Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Asterisk nadgradnja- dodavanje novih modula vech postojechoj instalaciji

[es] :: VoIP :: Asterisk nadgradnja- dodavanje novih modula vech postojechoj instalaciji

[ Pregleda: 3209 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

varelg

Član broj: 24494
Poruke: 187
*.hsd1.fl.comcast.net.



+2 Profil

icon Asterisk nadgradnja- dodavanje novih modula vech postojechoj instalaciji09.02.2008. u 05:31 - pre 196 meseci
Zdravo,
Imam vech uradjenu instalaciju Asteriska i sve radi kako treba, dialplans i sve to... medjutim kako da svoj sistem koji sam vech instalirao i konfigurisao nadgradim sa novim modulima koji su zanimljivi za korishtenje ali nisu postojali u vreme kad sam skinuo i instalirao Asterisk?
Recimo skinem novi modul chan_xxx i shta posle? Kako da ga "pruzhim na raspolaganje" Asterisk-u?
Estamos listos?
 
Odgovor na temu

pringles80
sysadmin
NBG

Član broj: 67842
Poruke: 124



+5 Profil

icon Re: Asterisk nadgradnja- dodavanje novih modula vech postojechoj instalaciji09.02.2008. u 14:25 - pre 196 meseci
modul staviš u /usr/lib/asterisk/modules/ i restartuješ asterisk i on će sam da vidi modul i da ga loaduje, recimo da stavljaš g729 codec, samo ga kopiraj tu i restartuj i imaš g729! jednostavno :)
 
Odgovor na temu

misk0
.: Lugano :. _.: CH :.

SuperModerator
Član broj: 634
Poruke: 2824
*.adsl.ticino.com.

ICQ: 46802502


+49 Profil

icon Re: Asterisk nadgradnja- dodavanje novih modula vech postojechoj instalaciji09.02.2008. u 14:39 - pre 196 meseci
Nisam nikad to radio, ali ne bih rekao da je tako jednostavno pogotovo zbog nekompatibilnoscu izmedju 1.0.x 1.2.x i 1.4.x verzija asteriska. Najbolje bi bilo da zadrzis sve konfiguracione fajlove i instaliras najnoviju verziju asteriska koja sadrzi module koji ti trebaju.

:: Nemoj se svadjati sa budalom, ljudi cesto nece primjetiti razliku ::
 
Odgovor na temu

[es] :: VoIP :: Asterisk nadgradnja- dodavanje novih modula vech postojechoj instalaciji

[ Pregleda: 3209 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.