Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Molim za savet pri izboru maticne ploce

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Molim za savet pri izboru maticne ploce

[ Pregleda: 2208 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ZZ Top

Član broj: 12015
Poruke: 155
*.duga-net.com.



+27 Profil

icon Molim za savet pri izboru maticne ploce11.02.2008. u 12:36 - pre 197 meseci
Zbog nedostatka potrebnih informacija, kao sto sam vec naveo u naslovu, potrebna mi je pomoc pri odabiru maticne ploce.

Odlucio sam se za jeftinu varijantu proslavljenog P35 chipseta i na nasem trzistu u segmentu do 80€ postoji svega pet razlicitih modela. Sirokom pretragom po internetu moj izbor se sveo na dva i to na Gigabyte GA-P35-DS3L i Biostar TP35D2-A7. Obe ploce imaju svoje prednosti i mane i ja cu navesti neke kako bih izbegao postove sa informacijama koje vec posedujem.

Gigabyte GA-P35-DS3L
- manji overclock nego Biostar
- lose odradjen prikljucak za napajanje kulera
- vdroop modifikacija [za Biostar postoji pregrst raznih modifikacija pa i za vdroop]
- 4 USB porta na zadnjoj strani [6 Biostar]
- veca cena


Biostar TP35D2-A7
- moguci problem sa BIOSom [doduse postoji veliko drustvo entuzijasta i "nabudzeni" modifikovani BIOSi koji dodaju nove mogucnosti i ispravljaju greske]
- prikljucak za napajanje na losem mestu
- manji broj "nabudzenih" kondenzatora
- paralelni port [Iako postoji prikljucak na ploci u paketu se ne dobija potrebni kabl za povezivanje. Gigabyte je u svom resenju postavio paralelni port na back panel.]
- odsustvo S/PDIFa [opet ista prica kao za paralelni port]
- nemogucnost ukljucivanja ANSI SATA rezima rada


Par pitanja:
1. Zanima me koji IDE kontroler koristi Gigabyte, Biostar je postavio Marvell 88SE6121 koji radi savrseno? Pitam jer sam procitao da JMicron ima dosta problema sa Linuxom.

2. Interesuje me na koju je magistralu smestena gigabitna LAN kartica kod Gigabyteovog resenja. Biostar je svoje resenje nasao na PCI magistrali, sto u punom opterecenju mreze dovodi do 40%+ zauzeca CPUa bez deljenja magistrale sa ostalim PCI uredjajima. Vecina P35 ploca ima gigabitni LAN na PCI-E, a kako intenzivno koristim LAN ovaj faktor moze biti krucijalan.

3. Da li je neko probao modifikovane BIOSe za Biostar plocu i kakva su iskustva?


U cilju pronalazenja najpovoljnijeg resenja najvise se uzdajem u vec postojece vlasnike navedenih ploca. Hvala.
 
Odgovor na temu

ZZ Top

Član broj: 12015
Poruke: 155
*.duga-net.com.



+27 Profil

icon Re: Molim za savet pri izboru maticne ploce13.02.2008. u 10:26 - pre 196 meseci
Zahvaljujuci pomoci prijatelja uspeo sam da saznam nesto vise o Gigabyte ploci. Kontroler je na zalost JMB368, a LAN je PCI-E. Posto vidim da nema ljudi koji bi mogli razotkriti misterije Biostar ploce moja konacna odluka je Gigabyte.

Hvala onima koji su procitali post u nadi da mi izadju u susret. Mozda ce sledeci put biti bolje. Usput, ako nekoga interesuje, mogu da postujem uporednu tabelu karakteristika P35 ploca, koje su dostupne na nasem trzistu, iz ovog cenovnog ranga.
 
Odgovor na temu

CooLa
Sibin Grašić
SysAdmin
Beograd

Član broj: 57939
Poruke: 698
77.46.184.*

Sajt: etfovac.com


+4 Profil

icon Re: Molim za savet pri izboru maticne ploce13.02.2008. u 11:37 - pre 196 meseci
Lose dvoumljenje. DS3R je bolji izbor
Pitaj decka zasto ga zovu Gojko Sisa
 
Odgovor na temu

ZZ Top

Član broj: 12015
Poruke: 155
*.duga-net.com.



+27 Profil

icon Re: Molim za savet pri izboru maticne ploce17.02.2008. u 07:25 - pre 196 meseci
Nemam potrebu za RAID kontrolerom tako da mi ICH9R ne znaci apsolutno nista. Samo bih dao 20+ eura vise za stvar koju nikada ne bih iskoristio.
 
Odgovor na temu

CooLa
Sibin Grašić
SysAdmin
Beograd

Član broj: 57939
Poruke: 698
79.101.136.*

Sajt: etfovac.com


+4 Profil

icon Re: Molim za savet pri izboru maticne ploce18.02.2008. u 19:42 - pre 196 meseci
Pardon DS3P
Pitaj decka zasto ga zovu Gojko Sisa
 
Odgovor na temu

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Molim za savet pri izboru maticne ploce

[ Pregleda: 2208 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.