Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Windows Phone 7 Series

[es] :: Smartphone :: Windows Mobile :: Windows Phone 7 Series

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 18157 | Odgovora: 56 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

-V-O-Y-A-G-E-R-
EU

SuperModerator
Član broj: 6086
Poruke: 8289
Via: [es] mailing liste

Sajt: MacOglasi.com


+349 Profil

icon Re: Windows Phone 7 Series17.02.2010. u 10:53 - pre 171 meseci
Pa ko vama brani da u narednih 5 godina koristite WM 6.5 telefone? A
do tada se imate vremena prešaltati na Android/Win 7/iPhone...ili
napraviti štek WM telefona za narednih 50 godina.

MS očigledno misli da više novca, uostalom, kao i Apple, može
izvući od plebsa, nego od pro korisnika, pre svega kroz distribuciju
digitalnog sadržaja, nego kroz samu zaradu od prodaje hardvera za
konzumaciju istog.

d520 C35 A40 S45i SL45i ME45i 3650 6600 SX1 P800
S65 P910i Wizard W810i P990i BlueAngel
6280 E61 iPhone Treo750 MioA701 KG275 iPhone3G
5000 E51 iPhone3GS Desire DesireHD E71
7110 iPhone4 Note Nexus Bold9780
100 Nexus4 Nexus5 Q10 Z3C
iPhone5C OnePlus2 S4 S7E HT70 Power5 Mate20Pro S22U Fold4 S23U
 
Odgovor na temu

Take 5

Član broj: 200551
Poruke: 1423
109.93.68.*



+12 Profil

icon Re: Windows Phone 7 Series17.02.2010. u 11:06 - pre 171 meseci
Novi detalji na GSM Arena:

MWC 2010: Microsoft Windows Phone 7 Series

Windows Phone 7 Series: what’s new, what’s old, what’s here and what’s missing
"Take Five" is the famous jazz piece written by Paul Desmond and performed by The Dave Brubeck Quartet. It is famous for its distinctive saxophone line and use of the unusual quintuple (5/4) time, from which its name is derived.

Take Five (1966)

Take Five by Al Jarreau 1976
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Windows Phone 7 Series17.02.2010. u 11:18 - pre 171 meseci
Pa naravno da tu ima vise para, niko to ni ne spori. Medjutim diskutabilno je sta MS trazi tamo u ovom trenutku i sa neinventivnim wannabe pristupom. Zune je vec neko vreme napolju sa ovim GUIem pa se ljudi ne lome da zamene iPod sa istim niti su ljudi poceli da posmatraju MS proizvode kao hip i must-have, niti ce im Stevica Job to dozvoliti. Sa tim u vidu potpuno je drugacije kad izadje Zune player koji nikog ne ugrozava i kad izadje ZunePhone pa MS kaze postojecim korporativnim korisnicima "sucks to be you, tinejdzeri daju vise para od vas i mi hocemo da budemo cool". SKupljanje WM6.5 uredjaja jednostavno nema smisla jer ce sekundarni servisi vrlo brzo postati nekompatibilni (npr exchange DirectPush)

Ako je proizvod mrtav, a po pricama WM je izgleda na tom putu, onda su korporacije manje vise prisiljene na nov ciklus izbora i realno u takvoj situaciji gde ih je MS vec opekato Android ima vise smisla, na kraju krajeva ako Google pokusa da ih zavrne kao MS neko ce vec forkovati Android kao FOSS proizvod.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Stefan Markic

Član broj: 82674
Poruke: 759
*.dynamic.sbb.rs.



+73 Profil

icon Re: Windows Phone 7 Series18.02.2010. u 16:20 - pre 171 meseci
Citat:
Microsoft will charge carriers for its OS, while Google is giving Android away for free. (The other big competitors, Apple and RIM, don't license their operating systems to third parties.)


