Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Počela registracija .RS domena!

[es] :: IT pravo i politika razvoja :: Registar Nacionalnog ID :: Počela registracija .RS domena!

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 56954 | Odgovora: 153 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

srpsko gradjevinarstvo

Član broj: 124392
Poruke: 1188
*.dynamic.sbb.co.yu.



+7 Profil

icon Re: Počela registracija .RS domena!10.03.2008. u 17:36 - pre 196 meseci
ne baš www.antirnids.rs, da sve ovo pišemo, pa ako odbiju registraciju lepo ih tužimo.
 
Odgovor na temu

MoHicAn

Član broj: 43
Poruke: 1893
*.cri.co.yu.



Profil

icon Re: Počela registracija .RS domena!10.03.2008. u 17:42 - pre 196 meseci
Samo hrabro :] Ako ti je usput mozes i vetrenjace da tuzis.
 
Odgovor na temu

srpsko gradjevinarstvo

Član broj: 124392
Poruke: 1188
*.dynamic.sbb.co.yu.



+7 Profil

icon Re: Počela registracija .RS domena!10.03.2008. u 17:44 - pre 196 meseci
Da bi se internet u Srbiji i domen .RS pravilno razvijao mora postojati i opozicija. A ovde se sve što smeta RNIDSu briše.I ovu temu će obrisati, glavu dajem da hoće.
 
Odgovor na temu

MoHicAn

Član broj: 43
Poruke: 1893
*.cri.co.yu.



Profil

icon Re: Počela registracija .RS domena!10.03.2008. u 18:01 - pre 196 meseci
Ja mislim da je to zavera na najvisem nivou.

Strani placenici i domaci izdajnici su rezervisali posetinis.rs da preko njega rasturaju krek nasoj omladini.
 
Odgovor na temu

srpsko gradjevinarstvo

Član broj: 124392
Poruke: 1188
*.dynamic.sbb.co.yu.



+7 Profil

icon Re: Počela registracija .RS domena!10.03.2008. u 18:03 - pre 196 meseci
šta bre država ima da rezerviše? Neka igra utakmicu pa ako izgubi, uvek im ostaje gov.rs...sve se naviklo da pobedi u trci u kojoj ne igra.
 
Odgovor na temu

MoHicAn

Član broj: 43
Poruke: 1893
*.cri.co.yu.



Profil

icon Re: Počela registracija .RS domena!10.03.2008. u 18:07 - pre 196 meseci
Bitnije je da recimo biblioteka Milutin Bojic ima .rs domen nego da Mile Bojic iz male mostanice napravi e-shop za svinjske chvarke ... Sve domene sa te liste su rezervisale institucije koje moraju da imaju .rs domen dok kompanijski i licni domeni ne moraju.
 
Odgovor na temu

srpsko gradjevinarstvo

Član broj: 124392
Poruke: 1188
*.dynamic.sbb.co.yu.



+7 Profil

icon Re: Počela registracija .RS domena!10.03.2008. u 18:11 - pre 196 meseci
po kom osnovu moraju da imaju? Nigde ne piše...ako imaju .co.yu ili org.yu onda u redu to su pravila igre, ali ako neko interveniše onda to ne ide. Šta će državi neki domen koji nema veze sa institucijama. Šta ako ima Milutin Bojić koji hoće da ima domen sa svojim imenom .rs.

Sve ću ovo proveriti i saopštiti portparolu stranke da iznese u javnost.

 
Odgovor na temu

MoHicAn

Član broj: 43
Poruke: 1893
*.cri.co.yu.



Profil

icon Re: Počela registracija .RS domena!10.03.2008. u 18:13 - pre 196 meseci
Isto kao sto je pravilo da co.yu vlasnici imaju prednost tako je i ovo pravilo i znalo se odavno samo se cekala lista tih domena kolko ja znam.

I kao sto rekoh vetrenjace te cekaju.
 
