Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Duel džepnih ultrazumova: Canon SX 100 IS vs. Panasonic TZ 3 - uporedni test

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Duel džepnih ultrazumova: Canon SX 100 IS vs. Panasonic TZ 3 - uporedni test

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 25397 | Odgovora: 71 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Koby_FCRS

Član broj: 91005
Poruke: 268
*.adsl.beotel.net.

Jabber: sol_wampir@hotmail.com


+1 Profil

icon Savet za kupovinu, SX100 ili A720 IS16.03.2008. u 21:01 - pre 196 meseci
Posto je prvi pomenuti model skuplji, koje su njegove prednosti u odnosu na jeftiniji model, a koje mane?
Nemojte me upucivati na topic sa slicnom temom jer se tamo odmah nakon 2 posta krenulo u davanje saveta kupcu SX modela o koriscenju.
Jedina razlika koja se spominje jeste oblji objektiv i izuzetak optickog trazila. Koje jos razlike postoje? koja je razlika u kvalitetu slike?
Vredi li dati razliku od 50eura u korist SX modela?
***
http://solforum.org Najveci domaci W@P FORUM
***
 
Odgovor na temu

Abdee
Srdjan Abdijevic
Novi Sad

Član broj: 42836
Poruke: 1577
*.ADSL.neobee.net.

ICQ: 329875614


+1 Profil

icon Re: Savet za kupovinu, SX100 ili A720 IS16.03.2008. u 21:27 - pre 196 meseci
Razlika je i u vrlo bitnom kontrolnom tockicu (samo on po meni vredi tih 50EUR vise)...
 
Odgovor na temu

Koby_FCRS

Član broj: 91005
Poruke: 268
*.adsl.beotel.net.

Jabber: sol_wampir@hotmail.com


+1 Profil

icon Re: Savet za kupovinu, SX100 ili A720 IS16.03.2008. u 21:34 - pre 196 meseci
Zbog cega?
Koja je razlika u fotografijama?

Gde na netu postoji uporedni test ova dva modela zajedno sa slikama?

ps posto nameravam da kupim kod tebe jedan od ova dva modela, a na sajtu to nisam video, kolika je garancija? :)
***
http://solforum.org Najveci domaci W@P FORUM
***
 
Odgovor na temu

Abdee
Srdjan Abdijevic
Novi Sad

Član broj: 42836
Poruke: 1577
*.ADSL.neobee.net.

ICQ: 329875614


+1 Profil

icon Re: Savet za kupovinu, SX100 ili A720 IS16.03.2008. u 21:39 - pre 196 meseci
Citat:
Zbog cega?


Zbog daleko brzeg i lakseg menjanja parametara.

Citat:
Koja je razlika u fotografijama?


Mislim da je SX100 za nijansu ostriji.

Citat:
ps posto nameravam da kupim kod tebe jedan od ova dva modela, a na sajtu to nisam video, kolika je garancija? :)


1 god.

EDIT:

Evo ti dva kropa iz sredine...

A720: http://img291.imageshack.us/img291/3765/a720isfx1.jpg

SX100: http://img182.imageshack.us/img182/1057/sx100rj6.jpg
 
Odgovor na temu

Koby_FCRS

Član broj: 91005
Poruke: 268
*.adsl.beotel.net.

Jabber: sol_wampir@hotmail.com


+1 Profil

icon Re: Savet za kupovinu, SX100 ili A720 IS16.03.2008. u 21:44 - pre 196 meseci
Postoji li jos neki "best baj" za taj novac?

Koliko prostora zauzima u proseku jedan minut snimanja video klipa u max rezoluciji sa 30 slicica u sekundi?

edit:

prema slikama koje si postavio gore, kod SX modela ivice su dostra ostrije, boje dosta prirodnije i slika je dosta manje mutna.
da li je to na svim slikama tako, ili samo na ovoj posto pretpostavljam na osnovu velicine objekata da nije iz istih polozaja slikano... osim naravno ako nije koriscen 3oom
***
http://solforum.org Najveci domaci W@P FORUM
***
 
Odgovor na temu

Abdee
Srdjan Abdijevic
Novi Sad

Član broj: 42836
Poruke: 1577
*.ADSL.neobee.net.

