Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Enterijeri lokala

[es] :: 3D modelovanje :: Enterijeri lokala

Strane: 1 2

[ Pregleda: 15083 | Odgovora: 33 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

shollim

Član broj: 23741
Poruke: 72
*.cust-adsl.tiscali.it.



+1 Profil

icon Enterijeri lokala06.01.2008. u 16:18 - pre 198 meseci
Pozdav svima.
Zanima me koliko kosta i koliko vremena je potrebno da se sredi enterijer jednog lokala od 20-tak kvadrata za prodaju pića u begradu i ko je najbolji za enterijer?
Svakakve ideje su dobrodosle
 
Odgovor na temu

labicko1
Beograd

Član broj: 71503
Poruke: 721
*.ptt.yu.



+187 Profil

icon Re: Enterijeri lokala06.01.2008. u 20:03 - pre 198 meseci
Daj malo vise detalja o tome sta hoces. Da se zavrsi posao trebalo bi nekih nedelju dana, a sto se tice cene za to ces morati da das malo vise detalja.

Probaj neki od freelench sajtova kao www.rentacoder.com pa ces tamo dobiti mnogo konkretnije odgovore na tvoja pitanja.
 
Odgovor na temu

i-design
Belgrade

Član broj: 26057
Poruke: 200
*.ADSL.neobee.net.

Sajt: igor78.on.neobee.net


Profil

icon Re: Enterijeri lokala07.01.2008. u 10:23 - pre 198 meseci
Ni ja ne razumem sta je tacno potrebno, pretpostavljam da je u pitanju dizajniranje enterijera, posle cega bi se radila vizuelizacija tog resenja?

Za prvi deo posla ces verovatno morati da potrazis coveka na drugom mestu, a sto se tice same vizuelizacije mozes mi se obratiti na PM.



 
Odgovor na temu

labicko1
Beograd

Član broj: 71503
Poruke: 721
*.ptt.yu.



+187 Profil

icon Re: Enterijeri lokala07.01.2008. u 13:36 - pre 198 meseci
Pa zar vizualizacija i dizajn ne moze da ide zajedno. Ovako odvojeno ce ga kostati mnogo skuplje, a imas i gomilu ljudi na netu koji ce ti uraditi i jedno i drugo. Za tih nekih 20m bi cena bi trebala da bude od nekih 200$ do nekih 700$ sve zavisi od kolicine detalja koje hoces. Ali kao sto ti rekoh da saznas stvarno za koje pare se to moze uraditi procackaj malo ove freelench sajtove. Pogledaj tamo vec uradjene slicne poslove pa vidi za koje pare i za koje vreme su uradjeni.
 
Odgovor na temu

MOHOK7
REFERENT ZA PAKOVANJE MAGLE I BROJANJE
OBLAKA
Austrija

Član broj: 42823
Poruke: 930
*.at
Via: [es] mailing liste

ICQ: 222868371
Sajt: www.bio-garten.net


+7 Profil

icon Re: Enterijeri lokala07.01.2008. u 14:53 - pre 198 meseci
Labicko ne vidim niti jedan razuman razlog zasto design i vizualizacija ne
mogu da idu zajedno?

Najbolje ti je da za izradu 3D objekta koristis nekakav program za
arhitekturu ArCon npr. kosta par desetina EUR (hausdesigner kompletna
verzija za arhitekte je daleko skuplja) i brzo se nauci.
Vizualizaciju nakon toga uradis u nekom od programa za tu svrhu MAX ili MAYA
itd.
Pozdrav i postovanje s ove strane Alpa
MOHOK
 
Odgovor na temu

labicko1
Beograd

Član broj: 71503
Poruke: 721
*.ptt.yu.



+187 Profil

icon Re: Enterijeri lokala07.01.2008. u 15:25 - pre 198 meseci
MOHOK procitaj malo bolje sto sam napisao, ja sam upravo reko da dizajn i vizualizacija trebaju da idu zajedno, jer ce ga tako proci i jeftinije.

Sada sto se tice programa opet kazem da rad vise zavisi od majstora nego od alata, pogotovu ako je potrebna kreativnost kao sto je u ovom slucaju. Takodje ako mislis da su cene koje sam ja napisao lose molim te ispravi da covek ne dobije pogresno misljanje jel ima ljudi koji bi mozda uradili to i za manje od 200$.
 
Odgovor na temu

i-design
Belgrade

Član broj: 26057
Poruke: 200
*.ADSL.neobee.net.

Sajt: igor78.on.neobee.net


Profil

icon Re: Enterijeri lokala08.01.2008. u 00:19 - pre 198 meseci
Naravno da ovo moze da uradi jedan covek, ali i ovde vazi pravilo - koliko para, toliko muzike.
Ne moze dobar interior dizajner u isto vreme da bude i uspesan 3D Artist, pa se posao uglavnom i svede na dva coveka.

