Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Defragmentacija hard diska u Visti

[es] :: Windows desktop :: Defragmentacija hard diska u Visti

[ Pregleda: 4761 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

KizaBG
programer

Član broj: 169491
Poruke: 247
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Defragmentacija hard diska u Visti02.03.2008. u 15:15 - pre 196 meseci
Ljudi,

da li je ovo 'normalno' da Defragmentacija hard diska od 100 MB, na Visti traje 4 sata ?

Prvo sam, naravno, pustio da Vista skenira ceo hard, i dobio, naravno, odgovor da je sve u redu, i da ne treba defragmentacija.
Obzirom da za godinu dana nisam nijednom radio defragmentaciju, resih da uradim danas .. i evo, vec 4 sata, radi hard disk, i nikako da zavrsi :(((

a racunar je Toshiba Tecra, sa Intel Core Duo na 1.8, 2 GB Ram, itd. itd.

eeeeeeeee ...vraticu se na Win 95 :))


[Ovu poruku je menjao KizaBG dana 02.03.2008. u 17:05 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
*.SMIN.panline.net.



+21 Profil

icon Re: Fragmentacija hard diska u Visti02.03.2008. u 15:31 - pre 196 meseci
Fragmentacija je pojava koja se rešava postupkom defragmentacije. Brzina i efikasnost postupka defragmentacije zavisi od ukupne popunjenosti prostora na hard disku, kao i od programa za defragmentaciju. Postoji čitav niz programa za ovu vrstu posla, neki su besplatni, a neki ne... neki stvarno urade posao, a neki samo polovično...
Od besplatnih programa za defragmentaciju pod Vistom ne bi bilo loše da probaš neki od ovih: "Auslogics Disk Defrag", "JkDefrag", "SpeeDefrag"... (može i nekoliko njih)

 
Odgovor na temu

KizaBG
programer

Član broj: 169491
Poruke: 247
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: Defragmentacija hard diska u Visti02.03.2008. u 16:07 - pre 196 meseci
Vlado hvala za odgovor i ispravku. Htedoh reci defragmentacija :)

inace, jako dobro znam sta je, obzirom da sam sa kompjuterima krenuo jos od Win 3.11 :)

ali ne mogu da verujem, da defragmentisanje ovoliko dugo traje ????

Pa brze je bilo na svim ranijim verzijama WIn-a nego na ovoj Visti ?

 
Odgovor na temu

luaay

Član broj: 64504
Poruke: 1218



+37 Profil

icon Re: Defragmentacija hard diska u Visti02.03.2008. u 22:47 - pre 196 meseci
probaj tuneup utilites
NISAM TROLL!
 
Odgovor na temu

programer001

Član broj: 134635
Poruke: 67
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Defragmentacija hard diska u Visti02.03.2008. u 23:18 - pre 196 meseci
Da znas i da hocu.

Ravno 6 sati je defragmentisao hard .. daklem ... zivela Vista :)

Sta bi inace, jel izasao Service Pack za VIstu ?

 
Odgovor na temu

prezla
Predrag Zlatanovic
Slobodnjak
Beograd

Član broj: 17468
Poruke: 148
89.216.75.*

Sajt: www.prezla.co.rs


+2 Profil

icon Re: Defragmentacija hard diska u Visti03.03.2008. u 01:06 - pre 196 meseci
A sto zelis da ga defragmentujes kad ces posle 24h rada opet morati da ga preslozis i .. sta si postigo.. nista ... pretvorio si racunar u masinu koja krcka orahe , skenira viruse i trosi struju...
Batali to ... extremno su mali ucinci da bi bilo vredno toga. mnogo ulazes malo dobijas. jednostavno prepusti to windowsu... jednom godisnje pokreni ciscenje i preslaganje diska i to je veruj mi sasvim dovoljno.
ako zelis brzi i stabilniji komp onda bolje kupi 2diska pa u raid i to je jedino sto moze da ti ubrza i poboljsa performanse ...
da izasao je SP1 ali tek sredinom marta ce biti dostupan svima sad ide samo pretplatnicima tehnicke podrske
---------//
---PreZl@---
//---------
 
