Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nokia N82

[es] :: GSM - telefoni :: Nokia :: Nokia N82

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 35250 | Odgovora: 51 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
*.SMIN.panline.net.



+21 Profil

icon Nokia N8226.02.2008. u 18:29 - pre 195 meseci



Naziv modela: Nokia N82
Standard:
2G:
Network GSM 850 / 900 / 1800 / 1900
3G: Network HSDPA 2100
Status: Najavljen i u prodaji od 2007. novembar
Dimenzije: 112 x 50.2 x 17.3 mm, 90 cc / težina 114 g
Displej: TFT, 16M colors, 240 x 320 pixels, 2.4"
Ringtonovi: Polyphonic, Monophonic, True Tones, MP3
Adresar: Praktično neograničan broj unosa i polja, Photocall
MMC: Card slot microSD, hot swap, 2 GB card included, buy memory
Interna memorija: 100 MB internal memory
CPU: ARM 11 332 MHz processor
- 256 MB NAND Memory
- 128 MB SDRAM Memory
~ 90 MB Free Executable RAM Memory
GPRS: Class 32, 107 kbps
HSCSD: Yes
EDGE: Class 32, 296 kbps; DTM Class 11, 177 kbps
3G: HSDPA
WLAN: Wi-Fi 802.11 b/g, UPnP technology
Bluetooth: Da, v2.0 with A2DP
Infrared port: Ne
USB: Da, v2.0 microUSB
OS: Symbian OS 9.2, S60 rel. 3.1
Messaging: SMS, MMS, Email, Instant Messaging
Browser: WAP 2.0/xHTML, HTML
Igre: Da
Boje: Silver, Black
Kamera: 5 MP, 2592 x 1944 pixels, Carl Zeiss optics, autofocus, video(VGA 30fps), xenon flash;
Pomoćna kamera: secondary CIF videocall camera
Video poziv: Da
GPS: Built-in GPS receiver, A-GPS function
Ostalo:
- Motion sensor (with UI auto-rotate)
- Installed Maps application covering over 100 countries
- Java MIDP 2.0
- MP3/AAC/AAC+/eAAC+/WMA player
- Video player
- 3.5 mm audio output jack
- TV out
- Stereo FM Radio
- Organizer
- Office document viewer
- T9
- Push to talk
- Voice dial/memo
- Built-in handsfree
Batterija: Li-Ion 1050 mAh (BP-6MT)
Stand-by: do 225 h
Razgovor: do 4 h 20 min
Orijentaciona cena: Mobilni svet - Nokia N82


[Ovu poruku je menjao Catch 22 dana 27.02.2008. u 20:24 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Mauricije

Član broj: 48445
Poruke: 366
*.bl.pttrs.net.



Profil

icon Re: Nokia N8227.02.2008. u 13:49 - pre 195 meseci
Po mojoj slobodnoj proceni novi best buy Nokie u narednom duzem periodu.

Ima sve performanse kao i N95 8GB, samo malko manji ekran (0.4 inch), i uz njega ide kartica od 2 GB, znaci nema HD.
Ali je zato monoblock, laksi i manji.
S tim stoji jos da mu je cena manja.
Crna verzija izlazi u aprilu kako sam ja skontao.
Ima li ga neko, kakva su iskustva, slabe tacke?
.....nije Slobo kriv, mi smo g****......
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
*.SMIN.panline.net.



+21 Profil

icon Re: Nokia N8227.02.2008. u 19:23 - pre 195 meseci
Crna verzija je koliko znam izašla, ne znam da li ima kod nas...
Evo gde možeš da pogledaš detaljan izveštaj o N82:
GSM Arena Nokia N82 review: Comes with xenon
Mobile-review: Nokia N82 Review

Ali pogledaj malo šta uskoro stiže:

Nokia N78
Nokia 6220 Classic
Nokia 6210 Navigator
Nokia N96


PS
Ne verujem da bi išta u toj klasi cene moglo da se karakteriše kao "best buy" (osim ako uz telefon ne ide i plavušica iz Finske)


[Ovu poruku je menjao Catch 22 dana 27.02.2008. u 20:35 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Mauricije

Član broj: 48445
Poruke: 366
*.bl.pttrs.net.



Profil

icon Re: Nokia N8227.02.2008. u 21:17 - pre 195 meseci
Da, znam, ali u ovoj "visoj" kategoriji, tzv. all in one, ce sigurno biti.