Odgovor na temu

markom
Marko Milivojević
Network Engineer
Google
Mountain View

Član broj: 18427
Poruke: 4227
213.176.148.*

Sajt: https://markom.rs


+16 Profil

icon Re: Počela registracija .RS domena!10.03.2008. u 18:14 - pre 196 meseci
Citat:
Isto kao sto je pravilo da co.yu vlasnici imaju prednost tako je i ovo pravilo i znalo se odavno samo se cekala lista tih domena kolko ja znam.


Misliš imaju prednost kao oni Pinokio što su isp. za domen?
 
Odgovor na temu

srpsko gradjevinarstvo

Član broj: 124392
Poruke: 1188
*.dynamic.sbb.co.yu.



+7 Profil

icon Re: Počela registracija .RS domena!10.03.2008. u 18:15 - pre 196 meseci
Ovo je sramota. Ma ako neće portparol da ih saseče e onda neko od nas mora. Sve što nije co.yu ili org.yu, a omogućeno mu je da ima prednost pri registraciji .rs je zloupotreba.
 
Odgovor na temu

MoHicAn

Član broj: 43
Poruke: 1893
*.cri.co.yu.



Profil

icon Re: Počela registracija .RS domena!10.03.2008. u 18:26 - pre 196 meseci
Citat:
markom: Misliš imaju prednost kao oni Pinokio što su isp. za domen?

To sto nesto pre nije bilo regulisano ne znaci da treba tako i da ostane ...

Citat:
srpsko gradjevinarstvo: Ovo je sramota. Ma ako neće portparol da ih saseče e onda neko od nas mora. Sve što nije co.yu ili org.yu, a omogućeno mu je da ima prednost pri registraciji .rs je zloupotreba.


Ja mislim da treba da uzmes vile i odes ispred rnidsovog sedishta.
 
Odgovor na temu

srpsko gradjevinarstvo

Član broj: 124392
Poruke: 1188
*.dynamic.sbb.co.yu.



+7 Profil

icon Re: Počela registracija .RS domena!10.03.2008. u 18:27 - pre 196 meseci
Jel pošteno da neko ima www.peraperic.co.yu ili www.peraperic.org.yu i RNIDS kaže država rezervisala www.peraperic.rs ?
RNIDS krši sopstvena pravila.
 
Odgovor na temu

markom
Marko Milivojević
Network Engineer
Google
Mountain View

Član broj: 18427
Poruke: 4227
213.176.148.*

Sajt: https://markom.rs


+16 Profil

icon Re: Počela registracija .RS domena!10.03.2008. u 18:31 - pre 196 meseci
Citat:
To sto nesto pre nije bilo regulisano ne znaci da treba tako i da ostane ...


To što nešto nije bilo regulisano, ne znači da treba da bude loše regulisano pošto poto.

Znaš, postoji razlika između države i državne firme. Ovo što se ovde napravilo se zove nelojalna konkurencija, a to bi trebalo da je protivzakonito. Neke firme su povlašćene u odnosu na druge, samo zato što imaju državu kao vlasnika. Kad se završi privatizacija, da li će domeni biti javno licitirani? Naravano da neće. Nije sve tako jednostavno kako si napisao u onoj jednoj rečenici.
 
Odgovor na temu

MoHicAn

Član broj: 43
Poruke: 1893
*.cri.co.yu.



Profil

icon Re: Počela registracija .RS domena!10.03.2008. u 18:34 - pre 196 meseci
Citat:
markom: To što nešto nije bilo regulisano, ne znači da treba da bude loše regulisano pošto poto.

Znaš, postoji razlika između države i državne firme. Ovo što se ovde napravilo se zove nelojalna konkurencija, a to bi trebalo da je protivzakonito. Neke firme su povlašćene u odnosu na druge, samo zato što imaju državu kao vlasnika. Kad se završi privatizacija, da li će domeni biti javno licitirani? Naravano da neće. Nije sve tako jednostavno kako si napisao u onoj jednoj rečenici.


