Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nokia 3120 Classic

[es] :: GSM - telefoni :: Nokia :: Nokia 3120 Classic

Strane: 1 2

[ Pregleda: 19637 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Miroljub1
Miroljub Urosevic
eltehnicar
Beograd

Član broj: 237345
Poruke: 3
79.101.172.*



Profil

icon Re: Nokia 3120 Classic11.11.2009. u 14:17 - pre 175 meseci
zalba inspekciji:

MINISTARSTVO TRGOVINE I USLUGA
Tržišna inspekcija, Odsek za kontrolu usluga, Omladinskih brigada 1

Kupio sam mobilni telefon NOKIA 3120 (na pločici piše: NOKIA 3120c-1c Type RM-364 FCC: ID : QTKRM -364 IC 661AD-RM364), dana 21. marta 2009. godine, u prodavnici Simfonija u Balkanskoj 26 u Beogradu. Posle samo osam meseci telefon se pokvario tako što je prvo mikrofon prestao da radi a zatim ni baterija nije htela da se puni. Odneo sam telefon u ovlašćeni servis na Novom Beogradu: Mobis, Bulevar Mihaila Pupina 10v ( RADNI NALOG 7079/2009 )
gde su telefon zadržali nekoliko dana (5-7. okt. 2009). Kada sam preuzeo telefon dobio sam PONIŠTENU GARANCIJU i pismeno objašnjenje da telefon ne može da se popravi, sa obrazloženjem da je "utvrđeno mehaničko oštećenje uređaja", odnosno da su neki elementi 'pokidani'. Evo kako glasi to obrazloženje u mail-u koji mi zatim poslao rukovodilac servisa:

” Kao što stoji na potvrdi koju ste dobili prilikom preuzimanja aparata, na Vašem aparatu je ukinuta garancija zbog mehaničkog oštećenja. U prilogu je fotografija na kojoj su prikazana oštećenja. U uokvireniom delu možete videti mesta na kojima su postojali kontakti za elemente koji nedostaju – pokidani sa osnovne ploče. Kako su kontakti pokidani sa osnovne ploče, zajedno sa elementima, ne mogu se postaviti/zalemiti novi, a samim tim ni popraviti telefon.
Kako je navedeno oštećenje nastalo mahaničkim putem – pokidani elementi sa osnovne ploče, prema uslovima garancije ista se ne priznaje, a zbog težine oštećenja nismo u mogućnosti da servisiramo aparat već je potrebna zamena osnovne ploče.
S poštovanjem, Luka Luković , Rukovodilac servisa ”

U svojoj potvrdi rukovodilac servisa ne pominje:
- DA NIKAKVIH SPOLJNIH OŠTEĆENJA NA TELEFONU NEMA - pa je nemoguće da ih bude unutra
- DA MI NISU VRATILI ‘POKIDANE’ ELEMENTE – koje mi sada drugi majstor traži da bi ih zalemio i popravio telefon
- DA JE NJEGOV SERVIS PRVI OTVORIO TELEFON – što znači da je samo njegov majstor mogao da pokida elemente – kakav bi ja interes imao da idem kod nekog drugog majstora da plaćam kada sam imao garanciju

U daljoj pismenoj korespondeciji sa servisom javio se drugi serviser ([email protected]) koji je ustvrdio da su možda ELEMENTI OTPALI prilikom uključenja konektora punjača, jer se nalaze blizu tog konektora. Tu tezu potvrdjuje u sledećem mail-u rukovodilac servisa ([email protected]) tvrdnjom da na osnovnoj ploči nema traga bilo kakvih radova, da su oni samo konstatovali mehanički kvar, ali odmah zatim upada u kontradiktornost jer ostaje na tezi da su elementi “pokidani” (ako se elementi ‘kidani’ valjda to ostavlja traga na osnovnoj ploči).

