Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Umrezavanje virtualnih masina?

[es] :: SOHO Networking :: Umrezavanje virtualnih masina?

[ Pregleda: 5005 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

finderetf

Član broj: 103659
Poruke: 158
*.smin-1.sezampro.yu.



Profil

icon Umrezavanje virtualnih masina?15.01.2008. u 02:10 - pre 198 meseci
Da li je moguce povezati virtualne masine u jednu mrezu,ili bar virtualnu masinu sa "host" operativnim sistemom.
Imam Windows server 2003 i microsoftov program za virtualne masine,napravio sam jednu virtualnu masinu sa server2003 i sad bi ih povezao a ne znam kako???????????????
 
Odgovor na temu

fys

Član broj: 156931
Poruke: 9
*.adsl-4.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Umrezavanje virtualnih masina?18.01.2008. u 17:15 - pre 198 meseci
Naravno da se moze. To radim vec odavno. Na host racunar mi je instaliran WinXP SP2. Kao emulatore koristim MS Virtual PC 5.3.582.27 (jednostavan, stabilan, lako razumljiv), i VMWare workstation (slozeniji, vise mogucnosti). Unutar emulatora sam instalirao jos jedan WinXP SP2 sa minimalnom konfiguracijom. U globalu, virtuelne masine koristim za testiranje raznih programa, konverziju DVD filmova u DivX. Konverzija traje ponekad i 2 puta pos 6 sati (max qality). Kad mi je racunar ukljucen, u pozadini radi mi V masina u kome konvertujem film. Pre iskljucivanja fizickog racunara, u VMWare emulatoru ukljucim "pause" opciju, koji "smrzne" tekuce stanje emuliranog OS a zajedno sa programima koji radu trenutno unutar njega. Kad ponovo ukljucim fizicki racunar i startujem emulator sa prethodno pauziranom V masinom, konverzija filma se nastavlja dalje odande gde je bilo prekinuto ;). V Programi nista ne primecuju od toga, da su imali "ispad vremena" :). Emulator moze da posluzi i naravno i za rad u mrezi. Moze se povezivati sa host racunarom, pa i medusobno, sa drugom V racunarom koji moze, ali ne mora da bude na istom hostu. Kod MS emulatora podesavanje mreze se vrsi na sledeci nacin: Izaberes V masinu na listi. Kliknes na dugme : "settings". Na levoj strani dijaloga. Kliknes na "networking". Desno - number of network adapter podesis na 1. Kod meni tacke: "Adapter 1" podesis na naziv tvoje fizicke mrezne kartice koji se nalazi na fizickom racunaru (kod mene napr. NVIDIA nForce Networking Controller). Ovakvom podesavanjem tvoj V kompjutor ce postati potpuno ravnopravni deo tvoje racunarske mreze. Znaci kao da si povezao jedan kompjutor na tvoju merznu karticu koju imas unutar tvog fizickog racunara. To bi bilo sve sto se tice podesavanja mreznog hardvera za tvoj V racunar. Ostala podesavanja vrsis unutar, vec startovane V masine. Znaci ako unutar emulatora trci WinXP onda kliknes na control panel-network connection i podesis parametre za povezivanje (IP Address (da bude u sklopu sa tvojom postojecom mrezom), Subnet mask (255,255,255,0), Default Gateway(napr. IP adresa ADSL modema ili wirelles APa ako zelis i Internet unutar V masine), Prefered DNS server(napr. IP adresa ADSL modema ili wirelles APa ako zelis i Internet unutar V masine), Client for MS Network(ako zelis da se tvoj racunar pojavi na listi racunara tvoje lokalne mreze), File and Printer Sharing(ako zelis pozajmljivati i drugim korisnicima tvoje lokalne mreze stampac i odredene direktorijume sa tvog HDDa) itd.). Sa MS Virtual PC om sam jako lako uspostavio komunikaciju sa vec postojecom kucnom mrezom, cak sam i Internet imao brzo na V masini. VMWare se podesava malo teze sto se tice mreze. Mada meni se tako cinilo. Ali voleo bi da i to neko objasni detaljnije. Nadam se da sam ti pomagao malo u vezi podesavanja. Opisao sam 1 nacin kako se vrsi povezivanje mada postoji jos i drugi nacini.

pozd. svima:)
 
Odgovor na temu

finderetf

Član broj: 103659
Poruke: 158
*.com
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Umrezavanje virtualnih masina?18.01.2008. u 18:07 - pre 198 meseci
problem je bio sto ja nisam imao povezanu mreznu karticu,nije imala
kabl.Pa sam instalirao loopback adapter i stavio ga za default adapter u
VM,sada radi normalno.Hvala Puno!



--
Using Opera's revolutionary e-mail client: http://www.opera.com/mail/
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: Umrezavanje virtualnih masina?

[ Pregleda: 5005 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.