Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Mikrotik - problem sa protokom

[es] :: Wireless :: Mikrotik :: Mikrotik - problem sa protokom

[ Pregleda: 2144 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

miroslav_joksimovic
Miroslav Joksimovic
Konsing Group d.o.o.

Član broj: 76594
Poruke: 68
79.101.200.*

Jabber: mjoksimovic@gmail.com
ICQ: 233192783
Sajt: www.vawireless.rs


+1 Profil

icon Mikrotik - problem sa protokom24.01.2008. u 12:14 - pre 197 meseci
Pozdrav svim forumasima i ljudima dobre volje,

Problem je sledeci, MT verzije 2.9.27, podesen wireless na 2.4GHz-b/g, 2437MHz, izrutiran protok na adresama 10.0.0.11 na 2Mb/s i na adresi 10.0.0.12 na 1Mb/s (internet, ne u lokalnoj mrezi). Sve radi besprekorno na obicnoj anteni koja se dobija uz wireless karticu (TrendNet TL-WN651G) kada MT postavim u dnevnoj sobi i testiram protok na lap-topu a kada ga nakacim na Grid antenu HyperGain 24dBi koja mi stoji na terasi i izadjem napolje da uhvatim signal, nakacim se na isti IP sa jacinom signala od skoro 95% ali je protok ne veci od 256Kb/s, ni na jednom IP-u. Sve je radilo besprekorno do juce popodne, dok sam bio na poslu, nesto se opasno zbagovalo i kad sam dosao kuci, imam sta i da vidim. Na prvi pogled, sve je OK ali nesto ne valja, to je definitivno. Kolega je na 2km od mene, za njega je namenjen IP 10.0.0.12 i sa jacinom signala od nekih 78% mu je protok isto oko 256Kb/s iako mu je dato da vuce 1Mb/s. Posto nisam dugo u vodama sa MT-om, bilo bi mi veoma drago ukoliko bi me neko uputio na pravi put i pomogao oko ovog problema, sta, kako, gde i zbog cega se ovo desava? Zaboravih da kazem, u pitanju je iznajmljena linija Telekoma na 4Mb/s sto znaci da protoka ima za ispunjenje ovih uslova. Hvala svima unapred.
"Your chances of success in any undertaking can always be measured by your belief in yourself". - Robert Collier
 
Odgovor na temu

miroslav_joksimovic
Miroslav Joksimovic
Konsing Group d.o.o.

Član broj: 76594
Poruke: 68
79.101.184.*

Jabber: mjoksimovic@gmail.com
ICQ: 233192783
Sajt: www.vawireless.rs


+1 Profil

icon Re: Mikrotik - problem sa protokom25.01.2008. u 23:16 - pre 197 meseci
Nemoguce da bas niko ne zna nista a vezano za ovaj problem.
"Your chances of success in any undertaking can always be measured by your belief in yourself". - Robert Collier
 
Odgovor na temu

NenadS
Nenad Strainovic
Beograd

Član broj: 857
Poruke: 910
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: www.strainovic.com


+7 Profil

icon Re: Mikrotik - problem sa protokom26.01.2008. u 00:48 - pre 197 meseci
/queue simple print

pa kopiraj ovde da pogledamo
Pozdrav, NenadS!
 
Odgovor na temu

miroslav_joksimovic
Miroslav Joksimovic
Konsing Group d.o.o.

Član broj: 76594
Poruke: 68
79.101.184.*

Jabber: mjoksimovic@gmail.com
ICQ: 233192783
Sajt: www.vawireless.rs


+1 Profil

icon Re: Mikrotik - problem sa protokom26.01.2008. u 01:14 - pre 197 meseci
Nije problem u konfiguraciji /queue liste vec upravo u tome sto je problem u protoku SAMO kad nakacim Grid 24dBi inace je protok OK na obicnoj Indoor anteni od 5dBi ili onoj fabrickoj koja se dobija uz karticu. Postoji li sansa da mi je wireless kartica vrisnula ili pak oslabila posto je taj dan nestajalo struje par puta i dolazilo mahinalno, naravno, dok je radio MT? Ili pak CDF kabl? Menjao sam i slot u kojoj je bila kartica i nista. Da nije problem i u procesoru, memoriji ( Celeron 300MHz, 32MB RAM)? Opet mi ni to nije jasno obzirom da je radilo mesec dana na toj konfiguraciji, bez ikakvih problema. Fakticki, preko noci se nesto zbagovalo a ne znam sta. Ma, nemam reci, ne znam vise ni sta da pitam, nista nema logike.
"Your chances of success in any undertaking can always be measured by your belief in yourself". - Robert Collier
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6279

Sajt: pedja.supurovic.net


+1571 Profil

icon Re: Mikrotik - problem sa protokom26.01.2008. u 10:45 - pre 197 meseci
Kod wireless mnogo sta je u domenu vradzbina. Prosto, ima previse cinilaca da ne mozes sve ni da ihpoznajes a kamoli da ih svaris.

Ako ti se taj AP na koji se povezujes nalazi blizu (a ako je signal 95%) to je verovatno, onda izgleda da dolazi do interferencije tog signala koji u antenu dolazi direktno ali i odbijen od okolnih povrsina. Ne valja biti preblizu AP-u.
 
Odgovor na temu

miroslav_joksimovic
Miroslav Joksimovic
Konsing Group d.o.o.

Član broj: 76594
Poruke: 68
212.200.99.*

Jabber: mjoksimovic@gmail.com
ICQ: 233192783
Sajt: www.vawireless.rs


+1 Profil

icon Re: Mikrotik - problem sa protokom26.01.2008. u 12:53 - pre 197 meseci
Danas cu da uzmem drugu wireless karticu da probam u njemu, ko zna sta se mozda i sa ovom desilo u tom silnom padanju napona u par navrata. Ukoliko i sa njom ne bude nesto OK, uzecu i drugi CDF kabl, ukoliko i sa njim ne bude OK, javicu se opet na forum a neko ako se i seti nesto, neka javi.

Hvala svim momcima do sad koji su dali neku ideju.

POZDRAV
"Your chances of success in any undertaking can always be measured by your belief in yourself". - Robert Collier
 
Odgovor na temu

miroslav_joksimovic
Miroslav Joksimovic
Konsing Group d.o.o.

Član broj: 76594
Poruke: 68
79.101.129.*

Jabber: mjoksimovic@gmail.com
ICQ: 233192783
Sajt: www.vawireless.rs


+1 Profil

icon Re: Mikrotik - problem sa protokom06.03.2008. u 11:50 - pre 196 meseci
Problem resen promenom antena moda (tx-a/rx-b).

Hvala svima u svakom slucaju.
"Your chances of success in any undertaking can always be measured by your belief in yourself". - Robert Collier
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Mikrotik :: Mikrotik - problem sa protokom

[ Pregleda: 2144 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.