Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

[help] ZoneAlarm i freeze-ovanje kompjutera, svako konektovanje i startovanje Uniform Server-a

[es] :: Zaštita :: [help] ZoneAlarm i freeze-ovanje kompjutera, svako konektovanje i startovanje Uniform Server-a

[ Pregleda: 2205 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

jackofblades
Predrag Drljača
večiti student
Sombor / Umka

Član broj: 82448
Poruke: 161
217.24.27.*



+6 Profil

icon [help] ZoneAlarm i freeze-ovanje kompjutera, svako konektovanje i startovanje Uniform Server-a25.02.2008. u 10:38 - pre 196 meseci
Ovo sam pita na jos jednom forumu, ali za sada nema odgovora, pa cu i ovde da pitam. Hvala svim odogovorima unapred.

Problem je sledeci:

koristim oneAlarm 7.0.337.000 Security Suite (znaci All-In-One).

Kada se konektujem na internet putem dial up-a u tom trenutku je ok sve dok ne upalim FX ili IE ili Outlook i zelim da otvorim neku stranicu ili skinem emails/RSS. U biti, svaka internet aktivnost nakon prvog konektovanja mi zamrzne kompjuter. Isto se to desava i kada startujem Uniform Server v3.5.

Probao sam da iskljucim ZoneAlarm i tada nema zamrzavanja. Znaci da je do ZA.

Zamrzavanje traje ~2 minute i nesto sekundi. Svako sledece konektovanje je ok. Znaci samo prvo konektovanje nakon paljenja/restarta kompjutera.

Da li neko zna resenje ili da menjam ZA? Mada ne znam sa cim...

Pride:
takodje, sa upaljenim ZA, u radu sa Uniform Server-om, imam poteskoce. phpMyAdmin tema je izbrljana i pise da moram enable-ovati cookie. U Textpattern-u nece da se uloguje. Isti problem i sa Wordpress-om. I custom made oBlog isto ima problem sa logovanjem.
Pretpostavljam da ZA blokira kukije na localhost, ali nemam tih problema online.
U Program Control sam povecao na max trusted level za Apache i MySQL, u Site List sam ubacio i localhost i 127.0.0.1 sa svim strikliranim opcijama, ali nista.

Ima li pomoci za ovo ili isto kao i prethodni problem - menjati ZA?

Dodatne informacije:
vsmon ima CPU maximalno do 50%, ne preko. Memorija ide od 35-39MB.
U pitanju je C2D E2160, tako da "levi" core ide na oko ~80%, dok "desni" core je na oko ~20% opterecenja.
 
Odgovor na temu

jackofblades
Predrag Drljača
večiti student
Sombor / Umka

Član broj: 82448
Poruke: 161
217.24.27.*



+6 Profil

icon Re: [help] ZoneAlarm i freeze-ovanje kompjutera, svako konektovanje i startovanje Uniform Server-a25.02.2008. u 10:48 - pre 196 meseci
Ok, nasao sam nesto, ali ne znam da li ce "popraviti" stvar. Hm... izgleda nisam radio dobar search... :/

http://forums.techguy.org/netw...elay-first-access-network.html
i
http://www.dslreports.com/foru...935;root=ilec,swbell;mode=flat

 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-3.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: [help] ZoneAlarm i freeze-ovanje kompjutera, svako konektovanje i startovanje Uniform Server-a25.02.2008. u 18:06 - pre 196 meseci
Savet je da deinstaliras ZoneAlarm 7.0.337.000 Security Suite i instaliras pojedinacne alate. Predloga ces naci mnogo bas na ovom forumu ako odradis pretragu na temu: "Firewall", "Antispyware", "Antivirus" (upidsi ove pojmove kao kljucne reci). Moj savet za firewall je Sunbelt Kerio Personal Firewall, mada ces se mozda bolje snaci sa Comodo firewall-om koji je potpuno free i 100% funkcionalan. Dabrih antivirusa ima mnogo (pretraga) kao i dobrih antispyware alata...
 
Odgovor na temu

jackofblades
Predrag Drljača
večiti student
Sombor / Umka

Član broj: 82448
Poruke: 161
217.24.27.*



+6 Profil

icon Re: [help] ZoneAlarm i freeze-ovanje kompjutera, svako konektovanje i startovanje Uniform Server-a25.02.2008. u 19:15 - pre 196 meseci
Hvala.

Da. Bice da cu tako uraditi.
Resenja s linkovanih stranica nisu nista promenila. Sve je po starom, tako da ZA Security Suite leti.
No, ako neko nesto zna, i dalje sam zainteresovan. Dok se ne odlucim sta cu staviti za Anti-Spyware, Firewall i AntiVirus.

