Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Preporucite mi ap shodno mojim zahtevima

[es] :: Wireless :: Wireless oprema :: Preporucite mi ap shodno mojim zahtevima

[ Pregleda: 2060 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Grozzzni
Oziris Systems
FON, Beograd
Vrsac

Član broj: 29997
Poruke: 258
212.200.240.*



Profil

icon Preporucite mi ap shodno mojim zahtevima07.02.2008. u 13:31 - pre 197 meseci
Pozdrav svim dobrim ljudima koji posecuju Elitesecurity. Posto se duze vreme ne bavim wireless tehnologijama (a resio sam da napravim neku svoju mrezu), zamolio bih vas da mi iznesete vasa misljenja o sledecim ap-ovima (ili ruterima). Compex NetPassage WPE54G-22dBm Access Point 54Mb/s ili TP-Link TL-WR340G Wireless Broadband Internet Router 54 Mb/s. Mislio sam da napravim prvenstveno mrezu sa radijusom (ako moze) oko 1 km, za lokalnu mrezu. Znam da brzina varira, i da je upload max 27 mbps, ali to nam je i dovoljno. Hteo sam da vas takodje pitam, kolika bi mi (omni) antena bila potrebna (koliko dB?) sa obzirom da compex-ov ap ima izlaznu snagu od 22 dBm tj 158 mW. Da li je ovo izvodljiva zamisao?

P.S Mozete predloziti i druge AP-ove, koji bi mogli da odgovaraju zadatim uslovima. Unapred hvala!
 
Odgovor na temu

CIH
Kraljevo

Član broj: 13909
Poruke: 70
212.200.207.*

Sajt: www.myenter.org


Profil

icon Re: Preporucite mi ap shodno mojim zahtevima09.02.2008. u 11:12 - pre 197 meseci
Naravno sve je izvodljivo danas, za ap je najobolje koristiti MikroTIK router os sa atheros karticama. a sto se tice omni antene nije losa lepo rade ja sam testirao i onu od 12dbm i onu od 15 naravno da je ova od 15 bolja. ali ipak bih ti preporucio panel antene sa zracenjem od 180 setepeni naravno trebaju ti dve antene i dve kartice i sa njima imas i veci ugao po horizontali i vertikali a i stabilniji signal.

Znaci MikroTIK os+Atheros kartice+Panel antene= BEST BAY

Sve sto te interesuje pise ako ti negde zapne docicu i tvoj kraj da pomognem oko podizanja nove wireless mreze nije problem. Pozdrav
»» Hack.THE.Planet »»
 
Odgovor na temu

Grozzzni
Oziris Systems
FON, Beograd
Vrsac

Član broj: 29997
Poruke: 258
212.200.241.*



Profil

icon Re: Preporucite mi ap shodno mojim zahtevima09.02.2008. u 13:44 - pre 197 meseci
Hvala CIH na odgovoru. Razmisljao sam ja i o sektor antenama, ali opet, ne zelim da ulazem previse novca u wireless mrezu, mislio sam da stavim jednu omni od 12-15 dbm, i neki manji AP, generalno da imam wireless po kuci, i da se umrezim sa komsijama (prvenstveno u radijusu do 500m), da bi imali neki DC++ hub, za razmenu filmova slika muzike itd...

E sad, nisam bas upucen u mikrotik u detalje (mada znam sta je,ko ga pravi,sta sve moze itd..), i cini mi se da je to nekako isuvise profesionalno resenje za mene, nisam mislio da pravim ozbiljnu mrezu, da konfigurisem mikrotik po specificnim zahtevima, vec jednostavno da napravim malu mrezu koja bi sljakala lepo (recimo oko 20mbit/sec ako izvucem prenos, bice super).
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Wireless oprema :: Preporucite mi ap shodno mojim zahtevima

[ Pregleda: 2060 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.