Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Cudan problem sa wirelessom... HELP!!!

[es] :: Wireless :: Cudan problem sa wirelessom... HELP!!!

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 16216 | Odgovora: 91 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

stand
Trstenik

Član broj: 36877
Poruke: 34
*.arhisoft.net.



Profil

icon Re: Cudan problem sa wirelessom... HELP!!!05.04.2008. u 23:42 - pre 195 meseci
@ dejan osipaonica:
Dobro imenjace, cuo sam za 4 nedelje posta, 4 dana posta, ali za 4 stranice posta, to sad prvi put u zivotu vidim...
Zezzzz...

Naravno, ako ikad prolazis mojim krajem javi se pa da regulisemo to oko pića, picerije ili sta si vec imao na umu - na moj nickname dodaj [email protected] i obavesti me ako prolazis ovuda. Naravno, ovaj poziv vazi za sve vas koji ste se potrudili da mi pomognete oko ovog problema sa wirelessom...

Pozdrav!

D
 
Odgovor na temu

dejan_osipaonica

Član broj: 117677
Poruke: 438
*.madnet.sohosistem.net.

Sajt: s3.bitefight.rs/user/bite..


+6 Profil

icon Re: Cudan problem sa wirelessom... HELP!!!06.04.2008. u 20:28 - pre 195 meseci
Trebao si da potpises sa :D ili :P

Pozzz
amiga je dve godine zaredom dobila gremi nagradu,a ostali?
http://s3.bitefight.rs/user/bite/88097
 
Odgovor na temu

glackop
Le.

Član broj: 168452
Poruke: 1146
*.ninet.co.yu.



+26 Profil

icon Re: Cudan problem sa wirelessom... HELP!!!06.04.2008. u 21:17 - pre 195 meseci
AP je vrlo pozeljno iskuciti iz struje kao i kabal iz mrezne samo dok traje grmnjavina, inace mora biti uvek ukljuceno napajanje Access Pointa zato sto postoji program kod nekih provajdera koji non stop nadgleda vidljivost svakog korisnika.
 
Odgovor na temu

stand
Trstenik

Član broj: 36877
Poruke: 34
*.arhisoft.net.



Profil

icon Re: Cudan problem sa wirelessom... HELP!!!06.04.2008. u 22:38 - pre 195 meseci
@ dejan osipaonica:
Ma nisam imao nameru nikog da uvredim, ono "D" na kraju mi je inicijal, stvarno (najcesce tako potpisujem mejlove, navika...). Salio sam se sa "postom", ali nisam sa ponudom da castim kad se vidimo...

@ glackop:
Vec sam mislio da niko nije video to moje pitanje... Bilo mi je logicno da treba nesto da se radi zbog zastite AP-a kad zagrmi... Hvala na savetu. Znaci, sleduje iskljucivanje napajanja AP-a i mreznog kabla...
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Moderator
Član broj: 57200
Poruke: 2706
87.250.122.*



+122 Profil

icon Re: Cudan problem sa wirelessom... HELP!!!06.04.2008. u 23:30 - pre 195 meseci
Citat:
glackop: AP je vrlo pozeljno iskuciti iz struje kao i kabal iz mrezne samo dok traje grmnjavina, inace mora biti uvek ukljuceno napajanje Access Pointa zato sto postoji program kod nekih provajdera koji non stop nadgleda vidljivost svakog korisnika.
nisam ovo bas shvatio najbolje...
ti kazes da ap netreba iskljucivati da bi provajder video da sam uvek konektovan?!
koja je svrha toga?
a ja koji trenutno koristim karticu bi trebao drzati komp non-stop ukljucen onda da bi me provajder "video"?
pojasni malo na sta si mislio da ne bude zabune i krivih saveta.

u principu je ap bolje da je ukljucen stalno zbog odrzavanja svoje temperature i sprecavanju kondenzacije posebno zimi ali je po meni normalno da ako naprimer ides na more ili si iz nekog drugog razloga otsutan par dana normalno da ces ga iskljuciti, to jest bar bih ja tako uradio.

