Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li ja IKAKO mogu na net preko adsl-a i Linuxa?

[es] :: Linux :: Da li ja IKAKO mogu na net preko adsl-a i Linuxa?

[ Pregleda: 3848 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Brolly

Član broj: 66668
Poruke: 363
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon Da li ja IKAKO mogu na net preko adsl-a i Linuxa?25.02.2008. u 21:01 - pre 196 meseci
Kod Neobee-ja sam i dobio sam ActionTec Home DSL modem. Trazio sam, NIGDE nema drajver ni za jedan distro Linuxa, jedino Windows-i.... Da li to znaci da ja prakticno samo preko Windowsa mogu surfovati?
...
 
Odgovor na temu

darkon
Darko Novakovic
Istrazivac, IMP
Beograd

Član broj: 13647
Poruke: 166
*.adsl-1.sezampro.yu.

Jabber: darkon@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Da li ja IKAKO mogu na net preko adsl-a i Linuxa?25.02.2008. u 21:58 - pre 196 meseci
Imaš prilično mnogo članaka o ovome.
U osnovi, najbolje je uzeti od provajdera ruter, kupiti neku mrežnu karticu koja sigurno radi pod Linuxom, splitera (filtera) koliko imas telefonskih aparata na liniji, povežeš i to je to. Savetovao bih ti da se maneš posla sa teranjem ADSL modema da prorade pod Linuxom, posebno ako si nov u istom.
"Verovatno da preko nje mnoge sile kontrolišu mnogo šta..." - GANDOR
"Kada bi ljudski mozak bio tako jednostavan da bismo mogli da ga shvatimo, onda bismo mi bili toliko glupi da ga ipak ne bismo mogli shvatiti."
 
Odgovor na temu

Džeronimo

Član broj: 101777
Poruke: 320
*.adsl-3.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Da li ja IKAKO mogu na net preko adsl-a i Linuxa?26.02.2008. u 01:58 - pre 196 meseci
Odi do provajdera i traži im da ti daju ruter ili bar neki modem koji radi pod Linuxom.

Ako nemaju ni ruter, ni modem koji radi pod Linuxom, onda pređi kod nekog provajdera koji daje ruter.
 
Odgovor na temu

night-shift
Vukašin Sadžak
• Student FTN, • Software developer
• Futog/Novi Sad

Član broj: 17930
Poruke: 1213
77.46.189.*

Sajt: www.netolerancija.com


+8 Profil

icon Re: Da li ja IKAKO mogu na net preko adsl-a i Linuxa?26.02.2008. u 03:32 - pre 196 meseci
Taj modem jedva radi pod Windowsom, a ne još pod Linuxom
I slažem se sa prethodnicima, kupi router.
La parole est d'argent, mais le silence est d'or.
www.netolerancija.com
 
Odgovor na temu

albumag
Novi Sad

Član broj: 140059
Poruke: 11
*.adsl-a-1.sezampro.yu.

ICQ: 325220123


Profil

icon Re: Da li ja IKAKO mogu na net preko adsl-a i Linuxa?26.02.2008. u 12:17 - pre 196 meseci
Pozdrav ljudi!
Imam modem Sagem Fast800. Dobio sam Asus Eee PC 4G koji u sebi ima neki Linux koji nikada nisam koristio i sada bih da ga povezem na ADSL.
Da li se moze povezati ili da ga zamnim za neki router?
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.241.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Da li ja IKAKO mogu na net preko adsl-a i Linuxa?26.02.2008. u 12:56 - pre 196 meseci
Citat:
albumag: Dobio sam Asus Eee PC 4G koji u sebi ima neki Linux koji nikada nisam koristio
verovatno ce ti biti lakse sa ruterom ako Linux nikad nisi koristio.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Brolly

Član broj: 66668
Poruke: 363
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon Re: Da li ja IKAKO mogu na net preko adsl-a i Linuxa?26.02.2008. u 18:27 - pre 196 meseci
Da ne bih postavljao novu temu, mozete li da mi kazete koji ruter je dobar, koji ce sigurno odlicno raditi pod linuxom? I kolike su cene rutera?

Posto vidim na pcberza.co.yu da ima dosta veliki izbor, ali mnogi su za ADSL2 (a pritom skupi), to je valjda kao neki noviji ADSL kojeg jos nema kod nas, pa mi to ni ne treba zar ne?

valjda nisam izvalio neku glupost.... poz
...
 
Odgovor na temu

night-shift
Vukašin Sadžak
• Student FTN, • Software developer
• Futog/Novi Sad

Član broj: 17930
Poruke: 1213
77.46.194.*

Sajt: www.netolerancija.com


+8 Profil

icon Re: Da li ja IKAKO mogu na net preko adsl-a i Linuxa?27.02.2008. u 01:49 - pre 196 meseci
Svaki router će odlično raditi pod Linuxom (tj. isto kao i na Windowsu).
Obavezno uzmi ADSL2+ router, jer će Telekom kad tad pustiti ADSL2+ signal.
Jedini router koji sam koristio, a da mi odgovara 100% je Thomson Speedtouch, ali ne znam da li ćeš ga naći u prodaji kod nas.
La parole est d'argent, mais le silence est d'or.
www.netolerancija.com
 
Odgovor na temu

Džeronimo

Član broj: 101777
Poruke: 320
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Da li ja IKAKO mogu na net preko adsl-a i Linuxa?27.02.2008. u 03:27 - pre 196 meseci
Citat:
Brolly: mozete li da mi kazete koji ruter je dobar, koji ce sigurno odlicno raditi pod linuxom?

