Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pitanje za Astru Classic II

elitemadzone.org :: AutoZone :: Pitanje za Astru Classic II

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 28686 | Odgovora: 114 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.eunet.yu.



+1269 Profil

icon Re: Pitanje za Astru Classic II15.03.2008. u 12:29 - pre 196 meseci
Astra G je sjajan auto. Posebno je odlicna za pedantne vlasnike koji vole svoje vozilo (mislim da si ti bas takav). Svi motori namenjeni Clasiku su na visini zadatka. Zivahna je sa svim agregatima. Relativno lako vozilo uspesno nosi i 1,4 litarski motor.
Ako ti ne smeta sto nije hit vozilo, slobodno ga mozes pazariti.
Mesta ima i na zadnjoj klupi. Nesto je uza od konkurenata sto jednim delom narusava konfor dok drugim olaksava voznju. Narocito u gradskim uslovima.
Nisi napisao koji oblik karoseri uzimas. Karavan ima mesta na pretek.
U nasem kraju ima ih veoma mnogo. Po mojoj pausalnoj proceni, najvise medju „stranim“ vozilima. Servisi su solidni i ima ih dovoljno. Isto vazi i za delove (bilo sta da se desi, u roku od 48h je naputu).

Mozda sam malo konzervativan, ali je Astra G, izuzimajuci novu Corsu, jedini novi Opel koji mi se dopada.




Citat:
cozmo_im: Da li su sredili tupkanje na rupe? To me najvise interesuje, ova 1.6 G koju sam vozio malo po gradu (nova je bila, 2000km) malo mi je tupkala... sto ne bih bas da slusam kod novog auta...


To sto ti trazis je BadRoad package i mogao je da se kupi u Astri G. U Clasiku ne: neam tupkanja i nema vibracija.
Podesavanjem pritiska u pneumaticima, a i prilikom odabira novih (ako poznajes gume) ovo moze znatno da se ublazi.
VW je to resavao na drugi nacin (Passat, A4 pa na gore) stavljajuci posebne vibro blokere (kompenzatore) na ogibljenje. Neko to zove silent blok. Ima ih na svim autima, ali je VW ovo napravio malo drugacije (da ne sirim temu): guzi je lepo, a danak je cena koju platis svakih sezdesetak hiljada kada ih moras promenuti.
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.co.yu.



+896 Profil

icon Re: Pitanje za Astru Classic II15.03.2008. u 13:02 - pre 196 meseci
Meni je recim Astra G lepsa od nove (od H)... stvar ukusa mozda. Ma to za tupkanje mi bilo cudno jer sam vozio glanc novu Astru 1.6 F i bila je bas tiha. Verovatno preduvane gume ili nesto drugo. Vozio sam se i u jednom karavanu 2.0 (Astra G) i OK je bilo.

Uzeo bih karoseriju sa 5 vrata, karavan mi je velik, sedan mi dosadio (iako sam naviko na "dupe" s Corollom):

Beauty paket (ODE)
- Hrom ručice iznutra, retrovizori u boji vozila
Comfort&elektro paket (XZAD)
- Elektro pomični prednji prozori
- Električno pomeranje retrovizora
Porodični paket (XZAE)
- W61 - Natpis "Riviera" na boku
- Manuelni klima uređaj
- Vozačevo sedište podesivo po visini
- Podešavanje volana po visini
- Centralno zaključavanje
- Bočni vazdušni jastuci (AP0)
- Kožni volan (NP5)
- Multi info displej (Board computer + check control) (UV5)
- Prednje maglenke (T96)
- Alarmni sistem (UA6)

To je 13275e...

Mada - dvoumim se, tu je i Hyndai Accent - 1.6 Leader 5+ je 14300 (metalik) ili TOP 1.5 crdi 15300 (metalik). Crdi mi je vec preskup... ali benzinac ulazi u pricu... 1000e je skuplji a ima i automatsku klimu i jos neku opremu viska... Tako da je i on u opciji (plus 5 god. garancija).
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.eunet.yu.



