Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

pocetnik treba mi par savjeta

[es] :: C/C++ programiranje :: pocetnik treba mi par savjeta

[ Pregleda: 1790 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

anonimuss

Član broj: 78761
Poruke: 137
85.94.113.*



Profil

icon pocetnik treba mi par savjeta18.02.2008. u 17:29 - pre 197 meseci
dakle ovako mislio sam da uradim program koji bi bio nesto poput mirca znaci klijent i server da moze da se salje slika i sl.
ne mora da ima sto opcija za pocetak samo neko da mi ovjasni kako da uradim konekciju izmedju klijenta i servera koji dio da pocnem da ucim. radio sam to ranije u visual basic ali je to bilo davno... bio bi zahvalan za svaku informaciju... hvala unaprijed.
 
Odgovor na temu

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4902
*.tekostolac.co.yu.

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: pocetnik treba mi par savjeta19.02.2008. u 07:32 - pre 197 meseci
Ono što tebe zanima je "socket" programiranje.

Postoje brojne biblioteke koje ovaj posao olakšavaju, odnosno većinu posla rade za tebe.

Iako se većina tih biblioteka trudi da bude kompatibilna sa svim okruženjima, za početak ne bi bilo loše da znaš koje ćeš okruženje (kompajler) koristiti za razvoj, jer uvek postoje tehnologije koje su bliže (sve testirano, sve radi, ima primera, ...) nekom konkretnom okruženju.

Ako radiš sa nekim M$ alatom, Google-uj:
codeguru C++ socket
codeproject c++ socket
... i naći ćeš puno linkova, primera, tutorijala i sl. Nešto od toga ima i na ES-u, pa pretraži.

Ako radiš sa Borland C++ Builder-om, pogledaj Indy biblioteku ili TClientSocket i TServerSocket komponente. Na ovom foumu uglavnom je korisnik itf imao korisne primere kada je u pitanju BCB, pa i to potraži.
 
Odgovor na temu

karas

Član broj: 5574
Poruke: 482
*.dynamic.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: pocetnik treba mi par savjeta19.02.2008. u 08:18 - pre 197 meseci
Dva lepa frameworka su Poco (http://www.appinf.com) i Qt (http://www.trolltech.com): imaju klase za rad sa soketima, mogu se koristiti pod Windowsom i Linuxom/Unixom i razlicitim kompajlerima, isporucuju se sa primerima za koriscenje tih klasa.
Ako hoces da koristis elementarne funkcije za rad sa soketima, onda treba da se opredelis za Win sockets odn. Posix (i naravno za odgovarajuci kompajler). Koliko mi se cini, ta dva API-ja su slicna.

[Ovu poruku je menjao karas dana 19.02.2008. u 09:29 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao karas dana 19.02.2008. u 09:30 GMT+1]
Sveti Avgustin: "Dobar hrišćanin treba da se kloni matematičara i svih onih koji daju lažna proročanstva. Postoji opasnost da su matematičari već sklopili pakt sa Đavolom, da pomrače čovekov um i da ga okuju okovima pakla."
 
Odgovor na temu

[es] :: C/C++ programiranje :: pocetnik treba mi par savjeta

[ Pregleda: 1790 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.