JOKE OF THE WEEK: Microsoft Plans To Charge For Its Mobile Operating System

U kom li su oni filmu?!
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+21 Profil

icon Re: Windows Phone 7 Series22.02.2010. u 00:23 - pre 171 meseci
Rešili su izgleda u MS-u da ipak izbace i "vlastiti hardware" za Windows Phone 7

Microsoft's own Windows Phone 7 device will be made by Asus?
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Windows Phone 7 Series22.02.2010. u 12:01 - pre 171 meseci
Hmm, ok, malo sam se vise udubio u tematiku i ispratio neke komentare ljudi blizih industriji (nista od ovoga nije zvanicno MS, niti mora biti tacno, samo su educated pretpostavke):

WP7 ce u osnovi biti Windows CE 6.0 R3 uredjaj, sto je odlicno
Ono sto je lose i uzasno je da ce iznad CEa biti shell slican onome koji ima Zune HD, sve "aplikacije" koje taj shell bude "izvrsavao" ce u stvari biti .NET XNA aplikacije. POsto je sistem zatvoren i shell nezaobilazan, aplikacije ce biti potpisane od strane MSa i time osigurano da su svi asembliji pure IL bez native API poziva, prosto receno to XNA .NET aplikacije po hubovima ce biti efektivno sandboxovane da ne mogu da iskoriste nista od underlying CE OS-a vec ce samo moci da referenciraju "propisane" sistemske asemblije. Slicno kao silverlight aplikacije u browseru.
Posto ne postoji ni shell ni nacin da instaliras bilo kakve druge aplikacije osudjen si na ono sto mozes da skines/kupis na marketplace-u. Posto nemas MSov kljuc ne mozes ni da instaliras custom made .NET XNA aplikaciju (u suprotnom mozes da napravis shell u Windows CE preko interopa).

E sad, jedina sansa da ovaj OS postane normalan i tweakable je da momci i devojke sa xda-developers skuvaju rom koji ce razbiti fabricki shell i spustiti ga na nivo aplikacije a u osnovi postaviti neki drugi shell (recimo manilu) koji moze da posluzi za pokretanje native aplikacija pod CE-om. Ako to ne bude bilo moguce, ja odo nazad na simbijana. Postoje i jeftinije igracke od nazovi smartphone-a.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: Windows Phone 7 Series22.02.2010. u 12:08 - pre 171 meseci
Sigurno ce biti moguce rootovati te telefone i koristiti CE 6.x API.

Takodje, nisam bas siguran da ce MSFT moci da se provuce bez ikakvih native poziva - cak je i Google morao da objavi NDK za Android, ipak ima gomila aplikacija koje jednostavno moraju imati native kod.

E, sad, problem je sto CE API >nije< Win Mobile 6.x API - Win Mobile 6.x API je superset CE 5.x API-ja, tako da moze lako da se desi da gro starih aplikacija ne radi jer vise ne postoje DLL-ovi koji su neophodni za njihovo funkcionisanje.

Sa druge strane, industrijske aplikacije koje su napisane za "cist" WinCE bez Win Mobile poziva ce mozda raditi, pod uslovom da Microsoft nije osakatio CE API u tom novom Windows Phone OS-u do te mere da je nemoguce pokrenuti aplikacije.

Sam Windows CE je modularan - i OEM-i imaju izbor sta ce strpati u njega. To ne uliva puno poverenja, jer je vrlo verovatno da je Microsoft izbacio sve sto im ne treba :( No, videcemo - za sada niko ne zna sta ce biti na telefonu posto je sve jos u cistoj demo fazi.

--

Sta znam, meni je u ovom momentu definitivno najfleksibilniji Android OS - prvo, omogucava native pozive i linkovanje native .so biblioteka u apk pakete, drugo - skroz je otvoren sto sigurno olaksava debagovanje i modifikacije kako korisniku odgovara.

I, trece, postoje potpuno otvoreni Android telefoni koji ne pretpostavljaju da je korisnik glupi leming koji samo ume nesto da s*ebe. Tako da je to veliki + zato sto ne moras da se bavis crack-ovanjem uredjaja koji posedujes kako bi stvarno mogao da ga posedujes.

Mislim da ce Microsoft imati veliki problem da se takmici sa ovim, osim ako Google i ostala Android ekipa nastave da teraju inat sa industrijom i odbijaju da posteno integrisu MS Exchange i lokalnu Office podrsku u OS. U sta cisto sumnjam jer ce jednostavno morati da prevagne common-sense cim vise ljudi bude pocelo da koristi Android. Google je i ovako i onako vec najavio "biznis" Nexus telefon.

