Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zabrana pušenja na javnim mestima!

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Zabrana pušenja na javnim mestima!

Strane: << < .. 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 619938 | Odgovora: 2139 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!09.01.2016. u 20:24 - pre 101 meseci
Neobicno je vazno da se krucijalna stvar resava...

Bar ce skociti cene po kafanama, pa ce pravda biti namirena

Cistoca kosta
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!09.01.2016. u 20:45 - pre 101 meseci
Sto bi skakale cene po kafanama?
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

deki77

Član broj: 21596
Poruke: 1570
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+165 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!09.01.2016. u 21:38 - pre 101 meseci

Polako!
To je sada nova teorija zavere...
Izgleda da više ne pale one o izduvnim gasovima,fabrikama,trulom zapadu,gey barovima..etc.
Mada sam ja dosta stvari čuo od pušača...npr "kako je zdravo da i trudnica popuši do 5cigara dnevno"...ništa ne škodi..
Svašta još od uzivaoca cigara možeš čuti i pročitati..

 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!10.01.2016. u 02:24 - pre 101 meseci
Citat:
deki77
Mada sam ja dosta stvari čuo od pušača...npr "kako je zdravo da i trudnica popuši do 5cigara dnevno"...ništa ne škodi..
Svašta još od uzivaoca cigara možeš čuti i pročitati..


Imas li ti dokaza da je stetno ako trudnica popusi 5 cigara dnevno ili si napravio sebi fim u vezi toga zato sto je sada to moderno?


Nije tacno da je u EU pusenje zabranjeno na javnim mestima, pusenje je zabranjeno samo u zatvorenim prostorima (prostorijama), ispred objekata ili u bastama restorana je dozvoljeno, u parkovima je dozvoljeno, na autobuskim stajalistima je dozvoljeno, setajuci po gradu je dozvoljeno, a sve su to javna mesta.

U nekim drzavama postoji pravo vlasnika da se registruje kao pusacki ili nepusacki objekat.
 
Odgovor na temu

deki77

Član broj: 21596
Poruke: 1570
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+165 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!10.01.2016. u 06:48 - pre 101 meseci
Citat:
2012: Imas li ti dokaza da je stetno ako trudnica popusi 5 cigara dnevno ili si napravio sebi fim u vezi toga zato sto je sada to moderno?



Kažem ja... ovaj porok je čudo.

 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!10.01.2016. u 09:16 - pre 101 meseci
Izgleda da stvarno više štete pravi pasivnim nego aktivnim pušačima.
 
Odgovor na temu

deki77

Član broj: 21596
Poruke: 1570
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+165 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!10.01.2016. u 10:52 - pre 101 meseci

Ovo je lista aditiva (ukupno 599) koji se koriste u proizvodnji cigareta:

 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!10.01.2016. u 14:27 - pre 101 meseci
Treba li sada da se kace liste stetnih stvari/supstanci/aditiva... koje postoje u ostalim proizvodima, narocito proizvodima ukljucenim u svakodnevnu upotebu?


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!10.01.2016. u 14:44 - pre 101 meseci
Ne, ne treba!

Ovo je tema za umlaćivanje pušačkih bezobrazluka
i treba "kačiti" samo liste štetnih supstanci koje se dodaju/sadrži duvan i cigarete.

Ako hoćeš da diskutuješ o štetnim supstancama u drugim proizvodima
slobodan si da otvoriš odgovarajuću temu.


Pozdrav!
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!10.01.2016. u 14:51 - pre 101 meseci
Ahaaa, pa dooobro. Izvinjavam se.

Hvala sto si mi objasnio za sta je tema (vrlo tacno objasnjenje, do sada skrivano, drago mi je da je neko tacno formuliao razlog postojanja teme i desavanja na temi!) i hvala za odobrenje za otvaranje neke nove teme. Dadoh "palac gore".


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!10.01.2016. u 19:24 - pre 101 meseci
Citat:
deki77:
Citat:
2012: Imas li ti dokaza da je stetno ako trudnica popusi 5 cigara dnevno ili si napravio sebi fim u vezi toga zato sto je sada to moderno?



Kažem ja... ovaj porok je čudo.


Nije porok cudo vec ti nemas sta da kazes, a da zvuci kao pametan odgovor, a onda se krijes iza mase i dajes neke decije odgovore.

Ja sam te pitao da li imas dokaza da su stetne 5 cigareta koje bi trudnica popusila za vreme trudnoce, to sam te pitao. Ako imas dokaza daj mi link da procitam, mozda i ja promenim svoje misljenje o pusenju za vreme trudnoce.