E sad gledam na MobilniSvet forumu i kazu da ce crna verzija biti skuplja za 100 $, bez nekih unapredjenja ili dodataka, samo razlika u boji. Jest jednako=nema sanse, perverzija, bezobrazluk. Taman sam se zaleteo i nasao dostojnu zamenu, ali cu ocigledno morati uzeti titanium, jer mi ne pada na pamet dati tolike pare samo zbog boje.

Nisam nesto u toku, ali vi koji pratite, koliko je bilo opadanje cene do sada, da li bi se isplatilo sacekati jos jedno mesec dana, za kupovinu?

Mislim da je ovo pravi telefon za mene nakon dobrog druzenja sa 6630...

Kolika je cena microSD od 4 GB? Nisam nasao na Kalinicevom sajtu, jest da nisam nesto ni trazio, ali znate li barem okvirnu cenu otprilike?
.....nije Slobo kriv, mi smo g****......
 
Odgovor na temu

DrS
Boris Bjelošević
project manager
Beograd

Član broj: 10226
Poruke: 80
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.bjelosevic.com


Profil

icon Re: Nokia N8230.03.2008. u 00:41 - pre 194 meseci
Citat:
Goran Cvijanovic: Ima li ga neko, kakva su iskustva, slabe tacke?


Dugo godina sam "arčio" samo (Sony)Ericsson-ove modele (od T10, preko T65, pa do K800, koji još uvek imam). Ovu Nokiju sam dobio pre metar dana i svideo mi se oblik, jer liči na SE-ove modele na koje sam navikao (osim "špicastih" tastera). Nisam se još navikao na softver, a kod kucanja poruka mi prst sam "poleti" ka tasteru #, koji kod SE-a služi za razmak, a ovde za promenu malaVELIKA slova. A T9 mu radi bolje od onog kod modela K800, mada je to u stvari problem u (ne)škrtosti ugrađenog rečnika. Detaljniji opis i utisci kada ga budem duže koristio...

E, da... Model ima ugrađen N-Gage (ili kako se već zove) "engine", koji bi trebalo da se koristi kod igrica. Međutim, od tri fabrički dobijene igrice samo sam tupavi "Snake" uspeo da pokrenem i odmah izbrisao. Negde u spisku fabrički pristiglih aplikacija je i demo-verzija igre FIFA, ali (kao što rekoh) nisam uspeo da je pokrenem.

Aparat ima mogućnost prepoznavanja položaja prilikom posmatranja ekrana, pa meni i slike okreće u "portrait" i "landscape", već prema uglu, što je jako korisno kod surfovanja, npr.
possibly the biggest joker among his local crowd and perhaps a future book author on that subject
 
Odgovor na temu

Nikola99
srednja,skola

Član broj: 177604
Poruke: 6
91.191.58.*



Profil

icon Re: Nokia N8230.04.2008. u 15:22 - pre 193 meseci
da li neko moze da mi kaze kolika je cena ovog modela...u beogradu?I da mi navede raspon cena...hvala unapred
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
*.SMIN.panline.net.



+21 Profil

icon Re: Nokia N8230.04.2008. u 15:45 - pre 193 meseci
U dnu poruke sa opisom telefona imaš link za orjentacionu cenu pa klikni na njega...
 
Odgovor na temu

DrS
Boris Bjelošević
project manager
Beograd

Član broj: 10226
Poruke: 80
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.bjelosevic.com


Profil

icon Re: Nokia N82 .03.06.2008. u 23:02 - pre 192 meseci
Citat:
DrS: Detaljniji opis i utisci kada ga budem duže koristio...


Može se reći da je dva meseca svakodnevnog standardnog korišćenja dovoljno da se normalno tesitra telefon. Bar što se mene tiče... Odmah da kažem da nisam previše zadovoljan ovim telefonom. Nije loš, ali nije ni ono što sam mislio da će biti / bi mogao da bude.

N-Gage nisam koristio. Nije da nisam hteo - probao sam da startujem demo igre FIFA koji dolazi uz sam mobilni i sve je ostalo na toj probi. Uspeo sam samo da pokrenem igru koja je neka vrsta "Snake"-a, ali sam je tako glupu ubrzo izbrisao (igre koje dolaze u originalnom izdanju telefona mogu da se brišu; kod SE-a to nije bio slučaj).

