Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Savet oko nove konfiguracije

[es] :: PC Konfiguracije :: Savet oko nove konfiguracije

[ Pregleda: 3573 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Bartman
Beograd

Član broj: 4467
Poruke: 400
*.vdial.verat.net



Profil

icon Savet oko nove konfiguracije06.10.2003. u 19:15 - pre 249 meseci
Potrebna mi je pomoc oko izbora konfiguracije.
Naime, imam malu nedoumicu oko izbora delova za upgrade mog kompa pa mi treba savet.
Rec je o izboru ploce, procesora i memorije. Dvoumim se izmedju dve kombinacije :

Prva je :
1. Ploca : EPoX 8RDA (nFORCE 2, 8xAGP, Dual DDR, Sound Blaster)
2. CPU : AMD XP2500+, Barton 512KB cache
3. Memorija : Kingson PC 333 512 MB DDR (2 x 256 MB)

Druga je :
1. Ploca : Iwill K7S3-N (SIS 748FX, 8xAGP, Sound Blaster, LAN)
2. CPU : AMD XP 2600+, Troughbred 256 KB cache
3. Memorija : NCP PC 333 512 MB DDR (2 x 256 MB)

Moje potrebe su sledece:
Rad u Windows-u, Office-u, Internet, DivX, rad sa skenerom i stampacem, i pomalo sa Corel-om i Photoshop-om. Igrice ne igram, i necu raditi sa nekom specijalnom grafikom.

Intresuje me iskustvo u radu (korisnici), i reklamacije (serviseri), takodje me intresuje pojava pavog ekrana, zamrzavanje ekrana, i stabilnost u radu.
Takodje mi je vazno da li moze da se radi overcolcking ploce kao i njena kompatibilnost sa grafickom kartom Eagle Ge Force 4, Ti4200, 128 MB DDR, 8xAFGP, TV out.
Vrlo mi je vazno da mi sto pre odgovorite sta je bolja kombinacija od ova dva na duzi period.

Pozdrav
Aye caramba !!!
 
Odgovor na temu

SoulFly
Kis Tibor
Sombor

Član broj: 2222
Poruke: 677
*.ravangrad.net.

ICQ: 78829690


+1 Profil

icon Re: Savet oko nove konfiguracije06.10.2003. u 19:56 - pre 249 meseci
pozdrav
mislim da tu nedoumice nema...prva varijanta svakako je u svemu bolja!!!
dodushe za potrebe koje si ti naveo ce ti posluzhiti i dosta slabiji rachunar ali ako si reshio da dash tolikopara onda svakako pazari za plochu Epox-a...nFORCE chipset je u prednosti u poredjenju sa SISom :) ...za jedno 2 duzhine...SPU Barton svakako...eto samo npr uporedi 512-256 :) a Kingston je dobro poznato da proizvodi jednu od najkvalitetnijih memorija!
Spominjao si i OC mogucnosti...tu svakako Epox je daleko iznad ove druge ploche jer ona vazhi za jednu od najboljih OC plocha
Shto se grafichke tiche...radice ona na obe "kompatibilno" :)
Eagle i nije neka mama kao prozivodjach ali mishljenja sam da karica nije uopshte losha..chak shta vishe dobra je..narochito jer j ti4200...ja imam malo starijeg brata te kartice i zadovoljan sam...takodje je Eagle
p.s. koliko koshta Eagle ti200 128?

nadam se da sam ti pomogao,pozdrav

I hated going to weddings. All the grandmas would poke me saying "You're next". They stopped that when I started doing it to them at funerals
 
Odgovor na temu

BeastMaster
Dragan Mitic
Krusevac

Član broj: 4666
Poruke: 1561
*.ptt.yu

ICQ: 22756094


Profil

icon Re: Savet oko nove konfiguracije06.10.2003. u 20:00 - pre 249 meseci
Pa samim tim što radiš u PhotoShopu i ostalim Office aplikacijama mnogo ti je bolja prva varijanta sa bartonom. Kod 8RDA ploče jedini problem koji sam ja uočio je malo neslaganje sa Ati 9000Pro (Gigabyte) gde hoće da zakucava windows, ali sa ti4200 radi bez greške.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

IHThUS
Željko Jankov
Budapest

Član broj: 11650
Poruke: 590
*.dial.freestart.hu

Sajt: www.svetlostisusova.net


Profil

icon Re: Savet oko nove konfiguracije06.10.2003. u 20:28 - pre 249 meseci
Bolja kombinacija na duži period definitivno je: Epox + Barton + Kingston!

