Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

prikaz praznih redova u izveštaju-kako?

[es] :: Access :: prikaz praznih redova u izveštaju-kako?

[ Pregleda: 4638 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

SLOJ.1973

Član broj: 130198
Poruke: 871
*.evizo.net.



+41 Profil

icon prikaz praznih redova u izveštaju-kako?31.01.2008. u 15:52 - pre 197 meseci
Na forumu je bilo suprotno pitanje:kako da se ne prikazuju prazna polja u izveštaju,ali meni treba obrnuto da se pokazuju svi redovi bez obzira da li postoje podaci u njima ili ne,nešto kao u excelu.Naime od mene se zahteva da napravim izveštaj koji će da bude identičan izveštaju(obrascu) u excelu -u prilogu.ima li neko ideju kako?
Jednog dana...
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2831



+45 Profil

icon Re: prikaz praznih redova u izveštaju-kako?31.01.2008. u 16:15 - pre 197 meseci
Kolko je meni poznato, ako u tabeli imaš ne popunjen red sa podacima odnosno ima samo popunjen PK (recimo Autonumber) jer drugačije ni ne može, tada će se u izveštaju prikazivati prazan red.
 
Odgovor na temu

SLOJ.1973

Član broj: 130198
Poruke: 871
*.evizo.net.



+41 Profil

icon Re: prikaz praznih redova u izveštaju-kako?31.01.2008. u 16:45 - pre 197 meseci
Oprosti,ali nisam baš najbolje razumeo.
Jednog dana...
 
Odgovor na temu

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2831



+45 Profil

icon Re: prikaz praznih redova u izveštaju-kako?31.01.2008. u 16:54 - pre 197 meseci
Evo slike. Ja sam razumeo da to hoćeš.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

SLOJ.1973

Član broj: 130198
Poruke: 871
*.evizo.net.



+41 Profil

icon Re: prikaz praznih redova u izveštaju-kako?31.01.2008. u 20:43 - pre 197 meseci
Ne baš.Jednostavno treba mi uvek da na izveštaju budu vidljivi prazni redovi kao u excelu.Ako ima 5 unetih artikla da se prikažu tih pet artikla sa svim poljima:r.b,artikal,jm,količina avans,količina odloženo,ali i da se vidi "mreža" ostalih 25 praznih redova,baš kao u primeru.Nadam se da sam bio malo jasniji.
Jednog dana...
 
Odgovor na temu

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2831



+45 Profil

icon Re: prikaz praznih redova u izveštaju-kako?31.01.2008. u 20:53 - pre 197 meseci
Koliko ja vidim na primeru od 1. do 17. reda je zaglavlje i to nema veze sa detaljima, a detalji od 19. do 48. (svih 30) su prazni. I daj mi tabelu koju ćeš da štampaš da je vidim.
 
Odgovor na temu

SLOJ.1973

Član broj: 130198
Poruke: 871
*.evizo.net.



+41 Profil

icon Re: prikaz praznih redova u izveštaju-kako?31.01.2008. u 22:16 - pre 197 meseci
Evo primera.Porudžbina 1 ima tri stavke,ali se u izveštaju Report1 one vide razdvojeno.Ono što želim je da se vide zajedno,a takođe i excel tabela,tj,prazni redovi do 30-tog.
Jednog dana...
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2831



+45 Profil

icon Re: prikaz praznih redova u izveštaju-kako?31.01.2008. u 23:14 - pre 197 meseci
Mislim da to neće ići. Ne možeš sve to da staviš u Detail sekciju jer Access sve to shvata kao jedan detalj i štampa jedno ispod drugog. To što je na više strana je rezultat visine Detail sekcije. Tebi je jedan red Detail sekcije strana sa 30 redova.
U zaglavlje strane prebaci podatke iz zaglavlja. U detalje ostavi artikal, jm, količina-avans i koločina-odloženo. U donje zaglavlje stavi napomenu. Znači napravi normalan izveštaj. U štampač ubacuj matricu iz .xls fajla i malo podešavaj izveštaj. Mislim da je to jedino rešenje. Kad budeš došao u situaciju da ti porudžbina ima višeod 30 stavki jedini problem će biti redni brojevi sa matrice, ali i za to ima leka. Postoji caka za pisanje rednih brojeva bez da su na matrici.
 