+1269 Profil

icon Re: Pitanje za Astru Classic II15.03.2008. u 13:37 - pre 196 meseci
Sa 5 vrata ima mali problem kod visokih osoba (190). Glavom dodiruju plafon. Karavan nema taj nedostatak.

Verovatno su gume prepumpane. Auto treba da je tih i bez badroda.

Kozni volan je odlicna stvar. Ne znoje se dlanovi i pruza bolji ugodjaj u voznji. Bez klime bih pre uzeo nego bez koznog volana . Kod Svabe je kozni volan podrazumevao i koznu rucicu menjaca. Ovde ne znam.

Sa ovim drugim spomenutim nisam imao bliski kontakt.
Ovaj 15 crdi je sigurno dobar . Zna se zasto . Bosch je Bosch.



 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
79.101.175.*



+5251 Profil

icon Re: Pitanje za Astru Classic II15.03.2008. u 13:44 - pre 196 meseci
Mada je i Hyundai koncept sedana star nekoliko godina, po meni je bolji izbor od Astre, koja je sinonim stednje i besmislene "opreme"(drzaci za case, kao vazna stavka).
Realno gledano, kao kupac vozila, garancija 5 godina je odlicna stvar, ozbiljnija oprema i konfor, a pri tome, Hyundai ne boluje od starinskih opel boljki, pojave natrulih zona na karoseriji, jeftina koncepcija trapa sklonog lupkanjima..
To bi bili detalji koji na koje bih ja obracao paznju..
Inace su mi limuzine, sedani jeftine kategorije, omiljeni dizajn.

Poz.
 
Odgovor na temu

micky
Beograd

Član broj: 1819
Poruke: 286
212.200.241.*



+4 Profil

icon Re: Pitanje za Astru Classic II15.03.2008. u 15:25 - pre 196 meseci
Ja sam astrom mojom prezadovoljan :) a vozio sam i novu mesec dana 1.4 benzinac ide odlicno sa 80ks onda pretpostavljam kako tek ide sa 100ks 1.6.
Sto se tice mesta ja sam ga i uzeo da mi bude porodican auto posto sam se skoro ozenio :)valjda ce doci i jos clanova tako da sam to uzeo u obzir prilikom kupovine.Inace auto je skroz odlican osim eto jedne sitnice koju sam vec ranije opisao i koja me maximalno nervira.kada budem otisao na servis na 2500km dacu im da se pozabave malo problemom.Inace ja sam uzeo disela i veoma sam zadovoljan 5l okvirno kombinovano trosi.Inace vise se diseli ne uvoze jer su uvezli kolicinu kolika je bila dogovorena bez carine sad dok drzava ne potpise opet ugovor novi nema nista od disela a posto nam je drzava takva kakva je nece to skoro verovatno.Uzeo sam sa 4 vrata... bila je skuplja ali ja vise volim nego sa 5 :) gepek ogroman
Auto je malo tvrdji ,sedista,vesanje meni to ne smeta posto volim tvrdje makine,oprema je skroz ok cekam toplije dane da probam i klimu.
E da sto se tice potrosnje,ja sam vozio novu 1,4 i bas mi se nije nesto uklopila za tih mesec dana u one njihove specifikacije doduse bio je februar ali cini mi se po BG da bije 9l ako ne i malo vise...
Zato se nisam prevario sto sam uzeooo disela manje je osetna razlika u potrosnji grad otvoreni put nego na benzincu.
hmmm sta jos da kazem... ne znam za sada eto odlican je ali dok ne predjem 100k km i tada budem rekao menjao sam samo ulje i filtere tek cu tada biti zadovoljan extra.Ovo kazem zato sto sam vozio japance i nove i polovne i samo sam to i radio :)

ah da dobijes 2 god opel assitance tipa ako ti se pokvati bilo gde u zemlji slepaju te i servis dzabbe ...kuc kuc ne zatrebalo
Pogodi se i da dobijes neki poklon muzika itd itd....
poz
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
79.101.175.*



+5251 Profil

icon Re: Pitanje za Astru Classic II15.03.2008. u 16:37 - pre 196 meseci
Pa i problem je sto nema vise tih dizelcica, a kada se naruce, nisu vise povoljni sa cenom.

