Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako da uzmem serijski broj hard-diska?

[es] :: C/C++ programiranje :: Kako da uzmem serijski broj hard-diska?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 11726 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

MoHicAn

Član broj: 43
Poruke: 1893
*.vdial.verat.net



Profil

icon Re: Kako da uzmem serijski broj hard-diska?30.12.2003. u 23:21 - pre 247 meseci
Ako taj program ne koristi windows api za pristup mrezi vec na hardwerskom nivou komunicira preko mreze ( ortodoxna glupost ) onda je to nezaobilazan problem ali posto najverovatnije nije tako onda na primer jos jedna mrezna od 5 eur na masini resava stvar :)
 
Odgovor na temu

mikroelktronika
BiH

Član broj: 85177
Poruke: 24
217.75.203.*



Profil

icon Re: Kako da uzmem serijski broj hard-diska?07.04.2006. u 15:12 - pre 219 meseci
Pozdrav,
Ako sam shvatio pitanje onda je odgovor ovakav:

1* U DOS-u na particiji koja te zanima otkucas chkdsk i enter


2* U Windowsu (XP) odes u Command prompt i otkucas dir
 
Odgovor na temu

z@re
Zarko Bulatovic
Split

Član broj: 29849
Poruke: 443
*.cmu.carnet.hr.



+25 Profil

icon Re: Kako da uzmem serijski broj hard-diska?07.04.2006. u 17:44 - pre 219 meseci
Citat:
mikroelktronika: Pozdrav,
Ako sam shvatio pitanje onda je odgovor ovakav:

1* U DOS-u na particiji koja te zanima otkucas chkdsk i enter


2* U Windowsu (XP) odes u Command prompt i otkucas dir


Krivo si shvatio.

Q: HSP56 Micromodem nece da radi kompjuter ga prepozna a kad treba da se konektujem nece ne daje ni znaka zivota. u cemu je problem.

A: Crko mozda od grmljavine mozda od spanaca. Uglavnom baci ga u WC solju jako povuci vodu. Skupi 5e i uzmi drugi i ne postuj temu na pogresno mesto.
 
Odgovor na temu

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4902
*.nat-pool.po.sbb.co.yu.

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: Kako da uzmem serijski broj hard-diska?08.04.2006. u 07:41 - pre 219 meseci
Hardverski broj hard diska:
http://www.winsim.com/diskid32/diskid32.html

... je sasvim druga stvar od GetVolumeInformation(), koji uzima broj particije,
koji se lako moze promeniti softverski.
 
Odgovor na temu

mikroelktronika
BiH

Član broj: 85177
Poruke: 24
*.registrarbih.gov.ba.



Profil

icon Re: Kako da uzmem serijski broj hard-diska?15.08.2006. u 11:15 - pre 215 meseci
Zamolio bi da se nađe neko pametan i objasni koliko to serijskih brojeva ima disk i kako se koji zove?

Sta je MBR, sta je fizicki pristup disku tj. sektorima i sve ovo malo opširnije i potkovanije ?


Sve u cilju toga da se postavljena pitanja razumiju, i dajte mi upload nekog jednostavnijeg (manjeg i amaterskog) programa sa bilo kojom zastitom vezanom za disk da vam pokazem da te zastite ne vode nikuda.

Samo je stvar volje i cilja onoga ko nesto zeli kopirati.






 
Odgovor na temu

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4902
*.3dnet.co.yu.

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: Kako da uzmem serijski broj hard-diska?17.08.2006. u 07:14 - pre 215 meseci
Citat:

Zamolio bi da se nađe neko pametan i objasni koliko to serijskih brojeva ima disk
i kako se koji zove?

Nisi ni pogledao kod i izvrsni modul sa linka koji sam ti gore dao...

Citat:

Sta je MBR, sta je fizicki pristup disku tj. sektorima i sve ovo malo opširnije i potkovanije ?

www.google.com
Kucaj: wiki MBR
... pa vidi sam, sve je tu.

Citat:

Sve u cilju toga da se postavljena pitanja razumiju, i dajte mi upload nekog jednostavnijeg
(manjeg i amaterskog) programa sa bilo kojom zastitom vezanom za disk da vam pokazem da
te zastite ne vode nikuda.

Ne. Najbolje je da ti nama nadjes neki amaterski i manji kod pa nam pokazes kako te zastite
nikuda ne vode.

Citat:

Samo je stvar volje i cilja onoga ko nesto zeli kopirati.

Kopiranje nema veze sa zastitom preko nekog kljuca povezanog sa ID-jem masine.

 
Odgovor na temu

mikroelktronika
BiH

Član broj: 85177
Poruke: 24
*.registrarbih.gov.ba.



Profil

icon Re: Kako da uzmem serijski broj hard-diska?17.08.2006. u 16:47 - pre 215 meseci
Bolje je ovako.Posalji ti meni svoj program vezan za ID HDD-a da ga instaliram na mashinu i registrujem, a ja cu tebi za uzvrat poslati par rjesenja za kopiranje i zloupotrebu.

Cisto sumnjam da neko ko zeli znati uzeti serijski broj diska slucajno pise Boot Magic 21 ili mozda Norton Disk Doctor 2009.

Sta drugo radi nego se pati kao obican smrtnik da zastiti neki program.Zbog toga mi je bila zelja da pomognem, a ne diskutujem.

 
Odgovor na temu

[es] :: C/C++ programiranje :: Kako da uzmem serijski broj hard-diska?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 11726 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.