Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Program za snimanje slike i zvuka preko TV-Out -a

[es] :: Video softver :: Program za snimanje slike i zvuka preko TV-Out -a

[ Pregleda: 1873 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ex*
Kragujevac - Šumadija

Član broj: 70770
Poruke: 30
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Program za snimanje slike i zvuka preko TV-Out -a30.01.2008. u 19:06 - pre 197 meseci
Pre svega pozz svima

Evo ovako da predjemo na pitanje :

Kupio sam Samsung TV ( dijagonala 72 CM , ravan ekran , 100 kanala , 300 kila i td ) , u sustini on i nije mnogo bitan osim sto treba napomenuti da ima sa strane cinceve za povezivanje sa racunarom .
Jos da napomenem da imam graficku karticu GeForce 4 MX 440 Tv-Out

E sad ja sam povezao racunar i TV preko 2 kabla jednim koji ide iz graficke u TV i drugi koji sa obe strane ima po dva cinca za zvuk ( spojio zvucnu i TV )

To sad radi lepo osim sto npr kada pustim film sa racunara , a gledam ga na TV-u prilikom svetlije slike u filmu vidljive su linije koje vrlo sporo vertikalno setaju preko ekana ( one se javljaju tokom celog filma samo sto su tokom tamnijeg dela nekom filma skoro neprimetne pa i ne pretstavvljaju neki problem )

Uh uvek oduzim

Nego imam dva pitanja :

1.Koji standard slike koristi nasa zemlja posto u podesavanjima ima Hrvatska i BiH a nema Srbije moguce da se zbog toga javlja ovaj problem

Evo slika posto sam siguran da nisam lepo objasnio



2.Da li postoji neki program kojim bih mogao da snimam nesto sa televizora naravno , a da se to zapisuje na hard disk !!!

Pozz i hvala ljudi unapred
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Program za snimanje slike i zvuka preko TV-Out -a30.01.2008. u 20:22 - pre 197 meseci
To sa linijama mi liči na loš kabl, nekoliko puta je rešeno kvalitetnijim.

1. Pal B/G, u svakom slučaju kao veći deo Evrope.

2. Kada budeš imao neku grafičku/TV karticu sa Video In, onda ćeš moći, za sada možeš da koristiš samo smer komp->TV.
 
Odgovor na temu

Ex*
Kragujevac - Šumadija

Član broj: 70770
Poruke: 30
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Program za snimanje slike i zvuka preko TV-Out -a30.01.2008. u 20:59 - pre 197 meseci
Prvo hvala na odgovoru


Evo ovako sto se tice formata slike stavio sam B/PAL valjda je to dobro .

A sto se tice kabla uz graficku sam dobio taj kabl , a i kupio sam takodje i poseban i isti je efekat i dalje su tu linije

Jedino sto bi jos moglo biti je to sto npr monitor i TV imaju istu rezoluciju 1024x768 a refresh rate na racunaru 85 Hertz-a dok je na TV -u 60 Hertz-a mada je to valjda normalno !!!

Eto to je to hvala na pomoci unapred
 
Odgovor na temu

Stranger2
Stranger2

Član broj: 143429
Poruke: 2572
77.237.109.*

Sajt: www.videomajstor.com


+43 Profil

icon Re: Program za snimanje slike i zvuka preko TV-Out -a19.02.2008. u 23:17 - pre 196 meseci
Citat:
i dalje su tu linije

ne vidi se jasno na slici koju si okacio ali to je sigurno pojava interferencije.
To moze izazivati neki elektricni uredjaj uredjaj u blizini racunara ili uredjaj u samom kompjuteru. Na primer mozda ga uzrokuje ventilator na tvojoj grafickoj kartici ili neki uredjaj koji stoji blizu kompjutera.

Kabl pazljivo provuci, nemoj da se mota oko drugih kablova ili nekih uredjaja probaj ga zategnuti direktno prema TV-u.

Ako umesto sadasnjeg kabla stavis kvalitetniji i kraći a i dalje ista pojava onda je skoro sigurno da do smetnji dolazi unutar samog kompjutera.
Probaj da sve kartice odmaknes od graficke kartice.
 
Odgovor na temu

[es] :: Video softver :: Program za snimanje slike i zvuka preko TV-Out -a

[ Pregleda: 1873 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.