pozdrav

ps: iskljucivanje ap sa napajanja ce samo u odredjenoj meri zastititi ap od grmljavine posto je najcesce uzrok crkavanja ap elektricitet koji skupi antena kada grom udari u blizini.
najsigurnije bi bilo iskljuciti napajanja i odvrnuti antenski konektor sa ap-a ali u vecini slucajeva to je neizvodljivo posto je ap napolju blizu antene koje je recimo na krovu pa nije bas pametno penjati se po krovu kada pocine grmljavina radi iskljucivanja konektora iz ap-a. :D
 
Odgovor na temu

dejan_osipaonica

Član broj: 117677
Poruke: 438
*.madnet.sohosistem.net.

Sajt: s3.bitefight.rs/user/bite..


+6 Profil

icon Re: Cudan problem sa wirelessom... HELP!!!07.04.2008. u 22:32 - pre 195 meseci
@ stand
ma opusteno covek niko se nije uvredio bar se ja ne vredjam lako a poziv za pice sam i onako shvatio ozbiljno
pozz
amiga je dve godine zaredom dobila gremi nagradu,a ostali?
http://s3.bitefight.rs/user/bite/88097
 
Odgovor na temu

newtesla
Aleksander Segedi
CEO / owner
Tim011 Digital doo
N 44.69344 - E 20.38175

Član broj: 147164
Poruke: 1532
91.148.113.79

Sajt: www.knjigovodja.in.rs


+404 Profil

icon Re: Cudan problem sa wirelessom... HELP!!!08.04.2008. u 10:21 - pre 195 meseci
Ha, malo i ja da se javim...dugo me nije bilo :)

@ dejan - stand :
Imas TP link klijenta, verovatno WA-501G, u tom slucaju ti mogu reci da obojica imamo isti :) dakle, da resim dilemu svima: taj klijent ima NAIZMENICNO napajanje na 9V, adapter u neopterecenom stanju daje oko 11.5V, a fora i jeste u tome sto power-over-ethernet standard propisuje da kroz LAN kabl moze ici paralelno napajanje do 30V ali DC! AC stvara smetnje vec preko 20 metara, a i pada mu napon isuvise, naravno za pad napona nije bitna struja adaptera, vec otpor provodnika ;) Dakle, na deset metara ce propustanje napajanja kroz LAN kabl raditi savrseno. Meni radi i sa 20, mada mi je pravilo probleme kada sam postavljao ljudima 30m kabla.

...ono za desni klik na ikonice network-a na kompjuteru je vazilo samo dok si imao PCI karticu :)

Dalje, ti ne mozes ocitati vrednost u decibelima na tom klijentu, vec samo RSSI (provalio sam da sam se nalupao RFID u prethodnome postu :))... jos kod Atheros EXtended chipseta, kakav je tvoj, vrednosti idu naopacke, tako da je minimum 0, a maximum 60, i u pitanju su proizvoljne jedinice (aka, nisu decibeli sigurno). Sto znaci da je tebi provajder procitao vrednost kojom on tebe vidi. Iz iskustva, signal koji se moze procitati u tvom klijentu treba da bude preko 30 da bi stvari funkcionisale (rekoh, nisu decibeli).

-77dB je recimo ok za 802.11b mrezu, ali je donja granica.... recimo da ce se sa tim signalom stalno desavati da se brzina spusta na 5.5mb/s, pa opet da skoci na 11mb/s... svaki skok, i pad, prouzrokuju kasnjenje i izgubljene pakete...

Plus sto kisa, magla, jako sunce, topao vazduh... su sve faktori slabljenja signala... magla sa snegom mu dodje jos najgora :) tada hoce signal da padne i za 10dB, pogotovo na tvojoj udaljenosti.

