Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Banca Intesa Internet kartica

[es] :: E-Kupovina :: Platne kartice :: Banca Intesa Internet kartica
(TOP topic, by Davor Vlajkovic)
Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 311263 | Odgovora: 627 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ironman
Beograd

Član broj: 40097
Poruke: 1135
*.dynamic.sbb.rs.



+105 Profil

icon Re: Banca Intesa Internet kartica23.09.2009. u 21:51 - pre 177 meseci
Otkazao sam izvesnu internet kupovinu i dobio email od prodavca da mi nece naplatiti, medjutim, novac mi jos uvek stoji rezervisan, sve vreme je na racunu, ali rezervisan, evo vec drugi dan. Dokle? Da li treba da intervenisem u banci ili sta? Inace, koristio sam Google Checkout.
 
Odgovor na temu

scylerx
nope
Beograd

Član broj: 146869
Poruke: 303
*.telenor.co.yu.



+10 Profil

icon Re: Banca Intesa Internet kartica24.09.2009. u 17:30 - pre 177 meseci
Neko je već ovde naveo da u takvim situacijama moraš intervenisati u banci, možda i grešim, ali tako mi deluje sigurnije.
 
Odgovor na temu

donmarkone
Bojan Markovic
ED Kraljevo
Kraljevo

Član broj: 13680
Poruke: 428
93.86.25.*



+3 Profil

icon Re: Banca Intesa Internet kartica26.09.2009. u 09:51 - pre 177 meseci
Evo nesto novo :) . Narucim item sa ebay , on ne stigne i prodavac mi odradi full refound. E sad tu je caka , novac se vraca na moj racun u banci . Sto znaci da je vrlo diskutabilno da li cu te pare ja ikad da vidim ? Jer ima neko neka iskustva ? Iliti sta da uradim :)
 
Odgovor na temu

lukeguy
Novi Sad

Član broj: 46545
Poruke: 470
93.87.201.*



+8 Profil

icon Re: Banca Intesa Internet kartica20.10.2009. u 17:39 - pre 176 meseci
Podneo sam zahtev za ovu karticu i trebalo bi da bude gotova u narednih par dana. Imam još par nedoumica.

Za karticu mi je otvoren a vista devizni račun (tip 310) i omogućeno mi je da na njemu mogu da držim i evre i dolare. Sad planiram da kad odem po karticu odmah otvorim još jedan devizni račun (tip 302) na koji ću deponovati sredstva, a onda ih po potrebi prebacivati na karticu. Najviše bi mi odgovaralo da i tu postoji mogućnost da deponujem posebno evre i dolare, tako da ne moram da plaćam proviziju za kupovinu/prodaju deviza (evro<->dolar). Je li neko uradio nešto ovako i da li je to uopšte moguće?

Drugo, da li sam dobro razumeo da je moguće prebacivati novac sa 302-jke na 310 i nazad?

Na kraju, ako imam ta dva računa, da li mogu besplatno da koristim home banking? Da li mi je dovoljno da dobijem LIB (ili username/password) ili moram da tražim mini CD sa sertifikatom? Želim da mogu od kuće da prebacujem novac sa jednog deviznog računa na drugi.

Inače već imam dinarski račun u Intesi i za njega mi je aktiviran home banking. Pošto sam dobio samo LIB ne mogu da vršim nikakva plaćanja niti mogu da koristim menjačnicu. Ako želim da online kupujem devize zadužujući dinarski račun, šta mi je za to potrebno?
 
Odgovor na temu

scylerx
nope
Beograd

Član broj: 146869
Poruke: 303
*.telenor.rs.



+10 Profil

icon Re: Banca Intesa Internet kartica22.10.2009. u 07:26 - pre 176 meseci
Možeš otvoriti račun na koji češ deponovati sredstva, i sa kojeg ćeš transferisati na račun koji je vezan za visa virtuon, samo gledaj da imeđu transfera sredstava i pokušaja da plaćaš nešto prođe barem 2h, meni se desilo, da prebacim sredstva i da mi sistem nije to prepoznao tek posle isteka tog vremena, a opet je jednom glatko prošlo bez tolikog čekanja.
Što se tiče tranasakcija s jednog računa u okviru intese ne plaćaš provizije, ali oni to nadoknađuju u kursnim razlikama, i od tog zarađuju, npr kada plaćam na net-u nešto u dinarima, obarčunavaju mi evro po kursu kupovni za efektivu.
Što se tiče ebankinga, obrati se korisničkom tj call centru.
Jedino znam ako koristiš osnovni račun, provizija za plaćanje ti je 40din, a ako koristiš intesa hit račun imaš 5 uplata bez provizije, a posle ti je provizija negde oko 12din ili i manje.
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
79.101.207.*



