete drugi i da pustite da odzvoni, pa onda ponovo i tako neko vreme, da se mreza zapne...

Samo ne znam da li cemo postici bar priblizno efekat nove godine, mada bas i ne verujem...
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
0

owim
BG centar

Član broj: 30480
Poruke: 3567
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: owim1.wordpress.com


+106 Profil

icon Re: Novo tarifiranje za postpejd korisnike - 60+112.03.2008. u 13:21 - pre 196 meseci
Burazer koristi Telenor postpaid, sa njegovor Moj Telenor naloga poslao sam sledeće pismo:

"Poštovani,

Koristim paket Prenesi 125. Ovaj paket više ne postoji u spisku aktuelnih ni starih paketa. Molim da me izvestite šta će se desiti sa mojim paketom?

Takođe, vidim da je Prenesi 150 potpuno ISDENTIČAN po svim uslovima. Da li automatski prelazim na njega? Šta se dešava sa prenetim minutima i porukama u okviru mog tekućeg Prenesi 125 paketa koji više ne postoji?

Kako ste ga VI UKINULI bez mojeg znanja i bez OBAVEŠTENJA, očekujem da prenesete sve minute i poruke. Potvrdite.

Nikakavih informacija nema na sajtu.

Sem toga, raskinuću ugovor sa vama jer ste uveli 60+1 tarifiranje u okviru besplatnih minuta, BEZ IKAKVE OBJAVE, i sa drskim pamfletom iz kojeg se to ne vidi.

Misliću lepše i videti dalje, ali što dalje od Telenora! Hvala što ste mi otvorili oči!

Svako dobro, još ovaj mesec!"
 
0

agasoft
Aleksandar Đurić
Tražim posao...
Beograd

Član broj: 43804
Poruke: 2249
*.com
Via: [es] mailing liste

Jabber: agasoft


+126 Profil

icon Re: Novo tarifiranje za postpejd korisnike - 60+112.03.2008. u 13:23 - pre 196 meseci
eto, ja sam sebe shvatio ozbiljno, i poslao sms na par brojeva sms o
protestu, na prethodno navedene načine, od sutra od 11 55, do 14 časova. Ako
moderatori dozvole i top temu oko dogovaranja i pregovaranja daljih koraka,
ništa neće škoditi. Još jednom, ništa nije smešno, i sve će biti onoliko
ozbiljno koliko to sami pred sebe i druge postavimo, pritom ne podcenjujući
ničiji značaj:
Ja ću danas, kao inicijator, postavljati na svim sajtovima informacije o
kampanji, čak i na svom ličnom sajtu, i privatnom i poslovnom, da bilo ko
svrati to može videti. Lanac SMS porukama je jedno od rešenja, da bi se
obaveštenost među ljudima proširila.
Nije nas potrebno mnogo, ja sam ubeđen da kad bi se napravilo oko hiljadu
dve poziva, da bi to bilo sasvim dovoljno za opterećenje resursa...
 
0

agasoft
Aleksandar Đurić
Tražim posao...
Beograd

Član broj: 43804
Poruke: 2249
*.com
Via: [es] mailing liste

Jabber: agasoft


+126 Profil

icon Re: Novo tarifiranje za postpejd korisnike - 60+112.03.2008. u 13:26 - pre 196 meseci
Možemo postići i efekat nove godine, a i više od toga, ako bez uzdržavanja i
ustručavanja pozovemo ljude i objasnimo o čemu se radi. naravno, kada se
govorni automati preopterete, onda zvati poznate brojeve, da zvoni do
kraja, pa prekidati vezu, mada mislim da je ipak efekat jači kada se veza
uspostavi!
 
0

agasoft
Aleksandar Đurić
Tražim posao...
Beograd

Član broj: 43804
Poruke: 2249
*.com
Via: [es] mailing liste

Jabber: agasoft


+126 Profil

icon Re: Novo tarifiranje za postpejd korisnike - 60+112.03.2008. u 13:34 - pre 196 meseci
fantastično, idemo dalje, ja sam sledeći koji piše pismo, ali sa prepaid
portala.
 
0

Zeka_SD
Smederevo

Član broj: 147910
Poruke: 58
*.madnet.sohosistem.net.



+83 Profil

icon Re: Novo tarifiranje za postpejd korisnike - 60+112.03.2008. u 13:57 - pre 196 meseci
Pridružujem se bojkotu i aktivno ću učestvovati u njemu!
:)
 
0

SasaDee

Član broj: 19683
Poruke: 173
*.adsl-a-1.sezampro.yu.

Sajt: www.sasad.co.sr


Profil

icon Re: Novo tarifiranje za postpejd korisnike - 60+112.03.2008. u 14:26 - pre 196 meseci
Slab vam je to bojkot. Ajde svako posteno da kaze da li ce svaki dan da drnda telefon po dva sata.

Molim?!?

Dok se nekiliko destetine hiljada ljudi ne organizuje da danima ne koristi mobilni, osluskivaci zelja se nece ni osvrnuti. Vidim da ima predloga da se Telenorov broj iskljuci na sat vremena a da se neka druga kartica ubaci za to vreme, da ne zafali signala. Ko ne moze sat vremena bez mobilnog onda ni novo tarifiranje ne bi trebalo da mu je skupo.

Gospodo, ako mislite da isterate ono sto ste naumili potreban je mnogo veci trud od ovog koji predlazete. Ide vikend, bicete ili kuci, blizu fisknog, ili cete u setnju, na sport, pecanje ili bilo sta drugo...
If it was easy everybody would do it,
if you got a problem, well, you gotta work through it.
 
