Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Misljenje o ovom HDD, da li da kupim ili neki drugi predlog....

[es] :: Storage :: Misljenje o ovom HDD, da li da kupim ili neki drugi predlog....

[ Pregleda: 2473 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Netherwind

Član broj: 171454
Poruke: 18
*.static.sbb.co.yu.



Profil

icon Misljenje o ovom HDD, da li da kupim ili neki drugi predlog....03.02.2008. u 23:43 - pre 197 meseci
Zeleo bih da kupim , na savet jednog mog prijatelja, sledeci HDD, pa mi je potrebno vase misljenje o njemu.
Znam da sam pisao vec o nekim varijantama, ali ovo mi je danas kao dao predlog za neke moje future upgrade PCa

Dakle zanima me da li bi mi se isplatilo da pazarim Seagate Barracuda 500GB (SATA2/16MB/7200.10) - ST3500630AS
Cena u radnji je around 90-120 Evra kako mi se zalomi od radnje do radnje, ali napominjem da mi je tesko da pljunem toliko para a da idem na slepo u smislu da ne znam nista o njemu. Garancija je 3godine na njega
E sada, mene kopka da li vrede ovi HDDovi ( kvalitet elektronike, izrada bla bla) od 500GB i konkretno me zanima ovaj model
Hvala
Your Death Will Be Monitored In Training Purpose
 
Odgovor na temu

gsimon
HDD guru
Beograd

Član broj: 18715
Poruke: 763
*.dziti.com.

Sajt: www.datarecovery.rs


Profil

icon Re: Misljenje o ovom HDD, da li da kupim ili neki drugi predlog....04.02.2008. u 00:31 - pre 197 meseci
nista bolji - nista gori
nego neki dr. disk tog kapaciteta....
-----------------------------------
So guru's business is to bring out
the disciples from darkness to light.
That is guru's business.
That is guru.
-----------------------------------

-----------------------------------

http://www.datarecovery.rs
http://www.helpdisc.rs
-----------------------------------
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-1.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: Misljenje o ovom HDD, da li da kupim ili neki drugi predlog....04.02.2008. u 11:17 - pre 197 meseci
Na taj Barracuda ST3500630AS 7200.10 imas 5 god. garancije od strane Seagate-a. Bilo koja druga informacija je cista laz... E sad kojliko je bolji ili gori od drugih to je diskutabilno. Od WD AAKS serije koja mu je konkurent je sigurno bolji, bar po procentu reklamacija.
 
Odgovor na temu

Netherwind

Član broj: 171454
Poruke: 18
*.cybermedia.co.yu.



Profil

icon Re: Misljenje o ovom HDD, da li da kupim ili neki drugi predlog....04.02.2008. u 14:47 - pre 197 meseci
Jesi siguran u tih 5 godina garancije, jer sam ja nasao da svi daju ( firme u BG ) 3 godine?!

Gazda jedne firme u BG mi je napomenuo da je mozda bolje uzeti 2x320 nego taj 1 od 500 kao zbog jos ne toliko kvalitetne elektronike tih velikih kapaciteta HDDova. SAda to za nekog kao sto sam ja moze zvucati kao WOW SIR THANK YOU, dok bi mi neko verovatno rekao da on laze.
Isto tako sam , vec u nekoj od previous tema i pitao oko SG ili WDa, ti si mi binary rekao niakako WD ( nabrojao si mi serije modela WD koje si ugradjivao da su trash tezak) ali isto tako sam cuo par njih kako su mi rekli ( ne ovde na forumu vec live , eye to eye) da su recimo SGovi HDDovi radjeni i da se rade u hungary i da su neka klasa 2 SG koji se prodaje kod nas.
Mene bi interesovalo konkretno ovako nesto...
Koja od te 2 firme ima predstavnistvo u BG, ali mislim na svoje stvarno, a ne preko 3 ili 4 frime distibuiraju ovde?
Ja, koji sam do sada korisnik maxtora, a pre toga sam imao Quantum HDD, milsim da bi bilo koja od ova 2 proizvodjaca bili veliki + za mene, ali opet, nije mi lako da pljunem 100evra i da mi crkne ili da imam problema nekih u smislu da to bash i neshljaka onako kako treba.

