Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

No name CD, glasine ili istina

[es] :: Storage :: No name CD, glasine ili istina

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 16120 | Odgovora: 43 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

brzibg
Beograd

Član broj: 13565
Poruke: 187
*.absolutok.net



+2 Profil

icon Re: No name CD, glasine ili istina06.10.2003. u 18:01 - pre 250 meseci
Pa dobro evo jos jedno misljenje. Kao prvo da diskovi su osetljivi odozgo. No name i prinko po pravilu odozgo imaju samo taj sloj koji i sluzi za narezivanje dok firmirani imaju plus zastitni sloj, pa ovaj sloj pa onaj i na kraju sloj koji je predvidjen za skrabanje po njemu. Sve to cini odlicnu zastitu. Pa procenite sami... Nalepnica svakako moze da pomogne ali...
Konkretno ja sam dobio neke programe na prinko diskovima koje sam bio testirao i bla bla i nakon 6 meseci kad sam trebao da ih instaliram musteriji... 4/6 tih diskova su bili neupotrebljivi.

Smart buy je nesto bolji ali...

I na kraju slazem se da PCtel-om oko plavih Verbatimova. Verovali ili ne ja jos uvek cuvam 10-tak takvih za najbitnije podatke, Iako su predvidjeni za (samo) 16x.


I za TDK mogu reci sve dobro, mada ako se ovo sto cu vam sad napisati moze nazvati testom, Verbatim je daleko bolji. (Mada sam najvecu brzinu pisanja postigao sa TDK medijom (48x) fantasticnih 58X sa 52x pisacem?!!)

Naime kao i mnogi diskove koji puknu koristim kao podmetace. I nakon izvesnog vremena usled stavljanja vrele kafe, prosipanja soka itd. emulzija o kojoj smo pricali pocinje da se skida. Kod no name-a je to posle mesec dana, tdk 3-4 meseca a Verbatim mi sluzi toj svrsi vec godinu dana i nista.

Ali dobro ovo se ipak ne moze smatrati nekim testom.


We are the Borg. You will be assimilated. Your biological and technological distinctiveness will be added to our own. Resistance is futile.
 
Odgovor na temu

eddy_yu
Zrenjanin

Član broj: 6616
Poruke: 226
217.194.133.*



+1 Profil

icon Re: No name CD, glasine ili istina07.10.2003. u 10:13 - pre 250 meseci
Sto plavlji Verbatim i nema problema
Eddy ;o)
 
Odgovor na temu

urke
Aleksandar Urošević
Web Developer
Kragujevac

Član broj: 2997
Poruke: 317

Jabber: urke@elitesecurity.org
Sajt: https://urosevic.net


Profil

icon Re: No name CD, glasine ili istina07.10.2003. u 18:25 - pre 250 meseci
Imam CD iz 1999 godine i na njemu Classic Board Games, kolekcija odličnih igara. Po svoj prilici je u pitanju Verbatim, modro plave emulzije sa nalepnicom preko gornje površine diska. Evo ga ATIP:

ATIP info from disk:
Indicated writing power: 5
Is not unrestricted
Is not erasable
ATIP start of lead in: -11700 (97:26/00)
ATIP start of lead out: 337050 (74:56/00)
Disk type: Long strategy type (Cyanine, AZO or similar)
Manuf. index: 5
Manufacturer: FORNET INTERNATIONAL PTE LTD.

CD je sada apsolutno nečitljiv! Ne kapiraju ga ni Linux ni Windows (probao čak i BlindWrite, Alcohol 120% i još neke rawere). Barem na mom LG GCE-8480B sa firmverom 1.06. može da se pročita TOC ali ništa sa diska ne može da se presnimi na hard.

Onda, imam još neke sa bledo plavom emultzijom, isto Verbatim, takođe nečitljive. DivXe režem na Verbatim (ove sada na kilo što se prodaju, kopije očigledno :) i pitam se samo do kada će da budu čitljivi :(

Generalno, mislim da kad dođe vreme standarda da imamo DVD rezače, da sve treba prebaciti na DVD diskove a ove strvine pobacati kroz prozor :) Samo je mali problem prebaciti recimo kolekcije od 500+ diskova, mislim treba vremena :)
 
Odgovor na temu

suncasin
Grbavica NS

Član broj: 9407
Poruke: 87
*.InfoSky.Net

ICQ: 229062029


Profil

icon Re: No name CD, glasine ili istina09.10.2003. u 22:58 - pre 249 meseci
Citat:
vujke:
Ima li neko iskustva sa SmartBuy diskovima??? Vredi li ih kupovati?


