Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Visoka temperatura ili ne???

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Visoka temperatura ili ne???

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 9990 | Odgovora: 42 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

biggie5
Branislav
Beograd

Član broj: 136431
Poruke: 56
89.110.198.*



+1 Profil

icon Re: Visoka temperatura ili ne???15.02.2008. u 14:23 - pre 197 meseci
Ako su ti ova ocitavanja pod opterecenjem onda 56C nije velika temperatura (da napomenem da nemam puno iskustva sa celeronima) sve ispod 60 je solidno a nisi napomenuo kad si skidao kuler u kakvom stanju ti je bila pasta dal je bila "kremasta" ili se skorenila?
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: Visoka temperatura ili ne???16.02.2008. u 00:11 - pre 197 meseci
Rece covek "pjena" Mislim da je zapenila... Koji god da je Celer u pitanju temperatura je OK takva kakva je ako merenje radjeno pri full load-u ili kratko nakon toga. Koji je hladnjak... box ili neki drugi? Koje je PIV podnozje (socket) u pitanju?
 
Odgovor na temu

DOVLA_86
Serbia

Član broj: 142585
Poruke: 23
*.bc1.dlp165.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Visoka temperatura ili ne???16.02.2008. u 18:06 - pre 197 meseci
Citat:
biggie5: Ako su ti ova ocitavanja pod opterecenjem onda 56C nije velika temperatura (da napomenem da nemam puno iskustva sa celeronima) sve ispod 60 je solidno a nisi napomenuo kad si skidao kuler u kakvom stanju ti je bila pasta dal je bila "kremasta" ili se skorenila?


Pasta je bila kremasta kada sam skidao hladnjak i tada sam ga samo vratio na staru pastu bez mijenjanja. Nego sam kasnije negdje na ovom forumu procitao da je obavezno mijenjati pastu pri skidanju hladnjaka pa sam pomislio da to nije uzrok ovakve temperature.

Citat:
Binary Mind: Rece covek "pjena" :D Mislim da je zapenila... Koji god da je Celer u pitanju temperatura je OK takva kakva je ako merenje radjeno pri full load-u ili kratko nakon toga. Koji je hladnjak... box ili neki drugi? Koje je PIV podnozje (socket) u pitanju?


Hladnjak je TermalTeik (mislim da se tako pise) nego nekao mi je ovaj broj obrtaja i temperatuura izgledaju previse? Mislim dosta je bucan kuler a opet ne moze da obori temperaturu? Kada sam otvarao kuciste vidio sam da je kuler skopcan na napojni kabal a ne na maticnu(na maticnu ide samo jedan mali zuti kabal valjda za informacije o broju obrtaja) i na kablu kulera ima mala sklopka na kojoj mogu birati "LOW, MEDIUM, HIGH" I postavljeno je na LOW i opet se vrti 3500 obrtaja/min. Zar nije malo previse? Ako prebacim na MEDIUM onda ide na 5500 obrtaja/min i huci kao da ce da poleti :)
Jer bas juce kod jarana gledam (kod njega je pentium4 2.4GHZ) temperatura procesora oko 30 stepeni(bez opterecenja) pri 1400obrtaja/min sa box kulerom a kod mene 40 stepeni(bez opterecenja) pri 3500obrtaja/min.
I sad ne znam sta da radim? Mozda ovaj kuler i hladnjak ne valjaju( iako izgledaju mocno, masivan je, zute boje pa lici da je od bakra a mozda je samo sminka:)) ? Da li da ga mijenjam i stavljam BOX kuler, on bi sigurno bio manje bucnij ali da li bi ga rashladio? Socket mi je 478. Jel ima neko neki prijedlog?
 
Odgovor na temu

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Visoka temperatura ili ne???

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 9990 | Odgovora: 42 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.