Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Više ravnopravnih primarnih Domain Controllera

[es] :: Windows mreže :: Više ravnopravnih primarnih Domain Controllera

[ Pregleda: 2331 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Pustinjak1979

Član broj: 120726
Poruke: 39
*.ali.dlp315.bih.net.ba.



Profil

icon Više ravnopravnih primarnih Domain Controllera17.11.2007. u 04:29 - pre 200 meseci
Postoji li nacin da u Windows domainu imam nekoliko ravnopravnih primarnih domain controllera da komotno mogu ugasiti onaj koji mi je "primarni", a da drugi preuzmu njegov posao, prvenstveno mislim na dodavanje usera, dodavanje novih masina, novih domain controllera? Ima li nacin da se postavke AD, DNS-a i DHCP-a repliciraju po tim DC-jevima?

Napominjem da su sve Windows 2003 serveri, a svi klijenti su XP.

HVala.
 
Odgovor na temu

Pustinjak1979

Član broj: 120726
Poruke: 39
*.ali.dlp420.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Više ravnopravnih primarnih Domain Controllera18.11.2007. u 05:38 - pre 200 meseci
Da malo pojacni. Naime, napravio sam mrezu za testiranje i ucenje. Na poslu mi je primarni domain controller, ali sam napravio jos jedan sekundarni i stavio ga kuci. Laptop mi je klijent. Hocu, ako je moguce, da kad dodjem kuci mogu raditi sve kao i kad sam na poslu, npr. dodati usera u Active Directory i sl. Sada kada to uradim kuci na sekundarnom dc-ju dobijem poruku da se user nece moci logovati dok se ne provjeri u global catalogu... Mogu li sta uraditzi po pitanju global cataloga, da imam dvije ravnopravne kopije?
 
Odgovor na temu

someone_bl
Bojan VUJIC
Head of IT Department
Banjaluka

Član broj: 14504
Poruke: 993
81.93.77.*



+12 Profil

icon Re: Više ravnopravnih primarnih Domain Controllera19.11.2007. u 07:34 - pre 200 meseci
Vratimo se malo u Istoriju :)

Na windows NT-u je bila ta prica primarni i sekundarni DC. OD windowsa 2000 pa ovamo svi domen kontroleri su "ravnopravni" (Ravnopravni stavljam pod navodnike jer nisu bas ravnopravni al su daleko od price primarni i sekundarni).

Razlikuju se u tome sto onaj server koj je prvi DC nosi FSMO rulove. Vise o tome pogledaj na ovom linku http://www.petri.co.il/planning_fsmo_roles_in_ad.htm

Sledeca stvar koja ti treba je Global Katalog, o cemu takodje mozes da pogledas na ovom linku http://www.petri.co.il/configure_a_new_global_catalog.htm

S obzirom da si rekao da ucis, predlazem ti da procitas ova dva jako dobra clanka pa da pokusasa da rijesis svoj problem a ujedno i da naucis nesto novo.


P.S.
Nije mi bas jasno sta si uradio kod tih DC-ova, digao si jos jedan domen kontroler za sluzbeni domen kod kuce i nakacio svoj racunar ????
(Nadam se da sa ovim nisam u pravu...)
Bojan
 
Odgovor na temu

Pustinjak1979

Član broj: 120726
Poruke: 39
89.146.173.*



Profil

icon Re: Više ravnopravnih primarnih Domain Controllera19.11.2007. u 08:37 - pre 200 meseci
Hvala ti na pomoći. Kad pročitam tekstove biću slobodan, u slučaju da nešto ne skontam, da se obratim za pomoć.

Inače, podigao sam kompletan novi domen za učenje koji nema veze sa službenim domenom i mrežom na poslu. Fizički je sve odvojeno. Digao sam prvi domain controller na jednom na ralunaru na poslu i on je "primarni" dakle. Onda sam digao još jedan domain controller, "sekundarni", na drugom računaru koji sam odnio kući. Od kuće nisam povezan sa svojom testnom mrežom na poslu, dakle, domain controlleri su fizički odvojeni. Kad sam kod kuće npr. kreirao usere dobio sam poruku da se neće biti moguće logirati na računare sa tim accountima dok se ne kontaktira global catalog da vidi ima li neko sa tim usernameom i td., tako je nekako poruka glasila.

Zato, izgleda da je rješenje da na oba imam global catalog.

Kako da on bude isti, e to ću vidjeti. Neću moći server od kuće nosati na posao. Možda da na laptopu dignem još jedan DC i da i na njemu pokušam imati global catalog pa kad dodđem na poso sinhroniziraće se global catalog sa laptopa sa global catalogom sa servera na poslu, a kad dođem kući taj će se global catalog sinhronizirati (ili kako se to već zove) sa global catalogom kućnog servera.

Ali, dobro ću prostudirati tekstove koji si dao pa se javim.

THNX, ;)
 
Odgovor na temu

Pustinjak1979

Član broj: 120726
Poruke: 39
*.PPPoE-4902.sa.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Više ravnopravnih primarnih Domain Controllera21.11.2007. u 08:56 - pre 200 meseci
someone_bl,
to je to, skonto sam, sve radi. Hvala ti.
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows mreže :: Više ravnopravnih primarnih Domain Controllera

[ Pregleda: 2331 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.