Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

sta koristiti umesto racunara izmedju cisco rutera i lokalne mreze?

[es] :: Enterprise Networking :: sta koristiti umesto racunara izmedju cisco rutera i lokalne mreze?

[ Pregleda: 3322 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

euklid

Član broj: 64931
Poruke: 8
*.rcub.bg.ac.yu.



Profil

icon sta koristiti umesto racunara izmedju cisco rutera i lokalne mreze?15.02.2008. u 18:26 - pre 196 meseci
koji uredjaj moze da se zakaci na ruter cisco1600 koji ima staticku javnu adresu, pa da se sa tog uredjaja vodi Lan prema klijentima, koje bi trebalo da taj uredjaj adresira dinamicki u opsegu za lokalne mreze npr. 10.0.1.x, i da svi imaju stabilan protok prema internetu preko pomenutog cisco rutera? to sve sada radi jedan matori linux, ali da li umesto racunara moze neki switch ili neki ruter koji bi obavljao samo ovo navedeno?
 
Odgovor na temu

nkrgovic
Nikola Krgović
Beograd

Član broj: 3534
Poruke: 2807

ICQ: 49345867
Sajt: https://www.twinstarsyste..


+655 Profil

icon Re: sta koristiti umesto racunara izmedju cisco rutera i lokalne mreze?15.02.2008. u 19:12 - pre 196 meseci
U sustini ruter bi sam po sebi trebalo da moze da ti obezbedi sve sto ti treba: "deljenje" internet konekcije (NAT), shaping, DHCP server, deljenje na opsege... zato je i ruter. Sve sto ti je neophodno iza je switch, u ciji bi jedan port bio povezan ruter, a u ostale racunari.

Ono sto ti taj ruter mozda ne moze pruziti je firewall, i bolja zastita mreze. To moes izvesti nabavkom naprednije (usput i nove) verzije softvera, ili, kao do sada nekom dodatnom spravom kao sto je obican PC sa Linuxom, ili npr. neki dedicated firewall, a'la ASA 5505 ili bolji. Za detalje bi bilo zgodno da nam kazes sta tacno zelis da ta sprava sve radi, i koju verziju IOS-a imas sad.
Please do not feed the Trolls!

Blasphemy? How can I blaspheme? I'm a god!'
 
Odgovor na temu

euklid

Član broj: 64931
Poruke: 8
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: sta koristiti umesto racunara izmedju cisco rutera i lokalne mreze?16.02.2008. u 15:03 - pre 196 meseci
tom cisco1600 nemam nikakvog pristupa, sem vizuelnog, ali sam nakon traganja dosao do zakljucka da bih sve ovo sto hocu i sto sam gore opisao mogao da ostvarim pomocu network defendera. ako to zavrsim, javicu se ponovo da prenesem utiske. mozda neko ima iskustva sa network defenderom...
 
Odgovor na temu

nkrgovic
Nikola Krgović
Beograd

Član broj: 3534
Poruke: 2807

ICQ: 49345867
Sajt: https://www.twinstarsyste..


+655 Profil

icon Re: sta koristiti umesto racunara izmedju cisco rutera i lokalne mreze?16.02.2008. u 15:39 - pre 196 meseci
Citat:
euklid: tom cisco1600 nemam nikakvog pristupa, sem vizuelnog, ali sam nakon traganja dosao do zakljucka da bih sve ovo sto hocu i sto sam gore opisao mogao da ostvarim pomocu network defendera. ako to zavrsim, javicu se ponovo da prenesem utiske. mozda neko ima iskustva sa network defenderom...

Network defender je hardverski uredjaj, zar ne? Cuj, tvoje su pare, ali ja bi prvo probao da pricam onim ko te sprecava da radis sa tim ruterom koji vec imas, da ti omoguci da odradis na njemu sve ono sto ti treba (a to je vecina onoga sto si naveo), a zatim bi, eventualno, razmislio o pravom serveru kao dodatku na tu mrezu. Dobio bi mnogo vise nego sa nekim appliance-om....
Please do not feed the Trolls!

Blasphemy? How can I blaspheme? I'm a god!'
 
Odgovor na temu

[es] :: Enterprise Networking :: sta koristiti umesto racunara izmedju cisco rutera i lokalne mreze?

[ Pregleda: 3322 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.