 
Odgovor na temu

Maranello
Tuzla

Član broj: 173752
Poruke: 14
91.191.17.*



Profil

icon Re: [help] ZoneAlarm i freeze-ovanje kompjutera, svako konektovanje i startovanje Uniform Server-a03.03.2008. u 13:53 - pre 196 meseci
Isti problem sam i ja imao, deinstaliraj Zone Alarm, ZA je nekada bio dobar Firewall ali ovo sad katastrofa, sedmica (pro verzija) mi je rušila Windows Server 2003 Enterprise u milisekundi (plavi ekran smrti, dugo to nisam vidio a još manje vjerovao da ću vidjeti na Serveru). Najgore je to što sam imao ver. 7.0 koja se sama updateovala na 7.0.x, a onda sledećeg dana kad sam upalio računar, sruši se i restart - krv sam propišao dok nisam skužio da je upitanju komad softvera (a mislio sam da je do grafičke budući da je vent blokirao, pa do ploče ali eto nije ništa do hardvera).

Kasnije sam vratio stariji verziju i onemogućio update (definicija spywarea updateovala se regularno) ali kad-tad nastat će taj problem koji si i ti iskusio.

Ako imaš volje, vremena i živaca da naučiš podesiti Keiro WinRoute6 Firewall Enterprise, imaćeš najbolje od najboljih još ako nabaviš licencu nekog Antivirusa (licence sa većinu profesionalnih antivirusa da se integriraju u Keiro WinRoute se posebno plaćaju) da se integriše u Keiro - imat ćeš najstabilniji OS ikada.

Ako možeš sebi priuštit (nabavit licence) kombinacija Sunbelt Keiro WinRoute6 Enterprise Firewall + Eset NOD32 Bussines Edition (još bolja od te je verzija za File Server) je nešto najbolje što možeš nabaviti.

Pozdrav.
 
Odgovor na temu

jackofblades
Predrag Drljača
večiti student
Sombor / Umka

Član broj: 82448
Poruke: 161
217.24.27.*



+6 Profil

icon Re: [help] ZoneAlarm i freeze-ovanje kompjutera, svako konektovanje i startovanje Uniform Server-a03.03.2008. u 14:47 - pre 196 meseci
@Maranello:
hvala na iscrpnom odgovoru.
skinuo sam ZASuite i nabacio: Avast 4.7 Home Ed + Spyware Terminator + Windows Firewall(temp).
Za FW cu videti Kerio, jer sam na jos par mesta video da je hvaljen. Mozda i Comodo, jer sam i njega video da hvale. No... za sada je sve ok, pa cu videti dalje. Odgovor je uistinu koristan i meni i verujem jos ponekom
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: [help] ZoneAlarm i freeze-ovanje kompjutera, svako konektovanje i startovanje Uniform Server-a03.03.2008. u 14:57 - pre 196 meseci
Citat:
Maranello: Isti problem sam i ja imao, deinstaliraj Zone Alarm, ZA je nekada bio dobar Firewall ali ovo sad katastrofa, sedmica (pro verzija) mi je rušila Windows Server 2003 Enterprise u milisekundi (plavi ekran smrti, dugo to nisam vidio a još manje vjerovao da ću vidjeti na Serveru).


Samo bih primetio da je čudno malo rešenje koristiti Enterprise OS koji košta par hiljada dolara i firewall za kućne računare koji košta možda 50$ (ili manje) i očekivati da će to super da radi. Na sajtu ZA nisam video ni da su pomenuli da je podržan Win2003.
 
Odgovor na temu

Maranello
Tuzla

Član broj: 173752
Poruke: 14
91.191.17.*



Profil

icon Re: [help] ZoneAlarm i freeze-ovanje kompjutera, svako konektovanje i startovanje Uniform Server-a04.03.2008. u 02:01 - pre 196 meseci
Citat:
Samo bih primetio da je čudno malo rešenje koristiti Enterprise OS koji košta par hiljada dolara i firewall za kućne računare koji košta možda 50$ (ili manje) i očekivati da će to super da radi. Na sajtu ZA nisam video ni da su pomenuli da je podržan Win2003.


Da tačno je ali ne i čudno. Znao sam tačno za šta mi Server treba i šta će donijeti kombinacija Server + ZA, a budući da sam dobio preporuku od jednog sistemca prije 4 godine plus oduševljenje na XP-u, upustio sam se u 'avanturu'. Također sam bio upozoren i od samog Zone Alarma (Pro) da pokušavam instalirati firewall na serversku mašinu i da to što radim može utjecati na stabilnost OS-a. Ali kako rekoh ZA je bio nekada (eto prije 4 godine) dobar firewall, i svo oduševljenje kao i problemi paralelno su me pratili i na Serveru 2003 i na XP-u. Nemojte me pogrešno shvatiti, ZA je vrlo dobar komad softvera ali nije kao što je nekada bio a problemi radi ZA tipa "komp mi se blokira na nekoliko minuta nakon konektovanja na internet" broje se na milionima. Jednostavno zadržali su ogromnu popularnost ranijih godina ali ne i kvalitet.
 
Odgovor na temu

[es] :: Zaštita :: [help] ZoneAlarm i freeze-ovanje kompjutera, svako konektovanje i startovanje Uniform Server-a

[ Pregleda: 2205 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.