Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

[ER dijagram] - Nejasnoća oko pojma 'jedinca robe' u zadatku

[es] :: Baze podataka :: [ER dijagram] - Nejasnoća oko pojma 'jedinca robe' u zadatku

[ Pregleda: 5372 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Mihal_bartos
student,PMF

Član broj: 173042
Poruke: 5
82.208.195.*



Profil

icon [ER dijagram] - Nejasnoća oko pojma 'jedinca robe' u zadatku15.02.2008. u 09:00 - pre 196 meseci
Traba da da nacrtam ER diagram u rational rose-u

Referent sluzbe formira NARUDZBENICU koja se identifikuje na osnovu seriskog broja. Pored toga, postoji podatak i o datumu kreiranja.

DOBAVLJAC poseduje jedan ili vise MAGACINA. Postoje podaci o nazivu (pomocu kojeg se identifikuje), adresi i telefonu dobavljaca. MAGACIN se identifikuje pomocu naziva dobavljaca i svog rednog broja. Postoje podaci o adresi magacina, kao i o njegovoj velicini (m2).

ROBA se jedinstveno identifikuje preko svog seriskog broja i kljuca MAGACINA. Postoje podaci o nazivu robe, ceni i o trenutnom stanju zaliha(u okviru datog magacina). Naravno, u okviru jednog magacina moze da postoji i vise jedinica robe.

NARUDZBENICA sadrzi jednu ili vise jedinica robe, a za svaku jedinicu postoji podatak o kolicini koja je narucena. Jedinica robe moze da se anlazi na nijednoj ili vise narudzbenica.


Ja sam zapoceo stavio sam narudzbenicu kao novu klasu(sa svim atributima). Vezu dobavlac magacin sam stavio slabi tip poveznika(magacin je identifikaciono zavistan)
Roba je opet slabi tip poveznika, e sad zbunjuje me ova jedinica robe, dali to treba staviti kao novu klasu ili sta?
 
Odgovor na temu

chachka
Srđan Mijatov
Programer
BUS Computers
Kikinda

Član broj: 53780
Poruke: 576
77.46.167.*

Sajt: www.baze-podataka.net


+4 Profil

icon Re: [ER dijagram] - Nejasnoća oko pojma 'jedinca robe' u zadatku15.02.2008. u 10:25 - pre 196 meseci
Pojam 'jedinica robe' čitaj kao 'različita roba'.
Narudžbenica treba da ima jednu ili više stavki u kojima se beleži koja roba je naručena i u kojoj količini. Naravno stavka narudžbenice egzistencijalno zavisi od same narudžbenice.

Inače, ako se govori o ER dijagramu onda se koristi pojam entitet, a ne klasa.
"The best code is no code at all."
- Zidar (ES član)
"Biggest obstacle to learning
SQL is unlearning procedural
programming."
- Joe
Celko
"Minimize code, maximize data."
- A. Neil Pappalardo
 
Odgovor na temu

Mihal_bartos
student,PMF

Član broj: 173042
Poruke: 5
79.101.14.*



Profil

icon Re: [ER dijagram] - Nejasnoća oko pojma 'jedinca robe' u zadatku31.03.2008. u 19:49 - pre 195 meseci
e ok evo ja sam nesto napravio pa recite jel valja
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

momsab
Momčilo
Beograd, R.Srbija

Član broj: 2804
Poruke: 3041
89.216.97.*

Jabber: pitati@PP
Sajt: www.momsab.com


+1 Profil

icon Re: [ER dijagram] - Nejasnoća oko pojma 'jedinca robe' u zadatku31.03.2008. u 20:20 - pre 195 meseci
ne valja
ovo je (UML) dijagram klasa ne E-R dijagram (u Rational Rose-u, koji ne postoji 5 godina, se crta UML 1.x a odavno je u igri UML 2.x)

izmedju magacina i robe je obicna veza (malo je cudan txt zadatka) i ne pise se roba nego artikal (barem su mene tako ucili a i jasnije je)
za robu ja bih stavio da primarni kljuc bude serijski broj (hm, ovo je malo cudno, ako se ne varam vise razlicitih artikala moze da ima isti serijski broj) a da serijski broj i kljuc magacina budu unique

sta ti koji atribut znaci? ili pisi pun naziv ili daj objasnjenje
gde su kljucevi?


Žena u krevetu i vino na stolu nikako ne smeju da čekaju. Jer, vino se greje a žena hladi.

-vinolog
 
Odgovor na temu

Mihal_bartos
student,PMF

Član broj: 173042
Poruke: 5
79.101.14.*



Profil

icon Re: [ER dijagram] - Nejasnoća oko pojma 'jedinca robe' u zadatku01.04.2008. u 17:02 - pre 195 meseci
Moram ja malo da preformulisem zadatak upravo UML i treba,
ovu vezu magacin roba cu da popravim, a za kljuc robe zadatak kaze 'ROBA se jedinstveno identifikuje preko svog seriskog broja'
a kljucevi se odavde ne vide, vec se samo na atribut postavi 'part of object identity'

 
Odgovor na temu

[es] :: Baze podataka :: [ER dijagram] - Nejasnoća oko pojma 'jedinca robe' u zadatku

[ Pregleda: 5372 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.