Mislim da je sramota "pogadjati se" za sugavi radio, za vozilo od 12k€..pogotovo sto spravu koji oni daju, mozes da kupis (i bolju) za 50€.
Za 200€ vec mogu da se kupe sa 2,5" displejom na kome mozes da gledas DVD..

Tu su cicije najstrasnije, a 12k nije mala para..bar za balkan, ko nije politicar

Poz.
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.co.yu.



+896 Profil

icon Re: Pitanje za Astru Classic II15.03.2008. u 17:11 - pre 196 meseci
Ne brinem se ja za pogadjanje;)

Moj cilj je da smanjim cifru za 300e (doplata za metalik boju), dakle da idem na 13000 max sa metalik bojom + da mi daju jos nesto, necu CD jer za 150-200e imas navigaciju sa mp3/mp4 video plejerom... recimo da dobijem podizace pozadi... a kako sam svugde poznat kao manijak za cenkanje ne izlazim iz "radnje" dok ne dobijem nesto za dz:) Uvek postoji konkurencija koja daje nesto za dz, a kad stavis cash lovu na sto... eto dodatne opreme za istu cenu, xexe...;)

U svakom slucaju Astra Classic II ili Accent... tu se lomim, na Astri ipak mogu da pristedim vise od 1000e... sto nije tako malo...

(ja bi najradije C'eed ili Auris, ali cijena - prava sitnica...)

Steta sto je Corolla matora - sluzi extra, sve je kao prvog dana, utegnuta, ide lepo, ne cuje se... ali nema nista - ni ABS, ni air-bagove, nema klime, nema servo... polako to sve pocinje da smeta u savremenom saobracaju, iako je za voznju i dalje prijatna...
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Pitanje za Astru Classic II15.03.2008. u 17:22 - pre 196 meseci
Citat:
cozmo_im:
To je 13275e...

Mada - dvoumim se, tu je i Hyndai Accent - 1.6 Leader 5+ je 14300 (metalik) ili TOP 1.5 crdi 15300 (metalik). Crdi mi je vec preskup... ali benzinac ulazi u pricu... 1000e je skuplji a ima i automatsku klimu i jos neku opremu viska... Tako da je i on u opciji (plus 5 god. garancija).


Što Accent? Tu je i30 za 13 990, a slična oprema kao ta Astra: http://i30.hyundai-auto.co.yu/...cument/05__cenovnik_09_i30.pdf
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.co.yu.



+896 Profil

icon Re: Pitanje za Astru Classic II15.03.2008. u 17:51 - pre 196 meseci
Da, ali mene ne interesuju motori ispod 1600 kubika, dakle potreban mi je motor 1.6 benzinac ili dizel. I30 najjeftiniji sa slicnom opremom i motorom 1.6 nije ispod 17300e... + doplata za metalik.

Iako 1.4 kod Hyundaia (kao i Kia Ceed) ima slicno konja kao 1.6 kod astre, ipak mu je obrtni momenat manji, treba mu vise obrtaja, zatim tu je i opterecenje od klime (ne utice toliko ali sigurno je lakse motoru 1.6). Uz pravilnu voznju, 1.6 motor je dugotrajniji, a uz ukljucenu klimu ima bolje performanse i manju potrosnju goriva.

Nemojte zaboraviti da na duzim putevima ja uvek vozim 4 osobe i puno stvari, i zelim zalihu snage uvek na raspolaganju. Najradije bih uzeo Accent 1.5 Crdi, taj motor fantasticno vuce i ima ludacka medjuubrzanja - ako nategnem kintu, mozda... (ili ako bude neka akcija).