ICQ: 329875614


+1 Profil

icon Re: Duel džepnih ultrazumova: Canon SX 100 IS vs. Panasonic TZ 3 - uporedni test16.03.2008. u 21:58 - pre 196 meseci
Koby. Oba aparata su odlicna. Kupi onaj za koji imas novca i uzivaj.
 
Odgovor na temu

Koby_FCRS

Član broj: 91005
Poruke: 268
*.adsl.beotel.net.

Jabber: sol_wampir@hotmail.com


+1 Profil

icon Re: Duel džepnih ultrazumova: Canon SX 100 IS vs. Panasonic TZ 3 - uporedni test16.03.2008. u 23:07 - pre 196 meseci
Znas sta,
ovo je podforum namenjen izmedju ostalog i ovakvim diskusijama. Ukoliko te mrzi da odgovaras, smara te i/ili mislis da su moja pitanja glupa nemoj odgovarati.
Ovako, samo si me odgovorio od kupovine u axelfoto. (potresao si se mnogo, znam).

"Kupi onaj za koji imas novca i uzivaj."-najveca glupost koju si mogao napisati. ja imam novca da kupim i onaj od 77 eura, ali ne zelim. Isto kao sto imam novca da kupim fotoaparat nekoliko puta skuplji od najskupljeg na nasem trzistu, pa ni to takodje ne zelim.

Zelim da ono sto kupim opravda svaki ulozeni dinar, i da u izabranom rasponu novca bude "best baj". Zato sam i dosao ovde da procitam komentare o jednom i drugom modelu, kao i da li SX opravdava razliku u ceni.

Ako se to tebi ne dopada, preskoci, jer ne krsim ni jedno jedino pravilo foruma.

Toliko.
***
http://solforum.org Najveci domaci W@P FORUM
***
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Duel džepnih ultrazumova: Canon SX 100 IS vs. Panasonic TZ 3 - uporedni test17.03.2008. u 12:07 - pre 196 meseci
@Koby_FCRS
A čemu toliko srdžbe u poslednjem postu?
Mislim da si dobio sasvim kulturne i jasne odgovore. Ako Ti se detaljnost ne sviđa, to nije razlog da vređaš korisnike, pogotovo one koji su ipak odvojili nešto svog vremena da napišu odgovor.

A da li kršiš neko pravilo foruma... pa, recimo da se ovo zove "ničim izazvan flejm". Može da se diskutuje i na lepši način.

Između ostalog, na ovom forumu imaš testove oba aparata, tako da poređenje nije baš teško izvršiti. A neko je ipak potrošio vreme i na taj test.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

AMomcil
Aleksandar Momcilovic
SW inzenjer
myVR Software
Oslo, Norveska

Član broj: 27189
Poruke: 773
*.theonlinetrader.com.



+1 Profil

icon Re: Duel džepnih ultrazumova: Canon SX 100 IS vs. Panasonic TZ 3 - uporedni test18.03.2008. u 08:38 - pre 196 meseci
Citat:
Ako se to tebi ne dopada, preskoci, jer ne krsim ni jedno jedino pravilo foruma.

Tačno je da ne kršiš, međutim ovde postoji potencijalna moralna dilema.
Izjavio si da te zanima da kupiš aparat kod njega. I onda postavio neka konkretna pitanja. Da ti je Abdee krenuo detaljno odgovarati odmah bi se našao neko ko bi zakukao kako radi svoju promociju i iskorišćava forum za samoreklamiranje. Onda bi to i ličilo malo na dogovaranje pazara, iako zaista jeste u temi diskusije.
Kada je već krenulo tim putem, pitaj ga lepo preko PP ili telefonom...
 
Odgovor na temu

Koby_FCRS

Član broj: 91005
Poruke: 268
*.adsl.beotel.net.

Jabber: sol_wampir@hotmail.com


+1 Profil

icon Re: Duel džepnih ultrazumova: Canon SX 100 IS vs. Panasonic TZ 3 - uporedni test03.04.2008. u 22:04 - pre 195 meseci
Kratko i jasno pitanje: koji pravi bolje fotografije?

Nikon - Coolpix L15 ili Canon SX100 IS?

