Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako uci u compaq-ov bios

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Kako uci u compaq-ov bios

Strane: 1 2

[ Pregleda: 15877 | Odgovora: 23 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Corleone
don Vito Corleone
Palermo,Sicilija

Član broj: 10621
Poruke: 788
213.163.107.*



+1 Profil

icon Re: Kako uci u compaq-ov bios28.10.2003. u 23:44 - pre 249 meseci
Bogami pctel, ti si bio u pravu.
Dobar ti je predlog da momak ostavi link.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

sasa022

Član broj: 15151
Poruke: 4501



+361 Profil

icon Re: Kako uci u compaq-ov bios29.10.2003. u 00:15 - pre 249 meseci
Citat:
labud:
Posto u vecini tema vi se samo salite i nagadate ovo ili ono! Meni nije preostalo do da sam pokušam. I uspio sam!
Ima nas koji budemo i konkretni :)

Delimicno si u pravu,delimicno nisi.Ipak je ovo jedan specifican slucaj.Da li si se
zapitao da li su neki ljudi koji zele da pomognu ikada imali takav tip kompjutera.Na
slicnom modelu istog proizvodjaca moze biti drukcije podesavanje.Ovakvi slucajevi su
stvarno specificnost velikog broja brand masina....Ljudi iznesu svoje iskustvo,pa ako pomogne pomogne....Stoji i cinjenica da se neki ljudi i zezaju.
( A kad smo vec kod zezanja,otidji na slican forum ( Hrvatska ) http://www.forum.hr pa ces tek onda da shvatis ko se zeza )

Sto se mene tice,zao mi je sto sam na temu naisao tek veceras kad je sve oko tvog slucaja gotovo.Imao sam neka iskustva sa Compaq ProLinea 486-icama.Kod njih se u BIOS ulazilo sa F10 ( F1 - RESUME ),ali samo pod uslovom da sistemu "nesto fali" tj. da podesavanje odstupa od trenutnog stanja kompjutera.Da bih usao u BIOS kada je "redovno stanje" morao sam da otkacim HDD i/ili FDD da bi sistem uocio promenu i omogucio ulaz.Nekada se desavalo da cekam i po par minuta posle F10 dok se BIOS setup ne pojavi...A kad se udje,"setnja" kroz BIOS ne ide standardno tipkama sa strelicama i Page up/down vec neki Compaq sistem.
( Nisam vise siguran kako - ali pisu funkcije tastera )
Ni ostali brand-ovi nisu izuzetak,ima tu stvarno "izmisljotina".
 
Odgovor na temu

freejocker
samir toskic
tuzla-bosnia

Član broj: 6215
Poruke: 1
*.bih.net.ba



Profil

icon Re: Kako uci u compaq-ov bios29.10.2003. u 08:20 - pre 249 meseci
Evo ti link skini bios i odradi poso!
http://h18000.www1.hp.com/supp.../deskpro/us/download/1140.html
FreeJocker
 
Odgovor na temu

soko32
Mtec Sistemi Doo
Banjaluka

Član broj: 84224
Poruke: 26
89.111.200.*

ICQ: 470327932
Sajt: www.mtecsistemi.com


Profil

icon Re: Kako uci u compaq-ov bios14.03.2007. u 11:14 - pre 208 meseci
Citat:
labud: Vozdra!

Posto u vecini tema vi se samo salite i nagađate ovo ili ono! Meni nije preostalo do da sam pokušam. I uspio sam! I evo rjesenja za sve koji se ubuduće budu susretali sa ovim problemom.

1. Sa oficijalne stranice skinuti exe fajl za pravljenje bios sistem disketa (ne može se bez njih!!!)
2. Imati sistem disketu win 95 ili win 98
3. Podići sistem sa sistem disketom win95/98
4. Obrisati disk sa naredbom fdisk (Znaci izbrisati sve particije. Ni u kojem slucaju nesmijete napraviti particiju!!!!!!)
5. Restartovati masinu ali sada ubaciti dijagnosticku disketu za Bios
6. Slijediti upustva (trazi Setup disketu---->ubaciti je i da napravi virtuelni bios particiju)

7. Kada se zavrsi sa kreiranjem Bios particije onda restartovati i ponovo pristupiti sa sistem disketom win95/98 i napraviti particije sa FDISK
8.nakon svega jos jedamput napraviti boot sa dijagnostickim disketama za Bios i napraviti update radi toga da bi se moglo pristupit sa tipkom F10

9. Restart i pristup sa sistem disketom win95/98 i instalirati željeni OS ako nisu vec boot CD

Eto!
Pozdrav svima.
Ima nas koji budemo i konkretni


Imam isti problem,i sve je u redu do onog 6.trazi setup disketu........mozes li pojasniti malo kako napraviti virtuelnu bios particiju
Tesko je mudrome medju budalama besjediti.......
 
Odgovor na temu

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Kako uci u compaq-ov bios

Strane: 1 2

[ Pregleda: 15877 | Odgovora: 23 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.