Mojoj Corolli je bilo relativno OK sa 1.3 i 75 konja (105 Nm), jer auto ima 900kg... pa zato i moze da odradi fino (mada se ipak oseti manjak snage kad je auto natrpan), ali recimo probao sam Corollu 1.4 vvt-i skroz pun (nas petoro) plus ukljucena klima i podosta slabije je isao od Golfa V 1.6 sa slicnim opterecenjem i klimom, oseti se to... mislim ide OK, ali oseca se da mu treba jos... pogotovo na serpentinama, na uzbrdicama...
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Pitanje za Astru Classic II15.03.2008. u 18:04 - pre 196 meseci
Ipak bih ja bacio pogled na njega, a možda i pokušao da vidim da li može neka probna vožnja. Ne rastaje se čovek svaki dan od 13-14k€, a na osnovu osobina "na papiru" ne bih nikog unapred otpisao.
 
Odgovor na temu

micky
Beograd

Član broj: 1819
Poruke: 286
212.200.241.*



+4 Profil

icon Re: Pitanje za Astru Classic II15.03.2008. u 18:24 - pre 196 meseci
To to probna voznja kod mene je to odlucilo... Gledao sam SEat CORDOBU iste pare ali kad sam se vozio i video i osetio kakva je unutra bljakkkk
onda suzuki swift pa SX4 .... SX4 totalno razocarenje kod mene....
DOsao u salon i cim sam seo u ASTRU znao sam to je to :)
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
79.101.175.*



+5251 Profil

icon Re: Pitanje za Astru Classic II15.03.2008. u 18:49 - pre 196 meseci
A kako si se snasao da dobijes dizela? Zanima me posto nisu bili dostupni svakome
 
Odgovor na temu

nmaric
Nikola Maric
Beograd

nmaric
Član broj: 55251
Poruke: 18
212.200.65.*



Profil

icon Re: Pitanje za Astru Classic II15.03.2008. u 18:56 - pre 196 meseci

Posto sam potencijalni kupac Astre Classic II, imam pitanje u vezi zadnje klupe.
Da li se prostor za noge i glavu, i nagib naslona razlikuje kod modela sa cetvoro, petoro vrata i kod karavana?
Kakva je udobnost na zadnjim sedistima u zavisnosti od modela?
 
Odgovor na temu

micky
Beograd

Član broj: 1819
Poruke: 286
212.200.241.*



+4 Profil

icon Re: Pitanje za Astru Classic II15.03.2008. u 18:58 - pre 196 meseci
Veruj mi ali se nisam "snasao" dosao ponudili mi i to je to... ali vise nema.izgleda da sam uhvatio zadnji voz...
 
Odgovor na temu

madamov
Milan Adamov
vlasnik
Adamov Konsultacije d.o.o.
Beograd, Srbija

SuperModerator
Član broj: 21939
Poruke: 4414
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: www.adamov.rs


+138 Profil

icon Re: Pitanje za Astru Classic II15.03.2008. u 19:26 - pre 196 meseci
Citat:
Moj cilj je da smanjim cifru za 300e (doplata za metalik boju), dakle da idem na 13000 max sa metalik bojom + da mi daju jos nesto

Nemoj da ne uzimaš metalik, ja sam baš danas na sajmu pričao i kombinovao oko rate za Astru sa jednom od firmi na Opelovom štandu, čovek mi je rekao da metalik boja ujedno znači i 12 godina garancije na šasiju. Pri tome bez metalik boje imaš samo izbor između bele i neke plave boje.
 Certified Trainer Mojave 101 macOS Support Essentials 10.14
http://www.adamov.co.rs http://milan.adamov.rs http://www.infinitum.rs
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.co.yu.