Od zvaničnog predstavnika Nokije u beogradu (odnosno jednog od njih) sam tražio softver za korišćenje GPS-a u samom aparatu i dobio sam info da Nokia ne prodaje taj softver. Onda sam torrent-ovao neki Garmin, ali mi nije uspela instalacija, pa sam digao ruke od GPS-a (u međuvremenu sam testirao neke "prave" GPS-uređaje, pa sam ovu opciju telefona "zaboravio").

Wireless radi kako treba. Instalirao sam mini-Operu i arčio je u kućnoj i kancelarijskoj "radinosti". Mnogo je dobra fora da se mobilni ponese u "kenjaru" i dok go*no za go*netom nižeš surfovanjem se kulturno uzdižeš. Problem je kod korišćenja secure wireless-a, jer aparat _ne pamti_ WAP kood (ili kako se već beše zove onaj 10-cifreni kood), pa kod svakog uspostavljanja konekcije se mora iznova ukucavati. Stoga sam "ubio" secure i zaštitu postavio pristup na nivou MAC-adrese - radi bez problema (nisam ni očekivao manje od toga).

Softver ima fin odziv u svemu što sam koristio, osim u opciji "New SMS". Iz nepoznatog razloga mu treba oko 4-5 sekundi da otvori ekran za kucanje poruke. Razlog u broju poruka u memoriji se ne uzima u obzir, jer je broj poruka bio ispod 50 (slovima: pedeset) u 2GB memorije (radi poređenja - SE P910i, koji isto svakodnevno koristim, ne usporava iako ima oko 900 (devet stotina) poruka u Inbox-u i preko 1200 (hiljadu i dvesta) u Sent Items-u sa 512MB memorije na kartici.

T9 sistem mu radi OK, kao što sam i pomenuo ranije. Meni je T9 i na K800 bio "mali šok" (i prijatan i neprijatan), jer kod svih prethodnih SE-ovih telefona koje sam koristio, "arčio" sam i bočne tastere + i - prilikom kucanja teksat (konkretno: + i taster daju drugo slovo koje pripada tom tasteru, a - i taster daju treće slovo koje pripada tom tasteru; (ne)koristeći ovo, a uz ne posedovanje T9 probajte da otkucate reč "mnogo" ili "prst"). No, K800 je dolazio sa solidnim srpskim rečnikom, a N82 sa još bogatijim, pa se ne bunim.

Tasteri su mu tanki za moj ukus. Mislio sam da ću se navići; donekle i jesam, ali ipak imam malo čudan osećaj kad kucam poruku. Nemam problem sa korišćenjem, i nemam frku sa više istovremeno pritisnutih tastera... samo je, eto, malo čudan osećaj...

Slike su fenomenalne. Kao prosečan foto-korisnik teško mi je naći zamerku izrađenim fotkama. Radio sam ih i po dnevnoj svetlosti i pri slabom osvetljenju...

Zvuk je takođe više nego dobar. Sluške sam samo jednom probao; ostale mogućnosti kačenja preko ovog izlaza/ulaza nisam ("video out" za priključenje na TV i "music stand" spajanje sa muzičkim stubom, što mi deluje kao moćna fora, ali nisam imao mogućnosti da testiram). Zvuk preko sluški je onakav kakav sam i očekivao - odličan. Zvuk preko ugrađenih zvučnika je solidan, ali mi ostaje nejasno korišćenje stereo zvučnika, jer da bi uz njih dobio pravu stereo sliku, morao bih da postavim aparat u visini očiju i relativno blizu glave - normalni tako ne koriste mobilni, al' dobro...
possibly the biggest joker among his local crowd and perhaps a future book author on that subject
 
Odgovor na temu

DrS
Boris Bjelošević
project manager
Beograd

Član broj: 10226
Poruke: 80
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.bjelosevic.com


Profil

icon Re: Nokia N82 .09.06.2008. u 23:21 - pre 192 meseci
... I još jedna sitnica(?): ovaj model Nokije (za druge ne znam kakvi su) nema mogućnost podešavanja različitog tona alarma za različite alarme, dok kod svih novijih SE-ovih modela koje sam koristio ta opcija ima. Ne znam da li sam dovoljno jasan - mislim na mogućnost postavljanja dva, tri i više alarma u različito vreme, s tim da postoji mogućnost koji ton/muzika da ti svira za koji od tih alarma; e, pa to kod ove Nokije nema, a kod SE-a ima.