Kolko ja znam najvise domena sa te liste su opstine i varijacije imena istih i poneka pozorista i slicne kulturne institucije. Ja stvarno ne vidim problem osim gundjanja dzangrizavaca koji su navikli da vichu DI SU NASI NOVCI ...
 
Odgovor na temu

srpsko gradjevinarstvo

Član broj: 124392
Poruke: 1188
*.dynamic.sbb.co.yu.



+7 Profil

icon Re: Počela registracija .RS domena!10.03.2008. u 18:35 - pre 196 meseci
Čemu služi ova celina ako ne diskutujemo neki problem koji postoji.A ovde se vidi infekcija. Trpamo temu pod tepih, jer će se večeras silno ljutiti Sloba,Torbica,Dankoj ili sv.Petar ili možda Krajko skretničar naiđe?
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7173 Profil

icon Re: Počela registracija .RS domena!10.03.2008. u 18:35 - pre 196 meseci
@MoHicAn,

Lepa digresija na Bojica, svaka cast...

Nego, je li, a po kojoj logici je "outsourcingserbia.rs" domen koji treba da bude ekskluzivan i pokupljen od strane "drzave"? "Tako treba"? :)

Da li je i Outsourcing neki srpski narodni pesnik ili pak pozoriste iliti neki spomenik od opsteg kulturnog znacaja, mozda sam bezao sa tih casova kraduckanja i pilicarenja pa mi nisu jasne neke stvari, o silly me.

Citat:

Ja stvarno ne vidim problem osim gundjanja dzangrizavaca koji su navikli da vichu DI SU NASI NOVCI ...


Yep yep... a mi smo ovde pasli travu zelenu. Imate srece sto je Srbija bantu zemlja pa ovakve stvari prolaze bez kazni - uostalom sta reci kada je u RNIDS-u osoba koja bi negde drugde bila iza resetaka neko vreme za ono sto je uradila pre nekoliko godina.


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

MoHicAn

Član broj: 43
Poruke: 1893
*.cri.co.yu.



Profil

icon Re: Počela registracija .RS domena!10.03.2008. u 18:41 - pre 196 meseci
To je jedan jedini domen za koji sam ja primetio da moze biti diskutabilan osim ako institucija koja ga je uzela nema neki program koji se bavi outsorsingom u smislu programa za mlade.

To pitanje u svakom slucaju postavi toj instituciji koja je ili ce registrovati taj domen, a ne rnidsu koji nije taj domen rezervisao za sebe.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7173 Profil

icon Re: Počela registracija .RS domena!10.03.2008. u 18:46 - pre 196 meseci
Budi siguran da hocu, cim se obelodani ko stoji iza toga...

Citat:

outsorsingom u smislu programa za mlade.


Za to postoje .gov.rs sajtovi ako je to drzavni program za mlade. Samo u zemlji poput Srbije drzava moze da otima domene od gradjana koji istu finansiraju.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

MoHicAn

Član broj: 43
Poruke: 1893
*.cri.co.yu.



Profil

icon Re: Počela registracija .RS domena!10.03.2008. u 18:50 - pre 196 meseci
Citat:

Yep yep... a mi smo ovde pasli travu zelenu. Imate srece sto je Srbija bantu zemlja pa ovakve stvari prolaze bez kazni - uostalom sta reci kada je u RNIDS-u osoba koja bi negde drugde bila iza resetaka neko vreme za ono sto je uradila pre nekoliko godina.


Hihi kako si saljiv. Ili ne znas celu situaciju, ili se pravis glup kao i inace. U svakom slucaju voleo bih da se to desi i tebi pa da onda tebi sudimo.
 
Odgovor na temu

inodius

Član broj: 87812
Poruke: 156
89.216.96.*



Profil

icon Re: Počela registracija .RS domena!10.03.2008. u 18:51 - pre 196 meseci
@MoHicAn

autoservis.rs? Jel to neka vazna institucija?
 
Odgovor na temu

[es] :: IT pravo i politika razvoja :: Registar Nacionalnog ID :: Počela registracija .RS domena!

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 56954 | Odgovora: 153 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.