+363 Profil

icon Re: Banca Intesa Internet kartica22.10.2009. u 16:04 - pre 176 meseci
Intesin prodajni kurs za evro je najnepovoljniji kod nas na trzistu. Otvaranje hit racuna resava problem, ali on povlaci druge obaveze...
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

storia
saobracajac
Zemun

Član broj: 237001
Poruke: 2
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Banca Intesa Internet kartica23.10.2009. u 10:48 - pre 176 meseci
U Intesi imam otvoren A Vista devizni račun.
Primio sam pare sa bet-at-home na oročeni devizni račun.
Da li mogu da prebacim te pare on-line na A Vista devizni račun (ne mogu da nađem opciju) ili moram da idem do banke?
 
Odgovor na temu

scylerx
nope
Beograd

Član broj: 146869
Poruke: 303
*.telenor.co.yu.



+10 Profil

icon Re: Banca Intesa Internet kartica23.10.2009. u 12:08 - pre 176 meseci
Pozovi call centar, i ja sam iamo problem pa su mi omogucili, da mogu prebacivati sa racuna na racun.
 
Odgovor na temu

storia
saobracajac
Zemun

Član broj: 237001
Poruke: 2
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Banca Intesa Internet kartica23.10.2009. u 13:24 - pre 176 meseci
Ipak ću morati da odem do banke da mi otvore još jedan račun na koji će prebaciti ova sredstva sa oročenog deviznog računa i njega podesiti da na njega ležu pare.
 
Odgovor na temu

lukeguy
Novi Sad

Član broj: 46545
Poruke: 470
93.86.82.*



+8 Profil

icon Re: Banca Intesa Internet kartica26.10.2009. u 13:24 - pre 176 meseci
@scylerx: hvala na odgovoru.

danas sam preuzeo karticu i raspitao se o otvaranju deviznog računa tip 302. to je moguće i besplatno, ali da bih prebacivao novac pomoću home bankinga sa njega na 310 (vezan za karticu) potreban je mini CD koji se dobija tek ako imaš otvoren osnovni dinarski račun. taj se plaća 100 din mesečno kad ima promena, što mi je potpuno nepotrebni trošak. tako da ipak nije moguće raditi sve od kuće kako sam ja zamislio.

ako neko ima drugačija iskustva (tj. ako ispadne da me nisu dobro informisali danas u banci), bio bih zahvalan da to podeli sa mnom. :)
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
79.101.207.*



+363 Profil

icon Re: Banca Intesa Internet kartica26.10.2009. u 13:58 - pre 176 meseci
Ne znam sta planiras da radis sa racunima online, ali 100 din mesecno stvarno nije neki trosak...
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

scylerx
nope
Beograd

Član broj: 146869
Poruke: 303
*.telenor.rs.



+10 Profil

icon Re: Banca Intesa Internet kartica27.10.2009. u 12:30 - pre 176 meseci
Šta ti u suštini želiš? online banking tj da plaćaš račune putem online-a i tekućeg ili samo da deponuješ sredstva na zaseban račun i sa njega povlačiš na visa virtuon račun?
Mene u Vojvođanskoj online banking košta 40 evrocenti mesečno, a provizija za transakcije je po računu oko 9 din. Mada me malo muče šifre plaćanja, ali i tome sam dohakao
 
Odgovor na temu

lukeguy
Novi Sad

Član broj: 46545
Poruke: 470
93.86.82.*



+8 Profil

icon Re: Banca Intesa Internet kartica27.10.2009. u 14:13 - pre 176 meseci
Hm, ti spominješ Virtuon karticu, ja imam Visu Internet od Intese. Ne znam da li postoje neke razlike što se vođenja računa tiče.

Šta želim? Da uplatim neku sumu na a vista devizni račun i da onda po potrebi prebacujem sa njega onoliko koliko mi treba za pojedinu kupovinu na namenski račun vezan za karticu. Tako je sigurnije u slučaju krađe podataka o kartici. Ne interesuju me usluge online plaćanja dinarskih računa i sl. Samo prebacivanje para sa jednog mog deviznog računa na drugi moj devizni račun.
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
79.101.207.*



+363 Profil

icon Re: Banca Intesa Internet kartica27.10.2009. u 16:01 - pre 176 meseci
Ti mozes online prebacivati sredstva sa osnovnog deviznog racuna na devizni racun internet kartice bez provizije. Za osnovni devizni racun se ne placa mesecna naknada u Intesi kao za dinarski u slucaju da ima prometa.
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

lukeguy
Novi Sad

Član broj: 46545
Poruke: 470
93.86.82.*



+8 Profil

icon Re: Banca Intesa Internet kartica27.10.2009. u 17:55 - pre 176 meseci
Znam da se to ne plaća, tj. da nema provizije za prebacivanje novca sa jednog računa na drugi. Ali mi je rečeno da tu mogućnost homebanking aplikacije ne mogu da koristim ako se logujem samo sa korisničkim imenom i lozinkom (odnosno partija/LIB). Nego da mi za to treba mini CD, a njega mogu da dobijem tek kada otvorim osnovni račun (dinarski) koji se plaća.
 