Ploče sa SiS čipsetom su OK ali nisu baš za overkloking, Epox-nForce2 je u tom polju daleko bolja varijanta.

Za tvoje potrebe VIA KT266A + Duron 1300 bi bili sasvim zadovoljavajući tako da nemaš potrebe da brineš oko 'računarskih resursa'.

Takozvani ''plavi ekran smrti'' više nije u modi (Windows 2000 i XP). Sa Epox pločom ne bi trebao da imaš plave ekrane!!! Mada, Windows može da ti pravi problema UVEK bez obzira na kvalitet hardwera. Ako ti nije problem pređi sa Win98 na 2000 ili XP.
Bog je ljubav - Bog te voli

Ko se rodi jedanput umire dvaput a ko se rodi dvaput umire samo jedanput.
SAZNAJ KAKO
 
Odgovor na temu

Bartman
Beograd

Član broj: 4467
Poruke: 400
*.vdial.verat.net



Profil

icon Re: Savet oko nove konfiguracije07.10.2003. u 10:26 - pre 249 meseci
Eagle Ge Force 4 Ti4200 sa 128 MB DDR-a, 8xAGP i tv out-om, nova pod garancijom je 90 € (bar sam je ja nasao za te pare)
Drugar mi predlaze isto kao i svi vi ali mi kaze da se vise isplati uzeti NCP PC 400 nego Kingston PC 333, jer je Kingston nesto skuplji, ali navodno da je Value serija koju bi uzimao druga klasa i da je pravi Kingston daleko skuplji (nekih 50% od ostalih), te da razlika u kvaklitetu izmedju Kingstona i NCP-a nije vredna razlike u ceni koja je oko 10 €, za module od 256 MB.
Intresuje me da li je to po vasem misljenju tacno i da li se isplati napraviti kompromis po tom pitanju, odnosno da li je NCP kvalitetna memorija koja moze lepo da radi duzi period.
Ako neko ima licno iskustvo ili iskustvo u prodaji i sa reklamacijama neka kaze.
Hvala na do sada datim kritikama, jer sam sada 100% siguran sta uzimam za plocu i procesor, u nedomici ostajem samo za memoriju.

Pozdrav
Aye caramba !!!
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Savet oko nove konfiguracije07.10.2003. u 18:39 - pre 249 meseci
Epox ploca postize bolje rezultate na svim testovima, ali se vise greje. Iwill je prilicno stabilna ploca i za tvoje potrebe bi sigurno radila posao. Procesor BARTON — tu nema diskusije. Memorija NCP PC 400 sasvim lepo radi.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

JOJO847

Član broj: 14162
Poruke: 6623
*.cmu.carnet.hr



+10 Profil

icon Re: Savet oko nove konfiguracije08.10.2003. u 23:36 - pre 249 meseci
Samo jedan savjet kad si vec pitao za plavi ekran: IZBJEGAVAJ MATICNE PLOCE S VIA CHIPSETIMA!

 
Odgovor na temu

S a l e
BGD

Član broj: 7457
Poruke: 1422



+8 Profil

icon Re: Savet oko nove konfiguracije09.10.2003. u 23:24 - pre 249 meseci
E odlicno da sam naisao na ovaj topic, zamalo da otvorim novi

Jedan prijatelj mi je dao "task" da na papiru sastavim jednu konfiguraciju, sa trenutno citiram "najjacim komponentama kod nas", koja ce da mu bude zamjena za trenutni PIII na 550 MHz koji je u dosta losem stanju (ploca MSI BX master polako izdise...). Kako mu ta masina treba za posao stancanja (audio) diskova skoro po citav dan (dakle bitna je stabilnost i izdrzljivost), onda mi dajte neke prijedloge i komentare. Trazi se najjaca, jer mu je vise dosadio sada vec stari komp i zeli da to osvjezi na malo duzi period.

Planirao sam da stavim naravno Intel PIV, ploca ASUS, MSI ili tako nesto zvucno; mozda 2 x HDD 120 GB Maxtor 7200 - 8MB; ATI RADEON 9000 ili neki GF4 (ili ima nesto jace?); kuciste sa dobrim hladjenjem, jakim napajanjem i slobodomo da svi ti kablovi komotno stoje. Kingston DDR memorija 512 MB sto brza, ali to naravno sve u odnosu na plocu (i da li je bolje staviti 2x256 u dual channel ploci, zbog performansi?)...

