Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zabrana pušenja na javnim mestima!

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Zabrana pušenja na javnim mestima!

Strane: << < .. 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 619208 | Odgovora: 2139 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!10.10.2014. u 13:13 - pre 116 meseci
Šteti? U prostoru rezervisanom za pušače? Ili u kafani namenjenoj pušačima? Ili u mojim kolima? Pre bih rekao da pušenje nekom smeta, nego što mu škodi. U tom slučaju, neka se taj pomeri, što moram ja?

Kako, bre, ne vidite da je sve više zabrana, sve više se uskraćuju prava, sve više policije ima (redovna, komunalna, poreska, finansijska, za životinje, biće i ekološka, i za zlatne ribice), sve više nas okreću jedne protiv drugih i sve više nas sputavaju i kontrolišu.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9517
89.216.32.*



+10256 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!10.10.2014. u 13:21 - pre 116 meseci
Citat:
Shadowed: Zato sto tvoj hobi steti drugima. Nepusaci svojim nepusenjem (sto usput nije nikakav hobi) ne ugrozavaju zdravlje drugih.
Ma džaba ti to objašnjavaš. Koliko vidim, na ovih skoro pedesetak strana, tokom skoro sedam godina traje ovo ubeđivanje.

Hvala zakonodavcu, ubeđivanja više nema !
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!10.10.2014. u 13:34 - pre 116 meseci
Citat:
SlobaBgd: ...
Kako, bre, ne vidite da je sve više zabrana, sve više se uskraćuju prava, sve više policije ima (redovna, komunalna, poreska, finansijska, za životinje, biće i ekološka, i za zlatne ribice), sve više nas okreću jedne protiv drugih i sve više nas sputavaju i kontrolišu.

Samo da dodam/ispravim, nije to samo kod nas, to je trend koji se zaceo u americi (jako davno i ne u vezi pusenja, to je doslo kasnije, dodalo se na ostalo...) a to i takvo menjanje zakona je inicirano od strane onih koji su (pametno) uocili priliku da se zaradi na "globama" ... pa je to preraslo danas u besmislene varijante da se sve i svasta moze kazniti (u svetu, doci ce i kod nas i to uskoro). U isto vreme se cvrsto stoji iza stava o ljudskim "slobodama". :) Najgore od svega je to sto oni koji su u manjini dobijaju povlastice svih vrsta i bivaju izdignuti (na silu) po standardima 'coveka' u smislu zivota sutrasnjice. Ali da ne kuckam vise jer ce mi se opet spocitavati da mnogo pisem a nista ne kazem.

I da dodam, nisam vise pusac iako zapalim pa nekoliko dimova pa ugasim - posle klope, uz kafu i tako nekim varijantama. Nisam kafanski covek ni po cemu ali volim da sednem u bastu kad je lepo vreme, ili neki "stakleni" objekat kad su baste zatvorene. Tesko da cu to ubuduce raditi, zapravo retko, veoma retko.

Nemam neku potrebu da zapalim ali me bukvalno uzasava prinuda! Van pameti je na taj nacin vrsiti pritisak... sa druge strane, pa i porodica kao takva se polako ali sigurno ponistava kao iskonska prirodna potreba.

Radujte se zabrani pusenja i uzivajte u gej vidjenju buducnosti bez brakova i radjanja dece. Ja se necu nikada pridruziti i odobravati. Hvala.


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!10.10.2014. u 13:39 - pre 116 meseci
Sa zaljenjem primecujem da se ovde, kao i na portalima koji su preneli vest, spominju neki argumenti koji ne gadjaju sustinu stvari.

Uopste nije stvar u tome da li pusaci truju nepusace.
Naravno da truju! I naravno da nepusaci moraju biti zasticeni!

Ovde je problem sto se udara na slobodu privatnog preduzetnika da vodi poslovanje onako kako on misli da treba!
Dakle, na javnim mestima mestima (primer bolnice koju je @pisac naveo) naravno da mora biti zabranjeno.
Ali u privatnim objektima?!?
Sta je sledece - zabrana prodaje piva loseg kvaliteta, da smanjimo broj pijanica?

Ja ne vidim nikakav problem u dosadasnjem resenju.
Manji objekti biraju da li ce biti za pusace ili ne, vec moraju imati odvojen prostor za pusace.
I to je to! Sta je ovde problem? Sta je ovde lose?

Analogija sa legalizacijom prostitucije, koju je @Dimkovic spomenuo, je tek na mestu.
Zasto bi bilo zabranjeno nesto sto potrosaci zele, a to nikom ne skodi.
No to je vec druga tema...