Dokaz za stetnost je studija koju je izradila neka ozbiljna institucija, po utvrdjenoj proceduri na jednom znanacjnijem broju ispitanika koji ce pokazatia koje su posledice kod trudnica koje puse 5 cigareta i trudnica koje nisu pusile. Kakva je stetnost po plod, posledice po samu trudnicu i tako dalje.
 
Odgovor na temu

deki77

Član broj: 21596
Poruke: 1570
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+165 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!10.01.2016. u 21:34 - pre 101 meseci
Citat:
2012: Nije porok cudo vec ti nemas sta da kazes, a da zvuci kao pametan odgovor, a onda se krijes iza mase i dajes neke decije odgovore.

Ja sam te pitao da li imas dokaza da su stetne 5 cigareta koje bi trudnica popusila za vreme trudnoce, to sam te pitao. Ako imas dokaza daj mi link da procitam, mozda i ja promenim svoje misljenje o pusenju za vreme trudnoce.

Dokaz za stetnost je studija koju je izradila neka ozbiljna institucija, po utvrdjenoj proceduri na jednom znanacjnijem broju ispitanika koji ce pokazatia koje su posledice kod trudnica koje puse 5 cigareta i trudnica koje nisu pusile. Kakva je stetnost po plod, posledice po samu trudnicu i tako dalje.


Moj odgovor i jeste bio pametan.
Nego ga ti nisi shvatio.
A što je najgore ni pročitao..
5 cigara dnevno..a ne 5 cigara za vreme trudnoće..
Velika razlika..

Citat:
Trudne žene koje puše povećavaju rizik od prevremenog porođaja ili rađanja dece sa malom telesnom težinom. Deca žene koja je pušila u trudnoći imaju povećan rizik od razvoja raznih teških oboljenja. Žene koje puše, izlažu svoju nerođenu decu još i gojaznosti i povećanoj šansi da obole od šećerne bolesti u kasnijem životnom dobu.
Dokazano je da trudnice koje puše češće imaju komplikacije u trudnoći i pri porođaju, te i ozbiljne komplikacije kao što su: spontani pobačaji, mrtvorođena deca, prevremeni porođaj, oštećenje posteljice, kao i sindrom iznenadne smrti novorođenčeta. Pušenje takođe utiče na reproduktivne funkcije, smanjuje nivo estrogena, što dovodi do rane menopauze i neplodnosti. Još nije utvrđeno da li pušenje kod muškaraca utiče na pad nataliteta i povećanu smrtnost novorođenčadi.
Pušenje utiče i na bebe pre rođenja. Nikotin, ugljen-monoksid i druge supstance iz duvanskog dima se prenose na bebu preko posteljice.
Nikotin preko mleka
Nikotin ubrzava bebine otkucaje srca i disanje. Postoji jasna veza između količine cigareta popušenih u trudnoći i usporenog rasta fetusa. Bebe onih žena koje su pušile u trudnoći ili bile izložene duvanskom dimu pasivno, u proseku su manje od beba majki nepušača. Bebe majki koje su pušile u trudnoći imaju češće infekcije i druge zdravstvene probleme, takve bebe su izloženije perinatalnim komplikacijama, bolestima i smrti. Više od osamnaest posto slučajeva iznenadne smrti novorođenčeta povezuje se sa korišćenjem duvanskih proizvoda. Takva deca češće oboljevaju od hipoglikemije i hipokalcemije, češći su slučajevi neonatalne i postneonatalne smrti, ali i manji nedostaci u daljem rastu i razvoju. Novorođenčad mogu sporije da rastu, a rizici od raznih dečijih bolesti su povećani. Čak i u kasnijim životnim dobima deca majki koje su pušile u trudnoći često su niža rastom od ostale dece, imaju češće respiratorne infekcije, promene u ponašanju i astmu. Trudnice bi trebale da izbegavaju zadimljene prostorije, jer čak i pasivno pušenje može uticati na rast i razvoj bebe. Pušenje nije pozitivno ni u vreme dojenja, obzirom da nikotin dospeva u krv bebe preko mleka. Dobro je da zamolite prijatelje koji vam dolaze u posetu da ne puše u blizini bebe. Bebe izložene duvanskom dimu imaju i veću mogućnost da pate od infekcije uva.




 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!10.01.2016. u 23:26 - pre 101 meseci
I to je argument, ovaj citat je argument protiv zabrane pusenja u lokalima? :) Pobogu.

Pa samo idio.t, kret*n, imbeci.l ... moze da pusi kod bebe. Nema veze sa pusacem nego sa covekom bolesnim u glavu, kako se to u narodu kaze. Jel' to treba navoditi kao primer bilo cega osim ako neko nekoga zna ili je video pa prepricava.

