Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Veca perspektiva: Graficar ili Programer ?

[es] :: Vodič za posao :: Veca perspektiva: Graficar ili Programer ?

[ Pregleda: 1597 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

casper1011
Zeljko S
novi sad

Član broj: 149514
Poruke: 14
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Veca perspektiva: Graficar ili Programer ?29.01.2008. u 12:13 - pre 197 meseci
Zavrsio sam informatiku , na predavanjima smo ucili sve i svasta ali nista konkretno i svestan sam da sa znanjem sa studiranja ne mogu konkurisati ni za jedan posao iz struke pa bih zamolio za malu pomoc iskusne i starije koji imaju malo iskustva u zivotu da pomognu da se odlucim.
Poznajem osnovne vestine i rad u HTML-u , Access-u , SQL-u , Photoshop-u ali ni u jednoj oblasti ne mogu da kazem da sam strucnjak.
Moje pitanje je:
Sa znanjem kog programa cu najlakse naci posao u Srbiji ( Novi Sad- Beograd) ?
Koji program se najbolje placa?
Znam da je pozeljno znati neki programski jezik i bazu podataka u isto vreme pa da li imate neku kombinaciju programskog jezika i baze podataka koju bi bilo najbolje znati?
Vas savet , koji program ili kombinaciju programa da ucim i usavrsavam radi nalazenja posla iz te oblasti?

Unapred zahvalan na svim odgovorima.
Zeljko
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Veca perspektiva: Graficar ili Programer ?29.01.2008. u 12:40 - pre 197 meseci
Najbolje uci i usavrsavaj ono sto ti najbolje ide i/ili ti se vise svidja. Ako si dobar imaces posla bilo kao programer bilo kao graficar (mada to graficar nije bas narocito definisano). S' tim da ces kao programer morati vise da pratis nove stvari i vise kontinualno uciti.
Sto se pitanja za bazu/jezik tice, ako vec znas Access i znas sql (jezik), verovatno ti je najbolji izbor jezika vb.net ili c#. Zajedno sa tim ucis rad sa MS SQL serverom a kasnije i asp.net da bi ono znanje iz vb-a ili c#-a prosirio i na web.
Ako te vise interesuju open source varijante, onda Java, php, za baze nisam siguran sta preporuciti (mysql, postgre, pretpostavljam).
 
Odgovor na temu

casper1011
Zeljko S
novi sad

Član broj: 149514
Poruke: 14
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Veca perspektiva: Graficar ili Programer ?29.01.2008. u 14:10 - pre 197 meseci
Hvala na savetu, svakako ce pomoci da se odlucim u kom pravcu da krenem.
Zeljko
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: Veca perspektiva: Graficar ili Programer ?

[ Pregleda: 1597 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.