I za kraj, nisu se tvoja i antena komsije tukle za signal, nego su zracile jedna na drugu (a i dalje zrace:( )... u prijemu, razmak medju antenama moze biti vec od desetak cm, ali u predaji mora biti bar nekoliko metara, najbolje je da se ne vide medjusobno. Posto je wireles internet primopredaja signala..... Znaci, samo drugi stub, isti stub nikako, i najbolje iza coska, da se ne vide!

Moj savet:
-pod hitno izbaci klijenta napolje
-pod hitno razdvoji antene, ali tako da se ne vide, znaci na drugu motku!
-napajanje mozes sprovesti kroz BRAON zice LAN kabla (braon i bela-braon), posto je AC nema brige o polaritetu ;)
-kupi DOBAR kabl od klijenta do antene. imas u netiksu u beogradu, na crvenom krstu. samo trazi kabl od tvog TP-link klijenta do yagi antene, mislim da kosta oko 8.5 evra + pdv.

-...a onda pogledaj koji je signal ;)

Signal kod svog klijenta mozes videti tako sto u browseru svog kompjutera ukucas 192.168.1.1, user: admin, pass: admin ; ako ne otvara nista, najbolje pozovi svog provajdera i zatrazi da ti kaze kako da pogledas podesavanja i signal u svom klijentu. Budi uporan, i ne padaj na fore tipa "a sta ce vam to (eto, tako!)/to ne moze (vala, moze i mora!)... i slicne odvale. poenta je, signal kod tvog klijenta preko 30 (pise odmah na prvoj strani, pod status).

kao sto vidis sa slike, kod mene je signal 39, sto je kod provajdera -61dB, ali nema pravila.

pozz :)

offtopic: pozdravi gorana cimpre... i jednog, i drugog Gorana, velikog i malog :)
Kad, tokom pravljenja Nes kafe, umesto da uzmeš mleko iz friza tamo ustvari staviš Nes konzervu - shvatiš koliko je multitasking za*ebana i pipava rabota :)
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

stand
Trstenik

Član broj: 36877
Poruke: 34
*.arhisoft.net.



Profil

icon Re: Cudan problem sa wirelessom... HELP!!!08.04.2008. u 13:49 - pre 195 meseci
@ newtesla:

Uh, jasno mi je ovo za napajanje, ali cini mi se da si malo permutovao oznake AC i DC (sto ne bi bas bilo u skladu sa tvojim nickname-om al' nema veze, i geniji grese:-)). Mozda gresim ja, ali ako sam to nekad davno pravilno shvatio DC (jednosmerna struja) ima manu da joj napon drasticno pada sa povecanjem duzine provodnika, i cini mi se da je bas zato Tesla i lupao glavu sa koriscenjem naizmenicne struje (AC). Dakle, pretpostavljam da je recenica trebalo da bude "DC stvara smetnje vec preko 20 metara, a i pada mu napon isuvise...". Nema veze, razumeli smo se u vezi ovoga sasvim... Znaci, adapter ostaje kod mene u sobi a kroz kabl ce da ide 11V (ali ipak AC).

Jacinu signala na mom AP TP-Link koju sam pominjao u prethodnim postovima sam video u decibelima i to tako sto sam u "favoritima" napravio precicu na http://192.168.1.1/ i tamo sam dobio sve podatke kao na ovoj slici koju si prikacio. Ulazenje na ovu adresu mi je pokazao covek koji mi je instalirao AP, mislim tu nije bilo prevarantskih fazona, stvarno. Tako sada proveravam jacinu signala i ona je oko 21-22dB, sto mozda jeste na ivici ali meni internet dobro radi ali cu u svakom slucaju da premestim AP do antene i da ih maksimalno odvojim po visini. To oko pomeranja na neko drugo mesto odnosno neku drugu sipku ce da ide malo teze, a da se stavi iza coska maltene je neizvodljivo (stvarno bi bilo off-topic i nepristojno da vas o tome gusim ovde).

Kad sve uradim javicu sta sam postigao sto se jacine signala tice (bice bolje sigurno...).

Sto se tice prenosenja pozdrava, ima jedan problem - ne znam ko je goran cimpre. Izvini...