Odgovor na temu

scylerx
nope
Beograd

Član broj: 146869
Poruke: 303
*.telenor.rs.



+10 Profil

icon Re: Banca Intesa Internet kartica27.10.2009. u 21:43 - pre 176 meseci
MA jok loše ti je rečeno to što ti manipulišeš sa internet visa karticom (visa virtuon) ti se nenaplaćuje, tj sve svoje troškove napalćuju preko razlike u kursevima , barem meni nije naplaćivano a decidirano sam ih pitao za troškove održavanja visa net kartice i transakcija sa intesinim računima. To što ti oni navode, je u pitanju online banking vezan za tekući i dinarska plaćanja, ti sa visa net nemaš potpun pristup e bankingu, već ti je omogućeno samo transakcije u okviru već postojećih računa, nemožeš vršiti plaćanja. Tako da ti je samo potreban LIB i sredstva na računu i možeš vršiti plaćanja internet karticom i prebacivati sredstva imeđu računa, uz napomenu da nekad i nije realtime prenos, nego potrebno neki sat da sistem to sve registruje, da te nezačudi kada izvršiš prenos sredstava i imaš sredstva na internet kartici, ali ti sisitem to još nije registrovao i nemožeš izvršiti plaćanje.
Ako želiš, da kažem "full" e banking, e onda dobijaš cd da možeš vršiti plaćanja online sa tekućeg u dinarima.
 
Odgovor na temu

lukeguy
Novi Sad

Član broj: 46545
Poruke: 470
93.86.82.*



+8 Profil

icon Re: Banca Intesa Internet kartica27.10.2009. u 22:15 - pre 176 meseci
Ma da, meni treba samo ta mogućnost da prebacujem pare sa jednog deviznog računa na drugi u okviru banke. Nema veze i ako se čeka sat-dva, nije mi to nikad toliko hitno, a i to je bolje nego da stojim na šalteru svaki put. U svakom slučaju, ne gine mi još jedan odlazak u banku...

Ok, hvala ti na informacijama.
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
79.101.207.*



+363 Profil

icon Re: Banca Intesa Internet kartica28.10.2009. u 08:02 - pre 176 meseci
U krajnjem slucaju, sta je problem da otvoris dinarski racun, platis za njega jednom 100-200 din pri otvaranju i kasnije ga ne koristis? Mozda ce ti nekad i zatrebati...
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

lukeguy
Novi Sad

Član broj: 46545
Poruke: 470
93.86.82.*



+8 Profil

icon Re: Banca Intesa Internet kartica28.10.2009. u 12:15 - pre 176 meseci
Ma, mnogo su to zakomplikovali. Kad sam pitao za trošak održavanja računa (koji se plaća samo kada ima promena) ispalo je da se svako prebacivanje sredstava sa računa na račun smatra promenom. A s ozbirom da retko kupujem online, nema puno smisla da stalno plaćam neke dodatne troškove.

No, sad sam dobio i odgovor od korisničko centra na isto pitanje. I kažu:
Citat:
Putem Banca Intesa On line-a možete vršiti prenos sa deviznog a vista računa na devizni račun vezan za Visa Internet karticu.

Za ovu transakciju nije neophodno da otvorite dinarski račun već da aktivirate On Line uslugu.

Tom prilikom ćete dobiti partiju i lib, podatke koji su Vam neophodni za prijavu.

Dakle, ovi u filijali definitivno nemaju pojma.
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
79.101.207.*



+363 Profil

icon Re: Banca Intesa Internet kartica28.10.2009. u 15:14 - pre 176 meseci
Samo uplata i isplata se tarifira sa 100 din mesecno. Ako prebacujes sredstva putem online menjacnice, ne uzimaju naknadu. Tu kradu na najvecoj razlici u kursu evra...
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Kupovina :: Platne kartice :: Banca Intesa Internet kartica
(TOP topic, by Davor Vlajkovic)
Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 311263 | Odgovora: 627 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.