Dakle, rado menjam Nokiju N82 za SonyEricsson G900. Je l' ima zainteresovanih? O:)

[Ovu poruku je menjao DrS dana 10.06.2008. u 14:58 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao DrS dana 10.06.2008. u 14:58 GMT+1]
possibly the biggest joker among his local crowd and perhaps a future book author on that subject
 
Odgovor na temu

brale77
Mario Bradić
Niš

Član broj: 118975
Poruke: 51
89.216.105.*

ICQ: 377


+3 Profil

icon Re: Nokia N82 prikaz koordinata26.06.2008. u 06:32 - pre 191 meseci
Imam pitanje u vezi GPS na N82.
Koji je oblik prikaza geografske širine i dužine? Da li je moguć prikaz u obliku "stepeni, minuti, sekunde" (xx,yy,zz)?
 
Odgovor na temu

Karlo Gavric
Wien

Član broj: 69912
Poruke: 578
*.8.14.vie.surfer.at.



+2 Profil

icon Re: Nokia N82 ili N95 8GB27.06.2008. u 17:15 - pre 191 meseci
Ajd neko od strucnjaka ako ima da ukratko da preporuku sto se ovog moba tice, tj. dali je bolja solucija od N95 8GB?!


Globalno gledano komplet sve, od baterija do dalje se podrazumijeva. Ako netko moze da napraviti ukratko recenziju ko ih je imao mozda priliku koristiti. Nisam imao ga priliku nigdje uzeti u ruke i vidjeti detaljnije, pa..

THX
 
Odgovor na temu

DrS
Boris Bjelošević
project manager
Beograd

Član broj: 10226
Poruke: 80
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.bjelosevic.com


Profil

icon Re: Nokia N82 .05.07.2008. u 00:37 - pre 191 meseci
Citat:
DrS: Dakle, rado menjam Nokiju N82 za SonyEricsson G900. Je l' ima zainteresovanih? O:)


Zamenih :D

possibly the biggest joker among his local crowd and perhaps a future book author on that subject
 
Odgovor na temu

deuszex

Član broj: 62565
Poruke: 4
*.rcub.bg.ac.yu.



Profil

icon Re: Nokia N82- Pitanja u vezi GPS-a17.07.2008. u 09:40 - pre 191 meseci
Korišćenje aplikacije Nokia Maps, tačnije Pitanja u vezi GPS-a

Nedavno sam došao u posed ovog telefona, po meni je odličan sa svim svojim opcijama. no javio mi se problem sa aplikacijom "Nokia Maps". Nakon što sam skinuo mape Srbije (telefonom, a ne kompom), imao sam prikaz ulica u svim mestima. Neka mesta su imala i nazive ulica, a neka ne. Nakon povezivanja na komp i up- to date- a aplikacije, naziv se promenio u "Maps" i više nemam prikaza svih ulica u mestima. U većim mestima (Bg, Ns, i sl,) se prikazuje samo par velikih ulica, bez naziva. Pokušao sam i preuzimanje novih mapa sa zvaničnog nokiinog sajta, i ubacio ih pomoću Nokia Nseries PC Suite, ništa bolje.
Napokon pitanja: Vaša iskustva sa ovom aplikacijom, da li neko predlaze nesto drugo za GPS, i šta, korisne linkove i tutorijale za install i korišćenje alternativnog softvera.
U napred hvala svima!


P.S. Nisam nešto ozbiljnije pretrazivao po netu, jer mi se čini da je ovo naj brzi način da saznam sta me zanima i moze i drugima biti od koristi.
 
Odgovor na temu

miko.bar
Bar Montenegro

Član broj: 130945
Poruke: 27
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: mape Nokia N8219.07.2008. u 08:14 - pre 191 meseci
gdje da skidam mape za telefon
MONTENEGRO
 
Odgovor na temu

bobant
Pancevo

Član broj: 181749
Poruke: 79
79.101.89.*



+1 Profil

icon Re: Nokia N82 i Nokia Maps19.07.2008. u 16:13 - pre 191 meseci
Koristio sam, kratko, N82 i Noka Maps i sve je radilo ok.

Postoji mogućnost reseta Nokia Symbian telefona sa *#7370#. Pri tom se svi podaci gube, i tel. je kao iz fabrike. Prethodno se može bekapovati tel. imenik na karticu, pa copy sa kartice na komp. Formatirati i karticu pre vraćanja u tel. i kopirati nazad dir. Others, u kome je bekap imenika.

