Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dreaweaver i MySQL

[es] :: Web razvoj :: Dreaweaver i MySQL

[ Pregleda: 1287 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

stankoz

Član broj: 61789
Poruke: 56
*.bn.pttrs.net.



Profil

icon Dreaweaver i MySQL30.01.2008. u 19:03 - pre 197 meseci
Pokusavam da naucim nesto o dinamickim sajtovima. Nabavio sam knjizurinu od preko 1000 strana o Dreamweaveru MX i krenuo u izradu dinamickog sajta kroz vjezbe u knjizi. Skinuo sam potrebne fajlove sa sajta izdavaca i kopirao ih kako je navedeno u knjizi.
Instalirao sam Apache 2.2.8, PHP 5.2.5 i MySQL 5.0.45. MySQL sam konfigurisao pomocu wizarda.

Napravio sam sajt kao sto je dato u primjeru i sve radi ok, stranice mogu da vidim u mom IE.
Problem nastaje kad zelim da napravim konekciju sa bazom koja je data u primjeru. Nakon unosenja imena konekcije, servera, ta username sam stavljao root@localhost, a lozinku onu koju sam dao u toku carobnjaka koji se pokrece nakon instalacije MySQL-a. Medjutiv nakon pritiska na Select za bazu dobijam poruku o neidentifikovanoj greski. Nakon toga me obavjestava o dva moguca razloga za to:
1. The is no testing server running on the server machine
2. The testing server specified for this site does not map to the http://localhost/antiques_php

Problem mi se javlja na dva operativna sistema (Vista i XP) i na dvije verzije Dreamweavera (MX i 8).

Gdje grijesim?
 
Odgovor na temu

boban__2006

Član broj: 85852
Poruke: 58
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Dreaweaver i MySQL11.02.2008. u 23:49 - pre 197 meseci
Probaj da koristis program "xampp". ima ugradjen i server i php i mysql... sve je automatski podeseno... i plus imas neko uputstvo u readme fajlu kako se koristi....
 
Odgovor na temu

[es] :: Web razvoj :: Dreaweaver i MySQL

[ Pregleda: 1287 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.