Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

DAW, editor, sequencer...

[es] :: Muzička produkcija :: DAW, editor, sequencer...

[ Pregleda: 1843 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Vozdovac89
Bgd

Član broj: 87361
Poruke: 18
*.eunet.yu.



Profil

icon DAW, editor, sequencer...12.01.2008. u 18:10 - pre 198 meseci
Ovako...
Bavim se muzickim softverom dosta dugo. U stvari igram se. Sad kad sam odlucio da pocnem ozbiljno da se bavim obradom i dizjnom zvuka moram da nabavim odgovarajuci softver. Od softvera sada imam/koristim FL Studio (kao sequencer, cisto za pravljenje matrica), Acid i Sound Forge. FL Studiom i Sound Forge-om sam zadovoljan onim za sta sluze i za sta mi trebaju. Ali treba mi neki program koji ce da simulira ceo studio. Pa bih ja voleo da neko objasni razliku izmedju DAW-a (digital audio workstation), i audio editora.
Koliko ja kapiram Sound Forge je editor, a Acid je nesto kao DAW. Pa pretpostavljam da je DAW za visekanalno snimanje i obradu zvuka, a editor samo za obradu jednog zvucnog zapisa. Ako sam nesto pogresio, molim vas ispravite me.
Sad, posto mi treba (ako je ova moja ptretpostavka tacna) DAW, voleo bih da mi neko preporuci koji je softver najbolji, ne samo za pocetnika, nego i za profesionalnu obradu zvuka. Mislim da je taj softver nesto kao Cubase ili Nuendo. Kad sam vec kod toga, koja je razlika izmedju Cubase-a i Nuenda?
I jos jedno pitanje, nevezano za ovo, cisto da ne otvaram novu temu, sta se podrazumeva pod analizom zvucne slike?
 
Odgovor na temu

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
..ubr07.dals.blueyonder.co.uk.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: DAW, editor, sequencer...12.01.2008. u 19:16 - pre 198 meseci
DAW je softver koji ima mogucnost da visekanalno snima, edituje i mixuje audio + radi sa MIDI-jem, a uz to obicno podrzava i neki standard za koriscenje plug-in-ova procesora/efekata (VST, RTAS, AU).

Sound Forge i slicni programi se od ovoga obicno razlikuju po tome sto ne rade sa MIDI-jem i neki od njih ne podrzavaju vise od stereo snimanja i editovanja (nisam siguran da li najnovija verzija SF radi multitrack?).

Ako zelis nesto sto simulira ceo studio, uzmi neki provereni DAW software kao sto su Cubase/Nuendo ili Pro Tools LE.
Nuendo je inace Cubase SX sa dodatnim opcijama koje se najvise koriste u video post produkciji.

Pod analizom zvucne slike se obicno misli na analizu odgovora po frekvencijama nekog snimka, stereo slike i nivoa.
Mozes da nadjes besplatne Analyzer plug-in-ove ako te zanima da to posmatras.


 
Odgovor na temu

acaradio
Aleksandar
Batajnica

Član broj: 42245
Poruke: 1780
89.216.121.*



+30 Profil

icon Re: DAW, editor, sequencer...12.01.2008. u 22:01 - pre 198 meseci
Citat:
vindic8or: uzmi neki provereni DAW software kao sto su Cubase/Nuendo ili Pro Tools LE

...s tim sto Pro Tools moze da radi samo sa hardverom koji ga podrzava - Digidesign-ovim uredjajima, a od pre nekoliko godina i sa M-Audio zvucnim interfejsima (verzije Pro Tools-a koje nose dodatak "M-Powered").
Cubase i Nuendo mogu da rade sa svakom audio kartom.
 
Odgovor na temu

[es] :: Muzička produkcija :: DAW, editor, sequencer...

[ Pregleda: 1843 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.