A sto se cene tice, ja ovako nesto ne bih prihvatio da radim ispod 600-700eur, govorim o celom poslu!
I to je malo, ali je prilagodjeno nasim uslovima...

 
Odgovor na temu

labicko1
Beograd

Član broj: 71503
Poruke: 721
*.ptt.yu.



+187 Profil

icon Re: Enterijeri lokala08.01.2008. u 00:57 - pre 198 meseci
Pa mogu ti reci da si dosta skup ono za nase uslove :))

Mada sve zavisi gde i za koga radis, ali sam za RAC siguran da ces za nekih 700$ (sto je mnogo manje od onoga sto ti trazis) dobiti odlican rad.
 
Odgovor na temu

i-design
Belgrade

Član broj: 26057
Poruke: 200
*.ADSL.neobee.net.

Sajt: igor78.on.neobee.net


Profil

icon Re: Enterijeri lokala08.01.2008. u 02:43 - pre 198 meseci
Nisam skup nego drugi rade jeftino :)

Pazi, za ovaj posao treba da napravis idejno resenje, znaci da osmislis inventar, materijale, rasvetu, itd... A onda treba da napravis 4-5 kvalitetna rendera.

Naravno, mogu ja ovaj posao da shvatim i kao "opusten", da osmislim prostor za jedan dan, i na rendere potrosim jos dva, u tom slucaju je i 200eur ok cena.

Sve zavisi ko je klijent.
 
Odgovor na temu

labicko1
Beograd

Član broj: 71503
Poruke: 721
*.ptt.yu.



+187 Profil

icon Re: Enterijeri lokala08.01.2008. u 03:17 - pre 198 meseci
upravo tako, sve zavisi od toga sta stvarno hoce.
 
Odgovor na temu

MOHOK7
REFERENT ZA PAKOVANJE MAGLE I BROJANJE
OBLAKA
Austrija

Član broj: 42823
Poruke: 930
*.at
Via: [es] mailing liste

ICQ: 222868371
Sajt: www.bio-garten.net


+7 Profil

icon Re: Enterijeri lokala08.01.2008. u 07:39 - pre 198 meseci
Sory labicko izvinjavam se :-) nisam pazljivo procitao.
i-design
"Ne moze dobar interior dizajner u isto vreme da bude i uspesan 3D
Artist,..."
Zasto ne bi mogao da bude?

Sto se cena tice drustvo meni je dugo trebalo da prihvatim sistem koji u
zrelom (trulom) kapitalistickom drustvu vlada.
Sve je objasnio Karl Marks.
cena radnog sata puta broj utrosenih radnih sati, to je jedina normalna
logika kojom mozes da dobijes I ZADRZIS KUPCA sve ostalo je kaos,
"odokativne" cene "po kravati" (sve zavisi kakav je kupac kako vi to nazivate) mogu samo da razvale stvar i oteraju buduceg narucioca.
Sistem je vise nego prost:
1) Ti imas svoj nivo kvalitete njega se drzis
2) imas cenu radnog sata
3) procenis koliko ti vremena treba da uradis posao i napravis ponudu.
Ako uzmes da je cena radnog sata u zemlji Srbiji izmedju 10 i 20 EUR i za
posao trazis 700 EUR znaci da ti za job treba 70 sati-desetak radnih dana, (maximalna racunica) sto je u svakom slucaju preterano.
Dakle pogledaj koliko ti vremena treba i koliko cenis svoj radni sat i to je
to.
Pozdrav i postovanje s ove strane Alpa
MOHOK

[Ovu poruku je menjao MOHOK7 dana 08.01.2008. u 14:46 GMT+1]
 
Odgovor na temu

shollim

Član broj: 23741
Poruke: 72
*.cust-adsl.tiscali.it.



+1 Profil

icon Re: Enterijeri lokala08.01.2008. u 15:52 - pre 198 meseci
Pozdrav, svima...
Pa lokal sam zamislio da bude u modernom stilu ("fensi" stilu ) sa policama za pice koje bi se nalazile u zidu.Svaka flasa koja bi se nalazila na toj polici bi bila osvetljena sa malom lampicom sa bacanjem svetla odozdo na gore - prema flasi. Polica bi bila u kombinaciji zid - fino staklo (sav materijal bi voleo da bude fin, ali ne i preskup ni mnogo jeftin). Naravno pod od lepih plocica, mali magazin, wc jednostavan za osoblje i mali pult za kasu i kompijuter. Nadam se da sam uspeo da vam prenesem visuelnu ideju o tom lokalu.
Pozdrav!

