Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Riješenje titlova za Sony Divx i Dvd uređaje!!

[es] :: Multimedijalni uređaji :: Riješenje titlova za Sony Divx i Dvd uređaje!!

[ Pregleda: 3814 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tajmahal
Osijek

Član broj: 29006
Poruke: 147
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Riješenje titlova za Sony Divx i Dvd uređaje!!29.01.2008. u 22:43 - pre 196 meseci
... imao sam i ja problema s titlovima. Naime, vlasnik sam Sony rdr-hx 750 koji je certificirani
DIVX uređaj, ali kad su titlovi u pitanju je bio katastrofa... Napominjem "bio" jer sam našao rješenje....

Počeo sam tražiti razne firmware ali kako znamo da ih Sony izbacuje svake prestupne odustao sam...
Naime, učitan srt i sub su katastrofalno mali... užas. Probao sam rješenje s onog topica " Muke sa divx titlovima gotove" no i tu sam naišao na problem. Kako god da sam napravio XSUB file on bi na Sonyu bio preglomazan pa je
to na 46" LCDu bilo isto katastrofa. Neki uređaji sami podešavaju visinu titla tako da bi titlovi uvijek bili u području filma, a ne ispod na crnim crtama što je posebno interesantno korisnicima 4:3 formata.

E sad. Slučajno sam nabaso na AVIAddXSubs v6.1 i s njim sam sve podesio kako treba. Napravi od avi i srt filea
koji se moraju isto zvati) *.divx file i sve super radi... Čak mi je i bolje jer uvijek odaberen sivu boju titla jer mi
bijela jako bliješti.

Za sonyjeve snimače sam koristio slijedeće:

Font:Arial
Veličina:22
Char Set: Eastern European
Bold: Isklj.
Boja: Najbolje neka siva, jer bijela ubija u oči
Opaque Box: Slobodno isključiti jer titlovi imaju crni obrub
Rezolucija: za 25fps - PAL (720-576)
za 23.976 i 29.97fps - NTSC(720-480)
CP (Centring position)=360
VP (Vertical Position)=500 za PAL i 450 za NTSC
Unpacked bitstream: isključi
Test mode: isključi

Nisam probao još niri jedan 23.976 i 29.97fps divx da vidim da li bi
radili pod PAL opcijama.

Dobra je stvar što preimenuješ *.divx file u *.avi i komotno kad film
pržiš na dvd
možeš ostaviti i *.srt file iz kojeg si napravio titl (nek se nađe)

E da, titlove možeš praviti isključivo iz *.srt fileova, tako ako imaš
*.sub moraš ga
prvo konvertirat u *.srt....


Nadam se da će pomoći....


Nadam se da ne ponavljam nečiji post....

Sve u svrhu pomoći ljudima koji su pomogli i meni

pozdrav...
 
Odgovor na temu

tajmahal
Osijek

Član broj: 29006
Poruke: 147
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Riješenje titlova za Sony Divx i Dvd uređaje!!30.01.2008. u 22:16 - pre 196 meseci
Nakon malo igranja još s postavkama zaključio sam da je za sve filmove najbolje uzeti VP=450 zato što titl tada nije prenisko. Sa VP=500 titl se bio prenizak. i... za titl sam kod Ariala uzeo veličinu fonta 21 što mi se učinilo
najboljim budući da se ponekad (ali u zadnje vrijeme rijetko) znaju pojaviti srt i sub titlovi na raznim uploadima sa preko 45 znakova u jednom redu....

Pozz...
 
Odgovor na temu

fangorn
Beograd

Član broj: 112318
Poruke: 844
*.eunet.yu.



+9 Profil

icon Re: Riješenje titlova za Sony Divx i Dvd uređaje!!31.01.2008. u 09:49 - pre 196 meseci
Probao sam i radi lepo. Na mom Sony rekorderu nisam ni imao problema sa titlovima odkad sam upgrejdovao firmware ali su titlovi kada se urade na ovaj nacin veci i citljiviji. Neznam samo da li si u pravu za opciju "Unpacked bitstream". U help fajlu pise da ovu opciju treba ukljuciti jer se tada dobije "smoother playback", znaci nema seckanja pri reprodukciji. Nisam probao da uporedim ali cu probati kad stignem. Btw, ovo nije resenje samo za Sony nego i za bilo koji dvd player sa divx-om. Probao sam na LG-u i Xwave-u i lepo radi.
 
Odgovor na temu

tajmahal
Osijek

Član broj: 29006
Poruke: 147
*.osiguranje-zagreb.hr.



Profil

icon Re: Riješenje titlova za Sony Divx i Dvd uređaje!!31.01.2008. u 14:39 - pre 196 meseci
Što se tiče opcije "Unpack Packed bitstream" ostavljam svima na volju da vide kako im radi.
Mislim da za Sony to nije potrebno jer je ova opcija isključivo namjenjena Mediatek čipsetima
s pojedinim firmwareima. Meni npr. na Yamadi 6700 s prvim NewAge nije vrtio Packed Bitstream divx-e, a poslije sa verzijom 4 je.... Sony nema ovih problema jer ima RENEASANSE čipset koji ne pati od tih bolesti...

Inače još jednom svaka čast autoru ovog programa. Nadam se samo da će uskoro dodati opciju za više različitih xsubova - po poziciji titla koji je će moći multipleksirati sa divx fajlom.

 
Odgovor na temu

[es] :: Multimedijalni uređaji :: Riješenje titlova za Sony Divx i Dvd uređaje!!

[ Pregleda: 3814 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.