Vredi li dati tu razliku od nekih 50ak eura za sx100?
***
http://solforum.org Najveci domaci W@P FORUM
***
 
Odgovor na temu

Ivand
Ivan Dimitrijević
...
yu/pa

Član broj: 17
Poruke: 2161
77.46.216.*

Sajt: www.webmanijak.com


+4 Profil

icon Re: Duel džepnih ultrazumova: Canon SX 100 IS vs. Panasonic TZ 3 - uporedni test03.04.2008. u 22:28 - pre 195 meseci
Nikonova automatika generalno ne briljira, tako da verujem da je kvalitet slike u ovom slucaju bar na strani Canona. E sada da li ta razlika u ceni vredi 50e to je potpuno subjektivno.
 
Odgovor na temu

HENDRIX1
Ucenik
zlaTu

Član broj: 178937
Poruke: 18
89.146.186.*



Profil

icon Re: Baterije i punjači27.04.2008. u 19:24 - pre 194 meseci
evo sutra mi dolazi Panasonic TZ3, pa cu vjerovatno odmah skociti na biciklo i otici negdje u prirodu da ga isprobam
aparat je nov pa ce mu ovo biti prvo paljenje, zato me zanima da li je potrebno neko specijalno punjenje baterija prvi put (nesto slicno kao kod mobitela)???
 
Odgovor na temu

miljan nis
Nis

Član broj: 72093
Poruke: 474
*.adsl-3.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Canon PowerShot SX100 IS30.04.2008. u 16:58 - pre 194 meseci
Kupio sam danas Canon PowerShot SX100 IS kod ovlascenog predstavnika, ali nisam dobio uputstvo, ne znam zasto, pa me zanima da li ima negde na netu da se nadje uputstvo ?
Nisu mi slike perfektne u svim uslovima, jer ne znam sta treba da podesim, kako se uopste ukljucuje stabilizator slike, to nisam nikako nasao ?
Ako neko zna ili duze vreme koristi ovaj aparat, neka napise neke "cake" da fotografiju budu u svim uslovima odlicne.

Unapred hvala
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Duel džepnih ultrazumova: Canon SX 100 IS vs. Panasonic TZ 3 - uporedni test30.04.2008. u 20:33 - pre 194 meseci
Definiši malo, šta Ti znači to "u svim uslovima"? Kakvi su tačno uslovi u pitanju? Jer, teško da ćeš naći aparat koji pravi "perfektne fotografije u svim uslovima", pa bio on i DSLR. Kompromisi su neizbežni, a taj aparat je odličan za prosečnog amatera, koji ne očekuje previše od aparata, što prati i adekvatna cena. Ono što je sasvim sigurno (i bez preciznih definicija uslova) je nedovoljna efikasnost u uslovima slabijeg osvetljenja, koje je karakteristično za gotovo sve kompakte, zbog jeftinijih (i manjih) senzora koji se u njih ugrađuju.

Bojim se da se za to "više" ipak mora "istegnuti" za barem A650 IS, ako ne G9 ili neki adekvatni Fuji.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

miljan nis
Nis

Član broj: 72093
Poruke: 474
*.adsl-3.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: Duel džepnih ultrazumova: Canon SX 100 IS vs. Panasonic TZ 3 - uporedni test30.04.2008. u 20:55 - pre 194 meseci
Npr. iz blizine (20-40cm) ako slikam sa blicem, slika je odlicna, a ako slikam bez blica, nije bas, malo je mutna, iako je osvetljenje sasvim dobro.
U makro modu je slika odlicna tek kad objektiv sasvim priblizim, cim je malo dalje (vise od 10cm) slika je mutna.
U nocnom modu, ako slikam dobro osvetljen predmet bez blica, takodje nije bas najidealnija.

Problem je i u podesavanjima verovatno, jer nemam uputstvo (verovatno su ga izvadili u radnji i ostalo je tamo, oticicu u subotu da potrazim), nikako ne mogu da nadjem kako se ukljucuje opticka stabilizacija slike, ili je ona uvek ukljucena ?
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Duel džepnih ultrazumova: Canon SX 100 IS vs. Panasonic TZ 3 - uporedni test30.04.2008. u 21:09 - pre 194 meseci
Vidi ovako, termin "dobro osvetljenje" je dosta relativnog značenja. Iskusniji će potvrditi ili odbaciti ovo mišljenje, ali rekao bih da je svako veštačko osvetljenje po nekoj definiciji loše, osim ukoliko nije namensko (reflektori, blic glave itd). Dakle, ono što Tvoje oči vide kao "dobro" osvetljenje, za senzor često nije.