P.S.:Nisam razumeo sta predstavljaju oni freelench sajtovi kao www.rentacoder.com. Otisao sam na taj sajt ali nista nisam shvatio. Ja sam mislio da su ti sajtovi sa vec postavljenim slikama gotovih enterijera kako bi mi pogli da dodjem do neke ideje o celokupnom enterijeru mog lokala.

I sta mislite koliko bi me kostao dizajn sa vizuelizacijom i koliko vremena je potrebno za "kljuc u ruke"?
 
Odgovor na temu

shollim

Član broj: 23741
Poruke: 72
*.cust-adsl.tiscali.it.



+1 Profil

icon Re: Enterijeri lokala08.01.2008. u 15:56 - pre 198 meseci
I MAHOK je u pravu da svako treba da ima svoju cenu rada na osnovu svog kvaliteta i brzine rada, a ne da ocenjuje koliko dubok dzep ima klient. Jer ako je taj klient zadovoljan sa odradjenim poslom mozda ce ga angazovati i za sledece radove a s tim ce ga i reklamirati kod drugih!
 
Odgovor na temu

labicko1
Beograd

Član broj: 71503
Poruke: 721
*.ptt.yu.



+187 Profil

icon Re: Enterijeri lokala08.01.2008. u 16:26 - pre 198 meseci
Rentacoder je sajt gde mozes da nadjes ljude koje ti mogu uraditi posao. Postavis oglas, napises sta ti treba, za koje vreme ti odgovara da to bude uradjeno do koje cene maximalno bi ti platio za ovaj rad, i onda cekas da ti se ljudi iz citavog sveta jave. Mislim da je mnogo povoljniji za pogadjanja posla nego elitesecurity :)

Ono sto si mozda pogresno shvatio je kad smo rekli da cena zavisi od klijenta, barem ja tu nisam mislio na klijentov dzep, vec na to sta klijent trazi, koji kvalitet, koji nivo detalja, i naravno kolko ce da sitnicari i da trazi izmena na radu.
 
Odgovor na temu

MOHOK7
REFERENT ZA PAKOVANJE MAGLE I BROJANJE
OBLAKA
Austrija

Član broj: 42823
Poruke: 930
*.at
Via: [es] mailing liste

ICQ: 222868371
Sajt: www.bio-garten.net


+7 Profil

icon Re: Enterijeri lokala08.01.2008. u 17:31 - pre 198 meseci
Sto se tice vizualiziranja ako hoces mozemo ti mi odraditi posao.
Evo ti par linkova za gradjevinu:
http://www.3d-immobilien.net/p...p?folder=test&objekt=OS273

http://www.3d-immobilien.net/p...p?folder=test&objekt=OS262


A sto se razgovora oko cene tice, osobno me najvise naljuti kada mi ljudi za
koje znam da zaradjuju 2-3 stotine Eura mesecno (znaci rade za 3 EUR po
satu) meni traze za posao koji odradis za par sati 1500 EUR jer zivim u
Austriji.
Jedina moja reakcija je da cvrsto odlucim da takvi NIKADA od mene nece
dobiti posao,
kupac koji ima novac i PLACA nije sisao veslo da ga tek tako mozes vozati.
Ljudi koji su korektni sa cenama i rokovima uvek imaju sansu i za dugorocnu
suradnju.

Postovanje i pozdrav s ove strane Alpa
MOHOK
 
Odgovor na temu

labicko1
Beograd

Član broj: 71503
Poruke: 721
*.ptt.yu.



+187 Profil

icon Re: Enterijeri lokala08.01.2008. u 17:55 - pre 198 meseci
Sto se tice formiranja cena potpuno se slazem sa tobom MOHK, ali sto se tice linkova koje si postavio mislim da nisu bas sta ovaj covek trazi. Blaze3D je dobar za one sitnije predmete zbog velicine tih fajlova, ali za vizualizaciju enterijera ti ipak treba nesto kao MAX ili MAYA. Kako ces u javi da prikazes osvetljenje koje on trazi za police. Cak i ako izrendiras scenu kao mapu, tehnika koja se koristi za igrice sve jedno neces dobiti neki kvalitet. Uz to ovo je projekat koji nece ici online pa je velicina fajla nije bitna, samim tim upotreba Blaze3d nema nikakvog smisla. A uz to mozes slicnu stvar da uradis u Flash-u koja ce izgledati 100x bolje. Probacu da nadjem jedan sajt na koga sam naiso pre neki dan nekog hotela koji ima uradjen 3d dinamicki walktrought pa cu da postavim link.