Kada bi Android dobio skroz integrisanu ActiveSync i Exchange podrsku - mislim da bi se izgubio poslednji razlog za koriscenje Win Mobile OS-a. Tu ne racunam backward-compatibility aplikacije, ali kako se vidi - i sam Microsoft je odlucio da baci to u djubre, tako da - ako se vec pocinje od nule, stvari postaju bitno drugacije - i to ne u korist MS-a.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Windows Phone 7 Series22.02.2010. u 13:53 - pre 171 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Sigurno ce biti moguce rootovati te telefone i koristiti CE 6.x API.
Takodje, nisam bas siguran da ce MSFT moci da se provuce bez ikakvih native poziva - cak je i Google morao da objavi NDK za Android, ipak ima gomila aplikacija koje jednostavno moraju imati native kod.

Pa moze da se provuce, u tome je fazon. Ima taj nivo apstrakcije koji moze da dopunjuje po zelji, a svoje aplikacije uvek moze da tera native na CEu kao "excluded". Google je morao da objavi NDK, MS to ne mora vec ce objaviti taj managed sliverlight-like API i sakriti cinjenicu da se ispod te apsktrakcije krije native OS, ocekujem da ce to uz velike fanfare i zaglusujuci pljesak fanboja uraditi koliko vec na MIXu. JSON engine, streaming sockets i XNA i sta ce ti vise za content delivery.
Mozda bi to i bilo upotrebljivo u nekoj meri pod uslovom da mozes da instaliras svoje custom made XNA aplikacije bez MSa da ti sertifikuje iste, medjutim bilo kakve interop pozive u CE api MS mora da blokira inace ce developeri moci napraviti sopstveni shell iznad WPSovog (a to je big no-no), a jedini nacin je da zadrzi 100% kontrolu nad aplikacijama kroz PKI. Time sto ti sandboxuje potpisanu aplikaciju ogranicava te na koriscenje managed APIa, i silverlight je prakticna primena tog mehanizma (tj sandbox dela).
Sta reci, All your code are belong to us.

Citat:
E, sad, problem je sto CE API >nije< Win Mobile 6.x API - Win Mobile 6.x API je superset CE 5.x API-ja, tako da moze lako da se desi da gro starih aplikacija ne radi jer vise ne postoje DLL-ovi koji su neophodni za njihovo funkcionisanje.
Sa druge strane, industrijske aplikacije koje su napisane za "cist" WinCE bez Win Mobile poziva ce mozda raditi, pod uslovom da Microsoft nije osakatio CE API u tom novom Windows Phone OS-u do te mere da je nemoguce pokrenuti aplikacije.
Sam Windows CE je modularan - i OEM-i imaju izbor sta ce strpati u njega. To ne uliva puno poverenja, jer je vrlo verovatno da je Microsoft izbacio sve sto im ne treba No, videcemo - za sada niko ne zna sta ce biti na telefonu posto je sve jos u cistoj demo fazi.

Znam, ovo i mene brine, pitanje je samo da li ce xda ekipa moci da prekuva wm6.5 dllove na ce6, pitanje je onda koliko je ce6 backward kompatibilan sa ce5, i u krajnjoj liniji sta si dobio ozivljavanjem mrtve paltofrme za koju niko vise nece praviti ni odrzavati native aplikacije. Svejedno, ako je WPS samo sakati CE plus CLI plus zune/silverlight plugin onda je to zesce njesra i nema mu spasa, bar po mom misljenju, ja bar kao advanced korisnik ne vidim ni iz daleka bilo kakav razlog da sebe ogranicim na taj nacin, primenjujuci apsolutno isti pristup kojim sam resio da ne uzmem iPhone. Hardver ko hardver im nije nista specijalno mozes da uzmes odmah neki snapdragon android phone bez da platis licencu da bi crackovao WPS. Ne kontam ih, iskreno ih ne kontam.


Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Windows Phone 7 Series22.02.2010. u 14:03 - pre 171 meseci
Ma da, nema da omane, MIX'10 March 15, Las Vegas,

http://live.visitmix.com/Sessions#/tags/WindowsPhone

12 appdev sesija. Sama cinjenica da se to desava na MIX treba da bude indkikacija koliko native ce to sve da bude, tamo verovatno ni ne pustaju developere koji znaju sta je void*
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: Windows Phone 7 Series22.02.2010. u 14:07 - pre 171 meseci
Pa pazi mmix,

Jedno je sigurno - Win CE sigurno nece umreti (na kraju krajeva, i taj novi Windows Phone 7 je baziran na CE-u), a sa njim i sve industrijske aplikacije koje cine zapravo ogromnu vecinu WinCE/Mobile instalacija (mobilni "pametni" telefoni su jako mali % ukupne prodaje CE sistema)

Dakle, ako pises aplikacije za CE 6.x, ne koristeci neke od, sada vec obsolete, ekskluzivnih WinMobile APIja - to ce sigurno sljakati bar na CE platformama.

Ostaje pitanje da li ce biti moguce pokretati te CE aplikacije na novom Windows Phone OS-u... i taj odgovor ne moze niko dati dok se ne pojave prve verzije ROM-a u divljini.

Ako Microsoft stvarno sprovede to 100% zatarabljivanje, mislim da ce sebe tako socno upucati u nogu... Ako im je jedini argument "vidite, izgleda kao Zune... coool" mislim da se od toga nece leba najesti jer ni taj Zune nije bas preterano popularan. Ostace naravno onaj broj fabboy-jeva koji ce kupiti taj telefon jer "izgleda cool" (ako se to uopste moze reci za MSFT-ove proizvode u poslednje vreme), a poslovni korisnici ce nastaviti da im se odlivaju.

Takodje, industrijski korisnici ce se drzati "pravih" WinCE 6 masina - za razne terminale i slicne stvari.

Citat:

12 appdev sesija. Sama cinjenica da se to desava na MIX treba da bude indkikacija koliko native ce to sve da bude, tamo verovatno ni ne pustaju developere koji znaju sta je void*


Ako ako :) Nista smesnije nego gledati kako velika firma upucava sebe u nogu :)

Samo da Android ekipa komplet integrise Exchange i ActiveSync unutra, a to ce se desiti neminovno pre ili kasnije... i MSFT moze da se slika kod Foto Balkana sa tim njihovim Zune OS-om koji trci Teletabis aplikacije.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: Windows Phone 7 Series22.02.2010. u 14:21 - pre 171 meseci
Ho ho ho, sad videh na Xda-Develoers sajtu da onaj HTC Desire ROM u alfa fazi koji su portovali na Nexus podrzava MS Exchange calendar sync, i to sa podrskom za visestruke kalendare...

Boga mi... mislim da nismo daleko od podrske za ostale enterprise stvari, samo jos da se doda enkripcija i dodatni menadzment prava sa servera, i to bi bilo to... "that's all folks" sto bi se reklo :)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

ninjaz
Vlada Ninic
Valjevo

Član broj: 32036
Poruke: 508
91.150.106.*



+26 Profil

icon Re: Windows Phone 7 Series22.02.2010. u 14:41 - pre 171 meseci
Pretpostavljam da je to HTC-ov doprinos. Mislim da ce Google da odugovlaci sa podrskom.
 
Odgovor na temu

misk0
.: Lugano :. _.: CH :.

SuperModerator
Član broj: 634
Poruke: 2824
*.adsl.ticino.com.

ICQ: 46802502


+49 Profil

icon Re: Windows Phone 7 Series22.02.2010. u 22:35 - pre 171 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Samo da Android ekipa komplet integrise Exchange i ActiveSync unutra, a to ce se desiti neminovno pre ili kasnije... i MSFT moze da se slika kod Foto Balkana sa tim njihovim Zune OS-om koji trci Teletabis aplikacije.