Svi ruteri bi trebali da rade pod bilo kojim OS-om (Win, OS X, Linux, Solaris...) jer za rutere ne treba nikakav drajver. Samo se utakne kabl iz rutera u Ethernet port i ruter bi trebao da radi.

Citat:
Brolly: kolike su cene rutera?

A što ne odeš kod provajdera i od njih da tražiš da ti zamene taj modem za ruter?

Pa i ako ti budu tražili da doplatiš nešto za ruter, opet se to više isplati nego da se kupuje ruter.

ADSL ruteri sa ugrađenim modemom nisu baš tolko jeftini da bi nekom bilo svejedno da li će ruter da dobije od provajdera ili će da kupuje ruter.

Citat:
Brolly: ima dosta veliki izbor, ali mnogi su za ADSL2 (a pritom skupi), to je valjda kao neki noviji ADSL kojeg jos nema kod nas, pa mi to ni ne treba zar ne?

Ako već hoćeš da kupuješ ADSL ruter, onda bolje kupi ADSL2+ ruter, pošto će jednog dana i to valjda da uvedu, pa da ne bi morao posle da kupuješ nov ruter.

Samo obrati pažnju ako kupuješ ADSL ruter da obavezno ima i ADSL modem ugrađen (mnogi ADSL ruteri, pogotovo oni jeftiniji, nemaju ugrađen ADSL modem) jer ako nema, onda će ti trebati i poseban ADSL modem sa Ethernet priključkom (ne može USB modem), a obrati pažnju i da modem u ruteru (ako ruter ima ugređen i modem) podržava i Annex A i Annex B jer ako kupiš ADSL ruter (sa modemom) koji je samo za Annex B, onda ćeš morati da uvodiš i ISDN (za ISDN je Annex B, a za normalnu telefonsku liniju je Annex A).

Najbolje je da tražiš ruter od provajdera jer ruteri koje provajderi daju obično imaju i ADSL modem ugrađen, a podržavaju i Annex A i Annex B.

[Ovu poruku je menjao Džeronimo dana 27.02.2008. u 04:49 GMT+1]
 
Odgovor na temu

sledgeh44
Prof, skola

Član broj: 158566
Poruke: 140
*.zrlocal.net.



Profil

icon Re: Da li ja IKAKO mogu na net preko adsl-a i Linuxa?14.03.2008. u 13:23 - pre 196 meseci
Ja sam u ASUS-a samo uključio LAN kabl iz ADSL modema i sve je radilo! Za moju mrežu u firmi sam morao da podesim IP adresu ali to je minut posla i nije ništa teško i komplikovano...

Napominjem da je ASUS radio sa ADSL-om i pod Linux-om i pod Windows-om! Inače, instalirao sam XP SP3 pa je pravio problema prilikom instalacije zvučne kartice. Forumi su puni pitanja o tome kako naterati SB da radi, a odgovora, uglavnom, nema... Ustvari, sad znam caku, al' neće biti zanimljivo ako svima kažem :-) Zar ne...

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

parafora
Dušan Knežević
Elektrotehnički Fakultet Univerziteta u
Beogradu
Voždovac

Član broj: 51730
Poruke: 99
*.adsl.beotel.net.

Sajt: dusan.iz.rs


Profil

icon Re: Da li ja IKAKO mogu na net preko adsl-a i Linuxa?19.03.2008. u 15:55 - pre 195 meseci
Citat:
albumag: Pozdrav ljudi!
Imam modem Sagem Fast800. Dobio sam Asus Eee PC 4G koji u sebi ima neki Linux koji nikada nisam koristio i sada bih da ga povezem na ADSL.
Da li se moze povezati ili da ga zamnim za neki router?


ovaj modem se relatvno lako instalira na linuxu.... pogledaj na blejach.blogspot.com, imas kompletno uputstvo... ukoliko ti to ne pomogne javi pa cu ti napisati i drugi nacin da to uradis (preko pppd)
pozdrav,
Dušan
 
Odgovor na temu

drbogi

Član broj: 5045
Poruke: 601
91.150.115.*

ICQ: 454238854


+3 Profil

icon Re: Da li ja IKAKO mogu na net preko adsl-a i Linuxa?20.03.2008. u 10:14 - pre 195 meseci
Citat:
sledgeh44: Forumi su puni pitanja o tome kako naterati SB da radi, a odgovora, uglavnom, nema... Ustvari, sad znam caku, al' neće biti zanimljivo ako svima kažem :-) Zar ne...

Pozdrav!


Što ti je čovek, svetska slava mu se smeši, a on to mrtav hladan ignoriše. Sva sreća da ne radiš npr. u prosveti, jer bi svaki djak morao SAM da otkriva Pitagorinu teoremu, glupo bi bilo da svima kažeš magičnu formulu, zar ne?

Srećom postoje ljudi kao što je parafora, koje ne mrzi da pomognu čoveku dobrim savetom.
 
Odgovor na temu

dukenukeme

Član broj: 176402
Poruke: 1
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Da li ja IKAKO mogu na net preko adsl-a i Linuxa?21.03.2008. u 16:05 - pre 195 meseci
Citat:
Trazio sam, NIGDE nema drajver ni za jedan distro Linuxa, jedino Windows-i.... Da li to znaci da ja prakticno samo preko Windowsa mogu surfovati?


Ne , actiontec radi i na linuksu,evo ovde je za ubuntu:
http://www.ubuntu-rs.org/forum/viewthread.php?tid=2987
radi se trenutno na grafičkom interfejsu
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: Da li ja IKAKO mogu na net preko adsl-a i Linuxa?

[ Pregleda: 3848 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.