Ja sam mu onda odgovorio, ako su elementi otpali da to ukazuje na FABRIČKU GREŠKU odnosno HLADAN LEM na celoj osnovnoj ploči.

Bilo kako bilo, ja sam na gubitku 100 EVRA od ugledne firme Nokia, koja očigledno nema tako pouzdan servis u Beogradu.
Uz to idu i troškovi dva puta od Mladenovca do Beograda jer servis ne popravlja telefone istog dana, što je razumljivo jer gospoda mladjani serviseri ne rade subotom tako da njihovi korisnici sa teritorije od dva-tri miliona ljudi koju pokrivaju, cimaju se do njih dva puta pa i u slučajevima kada telefon ne mogu da poprave.

Napominjem da ni UVOZNIK ([email protected]) nije mogao ili nije hteo da mi pomogne.
 
Odgovor na temu

Miroljub1
Miroljub Urosevic
eltehnicar
Beograd

Član broj: 237345
Poruke: 3
79.101.172.*



Profil

icon Re: Nokia 3120 Classic11.11.2009. u 14:21 - pre 175 meseci
MINISTARSTVO TRGOVINE I USLUGA
Tržišna inspekcija, Odsek za kontrolu usluga, Omladinskih brigada 1

Kupio sam mobilni telefon NOKIA 3120 (na pločici piše: NOKIA 3120c-1c Type RM-364 FCC: ID : QTKRM -364 IC 661AD-RM364), dana 21. marta 2009. godine, u prodavnici Simfonija u Balkanskoj 26 u Beogradu. Posle samo osam meseci telefon se pokvario tako što je prvo mikrofon prestao da radi a zatim ni baterija nije htela da se puni. Odneo sam telefon u ovlašćeni servis na Novom Beogradu: Mobis, Bulevar Mihaila Pupina 10v ( RADNI NALOG 7079/2009 )
gde su telefon zadržali nekoliko dana (5-7. okt. 2009). Kada sam preuzeo telefon dobio sam PONIŠTENU GARANCIJU i pismeno objašnjenje da telefon ne može da se popravi, sa obrazloženjem da je "utvrđeno mehaničko oštećenje uređaja", odnosno da su neki elementi 'pokidani'. Evo kako glasi to obrazloženje u mail-u koji mi zatim poslao rukovodilac servisa:

” Kao što stoji na potvrdi koju ste dobili prilikom preuzimanja aparata, na Vašem aparatu je ukinuta garancija zbog mehaničkog oštećenja. U prilogu je fotografija na kojoj su prikazana oštećenja. U uokvireniom delu možete videti mesta na kojima su postojali kontakti za elemente koji nedostaju – pokidani sa osnovne ploče. Kako su kontakti pokidani sa osnovne ploče, zajedno sa elementima, ne mogu se postaviti/zalemiti novi, a samim tim ni popraviti telefon.
Kako je navedeno oštećenje nastalo mahaničkim putem – pokidani elementi sa osnovne ploče, prema uslovima garancije ista se ne priznaje, a zbog težine oštećenja nismo u mogućnosti da servisiramo aparat već je potrebna zamena osnovne ploče.
S poštovanjem, Luka Luković , Rukovodilac servisa ”

U svojoj potvrdi rukovodilac servisa ne pominje:
- DA NIKAKVIH SPOLJNIH OŠTEĆENJA NA TELEFONU NEMA - pa je nemoguće da ih bude unutra
- DA MI NISU VRATILI ‘POKIDANE’ ELEMENTE – koje mi sada drugi majstor traži da bi ih zalemio i popravio telefon
- DA JE NJEGOV SERVIS PRVI OTVORIO TELEFON – što znači da je samo njegov majstor mogao da pokida elemente – kakav bi ja interes imao da idem kod nekog drugog majstora da plaćam kada sam imao garanciju

U daljoj pismenoj korespondeciji sa servisom javio se drugi serviser ([email protected]) koji je ustvrdio da su možda ELEMENTI OTPALI prilikom uključenja konektora punjača, jer se nalaze blizu tog konektora. Tu tezu potvrdjuje u sledećem mail-u rukovodilac servisa ([email protected]) tvrdnjom da na osnovnoj ploči nema traga bilo kakvih radova, da su oni samo konstatovali mehanički kvar, ali odmah zatim upada u kontradiktornost jer ostaje na tezi da su elementi “pokidani” (ako se elementi ‘kidani’ valjda to ostavlja traga na osnovnoj ploči).