Neverovatno koliko ce stvari nepusaci da nadju kao cinjenice i argumente, ne razmisljajuci ni trenutak. Pa naravno da se povecava rizik u trudnoci ako trudnica pusi. Ko normalan to moze da negira? Sta tu ima da se prica, za sta sluzi taj argument?

Kakve to konkretne veze ima sa zabranom pusenja na javnim mestima? Ono "baterflaj efekat" kad na "Obali bjelokosti" mrav mahne desnom antenom ... pa radi toga u Rumuniji prdne kobila ... a u lokalu nekome zasmrdi od dima cigarete i dobije rak pluca. :) Ma da, secam se, sve je povezano k'o guzna creva (izraz iz naroda).

*kompjuterski moderator ne dozvoljava tu rec



Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!10.01.2016. u 23:40 - pre 101 meseci
Citat:
Sceka

Pa naravno da se povecava rizik u trudnoci ako trudnica pusi. Ko normalan to moze da negira? Sta tu ima da se prica, za sta sluzi taj argument?



Na osnovu cega je "pa naravno da se povecava"? Na osnovu toga sto svi tako misle.
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!10.01.2016. u 23:46 - pre 101 meseci
Citat:
deki77:
Citat:
2012: Nije porok cudo vec ti nemas sta da kazes, a da zvuci kao pametan odgovor, a onda se krijes iza mase i dajes neke decije odgovore.

Ja sam te pitao da li imas dokaza da su stetne 5 cigareta koje bi trudnica popusila za vreme trudnoce, to sam te pitao. Ako imas dokaza daj mi link da procitam, mozda i ja promenim svoje misljenje o pusenju za vreme trudnoce.

Dokaz za stetnost je studija koju je izradila neka ozbiljna institucija, po utvrdjenoj proceduri na jednom znanacjnijem broju ispitanika koji ce pokazatia koje su posledice kod trudnica koje puse 5 cigareta i trudnica koje nisu pusile. Kakva je stetnost po plod, posledice po samu trudnicu i tako dalje.


Moj odgovor i jeste bio pametan.
Nego ga ti nisi shvatio.
A što je najgore ni pročitao..
5 cigara dnevno..a ne 5 cigara za vreme trudnoće..
Velika razlika..




Lapo sam ja procitao i lepo sam ti odgovorio. Razumeo sam da si naveo da se radi o 5 cigareta dnevno, ali ti nisi naveo link ka nekoj ozbiljnoj studili vec si kopirao nekakav tekst koji je mogao da napise bilo ko iz bilo kojeg razloga.

Kad neko napravi studiju na recimo 10000 trudnica koje ne puse za vreme trudnoce i 10000 trudnica koje puse po 5 cigareta dnevno, pa lepo publikuje te podatke, uredno potpisan, garantujuci verodostojnost podataka svojim autoritetom i ozbiljnoscu, onda cu prihvatiti tvoju tezu, do tada to je obicna neproverena informacija koja nemaj znacaja.
 
Odgovor na temu

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!11.01.2016. u 01:24 - pre 101 meseci
Prve studije o štetnom uticaju nikotina tokom trudnoće pojavile su se pre 60 godina.
Evo nekih mišljenja:
Citat:
Cigarette Smoking and Pregnancy

I smoke only five cigarettes a day. Is this still a problem?

The risk of many pregnancy complications linked with cigarette smoking depends on the number of cigarettes a
woman smokes. The less you smoke, the less you and your baby are at risk of having problems. If you cannot stop
smoking, lowering the number of cigarettes you smoke per day will have benefits for you and the baby. However, even
a few cigarettes a day lessens the amount of nutrients and oxygen your baby gets
. It is best to stop smoking altogether,
as early in pregnancy as possible.

Lekari smatraju da je 5 cigareta dnevno štetno.

Takodje nije loše se podsetiti kakve sve opasnosti nosi pušenje:
Citat:
What is in cigarette smoke?
Cigarette smoke contains over 4,000 chemicals and toxins including nicotine, tar, arsenic, lead, carbon
monoxide and at least 40 known cancer-causing agents. Several of these chemicals and toxins cross the placenta and
decrease the amount of oxygen and nutrients available for a developing baby and can have a direct harmful effect on the
baby.

Ko bi rekao da u onako simpatičnim kutijicama sa cigaretama vreba 4000 zvečarki.



Ne postoji "siguran" nivo pušenja tokom trudnoće:
Citat:
Smoking During Pregnancy

There is no "safe" level of smoking while pregnant.