+896 Profil

icon Re: Pitanje za Astru Classic II15.03.2008. u 19:42 - pre 196 meseci
Ne ne, nisam mislio da skinem metalik, nego da je dobijem za dz;) Tj. da mi daju metalik kao "poklon"...:) Svasta se moze izdogovarati (eto pre 18 godina dobismo original Toyotin radio u Corolli, retko ko se setio da se malo "cenjka", isli smo na fazon "Ali u Lancer-u ima..." i dobismo, xexe).

Sto se tice probnih voznji i motora 1.4. Vozio sam Corollu 1.4 vvt-i, to je dosta solidan i zivahan motor, ali kad sednes u isti auto sa 1.6 motorom, to je potpuno druga prica... isto i kod Astre (probao sam 1.6 i 1.4).

Inace, imam prijatelje koji su probali Ceed (ja nikako da svratim a na 2 minuta je od mene) 1.4 i 1.6 (to su motori koji idu i u Hyndai i30) i razlika je isto nebo i zemlja, OK je 1.4, ali kad vozis 1.6 prosto si opusteniji nekako i vise prija samom autu... a posto na otvorenom putu mi je uvek auto dupke pun (cela porodica, stvari, prenosni krevetic, ovo, ono)... jasno vam je zasto mi treba motor veceg "volumena".

Ah, da vozio sam ganc novu Ibizu 1.4 i bogami oseti se klima a sam auto nista specijalno bolje ne ide (mislim na snagu, ubrzanje i to) od moje Corolle, cak mi nekako Corollica zivahnija u nekim momentima (druga brzina recimo).

Najverovatnije ce mi glavna bitka biti izmedju Accenta i Astre...
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.eunet.yu.



+1269 Profil

icon Re: Pitanje za Astru Classic II15.03.2008. u 19:47 - pre 196 meseci
Citat:
nmaric: Posto sam potencijalni kupac Astre Classic II, imam pitanje u vezi zadnje klupe.
Da li se prostor za noge i glavu, i nagib naslona razlikuje kod modela sa cetvoro, petoro vrata i kod karavana?
Kakva je udobnost na zadnjim sedistima u zavisnosti od modela?


4 i 5 vrata su na zadnjem sedistu isti. Malo kacis glavom ako si visok. Karavan je ok.
Konfor je isti kod svih.

Citat:
madamov: .čovek mi je rekao da metalik boja ujedno znači i 12 godina garancije na šasiju. Pri tome bez metalik boje imaš samo izbor između bele i neke plave boje.


Pogresno ti je rekao. 12g vazi bez obzira na boju. Ali ovo treba uzeti sa rezervom. Ima sitnih slova.
 
Odgovor na temu

micky
Beograd

Član broj: 1819
Poruke: 286
212.200.241.*



+4 Profil

icon Re: Pitanje za Astru Classic II23.03.2008. u 18:24 - pre 196 meseci
Posle ovoliko saveta odgovora i ostalog jel neko od vas kupio astru?Da ne ispadne da smo dzabe kuckali ;)
 
Odgovor na temu

milnen
Nis

milnen
Član broj: 73950
Poruke: 332
*.rcub.bg.ac.yu.



+5 Profil

icon Re: Pitanje za Astru Classic II24.03.2008. u 16:04 - pre 196 meseci
Ja cekam da stigne. Krajem aprila. 1.4
Tek sam ovde procitao da mozes da se pogadjas za cenu, kao u Turskoj (zbog toga u Turskoj nisam nista kupio). Mislio sam da je kao u svakoj prodavnici: kol'ko kosta? - tol'ko kosta... Tako da se nisam cenjkao :(
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
77.46.241.*



+5251 Profil

icon Re: Pitanje za Astru Classic II24.03.2008. u 16:48 - pre 196 meseci
Ne mozes da se pogadjas za cenu, ali diler moze da se odrekne dela marze, ako hoce, kao usluga kupcu.

Ako ne postoji razlog za snizenje, nema cenkanja, odakle ti takav zakljucak.

Poz.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Pitanje za Astru Classic II

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 28686 | Odgovora: 114 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.