0

milance75bg

Član broj: 175546
Poruke: 7
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Novo tarifiranje za postpejd korisnike - 60+112.03.2008. u 14:29 - pre 196 meseci
Citat:
Nadam se da nece da nam ukradu besplatne minute koje trenutno imamo zbog navodnog prebacivanja sa "starih" tarifa 125 na ove "nove" 150, sa 50 na 60 itd, i to je neko pominjao u ovoj temi.

Nisam Telenor postpaid, ali koliko sam hvalio -- HOĆE! Telenor, u're going DOWN!



Oko ovoga bi trebalo da imamo precizne informacije jer sigurno ima mnogo ljudi koji, kao i ja, na prenesi paketima vuku i po 50-60 minuta i poruka iz predhodnih meseci i ako bi nam to ponistili zbog navodnog prebacivanja na "nove" pakete, raskid ugovora je nazalost jedino resenje i to odmah!
 
0

zoxy
Novi Sad

Član broj: 3781
Poruke: 176
*.metrohive.net.



Profil

icon Re: Novo tarifiranje za postpejd korisnike - 60+112.03.2008. u 14:42 - pre 196 meseci
KAda bi svi postupili kao ti i bili drski i naveli kao napomenu raskida ugovora " ZATO SHTO STE ALAVE STOKE I ZAOKRUZHUJETE NA MINUT" verovatno bi se telenor opametio. Ali teshko da cje ishta biti od toga....najgore je shto su oni zavrshili ti...i ko zna koje im je sledecje shishanje u planu....
wireless je tuga golema puche veza a rezerve nema.....
 
0

abyss

Član broj: 2945
Poruke: 684
91.150.126.*



+51 Profil

icon Re: Novo tarifiranje za postpejd korisnike - 60+112.03.2008. u 14:50 - pre 196 meseci
Nemam ugovor kod sebe ali kako raskinuti ugovor potpisan na 2 godine (onaj sa telefonom na poklon) i koliko se placa raskid?
--
"Once hadst thou passions and calledst them evil. But now hast thou only
thy virtues: they grew out of thy passions."
 
0

enthusy
Novi Sad

Član broj: 148999
Poruke: 527
*.dynamic.sbb.co.yu.



+15 Profil

icon Re: Novo tarifiranje za postpejd korisnike - 60+112.03.2008. u 14:55 - pre 196 meseci
Zavisi koji si telefon uzeo. Nazovi korisnicki servis i saznaces sve to za dva minuta.
 
0

brzibg
Beograd

Član broj: 13565
Poruke: 187
*.dynamic.sbb.co.yu.



+2 Profil

icon Re: Novo tarifiranje za postpejd korisnike - 60+112.03.2008. u 14:57 - pre 196 meseci
Aman ljudi kako ne shvatate da se st*ka dogovorila. Neko je vec napisao na ovom forumu ali ne znam na kojoj temi kako ima info da su seli i dogovorili se da se vise ne takmice, ne obaraju cene i ne placaju dzabe reklame. I stvarno nakon toga su prestale maratonske reklame na TV-u, i pocele ove bezobrazne akcije i kod MTS-a i kod Telenora.

Dogovorila se st*ka, iako je to krsenje zakona, ali imaju oni ledja....

Podrzavam bojkot. Samo mislim da ce biti efekat ako se pocne prvog dana samo 5 minuta, pa onda postepeno da se to povecava. Jer zaista je tesko ocekivati da ce neko na poslu 2 sata da drnda telefon. Ovako 5-o minutna blokada mreze. I onaj ko radi moze da izadje na cigaru u to vreme i da da svoj doprinos. Poenta je samo pokazati da nas ima dovoljno koji nece da se pomire sa nastalom situacijom.
We are the Borg. You will be assimilated. Your biological and technological distinctiveness will be added to our own. Resistance is futile.
 
0

enthusy
Novi Sad

Član broj: 148999
Poruke: 527
*.dynamic.sbb.co.yu.



+15 Profil

icon Re: Novo tarifiranje za postpejd korisnike - 60+112.03.2008. u 15:09 - pre 196 meseci
Da budem iskren, ja mogu da iskljucujem telefon i po tri sata dnevno ako treba i to mesecima. Ali mi ne pada na pamet da svaki dan zovem korisnicki servis ili neki privatni broj pa puštam da zvoni, pa zovem opet i tako ko zna koliko dugo... ja imam pametnijih stvari da radim u životu! A naročito mi ne pada na pamet da to radim jer nema šanse da u tome učestvuje dovoljno disciplinovanih koji će svaki dan da se igraju sa time. Možda bi neki i hteli, ali će u to vreme imati pametnija posla nego da sede i drndaju telefon besmisleno.
 
0

agasoft
Aleksandar Đurić
Tražim posao...
Beograd

Član broj: 43804
Poruke: 2249
*.com
Via: [es] mailing liste

Jabber: agasoft


+126 Profil

icon Re: Novo tarifiranje za postpejd korisnike - 60+112.03.2008. u 15:47 - pre 196 meseci
Sasa, isključivanje telefona nije nikakvo rešenje, koliko samo brojeva u
svim mrežama u ovom trenu nije aktivno?
 
0

[es] :: Mreže i novosti :: Telenor - korisnički servis :: Novo tarifiranje za postpejd korisnike - 60+1
(Zaključana tema (lock), by Catch 22)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 60259 | Odgovora: 272 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.