Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Acer Aspire 5720Z - iznenadna gasenja, teska nabavka drivera za XP i sl.

[es] :: Laptopovi :: Acer Aspire 5720Z - iznenadna gasenja, teska nabavka drivera za XP i sl.

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9571 | Odgovora: 27 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Seslak
Sinisa Seslak
Doboj, Republika Srpska

Član broj: 19885
Poruke: 223

Sajt: www.seslak.tk


Profil

icon Acer Aspire 5720Z - iznenadna gasenja, teska nabavka drivera za XP i sl.07.01.2008. u 19:07 - pre 198 meseci
Uzeo sam Aspire 5720Z i evo vec u prvih 20-ak dana imam probleme. Trazio sam da mi nameste XP posto sam cuo da je problem naci drajvere za XP za ovaj model. Mislio sam oni ce to resiti. Neki drajveri su ubaceni ali neki definitnivno nisu kako treba. Tako recimo, Wireless uopste ne radi. Fale drajveri. Oni su instalirali neke koji ocigledno ne sluze svrsi. Neke Atheros. Nisam uopste siguran ni da li je to wireless koji se nalazi u njemu. Potrazio sam na netu i uopste nema drajvera na zvanicnom sajtu za ovaj model. Ima za 5720 (bez Z) sto je manje-vise valjda isto po specifikacijama (valjda!) ali su dostupni drajveri samo za Vistu (koje i tako imam na DVD-u koji je dosao uz laptop) a nju izbegavam u sirokom luku (zovite me staromodnim).

Sledeci problem je iznenadno gasenje(!?!). Dakle, baterija je puna. Ukljucen je u struju. Ja sam u sred posla (znaci zauzet je uveliko) i on se samo iskljuci kao da je nestalo struje. Nikakav problem se ne javlja jer ga bez problema opet upalim i sistem i sve se podigne bez ikakvih gresaka i slicno. I onda opet nekad tako. Sasvim iznenada. Uopste nije bitno da li radim nesto sistemski zahtevno ili igram mine. Da li radim 15 minuta ili 7 sati uopste nema veze. Gasi se bez nekog pravila. I onda opet sve OK kao da nista nije bilo. Desilo se vec nekih desetak puta. Planiram da odem sutra u radnju koja mi je prodala al reko da pitam do to mozda nema neke veze sa lose odabranim drajverima. Jednostavno, mozda je stabilan samo na Visti. Sta znam...

Takodje, zanima me da li su njegove graficke performanse zaista, i pored 2Gb RAM-a, ovako slabe kao sto se cini? Npr. stari Medieval trza a zaista ne verujem da bi trebalo iako se radi o Intel Chipsetu. Ajd, za igre nije problem jer za igre ga nisam ni uzeo ali imam problema sa recimo FL Studiom koji prilicno trza. Istina, FL ima onaj cool smekerski izgleda pa je malo graficki zahtevniji ali na 3x slabijem racunaru mi radi pez ikakvih problema i underrunova. Dakle, na masini koja je bila nesto iznad proseka pre cak cetiri godine. Ne razumem...

Hvala unapred...
Parental Advisory
 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Acer Aspire 5720Z - iznenadna gasenja, teska nabavka drivera za XP i sl.07.01.2008. u 21:05 - pre 198 meseci
I ja imam problema sa Acer Notebook-ovima. Ta firma ima debilan odnos prema korisnicima gurajuci samo Vista drajvere i time pokusavaju da ogranice korisnike samo na taj OS. Nesto sam rjesavao sa programima koji pronalaze drajvere za kojekakve uredjaje na net-u (recimo My Drivers Professional Edition). E jedini problem koji nisam rjesio na Aceru je XP driver za WEB kameru... Ukratko ako necete da koristite Vistu - bjezite od Acera ;)

Pozdrav

ps.
Neki modeli Acera imaju podrsku za XP - prije kupovine provjerite kod prodavca.
 