Odgovor na temu

Zidar
Canada

Moderator
Član broj: 15387
Poruke: 3085
*.100.46-69.q9.net.



+79 Profil

icon Re: prikaz praznih redova u izveštaju-kako?01.02.2008. u 14:22 - pre 197 meseci
Pitanje je na mestu i resenje postoji. Evo kako moze da se resi:

Nemam vremea da gledam dizajn baze ali pretpostavljam da imas dve tabele, Zaglavlje i Stavke. Broj stavki je razlicit od narudzbe do narudzbe. A na izlazu treba pokazati 30 redova, praznih ili punih. Pretpostavljam da stavkama mozes nakekao da dodelis RedniBrojStavke, i da je to rastuci neprekidni niz. Ako imas 5 stavki, one su numerisane sa 1,2,3,4,5; za 3 stavke bice 1,2,3. Ako i nemas, moze da se postigne u kveriju. Glavno pitanje je kako obezbediti ostatak brojeva. Evo ovako:


Napravis jednu tabelu koja se zove Brojevi i ima jednu kolonu Broj. U tabelu Brojevi, kolona Broj uneses 30 redova, pogadjas vec - brojevi od 1 do 30.

Sada, mozes da napravis ovakav kveri:
Code:

qryNarudzbe_Dekart:
SELECT N.BrojNardudzbe, B.Broj
FROM Narudzbe AS N, Brojevvi AS B
WHERE B.Broj<=30   ---- ovo za slucaj da imas vise brojeva u tabeli Brojevi :-)


Ovo se zove Dekartov proizvod skupova Narudzbe x Brojevi i rezultat je 30 redova za svaku narudzbu. Izlazni set podataka izgleda ovako nekako, posle sortiranja:

Code:

BrojNarudzbe    Broj
1                      1
1                      2
1                      3
.
.
1                    29
1                    30
2                      1
2                      2
2                      3
.
.
2                    30


Kad imas ovaj qryNarudzbe_Dekart, ti imas sve brojeve koji ti trebaju za izvestaj. Posto Stavke takodje sadrze nekakve redne brojevee, onda se moze napisati ovo:

Code:

SELECT
  D.BrojNarudzbe
  , D.Broj
  , S.ArtiklID
  , S.Kolicina
  , S.Cena
FROM qryNarudzbe_Dekart AS D
LEFT JOIN STavke AS S 
ON D.BrojNarudzbe = S.BrojNarudzbe
AND D.Broj = S.BrojStavke


Za sve B.Broj za koji ne postoji iodgovarajuci red u tabeli STavke, sve kolone koje s epovlace iz tabele Stavke imace NULL vrednosti i nece se pojaviti na reportu. Posto je ovo LEFT JOIN, prikazace se SVI redovi iz qryNarudzbe_Dekart, upravo ono sto tebi treba.

Kveriji su napisani u standardnoj ANSI SQL sintaksi, tako da Cut/Paste mozda ne radi. Medjutim, ideja je bitna: nezavisna tabela Brojevi, pa dekartov proizvod sa tabelom NArudzbe i onda LEFT JOIN izmedju dekartovog proizvoda i tabele Stavke.

Mislim da sad mozes da nastavis.

:-)
 
Odgovor na temu

SLOJ.1973

Član broj: 130198
Poruke: 871
*.evizo.net.



+41 Profil

icon Re: prikaz praznih redova u izveštaju-kako?01.02.2008. u 20:55 - pre 197 meseci
Hvala Zidar na pomoći.Odradio sam sve kako si napisao u postu i to radi.E sada znači li to da za Record source mog izveštaja stavim ovaj query.Može li mala pomoć?

