Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Lazarus Ubuntu mp3

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: Lazarus Ubuntu mp3

[ Pregleda: 2669 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vigor

Član broj: 3125
Poruke: 39
*.eunet.yu.



Profil

icon Lazarus Ubuntu mp313.01.2008. u 14:45 - pre 197 meseci
Instalirao sam Lazarus na Ubuntu linux, zeleci da uradim jedan mali program za pustanje muzike (mp3). Tek sada vidim da u Lazarusu ne postoji nijedna komponenta koja bi radila ovaj posao. Ima li neko iskustva sa izradom programa u Lazarusu, linuxu i multimediom? Dobro bi mi dosla bilo kakva pomoc a narocito neki primer.
 
Odgovor na temu

viking13
Aleksandar Milanovic
SBB
Novi Beograd

Član broj: 131741
Poruke: 190
*.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Lazarus Ubuntu mp315.01.2008. u 08:32 - pre 197 meseci
Citat:
vigor: Instalirao sam Lazarus na Ubuntu linux, zeleci da uradim jedan mali program za pustanje muzike (mp3). Tek sada vidim da u Lazarusu ne postoji nijedna komponenta koja bi radila ovaj posao. Ima li neko iskustva sa izradom programa u Lazarusu, linuxu i multimediom? Dobro bi mi dosla bilo kakva pomoc a narocito neki primer.


Pogledaj SDL:

http://sourceforge.net/projects/jedi-sdl


viking ®
 
Odgovor na temu

vigor

Član broj: 3125
Poruke: 39
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: Lazarus Ubuntu mp315.01.2008. u 16:05 - pre 197 meseci
Hvala lepo, izgleda zanimljivo i probacu kasnije. U medjuvremenu sam nasao neke komponente ACS 2.4 pa se trenutno sa njima zabavljam. Fino se instaliraju u Lazarusu, postavio sam dve osnovne kompponentte ACSAudioIn i ACSAudioOut podesio da pokrene neku .ogg pesmu, program se fino kompajlira ali kada probam da pustim muziku nista se ne cuje. Cini mi se da sve ipak radi posto ne mogu da zatvorim formu pre nego sto se pesma zavrsi, ali zvuka nikako nema. I sada ne znam sta da radim. Slicno je i sa primerima koji dolaze uz komponentu.
 
Odgovor na temu

viking13
Aleksandar Milanovic
SBB
Novi Beograd

Član broj: 131741
Poruke: 190
*.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Lazarus Ubuntu mp316.01.2008. u 16:45 - pre 197 meseci
Citat:
vigor: Hvala lepo, izgleda zanimljivo i probacu kasnije. U medjuvremenu sam nasao neke komponente ACS 2.4 pa se trenutno sa njima zabavljam. Fino se instaliraju u Lazarusu, postavio sam dve osnovne kompponentte ACSAudioIn i ACSAudioOut podesio da pokrene neku .ogg pesmu, program se fino kompajlira ali kada probam da pustim muziku nista se ne cuje. Cini mi se da sve ipak radi posto ne mogu da zatvorim formu pre nego sto se pesma zavrsi, ali zvuka nikako nema. I sada ne znam sta da radim. Slicno je i sa primerima koji dolaze uz komponentu.


Proveri kako ti je podešen taj AudioOut, meni nešto miriše na to da hoće da koristi windowsov audio sistem ili neki linuxov koji nemaš.

Nego, proveri i da li ti Amarok ili neki sličan player pušta taj isti audio fajl.
viking ®
 
Odgovor na temu

vigor

Član broj: 3125
Poruke: 39
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: Lazarus Ubuntu mp316.01.2008. u 20:39 - pre 197 meseci
bice da si u pravu, Klasican Ubuntuov player lepo pusta muziku, sada bi verovatno trebalo negde da AudioOut-u kazem da treba da koristi ubuntuov sound sistem (driver) samo sto nemam ideju kako to da uradim, a nigde ne mogu da nadjem neki primer.
 
Odgovor na temu

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: Lazarus Ubuntu mp3

[ Pregleda: 2669 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.