Ne znam koji dio ja nisam upratio, ali citao sam da recimo HTC Hero ima podrsku za Exchange i radi. Neki dan sam na Tattoo takodje vidio da je moguce dodati Exchange nalog (nemam ga pa ga nisam dodao). Sta onda ne radi?
:: Nemoj se svadjati sa budalom, ljudi cesto nece primjetiti razliku ::
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Windows Phone 7 Series22.02.2010. u 23:03 - pre 171 meseci
Mislim da prica o Nexus One, tj native exchange podrsci u androidu (da ga svi imaju). Koliko sam skontao exchange u HTCu je HTCova dogradnja.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: Windows Phone 7 Series22.02.2010. u 23:10 - pre 171 meseci
Pa da,

Native Android, dakle ne-HTC telefoni (ukljucujuci i Nexus One, iako je HTC-ov nema HTC ROM) imaju vrlo limitiranu Exchange podrsku - nema sinhronizacije kalendara kao ni dodatnih naprednih opcija koje pruza Exchange ActiveSync.

HTC ima svoje aplikacije koje omogucavaju skoro pa kompletnu Exchange ActiveSync podrsku. Takoce, HTC ima i svoju desktop sync aplikaciju koja omogucava sync sa lokalnim Outlook-om.

To je sve super, ali nije univerzalno resenje koje bi Android ucinilo ubitacnim mobilnim OS-om - jer je sve to vezano za jednog vendora. Ali siguran sam da ce pre ili kasnije Android dobiti postenu Exchange podrsku, i - ko zna, mozda i posten desktop sync.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Windows Phone 7 Series22.02.2010. u 23:25 - pre 171 meseci
Nisam siguran da ce se to desiti, problem je sto je android foss a activeSync je pokriven microsoftovim patentima koji se komercijalno licenciraju. Iskreno nemam pojma koliko kosta, ali cenjinica da danas samo Exchange i Kerio mail server imaju podrsku za ActiveSync govori nesto. HTC valjda placa licencu pa to sracuna u cenu telefona, android to ne moze bez da uvede licenciranje.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Windows Phone 7 Series17.03.2010. u 11:44 - pre 170 meseci
Ok, poslednji dan MIXa je danas, dosta prezentacija vec ima da se skine na sajtu: http://live.visitmix.com/Sessions#/tags/WindowsPhone

Kakvi su vama utisci?

Ja sam iskreno razocaran, realno to sto su pokazali je manje vise ono sto smo i pretpostavljali, uz neke dodatne nebuloze kao sto su nedostatak copy/paste i flash-a (smrdljiva konkurencija). Sve je zakljucano, aplikacije su sandboxed silverlight aplikacije sa XNA podrskom, sve mora da potpise MS, sve mora sa marketplaca, nema multitaskinga ni native procesa, sto rece jedan komentar "iPhone 2007 clone". Ima i puno SyFy momenata sa 3d xbox igricama na telefonu (naravo niko ne pominje vate i termicku disipaciju telefona, al vazno da je u teoriji sareno), kao da stvarno ocekuju da su ljudi toliko nepismeni da misle da ce crysis da trci na mobilnom? Puno pompe, puno sarenila, a u osnovi isprazno.

Ja se retko kajem jer teram sebe da razmisljam o stvarima, ali kajem se kupovine WM6 telefona, trebao sam da uzmem nekog Androida.

Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

burex
Software developer
Iterro
46°05'N 19°39'E

Član broj: 24964
Poruke: 987
*.adsl.eunet.rs.



+679 Profil

icon Re: Windows Phone 7 Series18.03.2010. u 03:39 - pre 170 meseci
Citat:
Ja sam iskreno razocaran

Takođe. Osim ako XDA developers ne budu smislili nešto pametno.


A man is smart. People are stupid.
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+21 Profil

icon Re: Windows Phone 7 Series19.03.2010. u 14:30 - pre 170 meseci

 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Windows Phone 7 Series19.03.2010. u 20:02 - pre 170 meseci
Uuuu, ovaj transparentni HD ekran iznad telefona je bas cool, hocu li i ja da dobijem jedan ako flashnem Wp7 ROM?
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

[es] :: Smartphone :: Windows Mobile :: Windows Phone 7 Series

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 18157 | Odgovora: 56 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.