Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Mala Stamparija - Sta da kupim koji stampac?

[es] :: Ostali hardver :: Mala Stamparija - Sta da kupim koji stampac?

[ Pregleda: 3383 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vojkan

Član broj: 10743
Poruke: 123
*.cust.tele2.ch.



Profil

icon Mala Stamparija - Sta da kupim koji stampac?03.07.2005. u 10:58 - pre 228 meseci
Htio sam da kupim dobar stampac sa kojim bi moga naprimer da radim razne stvari, prospekte, kalendare, razglednice, formulare, vizit kartice, plakate itd... sve sto radi neka manja stamparija, problem je u tome nemogu da se odlucim koji stampac da kupim, predlog od hp kuce sam dobio i glasi HP ColorLaserjet 5550DN sa duplexom , zanima me:

Dali neko ima iskustva sa ovom masinom, posto ja imam samo iskustvo sa obicnim stampacima, nikad nisam imao neki laserski?

Ili moze da mi da savete ili linkove od jos par nekih drugih stampaca, druge marke da razgledam?

I zanima me dali je bolje da kupim Laserski stampac za takve stvari ili neki InkJet ili Design Jet ili ako neko vec ima iskustva da me posavetuje da uzmem kombinaciju iz 2 stampaca , da se radi nesto i na vecem formatu ili na rolnama?

I sa kojim stampacom moze da se stampa direkt na majice?

Dali postoji neka masina koja sece papir?

Unapred HVALA na informacijama i savetima!
 
Odgovor na temu

sasa022

Član broj: 15151
Poruke: 4501



+361 Profil

icon Re: Mala Stamparija - Sta da kupim koji stampac?03.07.2005. u 12:05 - pre 228 meseci
Meni se cini da je tebi bolje da se raspitas sta je potrebno za mini stampariju.Tesko da ce ti laserski stampac biti dovoljan.
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Mala Stamparija - Sta da kupim koji stampac?03.07.2005. u 12:09 - pre 228 meseci
Da, za stampariju je potrebna ozbiljnija oprema, neka stapmarska masina ili eventualno dye sublimation masina, ali laserski stampac a pogotovo ne ink jet ne mogu da odrade posao, prvo zato sto je otisak skup u odnosu na klasicnu stampu, a drugo, sto ti uredjaji ne nisu predvidjeni za taj obim stampe.

Laser ili nesto slicno je ok za veoma mali broj otisaka, i obicno se korsiti za problene otiske, ali ako treba da odstampas iole vecu kolicinu materijala, ne isplati se, osim ako nemas mogucnost da "oderes" klijente.
 
Odgovor na temu

vojkan

Član broj: 10743
Poruke: 123
*.cust.tele2.ch.



Profil

icon Re: Mala Stamparija - Sta da kupim koji stampac?03.07.2005. u 14:18 - pre 228 meseci
ma nisam mislio tako nesto ogromno , nego nesto manje ali ipak profesionalnije da radim kao sporedan posao i do recimo 6000 chf. da se ulozi u uredjaje. zanimaju me uredjaji, kvalitet itd... posto nemam neko iskustvo sa stampanjem itd...
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.pat-pool.bgd.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Mala Stamparija - Sta da kupim koji stampac?03.07.2005. u 22:36 - pre 228 meseci
Pozdrav,

pa laserski stampac heavy duty izrade je ipak obavezan deo stamparije, upravo radi malih tiraza za koje se ne isplati postavljati ploce, ali i zbog eventualnog filmovanja (ako pricamo o C/B verziji). Kolorni stampac moze zavrsiti posao definitivno ali tu realno zarade nema jer je otisak dovoljno skuplji da ni sama visoka cena malih tiraza najcesce nema nikakvog posebnog efekta u smislu samog razvoja posla. Imas da kupis polovne masine sa cetiri prolaza, eventualno osvetljivac i sita/tampon i jedan laserski stampac da bi zaokruzio na izvestan nacin proces a da secenje radis negde usluzno kao i filmovanje dok ne udjes u stos da sam to radis i tako malo po malo udjes u posao, koji je btw. na izdisaju.
 
Odgovor na temu

[es] :: Ostali hardver :: Mala Stamparija - Sta da kupim koji stampac?

[ Pregleda: 3383 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.