Odgovor na temu

musicman
Music Man
Belgrade

Član broj: 25384
Poruke: 271
194.106.187.*



+1 Profil

icon Re: Defragmentacija hard diska u Visti03.03.2008. u 01:15 - pre 196 meseci
Citat:
prezla: A sto zelis da ga defragmentujes kad ces posle 24h rada opet morati da ga preslozis i .. sta si postigo.. nista ... pretvorio si racunar u masinu koja krcka orahe , skenira viruse i trosi struju...
Batali to ... extremno su mali ucinci da bi bilo vredno toga. mnogo ulazes malo dobijas. jednostavno prepusti to windowsu... jednom godisnje pokreni ciscenje i preslaganje diska i to je veruj mi sasvim dovoljno.
ako zelis brzi i stabilniji komp onda bolje kupi 2diska pa u raid i to je jedino sto moze da ti ubrza i poboljsa performanse ...


Sta nam ti napisa, neverovatno ?
Ko zna sta ti radis sa kompom ? Probaj recimo kao ja da ti svaki dan HDD upisuje i brise gomilu podataka, reda nekoliko gigabajta i nemoj da radis defragmentaciju uopste, pa ces posle najverovatnije par dana imati neupotrebljiv komp.
Sto se tice RAID-a, tu si u pravu.
"Muzika je sva ljubav sveta"
 
Odgovor na temu

prezla
Predrag Zlatanovic
Slobodnjak
Beograd

Član broj: 17468
Poruke: 148
89.216.75.*

Sajt: www.prezla.co.rs


+2 Profil

icon Re: Defragmentacija hard diska u Visti03.03.2008. u 01:56 - pre 196 meseci
Sto se tice kolicine podataka ne brini i ja ih prevlacim na gigabajte i terabajte... i bez problema mi i xp i vista rade...

---------//
---PreZl@---
//---------
 
Odgovor na temu

programer001

Član broj: 134635
Poruke: 67
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Defragmentacija hard diska u Visti03.03.2008. u 08:41 - pre 196 meseci
@prezla: nisam te razumeo ? ..znaci ti nikada ne radis defragmentaciju ? ... hmm, ne bih ja bas rekao da je to bespotrebno, niti da bas niko na svetu nema resenje za to.

zasto mislis da je posle 24h opet potrebno to raditi ? .. ja ne brisem i upisujem bas svaki dan po 100 MB na hard ..

 
Odgovor na temu

prezla
Predrag Zlatanovic
Slobodnjak
Beograd

Član broj: 17468
Poruke: 148
91.148.88.*

Sajt: www.prezla.co.rs


+2 Profil

icon Re: Defragmentacija hard diska u Visti03.03.2008. u 16:35 - pre 196 meseci
Vrlo je prosto...
Windows poseduje svoj automatski sistem za preslaganje (koji sigurno nije najbolji ali radi) i on radi za mene sasvim ok. Kad god ne radim nesto ili kad komp nije opterecen on krene i slaze... ( nista novo to isto rade i svi drugi programi).
Ja defragmentujem disk kad hocu da ga kloniram bekapujem ili kada cistim masinu.
masinu obicno cistim i sredjujem 1-2 puta godisnje. i moji kompjuteri svi rade sasvim ok bez ikakvih problema. a kad defragmentujem treba im isto toliko kao i posle samo 5 dana rada . a na brzini pristupa podacima nista ne utice. cak zbog poslova kojim se bavim spadam u korisnike koji retko pokrecu iste stvari. to su uvek razliciti programi razlicite namene. pa je i pristup lokacijama na HD totalno razlicit ( poslovi kojim se bavim: servisiranje racunara, projektovanje u cad-u, bekapovanje i skidanje podataka sa starih masina, igranje, gledanje filmova i skupljanje muzike :) )
---------//
---PreZl@---
//---------
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Defragmentacija hard diska u Visti

[ Pregleda: 4761 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.