Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ploca do 100 eura uz sledecu konfiguraciju...

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Ploca do 100 eura uz sledecu konfiguraciju...

Strane: 1 2

[ Pregleda: 5630 | Odgovora: 27 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dusanissimus

Član broj: 48542
Poruke: 478
*.adsl.beotel.net.



+1 Profil

icon Re: Ploca do 100 eura uz sledecu konfiguraciju...26.02.2008. u 00:55 - pre 196 meseci
izdvojeno mišljenje:
ako kupuješ x2 procesor kupi i ploču pravljenu za x2 a ne za phenom
kad budeš kupovao phenom kupi i ploču za phenom koja će em biti jeftinija, em će se dok ti budeš kupio phenom zameniti 5 ili 6 verzija čipseta
a ja lično kupujem za par dana asus m2n-e
toliko od mene
 
Odgovor na temu

BillyTheKid_79
IT SPV
CG

Član broj: 35312
Poruke: 465
77.46.198.*



+6 Profil

icon Re: Ploca do 100 eura uz sledecu konfiguraciju...26.02.2008. u 12:38 - pre 196 meseci
Binary ti znaci uvaljujes samo intela,mora da imas jako bogate musterije ako im uvaljujes samo intela,jer odnos cena performance......mnogo vise treba da das za intela ...nego za AMD,da bi igrao nove igre!
Imam lepa iskustva sa Biostarom,a MSI,prodao 3 kom (kad nisam mogao nista drugo da proguram,....samo hoce MSI) vratile se 2,tako da nemam bas lepo misljenje o istom!

Binary ako mozes da nam kazes koji su provereni modeli,koji se tebi ne vracaju!
Evo kod mene: Asus m2n,m2n-e,i sve biostarke sa nvidia chipom se nisu vratile!


...zahvalan elitesecurity forumu.....
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-1.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: Ploca do 100 eura uz sledecu konfiguraciju...26.02.2008. u 17:35 - pre 196 meseci
1. Ja nikome nista ne uvaljujem, niti sam vlasnik firme da nekome mogu nesto da uvaljujem... niti sam neposten pa da ljudima uvaljujem fush. Vlasnik firme sa kojom trenutno saradjujem dobro stoji sa dobavljacima Asus-a, GigaByte-a i MSI-a pa sa njima najvise i radimo. Takodje smo obojica vec godinama u ovoj branshi i imamo svoje preference sto se tice hardvera sa kojim radimo. Nikad nisam radio u firmama koje su uvaljivale fush poput Matsonic-a ili ECS-a npr. Jedno vreme je bilo velikih problema i sa nekim serijama Gigabyte-a (K8 generacija) pa je moj prijatelj (vlasnik firme) i njih prestao da uzima dok ga nisam ubedio u suprotno.

2. Rekao bih da je promocija Tier 2 proizvodjaca (manji proizvodjaci) poput Biostar-a na ustrb Tier 1 proizvodjaca (njaveci proizvodjaci) poput Asus-a, GigaByte-a, Foxconn-a, USI-a (novi vlasnik Abit-a koji je bio Tier 2 pre nego sto ga je USI kupio) i MSI-a pokusaj uvaljivanja... Reklama takvih ploca kao da su nesto specijalno je u krajnju ruku smesna.

3. Asus M2N i Asus MN2-E je takodje ploce koje su imale gomilu reklamcija ali i sa njima radim kad neko bas hoce AMD. Da budem iskren u vise od 90% slucajeva odvratim ljude od te zamisli i ubedim ih da je Intel bolja opcija jer su izmedju ostalom ploce za Intel mnogo bolje odradjene i vise se vodi racuna o njima nego o plocama za AMD.

4. Ti si prodao 3 pisljiva MSI-a a ja sa istim radim godinama po vise firmi u kojima sam radio. I MSI je imao i jos ima krsh serije ploca kao sto svi proizvodjaci imaju. Odrzavao sam sale sa po mnogo kompova i svi su imali krsh integrisane MSI ploce i AMD K7 procesore. Ni jednoj nista nije falilo :) U skorije vreme najvise sam radio sa MSI plocama za Intel (ubedljivo najvise sa P35 serijom za crnom stampom {P35 Neo2-FR/FIR, P35 Neo2 Platinum i P35 Neo3-F npr.}, ali padne i koji P35 Neo-F koji mi se takodje ne vraca za sad). Sa plocom MSI K9A2 CF sam eksperimentisao kad sam instalirao Windows na masini koji je jedan poznanik kupio u trecoj firmi i doneo meni da instaliram Windows i istestiram mashinu. Ploca se pokazala dobra sa 5000+ X2 procesorom koji je vec imao, a uskoro planira da uzme Phenom...

