Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

pomoc! Par pitanja u vezi KABLOVSKOG ROUTERA!!!

[es] :: SOHO Networking :: pomoc! Par pitanja u vezi KABLOVSKOG ROUTERA!!!

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 10267 | Odgovora: 43 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ivek33

Član broj: 66174
Poruke: 2898



+66 Profil

icon Re: pomoc! Par pitanja u vezi KABLOVSKOG ROUTERA!!!28.02.2008. u 09:03 - pre 196 meseci
Citat:
planerso: Sa jednim racunarom povezes modem preko USB-kabla, a drugi racunar cross-overom povezes sa prvim racunarom. Sve radi i internet i lan.
nisi dobro razumio ovaj prijedlog. Ne treba crossoverom povezivati komp-to-komp ( iako u principu može ali onda mora aktivirati ICS ). A koliko sam vidio to joj je problem.

Moj prijedlog u ovom slučaju je bio da oba PC-a konektira na MODEM. Poveže PC-1 sa USB-om na Modem a PC-2 sa UTP kablom na Modem. Vidi prvu sliku u mom postu.
To predlaže i proizvođač. ( ali samo ako hoće dva PC-a ) Međutim, kao što sam rekao ne znam da li bi takav vid umrežavanja omogućio da se kompovi vide međusobno i da može sherati foldere ako su u istom Workgroup-u.
 
Odgovor na temu

planerso
planerso
SERBIA

Član broj: 135977
Poruke: 59
77.46.183.*



Profil

icon Re: pomoc! Par pitanja u vezi KABLOVSKOG ROUTERA!!!28.02.2008. u 09:28 - pre 196 meseci
Jasno, u pravu si. Ali ja samo kazem da bi ovako imala i jedno i drugo. I internet i lokalnu mrezu, bez ikakvih posebnih podesavanja. uspostavljanjem lokalne mreze dobija i internet na oba racunara (share connection naravno mora biti ukljucen). Net radi kada je ukljucen racunar koji je direktno povezan na modem.
 
Odgovor na temu

bratislavp
Planic Bratislav
Beograd

Član broj: 166992
Poruke: 33
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: pomoc! Par pitanja u vezi KABLOVSKOG ROUTERA!!!28.02.2008. u 11:53 - pre 196 meseci
Ljudi citam ovu temu i sampionska je :) prvo nisam hteo da odgovaram jer je dosta pametnih ljudi vec vise puta PONOVILO pravo resenje :-) tako da Sanja_bg ili se malo vise potrudi da detaljno procitas postove. ili jednostavno pozovi nekog ko ce ti to zavrsiti u roku od 10 min. Zelim ti sve najbolje i da sto pre dobijes internet na oba racunara :) Pozdrav!
 
Odgovor na temu

AmoK

Član broj: 39404
Poruke: 61
217.75.193.*



+1 Profil

icon Re: pomoc! Par pitanja u vezi KABLOVSKOG ROUTERA!!!29.11.2008. u 18:11 - pre 187 meseci
Što se tiče Motorolinog modema SB5xxx, treba mu isključiti DHCP server [ugasi ga prvo na ono dugme gore da ode u standby i pristupi mu na http://192.168.100.1, i nadji u konfiguraciji gdje se moze iskljuciti DHCP] i onda će se ruter bez problema konektovati na njeg, ili izabrati Dual PPPoE u WAN konekcijama [u postavkama rutera].
Cheaters ARE NOT hackers. Hackers MAKE cheats, cheaters USE cheats... I use Microsoft Windows but nobody call me Bill Gates either... damn!
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: pomoc! Par pitanja u vezi KABLOVSKOG ROUTERA!!!

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 10267 | Odgovora: 43 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.