Odgovor na temu

s.panic
Slavisa Panic
Novi Sad

Član broj: 100472
Poruke: 10
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon Re: Acer Aspire 5720Z - iznenadna gasenja, teska nabavka drivera za XP i sl.07.01.2008. u 23:10 - pre 198 meseci
To gasenje racunara nema veze sa drajverima. Problem je do baterije. Probaj da izvadis bateriju u pusti ga da radi par dana bez baterije i videces da je sve OK. Verovatno se baterija iz nekog razloga 'zaglupi'. Kad je vratis verovatno neces vise imati tih problema.
s.panic
 
Odgovor na temu

Seslak
Sinisa Seslak
Doboj, Republika Srpska

Član broj: 19885
Poruke: 223

Sajt: www.seslak.tk


Profil

icon Re: Acer Aspire 5720Z - iznenadna gasenja, teska nabavka drivera za XP i sl.07.01.2008. u 23:32 - pre 198 meseci
hm. to je cudno. ok. probacu to sa baterijom posto mi je to realno frka broj jedan. na kraju krajeva i tako cu nabaciti ovih dana i vistu (da se nadje) i free bsd tako da sto se tice drajvera tek planiram da se bacim na trazenje. kod mene kamera koja je dosla uz njega (ugradjena u njega) radi savrseno i na XP ali ne znam da li mislimo na istu stvar.

inace, ima li iko problema sa grafickim performansama ili su kod mene drajveri losi (ili nesto trece)?

P.S. To za Acer i odnos prema klijentima si 100% u pravu. Za moj model cak nema drajvera ni za Vistu na zvanicnom sajtu. Moracu napraviti nekoliko kopija ovog DVD-a sto sam dobio uz njega. Za svaki slucaj...
Parental Advisory
 
Odgovor na temu

Seslak
Sinisa Seslak
Doboj, Republika Srpska

Član broj: 19885
Poruke: 223

Sajt: www.seslak.tk


Profil

icon Re: Acer Aspire 5720Z - iznenadna gasenja, teska nabavka drivera za XP i sl.09.01.2008. u 02:48 - pre 198 meseci
Citat:
s.panic: To gasenje racunara nema veze sa drajverima. Problem je do baterije. Probaj da izvadis bateriju u pusti ga da radi par dana bez baterije i videces da je sve OK. Verovatno se baterija iz nekog razloga 'zaglupi'. Kad je vratis verovatno neces vise imati tih problema.


opet ja. upravo mi se opet malo pre ugasio iako sam bateriju izvadio a on radi samo na struju. nije li to trebalo da se ne desava? javi ako jeste. ako nije, neka neko javi u cemu bi mogao biti problem da ne nosim jos na reklamaciju. poz!

Hvala unapred!
Parental Advisory
 
Odgovor na temu

Seslak
Sinisa Seslak
Doboj, Republika Srpska

Član broj: 19885
Poruke: 223

Sajt: www.seslak.tk


Profil

icon Re: Acer Aspire 5720Z - iznenadna gasenja, teska nabavka drivera za XP i sl.10.01.2008. u 04:51 - pre 198 meseci
Pa, zar je moguce da niko nema ni teoriju u cemu je stvar? Nisam verovao da to moze da se desi na ovom forumu...
Parental Advisory
 
Odgovor na temu

Bojsane
Beograd

Član broj: 6140
Poruke: 349
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Acer Aspire 5720Z - iznenadna gasenja, teska nabavka drivera za XP i sl.10.01.2008. u 20:46 - pre 198 meseci
evo šta kaže u service guide:

Symptom / Error: Power shuts down during operation .....


Action in Sequence : Power source (battery pack and power adapter). See “Power
System Check” on page 73.
Battery pack
Power adapter
Hard drive & battery connection board
System board
 
Odgovor na temu

Seslak
Sinisa Seslak
Doboj, Republika Srpska

Član broj: 19885
Poruke: 223

Sajt: www.seslak.tk


Profil

icon Re: Acer Aspire 5720Z - iznenadna gasenja, teska nabavka drivera za XP i sl.11.01.2008. u 04:34 - pre 198 meseci
hm? gde si to nasao?
Parental Advisory
 
Odgovor na temu

Bojsane
Beograd

Član broj: 6140
Poruke: 349
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Acer Aspire 5720Z - iznenadna gasenja, teska nabavka drivera za XP i sl.11.01.2008. u 12:56 - pre 198 meseci
service manuals za acer laptop-ove:

http://www.frc-tech.com/docs/manuals/SG/acer/

ps. nadam se da nije protiv pravila foruma......ako jeste, neka moderator briše.....
 