5. Kao sto su nekada neki ovde na ES-u branili Matsonic kao stabilne jeftine ploce tako danas brane Biostar. Doduse Biostar je bolji od Matsonic-a (koji vise ne postoji), ECS-a, AsRock-a i J&W. To moram da priznam. Vode racuna o BIOS-u i moram da priznam da to rade zdusno jer ima odredjen broj podanika u preko pogotovu medju overclockerima. Jos stojim iza toga da ne mogu da se mere ni sa jednom od vecih firmi, ni po cemu osim po tome da su jeftina alternativa i to ce uvek biti neoboriva cinjenica. Da budem precizan Biostar je Tier 2 proizvodjac ploca koji je jeftin zahvaljujuci koriscenju malo manje kvalitetnih materijala (od kondenzatora pa na dalje) i sakacenju svojih ploca (manjak I/O opcija i PCI-E slotova kod nekih ploca npr.) da bi cene bile nize. Pravilo je da su im ploce u svkom slucaju upotrebljive, ali...

6. Biostar ima nekoliko solidnih ploca, ali za Intel koje su izuzetni overclockeri. Za AMD su sve ploce osim high end Asus Crosshair-a i slicnih prosecne i slicnih preformansi tako da moze i sa Biostar-om da se prodje, ali nemojte da ga hvalite kao da je najbolja firma koja postoji posto to nikako nije.

7. Ni jedna AMD ploca ne moze da prismrdi kvalitetu ploca za Intel zato sto proizvodjaci ne obracaju paznju na AMD ploce kao na Intel ploce. Biostar je mozda tu izuzetak ali sumnjam...

8. Nije tacno da za Intel mora da se da vise novca nego za AMD, jer i pisljivi Dual Core procesori mogu toliko da se nasviraju da shisaju cak i najbolje AMD-ove X2 po perfomansama (chipset-ovi za AMD X2 su mnogo slabiji nego Intel chipset-ovi od podrske za brzi RAM pa na dalje).

9. Mozda nisi primetio ali postoje teme i gde si ti ucestvovao gde hvalim Biostar ploce i to zasluzeno. U pitnaju je P35 serija ploca...

10. Tema izmice kontroli i vec se pretvara u flame...

11. Mozda ih mogao jos nesto da dodam ali sumnjam da ce se svideti pobornicima Biostar-a... Neka to bude tacka pod brojem 12.

12. Prestanite da reklamirate drugorazredne Tajvanske firme kao dobar izbor. Vec sam se jednom na ES-u svadjao sa nekima zbog toga.


 
Odgovor na temu

footballfactory

Član broj: 50667
Poruke: 32
*.telenor.co.yu.



Profil

icon Re: Ploca do 100 eura uz sledecu konfiguraciju...27.02.2008. u 21:36 - pre 196 meseci
Saljem sa mob-a,prso mi je komp (stari) ;) Sutra uzimam plocu,jel moze jedan zavrsni savet- MSI Neo-F v3 ili Asus m2n-e? Hvala puno svima
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-4.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: Ploca do 100 eura uz sledecu konfiguraciju...28.02.2008. u 16:29 - pre 196 meseci
Asus m2n-e je kvalitetnija ploca...
 
Odgovor na temu

footballfactory

Član broj: 50667
Poruke: 32
*.telenor.co.yu.



Profil

icon Re: Ploca do 100 eura uz sledecu konfiguraciju...28.02.2008. u 17:53 - pre 196 meseci
Kupljena! ;)
 
Odgovor na temu

MagicScorpion
Red Scorpion
Sistemski administrator, serviser itd.
Novi Sad

Član broj: 76889
Poruke: 161
*.ADSL.neobee.net.

Jabber: bixer@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Ploca do 100 eura uz sledecu konfiguraciju...28.02.2008. u 23:25 - pre 196 meseci

MSI sto se tice intel P35 kombinacije je veoma dobar.
Gigabyte sa P35 cisetom odlican.
ABIT sa P35 u varijanti IP-35 i IP35 PRO najbolja kombinacija.
Na ove dve ploce nisam imao ni jednu reklamaciju a rade kao blesave.
BIXER
 
Odgovor na temu

stipica1
trgovina
hrvatska-split

Član broj: 44759
Poruke: 237
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.fortuna-cruising.com


+1 Profil

icon Re: Ploca do 100 eura uz sledecu konfiguraciju...29.02.2008. u 19:54 - pre 196 meseci
Ja imam jako dobra iskustva sa Asus M2N-E.
1.) Core2Duo E7400 3,23 GHz,ABIT IN9 32X, 3GB DDR2 800,Raptor 64 + 2*320 GB HDD, ATI 4850/512mb, 22˝ Samsung LCD, NEC DVD-RW
2.)Athlon X2 3,6GHz,Asus M2N-E SLI, 3GB DDR2 800,250 GB HDD, ATI 4830 512MB, 19˝ Samsung LCD, NEC DVD-RW
 
Odgovor na temu

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Ploca do 100 eura uz sledecu konfiguraciju...

Strane: 1 2

[ Pregleda: 5630 | Odgovora: 27 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.