Zelja da se na silu menjaju preferencije ljudi, nije nesto sto bih ja pozdravio.
I pribojavam se kuda taj put vodi.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!10.10.2014. u 13:59 - pre 116 meseci
Citat:
IUOP_1: Ovde je problem sto se udara na slobodu privatnog preduzetnika da vodi poslovanje onako kako on misli da treba!
Dakle, na javnim mestima mestima (primer bolnice koju je @pisac naveo) naravno da mora biti zabranjeno.
Ali u privatnim objektima?!?
Sta je sledece - zabrana prodaje piva loseg kvaliteta, da smanjimo broj pijanica?


Mislim da restorani i sl. mesta spadaju u javno mesto (ne mesto u javnom vlasnistvu).
Ja jesam za to da se moze registrovati npr. pusacki klub, da bude tako oznacen na ulazu i da postoji clanstvo (tako da clan ne moze posle da kuka kako su ga trovali). Takav klub bi morao da se registruje kao takav, tako da je sve zvanicno, jasno i bez ugrozavanja bilo koga.

Nesto slicno sam video da je u USA, gde je tip na osnovu slobode definisanja kluba sasvim legalno registrovao klub belaca. Da je otvorio restoran i zabranio ne-belcima ulaz, ne bi mu proslo. I mislism da je taj sistem OK.


Citat:
SlobaBgd: Šteti? U prostoru rezervisanom za pušače? Ili u kafani namenjenoj pušačima? Ili u mojim kolima?

Citaj iznad.

Citat:
SlobaBgd: Pre bih rekao da pušenje nekom smeta, nego što mu škodi. U tom slučaju, neka se taj pomeri, što moram ja?

U tom slucaju neka se pomeri. Ali nije taj slucaj. Niti je na tebi da procenjujes da li nekom smeta (skodi svakako a moze i ne mora da mu smeta).

Citat:
SlobaBgd: Kako, bre, ne vidite da je sve više zabrana, sve više se uskraćuju prava, sve više policije ima (redovna, komunalna, poreska, finansijska, za životinje, biće i ekološka, i za zlatne ribice), sve više nas okreću jedne protiv drugih i sve više nas sputavaju i kontrolišu.

Sve je vise. Neke su dobre, neke ne. Nije opravdano biti protiv svih zabrana zato sto su neke lose.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!10.10.2014. u 14:04 - pre 116 meseci
Citat:
IUOP_1: Ovde je problem sto se udara na slobodu privatnog preduzetnika da vodi poslovanje onako kako on misli da treba!
Dakle, na javnim mestima mestima (primer bolnice koju je @pisac naveo) naravno da mora biti zabranjeno.
Ali u privatnim objektima?!?

Privatni objekti poput kafana su takodjer javni. Dok god svi mogu da udju u taj objekt, on se vodi kao javni.
Citat:
Ja ne vidim nikakav problem u dosadasnjem resenju.
Manji objekti biraju da li ce biti za pusace ili ne, vec moraju imati odvojen prostor za pusace.
I to je to! Sta je ovde problem? Sta je ovde lose?

Pa evo ja vidim, posto u celom Beogradu ne postoji vise od 3 nepusacka lokala, ne racunajuci McDonalds. Kakav izbor sad tacno postoji za nekog ko zeli da izadje u kafanu, kafic, klub, a da ne zeli da bude u zadimljenom prostoru? Ti ne vidis problem u sadasnjem resenju zato sto si pusac. Posto te nije briga, uvesce se zakon i problem resen.

A tek da prica sa odvojenim delom za pusace...kao da moze da se pisa samo u jednom delu bazena.

Dosad su svi objekti bili pusacki, od sad su svi nepusacki. Ako su svi mogli trpeti dim godinama, sad ce svi morati da uzivaju u nezadimljenom prostoru.

Citat:
Sceka: sa druge strane, pa i porodica kao takva se polako ali sigurno ponistava kao iskonska prirodna potreba.

Iskonski nesto najgluplje sto sam procitao.

 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!10.10.2014. u 14:25 - pre 116 meseci
Citat:
Shadowed:
Mislim da restorani i sl. mesta spadaju u javno mesto (ne mesto u javnom vlasnistvu).

Citat:
DaliborP:
Privatni objekti poput kafana su takodjer javni. Dok god svi mogu da udju u taj objekt, on se vodi kao javni.


Mislio sam na tip vlasnistva.