[Ovu poruku je menjao stand dana 08.04.2008. u 17:50 GMT+1]
 
Odgovor na temu

newtesla
Aleksander Segedi
CEO / owner
Tim011 Digital doo
N 44.69344 - E 20.38175

Član broj: 147164
Poruke: 1532
91.148.113.21

Sajt: www.knjigovodja.in.rs


+404 Profil

icon Re: Cudan problem sa wirelessom... HELP!!!10.04.2008. u 02:09 - pre 195 meseci
Citat:
stand: @ newtesla:

...ali cini mi se da si malo permutovao oznake AC i DC


ne, nisam.

Citat:
...DC (jednosmerna struja) ima manu da joj napon drasticno pada sa povecanjem duzine provodnika, i cini mi se da je bas zato Tesla i lupao glavu sa koriscenjem naizmenicne struje (AC). Dakle, pretpostavljam da je recenica trebalo da bude "DC stvara smetnje vec preko 20 metara, a i pada mu napon isuvise...".


Jeste i nije....

Bas zato sto je AC, zato ta struja smeta ostalim zicama koje provode signal. paraziti, harmonici, i ostali vanzemaljci :)

DC struja smeta koliko i permanentni magnet. u slucaju POE (power over ethernet), ne smeta ni malo.

A Tesla je samo hteo da ispadne faca u odnosu na Edisona, pa je pipao milione volti, ali na megahercima ucestalosti ;) recimo, Edison bi se tu ispekao kao kokosh na raznju :o)

A i iskreno, nisam merio TACNO koliko padne napon na 30 metara, ali znam da prestane komunikacija sa klijentima kada je AC napajanje (specificno za Tplink). Sad, zbog smetnji, ili pada napona, nije mi bilo bitno :)

POenta: radice ti na deset metara :)

P.S. Goran je chovek, i jedan i drugi; cimpre = chim pre, sto pre :)
Kad, tokom pravljenja Nes kafe, umesto da uzmeš mleko iz friza tamo ustvari staviš Nes konzervu - shvatiš koliko je multitasking za*ebana i pipava rabota :)
 
Odgovor na temu

fabregas_S

Član broj: 170413
Poruke: 10
77.46.202.*



Profil

icon Re: Cudan problem sa wirelessom... HELP!!!10.04.2008. u 02:26 - pre 195 meseci
Ja bih zamolio ko zna neka mi odgovori.Imam bezicni net 128kbps znaci diskonektuje me jednom dnevno,kad ukljucim npr da igram counet strike ping (lag) je preveliki samo nocu mogu da igram, znaci nema adsl-a samo bezicnog neta (info-net-a).Da li postoji nesto da se resi nesto oko toga?
 
Odgovor na temu

dejan_osipaonica

Član broj: 117677
Poruke: 438
*.madnet.sohosistem.net.

Sajt: s3.bitefight.rs/user/bite..


+6 Profil

icon Re: Cudan problem sa wirelessom... HELP!!!10.04.2008. u 19:54 - pre 195 meseci
Verovatno je bazna stanica na koju se kacis preopterecena brojem korisnika ili je manji broj korisnika ali svi biju po downloadu.Jedino sto ti mozes da ucinis sa svoje strane jeste da pogasis sve live mesendzere posto nekada to malo pomogne,i da nemoj da radis download u pozadini dok se igras.
amiga je dve godine zaredom dobila gremi nagradu,a ostali?
http://s3.bitefight.rs/user/bite/88097
 
Odgovor na temu

fabregas_S

Član broj: 170413
Poruke: 10
77.46.202.*



Profil

icon Re: Cudan problem sa wirelessom... HELP!!!10.04.2008. u 22:08 - pre 195 meseci
Ma iskljucim sve i opet isto,ping mi je previsok i testiram ga dole u runu,meni je ping do acces point-a extra ali od accesa ne postoji ka p2p softveru.
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Cudan problem sa wirelessom... HELP!!!

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 16216 | Odgovora: 91 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.