Ako nije tajna kolika je tamo srednja plata za jednog 3d radnika :)
 
Odgovor na temu

MOHOK7
REFERENT ZA PAKOVANJE MAGLE I BROJANJE
OBLAKA
Austrija

Član broj: 42823
Poruke: 930
*.at
Via: [es] mailing liste

ICQ: 222868371
Sajt: www.bio-garten.net


+7 Profil

icon Re: Enterijeri lokala08.01.2008. u 18:09 - pre 198 meseci
Opet se ne bih slozio sa tobom Labicko
http://www.web3d-system.net/pa...?folder=test&objekt=OBJ255
Pogledaj ovaj link
stisnes desni mis i vuces ga gore i dolje (zoom opcija) onda ces videti
koliko je detalja.
oba misa povlacis predmet levo i desno.
ili spusti 3dviewer.zip (onda mozes maksimirati prozor)
to je jedini nacin da kupcu prikazes kako objekt uistinu izgleda u realnosti
da moze pogledati objekt sa svih pozicija koje ON ZELI.
dve tri slike ili video to nikada nece moci uraditi.
Pozdrav i postovanje s ove strane Alpa
MOHOK
 
Odgovor na temu

i-design
Belgrade

Član broj: 26057
Poruke: 200
*.ADSL.neobee.net.

Sajt: igor78.on.neobee.net


Profil

icon Re: Enterijeri lokala08.01.2008. u 18:52 - pre 198 meseci
Upravo sam i ja mislio da cena zavisi od klijenta, ali ne od dubine dzepa nego sledeceg: neki klijenti imaju vrlo jasne zahteve i definisane rokove, dok drugi prakticno ni sami ne znaju sta zele - njima moras prakticno uraditi ceo posao da tek dobiju ideju sta zele, pa posle taj posao radis jos par puta sa svim mogucim izmenama.

Ja recimo od jedne firme dobijam poslove gde su sve prostorije definisane CAD crtezima, uz gotove kataloge objekata koje zele da ubacim, kao i materijala koji ce se koristiti. Znaci na meni je samo da izmodelujem namestaj, napravim potrebne teksture i odradim ostale tehnikalije. Klijent zadovoljan, ja jos vise...

Kada je o konkretnom poslu rec, svidja mi se sto je ideja vec razradjena. To sve moze da se odradi za relativno kratko vreme, i prema mojoj proceni cena za ovako nesto bi bila 300EUR.

Cena iz nekog od gornjih postova je bila pod utiskom jednog ranijeg projekta - osim svih mogucih merenja samih prostorija (nisu postojali planovi lokala), trebalo je uraditi gomilu istrazivanja nevezanih za 3D, pa je projekat radjen oko mesec dana. Zato sam uvek obazriv kod ovakvih ponuda, vise volim da se pozitivno obradujem nego razocaram obimom posla. :)

 
Odgovor na temu

shollim

Član broj: 23741
Poruke: 72
*.cust-adsl.tiscali.it.



+1 Profil

icon Re: Enterijeri lokala08.01.2008. u 22:30 - pre 198 meseci
Za i-design :

citat

"Kada je o konkretnom poslu rec, svidja mi se sto je ideja vec razradjena. To sve moze da se odradi za relativno kratko vreme, i prema mojoj proceni cena za ovako nesto bi bila 300EUR."

Nisam shvatio o kom poslu je rec o ovom mojem ili o onom sto ti je ta neka firma zadala???

citat

"Ja recimo od jedne firme dobijam poslove gde su sve prostorije definisane CAD crtezima, uz gotove kataloge objekata koje zele da ubacim, kao i materijala koji ce se koristiti. Znaci na meni je samo da izmodelujem namestaj, napravim potrebne teksture i odradim ostale tehnikalije. Klijent zadovoljan, ja jos vise..."

Pozdrav
 
Odgovor na temu

shollim

Član broj: 23741
Poruke: 72
*.cust-adsl.tiscali.it.



+1 Profil

icon Re: Enterijeri lokala08.01.2008. u 22:42 - pre 198 meseci
Ako se radi o mom poslu :
Znaci po tvojoj proceni taj posao kosta oko 300 evra. Samo ako bi mogao da mi objasnis sta spada u tih 300 evra? (posto se ja ne razumem bas u te stvari ) Dezajn (tj. projektovanje enterijera) i vizuelizacija (tj. vizualno prikazivanje izgleda lokala na kompijuteru) jel tako? A materijala sto se tice i sredjivanje lokala koliko bi me to kostalo i ko to radi? Da li u tom projektu postoji i cena svih materijala koji se koriste i gde mogu da se nabave i jel ti organizujes sredjivanje lokala (organizovanje radnika) po tvom dezajnu ili to neko drugi obavlja?

Pozdrav svima
 
Odgovor na temu

[es] :: 3D modelovanje :: Enterijeri lokala

Strane: 1 2

[ Pregleda: 15083 | Odgovora: 33 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.