Citat:
DaliborP:
Pa evo ja vidim, posto u celom Beogradu ne postoji vise od 3 nepusacka lokala, ne racunajuci McDonalds. Kakav izbor sad tacno postoji za nekog ko zeli da izadje u kafanu, kafic, klub, a da ne zeli da bude u zadimljenom prostoru? Ti ne vidis problem u sadasnjem resenju zato sto si pusac. Posto te nije briga, uvesce se zakon i problem resen.


Sta ti broj nepusackih objekata govori?

A problem ne vidim ne zato sto sam pusac, vec zato sto ne vidim bolje resenje, koje bi zadovoljilo sve strane:
1. vlasnika da prisvoji profit,
2. pusaca da se truje,
3. nepusaca da se ne truje i
4. drzavu da ubire prihod na sve to.

Paralela sa pisanjem u bazenu ne stoji, jer su neki objekti to lepo resili.
Ne svi (uglavnom oni manji, a iznad granicne kvadrature) i mislim da je tu trebalo da se cilja na resavanje.

I daleko od toga da me nije briga, da je tako nebih se pobunio zbog trovanja izduvnim gasovima!
Nego sam osetljiv kad drzava pocen da zadire u neke slobode pojedinaca, a pod plastom veceg dobra.
 
Odgovor na temu

anon115774

Član broj: 115774
Poruke: 1656



+920 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!10.10.2014. u 14:55 - pre 116 meseci
Citat:
SlobaBgd:U tom slučaju, neka se taj pomeri, što moram ja?


Zato sto si ti uzrok smetnje.
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!10.10.2014. u 15:10 - pre 116 meseci
moram da kazem da se ovaj krstaski rat protiv pusaca vremenski podudario sa mojom odlukom da prestanem da pusim pre nekoliko godina (a pusio sam minimum 2 pakle dnevno).

Isto tako pozivam pusace da se okanu jedne od najglupljih stvari koje mozete sebi i drugima uciniti, a to je pusenje.
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!10.10.2014. u 15:11 - pre 116 meseci
Hehe, danasnji strip:

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!10.10.2014. u 15:12 - pre 116 meseci
Pušenje nije nikom zabranjeno.
Samo je regulisano gdje možeš, a gdje ne, kao i brojne druge lične potrebe koje su se tokom evolucije izmjestile iz javnosti i smjestile u ličnu privatnost.
Isto kao što se ne možeš u kafani za stolom brijati, šišati, onanisati, piškiti, kakiti, seksati, kiseliti noge u lavoru, vaditi zube, farbati kosu, tetovirati... i raditi ili uživati brojne druge stvari koje su "tvoja lična potreba i ne tiču se nikog drugog" - tako je i pušenje konačno shvaćeno kao lična potreba kojoj nije mjesto na javnim mjestima.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!10.10.2014. u 15:12 - pre 116 meseci
Citat:
IUOP_1:Sta ti broj nepusackih objekata govori?

Da je sve podredjeno pusacima, koji koliko god da ih ima su ipak manjina.
Citat:

Paralela sa pisanjem u bazenu ne stoji, jer su neki objekti to lepo resili.
Ne svi (uglavnom oni manji, a iznad granicne kvadrature) i mislim da je tu trebalo da se cilja na resavanje.

Nisam usao u sve lokale, ali u one koje jesam apsolutno nema nikakve razlike, sedeo u pusackom ili nepusackom delu, dim je prisutan svuda.

Citat:

I daleko od toga da me nije briga, da je tako nebih se pobunio zbog trovanja izduvnim gasovima!

Naravno da te nije briga, samim tim sto ne vidis problem sa trenutnim resenjem.
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!10.10.2014. u 15:31 - pre 116 meseci
Citat:
DaliborP
Da je sve podredjeno pusacima, koji koliko god da ih ima su ipak manjina.


Ne bih rekao. Pre ce biti da je u pitanju procena privatnika da ce imati vise musterija, ako dozvoli pusenje u manjem objektu.
A posto to traje, ocigledno mu je procena bila ispravna.

Citat:
DaliborP:
Nisam usao u sve lokale, ali u one koje jesam apsolutno nema nikakve razlike, sedeo u pusackom ili nepusackom delu, dim je prisutan svuda.


U vecini jeste tako, slazem se, zato sam i rekao da bi se to trebalo promeniti.
Moj predlog bi bio da se granica ukine, pa i da veliki objekti budu iskljucivo ili pusacki ili nepusacki.

Citat:
DaliborP:
Naravno da te nije briga, samim tim sto ne vidis problem sa trenutnim resenjem.