Ako je u pitanju enterijer osvetljen nekim halogenim osvetljenjem (na primer), to često nije dovoljno dobro i dovoljna ekspozicija je dosta duga, što direktno utiče na strešenost fotke, gde ni IS ne pomaže.

Kakva je situacija kada fotografije kadriranjem bliskih predmeta napraviš usred dana, napolju?

Najbolje bi bilo kada bi ovde okačio umanjenu verziju neke takve fotke. Iz EXIF-a bi se najbolje videlo o kakvim uslovima je reč.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

miljan nis
Nis

Član broj: 72093
Poruke: 474
*.adsl-1.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: Duel džepnih ultrazumova: Canon SX 100 IS vs. Panasonic TZ 3 - uporedni test30.04.2008. u 21:28 - pre 194 meseci
Nije vestacko osvetljenje u pitanju, jeste enterijer, ali je prirodno, dnevno svetlo, nisam jos probao bliske predmete da kadriram napolju.

Stavicu neke slike kasnije.

EDIT: Evo, cisto da se vidi, neke slike instrument-table koja mi sluzi za eksperimente

Bez blica:



Sa blicem:



Bez blica u mraku:



I jedna onako, kroz prozor:



[Ovu poruku je menjao miljan nis dana 30.04.2008. u 22:42 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao miljan nis dana 30.04.2008. u 22:43 GMT+1]
 
Odgovor na temu

HENDRIX1
Ucenik
zlaTu

Član broj: 178937
Poruke: 18
*.PPPoE-6199.sa.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Duel džepnih ultrazumova: Canon SX 100 IS vs. Panasonic TZ 3 - uporedni test30.04.2008. u 22:07 - pre 194 meseci
evo i ja imam jednu veliku primjedbu na TZ3
Naime nocne slike su katastrofalne, na nivou mobitela odprilike (ili cak slabije)
vecinu podesavanja sam stavio na auto sto bi trebalo da daje neke prosjecne rezultate, cak sam i birao onaj nocni rezim slikanja
da li ISO osjetljivost treba povecati kod nocnog slikanja, i ako moze jos neki savjet jer stvarno ne mogu da vjerujem da su slike ovako lose
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Duel džepnih ultrazumova: Canon SX 100 IS vs. Panasonic TZ 3 - uporedni test30.04.2008. u 22:55 - pre 194 meseci
Prva fotka - omašio si fokus, a ekspozicija Ti je svega 1/13, iako je ISO800. To znači samo jedno - manjak svetla. Bez obzira što je okolno svetlo dosta jako, upliv istog u objektiv je minimalno, što crna površina subjekta dodatno komplikuje. To znači da je moguće i da je fotka strešena, osim što je možda omašen fokus.

Druga fotka je korektna. Verovatno je blic odradio AF assist i s toga je fokus tačan.

Treća je kriminalna (ne zameri - očigledno je da si fotkao na Auto modu i to je dovoljno da celu stvar zabrlja. Prvo, opet nedostatak svetla i očigledno mašenje fokusa. Drugo, ISO80, a ekspozicija celu jednu sekundu. Ako si je napravio sa improvizovanog stativa (naslonio aparat na sto i okinuo odloženo na 2 sekunde), onda je definitivno fokus. Ako si ipak dodirivao aparat ili si ga držao u ruci, onda nije ni čudo što je toliko mutna.

Poslednja je OK.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

miljan nis
Nis

Član broj: 72093
Poruke: 474
*.adsl-1.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: Duel džepnih ultrazumova: Canon SX 100 IS vs. Panasonic TZ 3 - uporedni test30.04.2008. u 23:04 - pre 194 meseci
Za trecu nisam siguran da li je Auto ili Night mod, ali sam aparat drzao u ruci.
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Duel džepnih ultrazumova: Canon SX 100 IS vs. Panasonic TZ 3 - uporedni test

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 25397 | Odgovora: 71 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.