Sumarno zaključujemo da je 5 cigareta dnevno tokom trudnoće veoma riskantno.
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!11.01.2016. u 01:50 - pre 101 meseci
@hotchimney

U materijalu koji si prilozio nema dokaza, ima samo: sumnjamo, verujemo i pretpostavljamo, ali nema dokaza.
Nema studija, nema podataka o ispitivanjima, nema niceg sto bi se smatralo ozbiljnim istrazivanjem. Samo pausalne ocene i nista vise.
 
Odgovor na temu

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!11.01.2016. u 02:11 - pre 101 meseci
Pa nije baš tako. U citiranom materijalu se ne govori o "sumnjama, verovanjima i pretpostavkama"
nego se govori o riziku vezanom za konzumaciju cigareta i štetnom uticaju tokom trudnoće.
Čak se pominje i onih 5 cigareta na koje si reagovao.
Budući da su materijali preuzeti sa sajtova medicinskih organizacija
mogu se prihvatiti kao verodostojni za ovakvu diskusiju.
Lekari koji stoje iza tih organizacija sigurno su dovoljno kompetentni da iznesu svoje ocene i nikako se te ocene ne mogu smatrati paušalnim
jer su te ocene sigurno rezultat proučavanja i relevantne literature i prakse.

A šta ti imaš da navedeš kao dokaz da tvoje ocene nisu paušalne?
 
Odgovor na temu

deki77

Član broj: 21596
Poruke: 1570
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+165 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!11.01.2016. u 07:11 - pre 101 meseci
@hotchimney

Da upravo tako!

Neka navedu,citiraju,kopiraju članke o dobrim osobinama cigara.
Ili njihove stavove o nečem dobrom što ima u duvanskom dimu i uticaju na ljude.Neke primere iz života.
A ne samo kontra napadi bez relevantnih dokaza i činjenica..




 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!11.01.2016. u 10:50 - pre 101 meseci
Citat:
hotchimney:
Pa nije baš tako. U citiranom materijalu se ne govori o "sumnjama, verovanjima i pretpostavkama"
nego se govori o riziku vezanom za konzumaciju cigareta i štetnom uticaju tokom trudnoće.
Čak se pominje i onih 5 cigareta na koje si reagovao.
Budući da su materijali preuzeti sa sajtova medicinskih organizacija
mogu se prihvatiti kao verodostojni za ovakvu diskusiju.
Lekari koji stoje iza tih organizacija sigurno su dovoljno kompetentni da iznesu svoje ocene i nikako se te ocene ne mogu smatrati paušalnim
jer su te ocene sigurno rezultat proučavanja i relevantne literature i prakse.

A šta ti imaš da navedeš kao dokaz da tvoje ocene nisu paušalne?


Svaka ocena koja nije utemeljena ispitivanjem (merenjem, testiranjem) nije nista drugo vec hipotaza ili pausalno subjektivno razmisljanje ili stav pojedinca.

Zna se kako se vrse ispitivanja, postoji strogo utvrdjena metodologija koja se primenjuje kod klinickih ili slicnih ispitivanja stetnosti neke supstance ili pojave ili aktivnosti i nema potrebe da se to primenjuje kod ispitivanja sirupa ili tableta, a da se ne primeni ista metodologija kod ispitivanja stetnosti od pusenja za vreme trudnoce.

Da li iza ocena stoje lekari ili neko treci je apsolutno irelevantno bez naucnih dokaza. I prica o pticjem i svinjskom gripu kao necemu mnogo opasnom je dosla od lekara i Svetske zdravstvene organizacije pa se pokazalo da je rec o obicnoj manipulaciji.

Simtomaticno je da se o stetnosti od pusenja toliko govori, svi o tome trube na sav glas, a niko se ne upusta da uradi jedno kvalitetno istrazivanje koje ce jednom resiti sve nedoumice i dokazati egzakno kakva je stetnost, za koga i u kojim uslovima.
Svako istrazivanje koje je do sad radjeno je polovicno, sa mnogo prostora za sumnju i spekulaciju i po pravilu se hvataju ekstremnih slucaja koje posle pokusavaju da preslikaju na sve ostale grupe.

Nemam ja potrebu ili obavezu da nesto dokazujem ili utvrdjujem, ja se ne zalazem za zabranu necega pa nemam ni potrebu da dokazujem stetnost toga.
Administrativnu zabranu pusenja u zatvorenim objektima moram da postujem jer nemam izbora, ali ne prihvatam pricu o stetnosti sve dok se ne uverim u to na osnovu relevantnih dokaza.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Zabrana pušenja na javnim mestima!

Strane: << < .. 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 619938 | Odgovora: 2139 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.