Netacno, bez obzira koliko puta to ponavljas, prilicno me zanima i zeleo bih da se problem resi - u korist svih strana koje sam pobrojao u prethodnom postu.
Ja trenutno resenje ne smatram idealnim (objasnio iznad), vec boljim od ovog o kome se prica.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!10.10.2014. u 15:51 - pre 116 meseci
Citat:
IUOP_1: Ne bih rekao. Pre ce biti da je u pitanju procena privatnika da ce imati vise musterija, ako dozvoli pusenje u manjem objektu.
A posto to traje, ocigledno mu je procena bila ispravna.

Sta ne bi rekao? Koliko postoji lokala u kojima ne moze da se pusi u recimo Beogradu? Mozes na prste da ih nabrojis, a koliko ima u kojima moze? Da li si svestan odnosa u korist pusaca? Ako jesi, onda ne mozes da kazes tako nesto.

I ne moze da se svede problem pusenja na procenu privatnika sta ce mu doneti veci profit, niti treba. Ovaj problem je veci od profita kafane.
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!10.10.2014. u 15:57 - pre 116 meseci
Cini se da iskrivljujes moje reci.
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!10.10.2014. u 15:59 - pre 116 meseci
Citat:
Informer:
Citat:
SlobaBgd:U tom slučaju, neka se taj pomeri, što moram ja?


Zato sto si ti uzrok smetnje.

U SVOM autu? Ili na 10 METARA od nepušača? Ili NA KLUPI U PARKU? Ili u ZATVORENOM OBJEKTU ZA PUŠAČE? Ili NA KEJU, pored reke? Nisam ja uzrok smetnje, nego oni koji vam pune glavu da sam vam ja neprijatelj, da vas trujem, da vam uzimam pare iz džepa, da sam necivilizovan, antisocijalan, kulak i antidržavni element. Nije, izgleda, problem moje pušenje već ja kao pušač. Ne uklapam se u vašu mantru. Štrčim. A to se ne sme, treba da smo svi disciplinovani, svesni (po propisanim pravilima), da svi volimo iste stvari i da svi mrzimo iste stvari.
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!10.10.2014. u 16:18 - pre 116 meseci
SlobaBgd,

pusenje je veoma stetno i postoji veoma veliki konsenzus oko toga. Toga su svesni i pusaci i vrlo retko ces videti pusaca koji pusi i drzi svoje dete u narucju (posto jel nije stetno).

Niko ti ne brani da pusis bilo gde dok ne smetas drugome, kapiras ? Tvoja fantazija da ce te neko kazniti ako na nekoj litici zagledan u pejzaz povuces dim, je samo fantazija !

 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!10.10.2014. u 16:34 - pre 116 meseci
Ali brani mi, Braksi! Ne smem da pušim na ulici, na keju, u parku, jer su to javna mesta. Ne smem da pušim u kafani za pušače, jer je i to javno mesto.

A naravno da znam da je pušenje štetno, i da neću da ugrožavam nikoga. I pored toga sam kao pušač obeležen za lomaču.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!10.10.2014. u 16:38 - pre 116 meseci
Citat:
SlobaBgd: Ali brani mi, Braksi! Ne smem da pušim na ulici, na keju, u parku, jer su to javna mesta. Ne smem da pušim u kafani za pušače, jer je i to javno mesto.

E a da se ti malo informises o cemu se prica ovde pre nego sto pocnes da prozivas?

Tema je zabrana pusenja na javnim mestima, ali samo u zatvorenim prostorijama. Mogao si bar da procitas o cemu se radi.
Klupa, tvoja kuca, auto, park, kej nisu ukljuceni u zabranu.
 
Odgovor na temu

mrkii

Član broj: 60791
Poruke: 520
*.dynamic.sbb.rs.



+843 Profil

icon Re: Zabrana pušenja na javnim mestima!10.10.2014. u 17:06 - pre 116 meseci
I da, treba povecati cenu cigareta preko drzavnih nameta, da kostaju 5-6 evra, i ta sredstva usmeriti u zdravstvo za lecenje raka pluca i slicnih bolesti koje duvan izaziva.
Znam da nije tema, ali to treba uraditi i sa alkoholom i svim stetnim supstancama koje kostaju drustvo preko zdravstva.
Hoces da se trujes? Moze, tvoja stvar, ali plati i lecenje iz svog dzepa!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Zabrana pušenja na javnim mestima!

Strane: << < .. 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 619208 | Odgovora: 2139 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.