Dakle, ja sam trenutno na osnovu vasih prica 70% za SG i 30 za WD.

Eto, neka idemo po principu garancija,kvalitet... cena, da li da kupim taj od 500gb SG, realno me zanima da li bi pogresio?

Znaci, slobodno predlozite neki drugi model HDD, neka je i manji kapaciteta, ali ako je manji onda cu ici na varijantu 2x. Ja sam izabrao 500gb, da bi recimo posle 3 meseca sakupio pare i kupio jos jedan takav.
Moj moto je , bolje najbolje od najlosijeg, nego najlosije od najboljeg, pa vi na osnovu toga dajte predlog nekog drugog.
Ja se iskreno, rekoh vec gore ne razumem u te SATA, RAID itd. Sta je bolje sta je gore. Mucio sam se oduvek sa HDDovima, ali samo zato sto ne znam. Voljan sam da prihvatim svacije misljenje, jer da nije tako ne bih bio ovde i pisao zadnjih 3 dana na svim mogucim topicima. Nemam kesa za celu masinu novu, pa sxam onda odabrao kupovinu po sistemu najnuznije malo po malo.Znam da to nije preporucljivo kod Pca,ali tako moram. Neka onda bar to sto kupujem deo po deo, bude dobro i da ih uklopim da ferceraju odlicno, i da nemam konflikte.
Hvala

P.S. i da naravno jos jedno pitanje, da li u opste moze da podrzi moj aploca HDD od tih 500gb?



[Ovu poruku je menjao Netherwind dana 04.02.2008. u 16:39 GMT+1]
Your Death Will Be Monitored In Training Purpose
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-3.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: Misljenje o ovom HDD, da li da kupim ili neki drugi predlog....04.02.2008. u 16:10 - pre 197 meseci
Da siguran sam u 5 god. garancije posto trenutno skoro iskljucivo ugradjujem Seagate hardove. Ako te bas zanima idi na Seagate-ov sajt. Tamo sve lepo pise ako znas da trazis. I ja sam misljenja da je bolje trenutno da uzmes Seagate manjeg kapaciteta (optimum Barracuda 7200.10 serije od 320 GB). Ono sto si procitao od mene (i drugih na ES-u) je plod mojih iskustva. Ono sto si cuo od drugih su njihova sazanja i iskustva i na osnovu toga mozes da se odlucis za SG ili za WD. U svakom slucaju i WD ce raditi lepo i dugo ako je dobar primerak. Isto vazi i za Seagate mada redje se nadju losi primerci, barem sto se mene tice a radio sam i radim i sa jednim i sa drugim hardovima. Ni jedna od ove 2 firme nema svoje predstavnistvo u Srbiji koliko je meni poznato... Imaju svoje distributere ali zbog pravila foruma ne mogu da nabrojim koji su. Neka jos jedan argument u korist Seagate-a bude da Intel preporucuje ugradnju Hitachi i Seagate HDD-ova za "Intel Product Integrator-e". IPI je inace Intelov setrifikat. Imam jako dobrog prijatelja koji je IPI i Seagate-ov sertifikovani reseller pa sa njim povremeno razmenjujem iskustva :) Inace kao i ja nema lepih reci za WD od kako je SATA postao standard (stvar iskustva i licnih preferenci) :) Posto Intel dosta vremena provodi u testiranju raznih komponenti sa njihovim procesorima i maticnim ploacma ne sumnjam u njihovu objektivnost.
 
Odgovor na temu

Netherwind

Član broj: 171454
Poruke: 18
*.static.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Misljenje o ovom HDD, da li da kupim ili neki drugi predlog....04.02.2008. u 17:10 - pre 197 meseci
Hvala Binary
To sam zeleo da cujem.
Poslao bih ti PP ali ne mogu jos :)

Uzdravlje

Your Death Will Be Monitored In Training Purpose
 
Odgovor na temu

[es] :: Storage :: Misljenje o ovom HDD, da li da kupim ili neki drugi predlog....

[ Pregleda: 2473 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.