[Ovu poruku je menjao SLOJ.1973 dana 01.02.2008. u 22:41 GMT+1]
Jednog dana...
 
Odgovor na temu

SLOJ.1973

Član broj: 130198
Poruke: 871
*.mediaworksit.net.



+41 Profil

icon Re: prikaz praznih redova u izveštaju-kako?02.02.2008. u 18:51 - pre 197 meseci
Odradio sam i record source za moj izveštaj i na njemu se prikazuje svih 30 redova.Ali.imam problem sa rednim broje stavki.Do sada mi je to polje u tabeli detalji porudžbine bilo autonumber.Našao sam na forumu pomoću funkcije getlinenumber da mi se na formi prikazuju redni brojevi,ali mi se u tabeli oni ređaju od jedan pa (do sada) do 1000,što je normalno za Autonumber,pa tako ni upit koji mi je Zidar dao ne radi,tj, prikazuje za svaku porudžbinu trideset redova(stavki).Prepravio sam da polje redni broj bude samo number.Pronašao sam drugu funciju za prikaz red.broja i to na formi sve radi,ali se u tabeli ne pamti redni broj već se zapisuju samo nule ("0").I naravno izveštaj ne prikazuje stavke u porudžbini jer upit dekartov proizvod i tabela detalji ne sadrže iste brojeve jer su red.brojevi u stvari nule.Najviše bi mi odgovaralo kada bi postojala funkcija koja u tabeli detalji porudžbine ubacuje redni broj vezan za broj porudžbine nešto poput ovoga:

r.b brojporudžbine artikal jm količina
1 1 120 m 10
2 1 14 kom 5
1 2 120 m 25
2 2 18 l 10
3 2 10 m 5
1 3 10 m 5
2 3 111 kg 15
Jednog dana...
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

zslavko

Član broj: 48953
Poruke: 86
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: prikaz praznih redova u izveštaju-kako?12.12.2010. u 13:05 - pre 162 meseci
Posto i mene zanima ova tema mozes li zakaciti konkretno resenje na tvojoj bazi.
 
Odgovor na temu

izonic
ishab zonic
Tuzla

Član broj: 38128
Poruke: 591
*.PPPoE-5325.sa.bih.net.ba.

Sajt: www.icentar.ba


+2 Profil

icon Re: prikaz praznih redova u izveštaju-kako?12.12.2010. u 16:51 - pre 162 meseci
Postoje tri nacina po meni da ovo kvalitetno uradis.
Prvi nacin je da vrsis export podataka u exel na taj urnek pa bi sve ostalo isto kao da si i radio u exelu.

Drugi nacin je da kopiras urnek kao sliku (Ne kao ole objekt)
Color slike stavis transparent.
Te na on print detalja printas recordsetove na papir, stim sto moras sa cuurentx i cureenzy nastimati polozaj
Otprilike bi to bilo ovako:

Code:
Private Sub Detail_Print(Cancel As Integer, PrintCount As Integer)
Dim Db As Database
Dim Rs As Recordset

Set Db = CurrentDb

Set Rs = Db.OpenRecordset("Predracun")

Me.CurrentY = 4560
Do While Not Rs.EOF
Me.CurrentX = 310
Me.CurrentY = Me.CurrentY + 80
Print Rs.Fields(2)
Me.CurrentY = Me.CurrentY - 130
Me.CurrentX = 6000
Print Rs.Fields(3)
Rs.MoveNext
Loop

End Sub


Treci nacin je mozda naj jednostavniji a to je da uvezes exelo ocx te dobije na formi exel i naravno odatle mozes i stampati.
Ovaj primjer i ima negdje ovdje, postavio sam ga.
zxz
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: prikaz praznih redova u izveštaju-kako?

[ Pregleda: 4638 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.