Na jednom mi se oljustio dobar deo, sam od sebe (2001.). Od tada ih izbegavam.

ne doneti odluku znači doneti odluku
 
Odgovor na temu

acakrpa
Zemun

Član broj: 14862
Poruke: 8
*.InfoSky.Net



Profil

icon Re: No name CD, glasine ili istina10.10.2003. u 03:01 - pre 249 meseci
Čuvaj ih u kutijicama,nikako u foliji.Ja moje diskove čuvam u ormanu,znači nema prašine i nema svetla.Svi su rezani na sporohodno 4x i ušli su svi u četvrtu godinu života.
Sale
 
Odgovor na temu

boki
Boris Prpic
CTO
CodeZen, Cityexpert
Beograd

SuperModerator
Član broj: 2681
Poruke: 2442
*.verat.net

Jabber: boki@elitesecurity.org
ICQ: 195245022
Sajt: www.goglasi.com


+34 Profil

icon Re: No name CD, glasine ili istina12.10.2003. u 02:30 - pre 249 meseci
ja koristim Verbatim Double Protection i mnogo su jaki. Jeste da mogu da se rezu samo 24X ali Verbatim daje dozivotnu garanciju na njih.
 
Odgovor na temu

Voodoo
Novi Beograd

Član broj: 3508
Poruke: 488
*.dial.InfoSky.Net



+1 Profil

icon Re: No name CD, glasine ili istina12.10.2003. u 10:52 - pre 249 meseci
Gde u Beogradu imaju da se kupe MetalAZO diskovi?
 
Odgovor na temu

tOwk
Danilo Šegan
Zemun/Beograd

Član broj: 94
Poruke: 2743
*.verat.net

ICQ: 9344053
Sajt: alas.matf.bg.ac.yu/~mm011..


+2 Profil

icon Re: No name CD, glasine ili istina12.10.2003. u 13:42 - pre 249 meseci
Citat:
boki:
...ali Verbatim daje dozivotnu garanciju na njih.

Pa daje Verbatim doživotnu garanciju i za 3,5" diskete. Jedino je nezgodno to što ljudima uglavnom ne treba disketa ili CD kada nastradaju, već podaci sa njih, a to zamena diskete/CD-a novim neće rešiti.

To je samo marketinški trik, pošto ti je potreban i račun za kupovinu tih medija.

Što se tiče noname diskova, oni iz '98 i '99 meni uopšte više ne rade, i raspadaju se sami od sebe (pozelene sa gornje strane :-). Takođe imam i neke iz ove godine koji su već požuteli o'zgo ;-)

Možda se moje mišljenje promenilo, ali ne i činjenica da sam u pravu.
 
Odgovor na temu

boki
Boris Prpic
CTO
CodeZen, Cityexpert
Beograd

SuperModerator
Član broj: 2681
Poruke: 2442
*.verat.net

Jabber: boki@elitesecurity.org
ICQ: 195245022
Sajt: www.goglasi.com


+34 Profil

icon Re: No name CD, glasine ili istina12.10.2003. u 13:54 - pre 249 meseci
Citat:
Voodoo:
Gde u Beogradu imaju da se kupe MetalAZO diskovi?


Sad vec mislim da nemogu da se nadju, jedino u nekim stekovima, ali sada imas SuperAZO to jest Double Protectioni to moze da se nadje
 
Odgovor na temu

MaRaToNcI
Dragan Galic MrVa
Beograd

Član broj: 164
Poruke: 805
*.sbb.co.yu

ICQ: 25826629
Sajt: www.crumbgroup.com


Profil

icon Re: No name CD, glasine ili istina12.10.2003. u 14:16 - pre 249 meseci
pa po podacima KOLIKO se uveze diskova i koliko se proda dolazi se do zakljucka da se diskovi OVDE proizvode:)
-najprostije je otici na verbatimov sajt i videti koje diskove prodaju pa uporediti sa nazivima kod nas:)-nikad culi nisu
-posto sam se i sam bavio velikoprodajom diskova znam da se diskovi proizvode u BANOVCIMA, PAZARU,KOSOVU i u BEOGRADU po smesnim cenama pa onda ide nadogradnja:)

p.s. trenutna cena NO NAME (PRINCO) diskova u maloprodaji je 15 din
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.yubc.net

