Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Svetla na nekoj obojenoj povrsini?

[es] :: .NET :: Svetla na nekoj obojenoj povrsini?

[ Pregleda: 1583 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

IvanBeograd
Kladza
Beograd

Član broj: 83376
Poruke: 379
195.252.103.*

Sajt: www.dza-bu-drz-ne-daj.com


Profil

icon Svetla na nekoj obojenoj povrsini?10.01.2008. u 02:15 - pre 198 meseci
Pozdrav.Ako moze mala pomoc kako ovo da resim..Zelim da na nekoj obojenoj povrsini namestim efekat svetla,Prikacio sam slicicu ispod kako bi otprilike trebalo da izgleda.Nisam uspeo iz GDI-a da dobijem takav efekat.Ima li neko iskustva vise u ovome?Moze neki link?Primer,bilo sta sto bi mi pomoglo?
Da li bi trebalo mozda da pokusam iz DirectX,nepoznajem dobro DirectX ali mislim da bi uspeo da uradim tako nesto.Ako nema nikakav link,nista,moze li samo neko da me uputi da li bi trebalo da pokusam iz DirectX da resim svoj problem ili da nesto drugo pokusam I sta?Hvala svima na pomoci.
Pozzz

SERVIA NOSTRUM REGNUM!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Svetla na nekoj obojenoj povrsini?10.01.2008. u 18:29 - pre 198 meseci
Ne mozes nista slicno da uradis iz GDI+ jer je GDI+ iskljucivo 2D engine a "efekat svetla" iliti sencenje zahteva 3D procesiranje i izmedju ostalog model, teksture i shader. DirectX bi ti definitivno resio problem samo je pitanje dal ti se isplati tako nesto jer ima dosta gimnastike Ako je samo zbog staticne grafike mozda ti je bolje da napravis model u Maya-i ili nekom slicnom programu osvetlis ga i izrenderujes grafiku izgledace malo bolje od real-time 3d rendera iz DX-a.


Inace, nisam se jos pozabavio time, ali WPF (.net3.0+) ima 3D engine baziran na DX-u, mozda mozes to da iskoristis...




Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

IvanBeograd
Kladza
Beograd

Član broj: 83376
Poruke: 379
195.252.103.*

Sajt: www.dza-bu-drz-ne-daj.com


Profil

icon Re: Svetla na nekoj obojenoj povrsini?10.01.2008. u 21:10 - pre 198 meseci
Citao sam postove za WPF,problem mi je samo kad hocu da ga skinem ima ona validacija a ja nemam registrovan Win :)
Hajde ako ima neko skinut WPF nek ga postavi na rapid share pa nek da link,bio bi zahvalan ako neko ima volje.
Nije fora da ja pravim to u Maya-i,nego hocu da namestim programcic za to :)
Hvala,pozz
SERVIA NOSTRUM REGNUM!
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: Svetla na nekoj obojenoj povrsini?

[ Pregleda: 1583 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.