Ja sam mu onda odgovorio, ako su elementi otpali da to ukazuje na FABRIČKU GREŠKU odnosno HLADAN LEM na celoj osnovnoj ploči.

Bilo kako bilo, ja sam na gubitku 100 EVRA od ugledne firme Nokia, koja očigledno nema tako pouzdan servis u Beogradu.
Uz to idu i troškovi dva puta od Mladenovca do Beograda jer servis ne popravlja telefone istog dana, što je razumljivo jer gospoda mladjani serviseri ne rade subotom tako da njihovi korisnici sa teritorije od dva-tri miliona ljudi koju pokrivaju, cimaju se do njih dva puta pa i u slučajevima kada telefon ne mogu da poprave.

Napominjem da ni UVOZNIK ([email protected]) nije mogao ili nije hteo da mi pomogne.
 
Odgovor na temu

dr.pametnjakovic
Beograd

Član broj: 135534
Poruke: 48
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Nokia 3120 Classic19.06.2010. u 10:34 - pre 167 meseci
Ima li neko predstave isplati li se zameniti ekran na ovom telefonu? ili se ipak vise isplati kupiti nov? unapred hvala na odgovoru.
 
Odgovor na temu

nikolic.kv

Član broj: 90036
Poruke: 29
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Nokia 3120 Classic06.08.2010. u 12:30 - pre 166 meseci
Citat:
bttp: Ovo ti je pogrešno. umesto "internet" treba "gprsinternet", a i vrsta mreže je IPv4. Promeni to pa probaj onda.


Citat:
nikolic.kv: hteo sam da konfigurisem gmail na ovoj nokiji da bi primao obavestenje o prispelom kao kad stize sms
za to je potrebno da se enjebluje pop u gmail i imap sto sam uradio
i nasao podesavanja na ovim adresama

http://mail.google.com/support...swer.py?hl=en&answer=13287
http://mail.google.com/support/bin/answer.py?answer=78799

al nesto nece bas,javlja da nemoguce povezati se,pokusajte kasnije
a gprs mi radi jer ide na inetrnet,mondo


tačno sve kako ste rekli
sad mi radi i opera,kao kolegi što nije htela,i updejtovanje maila....
 
Odgovor na temu

Anax192
Ucenik, srednja skola

Član broj: 271182
Poruke: 23
*.dynamic.stcable.net.



+2 Profil

icon Re: Nokia 3120 Classic29.10.2010. u 21:00 - pre 163 meseci
Moze li mi neko reci da li se ikako mogu pregledavati Excel (*.xls i *.xlsx) fajlovi na ovom telefonu?

Hvala unapred!
 
Odgovor na temu

dekee
dejan matovic
student
kragujevac

Član broj: 218559
Poruke: 12
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Nokia 3120 Classic19.11.2010. u 13:26 - pre 162 meseci
imam sledeci problem, ne mogu da memorisem parametre za internet jer nemam slobodnog mesta...imao sam 70 praznih ali je sve popunjeno sa "apn.fastweb.it", najlepse od svega je sto to ne moze da se obrise....ne znam sta da radim...mislio sam da resetujem telefon/da vratim na fabricko podesavanje ali mi trazi security code koji nece da prihvati, svaki put pise code error...pomagajte
 
Odgovor na temu

[es] :: GSM - telefoni :: Nokia :: Nokia 3120 Classic

Strane: 1 2

[ Pregleda: 19637 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.