Za snimac diskova sam u drugoj temi zakljucio da napisem neki PLEXTOROV IDE model, ili imate boljji prijedlog? To je i najbitnija komponenta, jer se u ovom slucaju sve vrti oko/u njoj Trazio mi je i laserski stampac u boji, pa predlozite neki koji je dobar sto se tice pocetne, a i kasnije cijene za tonere (i da li ima negdje da se kupi mulitifunkcionalni uredjaj CANON SMARTBASE MPC 200?)... Koji CRT/LCD monitori su trenutno OK sto se tice cijene/kvalitet? Normalno nista ispod 17" CRT, i eventualno zbog cijene 15" LCD...

Eto to je sto se tice glavnih komponentica, za tastaturu i misa se vec zna logitech
 
Odgovor na temu

IHThUS
Željko Jankov
Budapest

Član broj: 11650
Poruke: 590
*.dial.freestart.hu

Sajt: www.svetlostisusova.net


Profil

icon Re: Savet oko nove konfiguracije09.10.2003. u 23:52 - pre 249 meseci
@JOJO847
Nisi u pravu za ploče bazirane na VIA čipsetu.

@sale
Ako čovek ima para da kupi sve ''najjače'' komponente onda tu nema puno razmišljanja.

Pošto očigledno posao oko štancovanja audio CD-a dobro ide zar ne može da se uzme nešto efikasnije od kompa i jednog rezača?
Bog je ljubav - Bog te voli

Ko se rodi jedanput umire dvaput a ko se rodi dvaput umire samo jedanput.
SAZNAJ KAKO
 
Odgovor na temu

kUdtiHaEX
Beograd, Yugoslavia

Član broj: 3372
Poruke: 2598
*.vdial.verat.net

ICQ: 167621705
Sajt: www.webhost.co.yu


+4 Profil

icon Re: Savet oko nove konfiguracije10.10.2003. u 00:14 - pre 249 meseci
Moja preporuka bi bila da uzmes ono sto si naveo pod brojem 1. pod uslovom da je ploca 8rda3+. Nemoj uzimati NCP ddr400 jer nema razlike u brzini a NCP i nije bas neki kvalitet. Bolje uzmi Kingston DDR333 na Infenion cipovima... ja posedujem 2 modula doticne memorije i rade odlicno.
Generalni problem nforce2 chipsetova je memorija - 3 mem slota neces popuniti jer nece raditi. Cak i sa 2 ume da pravbi probleme. Na lucent modeme zaboravi. Ostalo bi trebalo da radi kako treba. I da, kloni se EAGLE grafickih kartica :)

VIA, ma koliko vi nju pljuvali, nije bas toliko losa. OK, zaostaje za nForce 2 za sada, ali za nekog kucnog korisnika je kt333 ili kt400 sasvim po meri....
Internet ne cini ljude glupima. Internet cini ljudsku glupost dostupnijom (TM by me)

Webhost Hosting Services
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Savet oko nove konfiguracije10.10.2003. u 00:58 - pre 249 meseci
Citat:
Jedan prijatelj mi je dao "task" da na papiru sastavim jednu konfiguraciju, sa trenutno citiram "najjacim komponentama kod nas"

Evo, da probam da pomognem:

ploca: ASUS P4C800-E deluxe 875P (800 MHz FSB, Gigabitni LAN, PROMISE MultiRAID ATA133&SATA, DUAL DDR400, Intel PAT, AGP8XPro)
procesor: PIV
kuler:Spire Easy Stream
memorija: Kingston - HyperX 256MB DDR PC466 2 kom
HDD: 2X160 Gb SATA 8MB (zajedno pretstavljaju jedan 160Gb 14400 o/m 16Mb !!! )
graficka: ATI RADEON 9200 128Mb
kuciste: CHIEFTEC MX-01SL-D 360W
tastatura: Logitech Desk Top Cordless
mis: LogiTech Cordless MouseMan Optical
monitor: 17" TFT
FDD: Alps 3,5"
CDROM: ASUS
CDRW: ASUS
DVDRW: ASUS +/-
zvucnici: Genius SW-5.1 Home Theater (Wood)
modem: Rockwell 56k

Ova zverka jede malu decu... 2X8Mb SATA RAID + 2XPC466HyperX DUAL=2 x brze od racunara bez toga...
Cijena? Prava sitnica, negde oko 1800 EUR, mrzi me sad da racunam, ako te zanima tacno, javi se na e-mail.
DVDRW nije pominjao, pa ako nece, cena je dosta niza, ali mislim da ce mu trebati...


Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

[es] :: PC Konfiguracije :: Savet oko nove konfiguracije

[ Pregleda: 3573 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.