Odgovor na temu

Spanta

Član broj: 86005
Poruke: 461
195.252.79.*



+7 Profil

icon Re: Acer Aspire 5720Z - iznenadna gasenja, teska nabavka drivera za XP i sl.11.01.2008. u 22:12 - pre 198 meseci
Problem sa gasenjem se efikasno resava instaliranjem Acer ePower management softvera. Sto se tice web kamerice, cuo sam da Acer ugradjuje tri razlicita tipa kamerica pa treba pogoditi prave drajvere. Izostanak drajvera za XP je posledica velikog pritiska Microsofta.
 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Acer Aspire 5720Z - iznenadna gasenja, teska nabavka drivera za XP i sl.11.01.2008. u 22:44 - pre 198 meseci
u pravu si za kamericu - s tim da sam za 2 modela uspio da nadjem XP drajvere a za 3-ci nema ni blizu... :S
 
Odgovor na temu

sasa022

Član broj: 15151
Poruke: 4501



+361 Profil

icon Re: Acer Aspire 5720Z - iznenadna gasenja, teska nabavka drivera za XP i sl.12.01.2008. u 14:53 - pre 198 meseci
@yolja624
Acer nije nikakav izuzetak - i ostali proizvodjaci forsiraju Vistu

@Seslak
Instaliraj Vistu sa svim drajverima,pa ako se i dalje gasi - pravac servis.


Drajveri za XP u vecini slucajeva mogu da se pronadju
 
Odgovor na temu

Seslak
Sinisa Seslak
Doboj, Republika Srpska

Član broj: 19885
Poruke: 223

Sajt: www.seslak.tk


Profil

icon Re: Acer Aspire 5720Z - iznenadna gasenja, teska nabavka drivera za XP i sl.12.01.2008. u 17:05 - pre 198 meseci
Gotovo! Racunar je vec na servisu. Neka se oni bakcu sa njim. ePower Management je instaliran ali problemi i dalje postoje. Steta sto nisam stigao da postavim FreeBSD pa da vidim da li se i tada gasi. To sa Vistom je glupost jer ja pre svega kupujem racunar a ne operativni sistem i moja je apsoulutna volja sta cu na njemu da koristim a ne da me na tako bezobrazan nacin teraju na vistu.
Parental Advisory
 
Odgovor na temu

sacellarius
Student
Beograd

Član broj: 169755
Poruke: 1
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Acer Aspire 5720Z - iznenadna gasenja, teska nabavka drivera za XP i sl.17.01.2008. u 20:08 - pre 198 meseci
Identican problem!Kupio sam aspire 5315 i stavio prvo XP pa nije bilo pola drajvera,sad sam stavio Vistu i sto se drajvera tice sve je ok,ali ima jedan OGROMAN PROBLEM!!!Bas kao sto si napisao gasi se bez ikakvog pravila kad go mu padne napamet.Sa baterijom bez baterije na struju ili ne stalno se gasi!!!Ne znam sta da radim!Razmisljao sam da ga nosim u servis da vide sta je,zato molim te javi sta su ti rekli u servisu da znam sta da radim.I jos jedno,kako si instalirao ePower menagment?
 
Odgovor na temu

Spanta

Član broj: 86005
Poruke: 461
195.252.79.*



+7 Profil

icon Re: Acer Aspire 5720Z - iznenadna gasenja, teska nabavka drivera za XP i sl.17.01.2008. u 23:57 - pre 198 meseci
Od osobe upucene u Acer laptopove sam dobio informaciju da je problem dobro poznat i da je distributer uputio svim dilerima dopis u kome trazi da se kupcima naglasi postojanje problema i kako se resava. Jednostavno receno, Windows power manager nije dovoljno dobar i precizan i dolazi do pregrevanja (ne pali ventilator na vreme). Sa Acer "empowering tools technology" setom programa resava se problem.
 