Za Nokia Maps, skinuti i instalirati na tel. (sa vraćenom karticom) odgovarajući program sa http://europe.nokia.com/A4984199 i pokrenuti ga. Zatim se skine i instalira na pc-u Nokia Map Loader, poveže se tel sa pc-om u modu data transfer, pokrene se Map loader, izaberu se karte, startuje download, i ... to je to :)

[Ovu poruku je menjao bobant dana 19.07.2008. u 21:51 GMT+1]
 
Odgovor na temu

deuszex

Član broj: 62565
Poruke: 4
*.rcub.bg.ac.yu.



Profil

icon Re: Re: Nokia N82- Pitanja u vezi GPS-a13.08.2008. u 12:44 - pre 190 meseci
Hvala na trudu, presao na garmin- a
 
Odgovor na temu

cp6ija
Mix klax
bgd

Član broj: 160216
Poruke: 5
93.86.101.*



Profil

icon Utisci i impresije N8217.10.2008. u 10:32 - pre 188 meseci
Ljudi uzeo sam ovaj telefon skoro u tehnomarketu a preko m:ts-a, oni su kao u saradnji itd, znaci ne moze se naci kod m:ts-a nego u prodavnicama uz ugovor, platio 13000din i ide BEL200 ili MIX1000, nije ni strasno svakako mi je racun preko 1000 svaki mesec. Elem, imao sam N95 pre ovoga i nebih ga menjao da ga nisam otkuvao u masini... JBG. Telefonom sam u principu zadovoljan jer je slican, da ne kazem isti n95, jedino mi smeta sto plastika kod tastature krcka i zadnji poklopac malo, vise puta mi se desilo da mi blokira ali posle software update-a nemam problema, kamera je cini mi se bolja za nijansu od n95 pogotovo u nocnim uslovima, blic je extra, srpskim T9 sam prezadovoljan, jedino mi smeta sto su mu zvucnici na istoj strani, i jedan je dole tako da kad drzim telefon jedan je stano pokriven prstima. E da, kad lezim i kucam poruku okrece mi se slika stalno, mislim cool mi je to okretanje za sve drugo ali kako da kucam poruke naopako i uvek kad se okrene izbrise zadnju rec koju sam otkucao. Zakljucak, telefon je odlican, ja sam picajzla. Ngage je extra, u zivotu nisam igrao igrice do sad. jedino gps sto me nervira... al skontacu i ja valjda taj GARMIN ili sta vec...
 
Odgovor na temu

k.i.z.a

Član broj: 121376
Poruke: 370
*.vdial.verat.net.



+10 Profil

icon Re: Nokia N82 - Update25.10.2008. u 12:57 - pre 187 meseci
Ljudi koja je najnovija verzija softvera dostupna za ovaj fon...
Za cod 0566135 verzija je 20.0.062. - kod mene

koji code treba ubaciti da dubijem noviju verziju, malo sa ovom pocinje da koci...

pozzzdrav
 
Odgovor na temu

cp6ija
Mix klax
bgd

Član broj: 160216
Poruke: 5
93.86.16.*



Profil

icon Re: Nokia N82Re: Nokia N82Re: Nokia N8227.10.2008. u 08:13 - pre 187 meseci
Nikakav kod ja nisam ubacivao, samo ga povezi sa PC Suite-om i idi na software update, meni je skinuo 30.0.019 i ne koci vise. A ako nemas to u suite-u skini sa nokia.com ...
 
Odgovor na temu

k.i.z.a

Član broj: 121376
Poruke: 370
*.vdial.verat.net.



+10 Profil

icon Re: Nokia N82 - Update27.10.2008. u 11:25 - pre 187 meseci
Kao sto sam vec rekao
Za cod 0566135 dostupna verzija je 20.0.062. - kod mene

Pomocu programa NSS moze da se procita CODE, kao i da se menja, ako si probao nesto sa tim programom procitao si code koji verovatno nije isti kao kod mene.

Code mozes da procitas i ispod baterije fona, ako ti nije problem pogledaj mi koji je code kod tebe, pa da unapredjujem masinu...

hvala pozzzz
 
Odgovor na temu

[es] :: GSM - telefoni :: Nokia :: Nokia N82

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 35250 | Odgovora: 51 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.