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: No name CD, glasine ili istina03.04.2004. u 14:34 - pre 244 meseci
Jeste da je tema stara, ali jos uvek aktuelna.Moja iskustva su sledeca.Imam jedno 150 no name diskova, uglavnom sa muzikom (vaznije stvari cuvam na firmiranim diskovima), od kojih su samo dva skroz neupotrebljiva (oljusten zastitni sloj sa gornje strane diska), nekih 50-tak je polu-upotrebljivo dok ostalih stotinak radi korektno.Bitno je reci da su ti isti diskovi nabavljani u periodu 96'-99' god (posle toga sam uglavnom koristio Verbatim) i ti isti NO NAME diskovi su prosli sve i svasta, pozajmljivao sam ih prijateljima, koristio ih za rad u diskoteci, pustani su na zurkama, neki cak i polivani sokom pa su i dan danas citljivi, odnosno ne seckaju (dobro, nekih 10-tak secnu na 2-3 pesme ali s obzirom sta su sve prosli to i nije tako strasno).Dakle rekao bih da je u pitanju to sto gotovo svako, pa cak i u kucnoj radinosti moze da napravi cd-rom medij i to se i radi.NO NAME diskove proizvodi svako, tako da sve zavisi na sta se "naleti".Dao sam cist primer kako izgleda naleteti na dobru, a kako na losu seriju.E sad sto se tice firmiranih diskova moram reci da Verbatim (subjektivno misljenje) pruza najbolji odnos cena-kvalitet i svi Verbatimovi diskovi koje posedujem bez obzira kada su snimljeni, apsolutno su citljivi na svim cd-rom uredjajima u koje su ubacivani.Doduse te diskove "negujem" mnogo bolje nego pomenute NO NAME-ove, odnosno ne pozajmljujem ih nikome, ne izlazem ih suncu, niti bilo kakvom drugom izvoru toplote, ne drzim ih van kutije osim ako nisu u cd-rom uredjaju i to je to.Ali, kod nas uvek ima neko ali, kod nas fals Verbatima (kao uostalom i svega ostalog) ima na pretek tako da treba biti oprezan prilikom kupovine, jer fals Verbatim se ponasa gotovo kao NO NAME pa cak i gore, recimo jedan moj drug je od 10 kupljenih uspeo da snimi samo dva (ostali su popucali prilikom snimanja) koji su bili citljivi nekih godinu dana.Bitno je pomenuti da taj isti drug ima staz od preko 10.000 narezanih diskova, tako da njegova strucnost sto se toga tice ne dolazi u pitanje.Najprimetnije razlike izmedju falsa i originala (u stvari nisam siguran da je i to original ali barem radi) jesu boja omota u kutiji (jedan je cisto plav dok drugi malo vuce na ljubicasto) i obliku pipaka koji drze omot na prednjoj strani kutije (na jednom su kockasti, a na drugom zaobljeni).To su neke razlike koje sam primetio.Sto se drugih firmi tice pomenucu samo da je TDK mozda i najbolji, ali mogucnost da se naleti na fals je veca nego kod Verbatim.Sta ces uvek smo mimo sveta.

Poz.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

gojava
Velika Srbija
Srbija

Član broj: 4032
Poruke: 442
*.netpro.co.yu



+1 Profil

icon Re: No name CD, glasine ili istina04.04.2004. u 10:03 - pre 244 meseci
Normalna stvar da vazne podatke narezujem na firmiranim diskovima (Maxell, TDK, Sony). One najvaznije kopiram vise puta na kvalitetne diskete (FUJIFILM).

Ja izuzetno dobro iskustvo imam sa Sony i Maxell diskovima. Sony je vise beo nego zelenkast, a Maxell je zelenkast. Zastita im je bar na oko "prva liga". Ono sto ovde hocu da napomenem je zabluda oko toga da su tamniji diskovi (modroplavi) kvalitetniji od zelenkastih. "Zelenkasti" supstrat je patentirala japanska firma Taiyo Yuden, ista ona koja je izmislila i CR-R diskove i taj premaz (zaboravio sam mu tacan naziv) je danas najrasprostranjeniji i visokog je kvaliteta. Pitanje je sta se kod nas prodaje. Imao sam prilike da vidim i "Gold" serije diskova nekih proizvodjaca (garantovani vek trajanja >50god.) i bili su zelenkasti.

Ponavljam, pitanje je sta se kod nas uvozi. Imam informaciju da TDK prodaje diskove po kategorijama, s' obzirom na to koliko im je dobar kvalitet, tj. koliko ima skarta u seriji, tako da moze na svasta da se naidje. To odmah utice na cenu. Oni koji rade - rade, oni koji ne rade - ne rade. Ne zelim nikoga da plasim, TDK je brand i njihove serije su gotovo uvek odlicne pa nema mesta velikoj sekiraciji.
Verbatim navodno prodaje samo dobre serije. Al' ima i ti zackoljica. Nije isto kupiti Verbatim iz Irske, Francuske ili neke "tamo" zemlje (Indije, Meksika i td.). Meni se npr. Sony iz Indije odlicno pokazao.