Odgovor na temu

Seslak
Sinisa Seslak
Doboj, Republika Srpska

Član broj: 19885
Poruke: 223

Sajt: www.seslak.tk


Profil

icon Re: Acer Aspire 5720Z - iznenadna gasenja, teska nabavka drivera za XP i sl.19.01.2008. u 15:44 - pre 197 meseci
Ha! Meni to niko nije pomenuo kad sam uzimao laptop. ePower su oni instalirali ali mi se cini da ga imas na dvdu koji dolazi uz lap. Vratili su mi racunar nakon samo nekoliko dana i kazu da se uopste nije gasio prilikom testiranja kod njih. Meni je to bilo cudno ali sam ga ipak poneo kuci. Znate sta? Vise se ne gasi ni meni. :) ne razumem ali tako je. oni tvrde da nista nisu dirali vec su ga samo ostavili da radi da vide hoce li se ugasiti. nije i vratili su mi ga. Neko nekom nesto mulja :) vazno je da sad radi...

Nego postoji li taj set power menadzera i za linux? trebalo bi da da posto je on i dolazio sa linuxom ali... ko zna! anyone?
Parental Advisory
 
Odgovor na temu

Seslak
Sinisa Seslak
Doboj, Republika Srpska

Član broj: 19885
Poruke: 223

Sajt: www.seslak.tk


Profil

icon Re: Acer Aspire 5720Z - iznenadna gasenja, teska nabavka drivera za XP i sl.19.01.2008. u 22:12 - pre 197 meseci
ovo je stvarno bezobrazno od strane acera da pusti ovakav lap na trziste. linux nema sanse da instaliram. gasi se konstantno jer se pregreje prilikom instalacije. kreteni!
Parental Advisory
 
Odgovor na temu

Seslak
Sinisa Seslak
Doboj, Republika Srpska

Član broj: 19885
Poruke: 223

Sajt: www.seslak.tk


Profil

icon Re: Acer Aspire 5720Z - iznenadna gasenja, teska nabavka drivera za XP i sl.19.01.2008. u 22:49 - pre 197 meseci
i dobro sta sad da radim sa ovim hvaljenim acerom? da ga vratim? jel moze to? moze li ovo ikako da se ispravi?

p.s. ima li igde da se skine da epower management posto ovo sto ja imam izgleda da je napravljeno samo da lici na to? nista od onog sto pise u uputstvu ono ne radi...
Parental Advisory
 
Odgovor na temu

craford

Član broj: 125961
Poruke: 20
*.static.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Acer Aspire 5720Z - iznenadna gasenja, teska nabavka drivera za XP i sl.20.01.2008. u 09:12 - pre 197 meseci
Ja imam slican problem sa Aspire 5315 2g16mi,ne mogu da nadjem drajvere za modem kao ni ePower menagment za XP!Kako resiti ovu situaciju?

 
Odgovor na temu

Seslak
Sinisa Seslak
Doboj, Republika Srpska

Član broj: 19885
Poruke: 223

Sajt: www.seslak.tk


Profil

icon Re: Acer Aspire 5720Z - iznenadna gasenja, teska nabavka drivera za XP i sl.20.01.2008. u 10:09 - pre 197 meseci
imas na netu na vise mesta.

evo jedan

ftp://ftp.support.acer-euro.co...ilities/acerestg_v2.3.2017.zip


samo ovo nece uvek da responduje (ha, jeste prava vukova rec!) pa googlni malo tamo-vamo...

p.s.
valjda postoji za svaki model ponaosob. ne znam. provericu malo kasnije.

evo ti i ovde http://softwarepatch.pl/plik/4..._ePower_Management_168279.html
Parental Advisory
 
Odgovor na temu

[es] :: Laptopovi :: Acer Aspire 5720Z - iznenadna gasenja, teska nabavka drivera za XP i sl.

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9571 | Odgovora: 27 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.