Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

/bin/bash skripta startuje klikom na dugme izradjeno uz pomoch Glade dizajnera?

[es] :: Skript jezici :: /bin/bash skripta startuje klikom na dugme izradjeno uz pomoch Glade dizajnera?

[ Pregleda: 4651 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

varelg

Član broj: 24494
Poruke: 187
*.hsd1.fl.comcast.net.



+2 Profil

icon /bin/bash skripta startuje klikom na dugme izradjeno uz pomoch Glade dizajnera?13.02.2008. u 18:38 - pre 196 meseci
Zanima me mozhe li se prethodno napisana bash skripta pozvati klikom na dugme iz grafichkog interfejsa izradjenog u Glade-u?
Ili: kako povezati tu bash skriptu s dugmetom kad gradite GUI s Glade-om?
Estamos listos?
 
Odgovor na temu

random
Vladimir Vrzić
Beograd

Član broj: 85
Poruke: 3866
*.adsl-4.sezampro.yu.

Sajt: www.last.fm/user/vrza


+4 Profil

icon Re: /bin/bash skripta startuje klikom na dugme izradjeno uz pomoch Glade dizajnera?13.02.2008. u 20:05 - pre 196 meseci
Hm, ajmo redom i logično.

Glade je GUI builder za GTK+ toolkit.

GTK+ je napisan u C-u i koristi C API.

Naravno, moguće je pozvati shell skriptu iz C programa (man 2 execve), međutim, ako ti treba samo neki jednostavan GTK+ dijalog koji poziva shell skriptu, onda je daleko bolje da koristiš Zenity (man zenity), koji dolazi uz GNOME.
int rand(void);

Those who do not understand Unix are condemned to reinvent it, poorly.

Upali lampicu — koristi Jabber!
 
Odgovor na temu

varelg

Član broj: 24494
Poruke: 187
*.hsd1.fl.comcast.net.



+2 Profil

icon Re: /bin/bash skripta startuje klikom na dugme izradjeno uz pomoch Glade dizajnera?13.02.2008. u 20:47 - pre 196 meseci
Hvala random,
Eto nisam znao da postoji i zenity... namerno sam spomenuo Glade, vidim kako je lako napraviti GUI preko Glade-a ali umesto C- a ja bih da koristim bin bash za definisanje onoga shto bi se trebalo desiti pritiskom na dugme...
Ako Glade nije za to, postoji li uopshte takav RAD sistem prilagodjen bin bash-u? Radije bih da "ubadam" delove GUI-ja na grafichkom RAD-u nego da pishem kod "ruchno"...
Estamos listos?
 
Odgovor na temu

random
Vladimir Vrzić
Beograd

Član broj: 85
Poruke: 3866
*.adsl-4.sezampro.yu.

Sajt: www.last.fm/user/vrza


+4 Profil

icon Re: /bin/bash skripta startuje klikom na dugme izradjeno uz pomoch Glade dizajnera?14.02.2008. u 13:16 - pre 196 meseci
Za bash ne postoji, ali postoje GTK+ bindings za Perl i Python i odgovarajući Glade UI source code generatori.
int rand(void);

Those who do not understand Unix are condemned to reinvent it, poorly.

Upali lampicu — koristi Jabber!
 
Odgovor na temu

niceness
Novi Sad

Član broj: 93992
Poruke: 993



+22 Profil

icon Re: /bin/bash skripta startuje klikom na dugme izradjeno uz pomoch Glade dizajnera?14.02.2008. u 14:05 - pre 196 meseci
Pogledaj gtkdialog. GUI mozes definisati u Glade, a funkcije napisati u Bash. Koristio sam ga pre nekog vremena i nije mi se bas nesto svideo, ali je zavrsio posao ;)
 
Odgovor na temu

[es] :: Skript jezici :: /bin/bash skripta startuje klikom na dugme izradjeno uz pomoch Glade dizajnera?

[ Pregleda: 4651 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.