TDK je bolji za "overburn" od pastelnog Verbatima. SmartBuy Mini-CD-RW je takodje odlican za "overburn".

Mene interesuju Vasa iskustva sa diskovima od 800MB, pre svega sa nemackin diskovima "PrimeDisc".

"Bolje je ćutati i pustiti druge da misle da si glup, nego progovoriti i time otkloniti svaku sumnju." - Bernard Šo

 
Odgovor na temu

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
*.dialup.xtra.co.nz



+3 Profil

icon Re: No name CD, glasine ili istina05.04.2004. u 16:01 - pre 243 meseci
Citat:
gojava:
Normalna stvar da vazne podatke narezujem na firmiranim diskovima (Maxell, TDK, Sony). One najvaznije kopiram vise puta na kvalitetne diskete (FUJIFILM).


Ali bitnije je od marke diska ko je proizvodjac diska. Uvek startujte nero infotool i vidite.

Citat:
Ja izuzetno dobro iskustvo imam sa Sony i Maxell diskovima.
Ja sam skoro imao ocajno iskustvo. Posto je bila porudzbina onda nisam mogao da vidim sta pise na kutiji pa sam dobio Sony diskove proizvedene na Tajvanu koji su ocajnog kvaliteta.

Citat:
Ponavljam, pitanje je sta se kod nas uvozi. Imam informaciju da TDK prodaje diskove po kategorijama...
Verbatim navodno prodaje samo dobre serije. Al' ima i ti zackoljica. Nije isto kupiti Verbatim iz Irske, Francuske ili neke "tamo" zemlje (Indije, Meksika i td.). Meni se npr.

Fora je sto isti model diskova moze da bude proizveden u razlicitim fabrikama i da bude drasticne razlike u kvalitetu.

Pogledaj http://www.elitesecurity.org/poruka/316978
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.yubc.net

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: No name CD, glasine ili istina05.04.2004. u 17:55 - pre 243 meseci
Citat:
Fora je sto isti model diskova moze da bude proizveden u razlicitim fabrikama i da bude drasticne razlike u kvalitetu.

Upravo tako, i sto je najgore nekad je jako tesko uociti razliku u istim modelima diskova razlicitih proizvodjaca.U svakom slucaju najbolja zastita od gubitaka najvaznijh podataka je redovan backup, recimo svakih godinu dana (tolk'o valjda moze da izdrzi svaki disk) se napravi sigurnosna kopija bas onih najvaznijih podataka i nema da boli glava.Mozda to nekom izgleda kao smaranje, ali ipak gubitak nekih podataka nema cenu.

Poz.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

gojava
Velika Srbija
Srbija

Član broj: 4032
Poruke: 442
*.netpro.co.yu



+1 Profil

icon Re: No name CD, glasine ili istina05.04.2004. u 18:38 - pre 243 meseci
Slazem se. U principu ne verujem da neko ima toliko znacajnih podataka da mora da kopira gomilu diskova svake godine. (Puno postovanje prema filmofilima, iako ja nisam jedan od njih.)

Kako god, sigurnije je kupovati diskove u velikim marketima (iako su malo skuplji) nego u nekim firmicama koje prodaju CD-ove, neke i na kilo.

"Bolje je ćutati i pustiti druge da misle da si glup, nego progovoriti i time otkloniti svaku sumnju." - Bernard Šo

 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.yubc.net

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: No name CD, glasine ili istina05.04.2004. u 19:18 - pre 243 meseci
E sad filmovi :) Ma filmovi se mogu naci kad hoces i to po ceni od 30-tak din (a moze i dzabe) i moci ce i u narednih 100 godina, bar kod nas.Mislim na bas najvaznije podatke.Evo primera radi, ja se bavim programiranjem i imam gomilu programa, tj. kodova koje ni u ludilu ne bih dozvolio da izgubim, jer ipak mi je lakse da svakih godinu dana to prebacim na nove diskove (to mi je 2-3 diska) ili odnesem nekom da mi nareze ako vec nemam rezac nego da ispadne da sam bacio 10 godina zivota.Ne verujem da filmovi i Mp3 muzika spadaju u vaznije podatke cak ni najvecim ljubiteljima istih :)
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

gojava
Velika Srbija
Srbija

Član broj: 4032
Poruke: 442
*.netpro.co.yu



+1 Profil

icon Re: No name CD, glasine ili istina05.04.2004. u 20:52 - pre 243 meseci
Evo rezultata testa nekoliko vrsta diskova koje sam kupovao u zadnjih pola godine.
Rezultati su dobijeni pomocu Nero DiscInfo Tool. Prikazujem samo imena proizvodjaca medije:

Maxell CD-R 80XL-L (sa "zlatnom" stampom, kupljen u Maxi diskontu, zemlja porekla: G.B.) - Ritek
Sony (made in India) - Sony
Verbatim (pastelni) - Mitsubishi
Maxell (pastelni) - Taiyo Yuden
PrimeDisc (nemacki disk od 800MB) - unknown
TDK (zelena stampa, kupljen u Maxi diskontu) - unknown
Verbatim Crystal - Mitsubishi
Creation - Plasmon
TDK (crvena stampa) - Ritek
Verbatim (divljak) - unknown
Smart Buy CD-RW 193MB - Prodisc
Verbatim CD-RW 700MB - Mitsubishi

Iznenadjnje je najvece kod diska TDK D-View koji je kupljen u Maxi diskontu i na kom stoji nalepnica:
uvoznik A.S.F.international ([email protected]),
proizvod CD-R80 D-VIEW 48x 700MB,
proizvodjac: TDK
zemlja porekla: Luxemburg
Nero nije mogao da odredi proizvodjaca ovog diska.

Manje iznenadjenje je i sto Nero nije mogao da odredi proizvodjaca nemackog diska PrimeDisc ciji je kapacitet 800MB. To u neku ruku i mogu da razumem, ali ne bi bilo lose da cujem necija iskustva u vezi sa ovim diskovima.

Sve u svemu stanje nije lose, tj. popravlja se jer je sve vise Verbatim i Maxell diskova ciji se proizvodjaci znaju.

"Bolje je ćutati i pustiti druge da misle da si glup, nego progovoriti i time otkloniti svaku sumnju." - Bernard Šo

 
Odgovor na temu

gojava
Velika Srbija
Srbija

Član broj: 4032
Poruke: 442
*.zastava.net.



+1 Profil

icon Re: No name CD, glasine ili istina06.04.2004. u 07:42 - pre 243 meseci
Sad sam na poslu pa se ne secam bas tacne verzije Nera koji imam kod kuce. U pitanju je Nero 6, a poslednja dva broja su 11.

Inace na poslu smo narezali poprilicno Verbatim Crystal diskova (uglavnom dl+) i bilo je nekoliko slucajeva da su se diskovi raspadali u rezacima.


"Bolje je ćutati i pustiti druge da misle da si glup, nego progovoriti i time otkloniti svaku sumnju." - Bernard Šo

 
Odgovor na temu

momsab
Momčilo
Beograd, R.Srbija

Član broj: 2804
Poruke: 3041
217.26.67.*

Jabber: pitati@PP
Sajt: www.momsab.com


+1 Profil

icon Re: No name CD, glasine ili istina03.07.2004. u 00:25 - pre 241 meseci
meni je skoro počeo da propada noname cd narezan 2000. godine ako se dobro sećam
šta je sve jadničak preživeo (još uvek ima malo piva na sebi)

znak propadanja-počeo je da se guli odozgo
Žena u krevetu i vino na stolu nikako ne smeju da čekaju. Jer, vino se greje a žena hladi.

-vinolog
 
Odgovor na temu

MaRaToNcI
Dragan Galic MrVa
Beograd

Član broj: 164
Poruke: 805
*.nat-pool.sbb.co.yu

ICQ: 25826629
Sajt: www.crumbgroup.com


Profil

icon Re: No name CD, glasine ili istina03.07.2004. u 02:35 - pre 241 meseci
najisplativije je raditi backup na hard disku, posto im je cena pristupacna

racunica je prosta: firmirani diskovi (gde god proizvedeni bili) su oko 30-35 dinkica (pola evra) a hard disk od 120 gb 70 evra ili 160/200/250 gb.... ladica cca 10 evra, fino raditi backup na hd i sigurni ste sa svojim podacima

no name diskovi a i 90 % firmiranih (verbatim najvise) se proizvode kod nas i rumuniji (ako uporedite serijski broj na "verbatim" disku i no name creation-videcete da su isti:)
 
Odgovor na temu

[es] :: Storage :: No name CD, glasine ili istina

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 16120 | Odgovora: 43 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.