Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

wireless sniffing - koliko je to legalno?

[es] :: Advocacy :: wireless sniffing - koliko je to legalno?

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 11119 | Odgovora: 58 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Skandy
AB, Canada

Član broj: 152655
Poruke: 944
*.cable.casema.nl.



+41 Profil

icon Re: wireless sniffing - koliko je to legalno?05.01.2008. u 11:35 - pre 198 meseci
Iako se ne razumem mnogo, ovo sto kaze CONFIQ mi se cini logicno ( verovatno sto mi odgovara). Kontam da je to kao kada bih podigao roletne, da mi ulazi svetlost u sobu od ulicnog osvetljenja, kako ne bih trosio svoju struju.
Inace racunar mi je podesen da se sam konektuje na slobodnu mrezu sa najboljim signalom, prilikom prvog konektovanja na novu mrezu me pita, a posle vise ne. Tako da ja ne znam ni na koga se konektuje, verovatno svaki put na razlicitu u zavisnosto od mesta gde se nalazim.
 
Odgovor na temu

xtraya
Vladanko Vladanovic
Belgrado

Član broj: 323
Poruke: 1011
85.222.163.*

ICQ: 6072593


+49 Profil

icon Re: wireless sniffing - koliko je to legalno?05.01.2008. u 13:24 - pre 198 meseci
zavisi od administratora koliko ce da se potrudi da sigurnost bude na nivou, ko to radi ozbiljno moze da napravi razlicite vrste enkripcije/autorizacije, te ce svaki pokusaj crack/snif/stagod zavrsiti sa gomilom nekih cudnih karaktera koji vama kao crack/sniferu nista ne znace.

mislim da bi odgovornost trebala biti na strani onoga ciji je AP , iako pravno to mozda ne izgleda tako. koliko se stitite toliko cete biti sigurni.
doduse i public network mreza bez mac filtriranja uz pomoc VPN mehanizama je veoma dobro i sigurno resenje. kod onih sa jeFtinijim ulaznicama , PPPOE je ok, naravno autorizacija je prilicno tvrda za razbijanje, ali packet flow se moze snifovati.

generalno ljudi ne poznaju wireless problematiku i misle da ce deklarisanih 50 metara (ili 20 indoor kako pise na kutiji) biti sasvim cool stitnik za potencijalnog lap top majstora koji se priblizi ap-u i pocne da ga neovlasceno koristi.
Hmmm , na VIP-u 3G preko iphone-a 2,6 Mbps DL i 1,4 UP ...
 
Odgovor na temu

jorganwd
Muris Kurgaš
/dev/null

Član broj: 65537
Poruke: 779

Sajt: www.remote-exploit.org


+34 Profil

icon Re: wireless sniffing - koliko je to legalno?05.01.2008. u 15:09 - pre 198 meseci
Znaci ako ja ostavim moj sistem da radi i da nisam podesio Administratorski/Root password znaci da je public computer? Ja ostajem pri misljenju da niko ne smije da se kaci na nepoznatu mrezu. Public mreze se placaju bez obzira o kojoj se mrezi radilo. Ja cu postaviti AP sa jacinom od 400mA i stavicu da je public, nek se kaci ko god hoce, a vidjecemo da li ce mi neki inspektor zakucati na vrata. Toliko o slobodnim frekvencijama. Slobodne frekvencije se mogu koristiti samo u kucnoj radinosti ili u naucno-istrazivacke svrhe. Public network moze pisati, ali recimo ako koristis wifi u nekom kaficu gdje pijes kafu, ne smijes se kaciti od svog stana koji je iznad kafica. Nadam se da ste shvatili moj post koji je blago receno - uzas.... :)
 
Odgovor na temu

jorganwd
Muris Kurgaš
/dev/null

Član broj: 65537
Poruke: 779

Sajt: www.remote-exploit.org


+34 Profil

icon Re: wireless sniffing - koliko je to legalno?05.01.2008. u 15:13 - pre 198 meseci
I jos nesto. Izvukao sam nesto iz ovih postova.

Ako smatramo da je na strani admina odgovornost, da li to znaci da recimo odsjek za kompjuterski kriminal ne treba da postoji? Da li ce odgovor na poziv (92 npr., ne znam da li postoji 92 za ovo :) ) biti: 'Vi ste krivi sto ste ostavili open access i neko vam je osusio protok'? ili :'Vi ste krivi sto niste update-ovali, konfigurisali dobro...' i slicno?
 
Odgovor na temu

vladared
Vladimir Crveni
Sistem Administrator
Novi Sad

Član broj: 50291
Poruke: 1026
*.mynsn.net.

Sajt: www.itpoint.rs


+394 Profil

icon Re: wireless sniffing - koliko je to legalno?05.01.2008. u 15:36 - pre 198 meseci
Moram se složiti da umeće ili neumeće nekog administratora da namesti mrežu ne daje ti za pravo da ti tu mrežu koristiš, jer tako bi se onda bilo koji propust u računarskoj bezbednosti mogao tretirati, ha, banka ta i ta nije dobro zaštitila svoj sistem od spoljnih upada, tako da ovaj koji je prebacio nekoliko miliona dolara na svoj račun ustvari nije za to odgovoran, jer je smatrao čim mu neko ne brani da on to sme da radi...
 
Odgovor na temu

CONFIQ
♫♪♥♪♫

Član broj: 4218
Poruke: 1994
*.red.bezeqint.net.

ICQ: 82327428


+10 Profil

icon Re: wireless sniffing - koliko je to legalno?05.01.2008. u 16:15 - pre 198 meseci
uuhh... kako to da *nix administratori uvek krive druge :)

Ste culi za ovaj mit...
Par klinaca u nekoj skoli su provalili skolsku mrezu i izbrisali sve sto je postojalo na mrezi. Ne znam kako su ih uhvatili ali bili su izbaceni iz skole, policija ih je uhvatila i sudili su ih...
Uglavnom na sudu su bili oslobodjeni zato sto je pisalo na konzoli "Welcome". Zbog tog Welcome skoro svi routeri i swiche-evi ne koriste "welcome" na login stranici...

E sada ti optuzi nekog lika koji nema pojma o i mrezama (primera radi: Skandy) da je koristio neku mrezu koja ga nije pitala ni sifru ni enkripciju niti nista...
Optuzi ga da je namerno koristio neovlascenu mrezu :)
nonsence...


Opet: 2.4/5Ghrz frenkvencija je slobodna za sva licna lica! U nijednoj zemlji zakon ne ulazi nekome u kucu i hapsi ga sto je koristio tu frekvenciju. Moze da ga uhapsi zato sto je zloupotrebio tu frenkvenciju ali ne zato sto je koristio a pogotovo ne zato sto mu je dozvoljeno!

Citat:

Ako smatramo da je na strani admina odgovornost, da li to znaci da recimo odsjek za kompjuterski kriminal ne treba da postoji? Da li ce odgovor na poziv (92 npr., ne znam da li postoji 92 za ovo :) ) biti: 'Vi ste krivi sto ste ostavili open access i neko vam je osusio protok'?


Ja ako bi bio administrator, ja se nebi usudio da kazem ovako nesto :)
DA! Administrator je kriv sto je ostavio open access AP ako je nameravao za privatnu upotrebu :)
 
Odgovor na temu

CONFIQ
♫♪♥♪♫

Član broj: 4218
Poruke: 1994
*.red.bezeqint.net.

ICQ: 82327428


+10 Profil

icon Re: wireless sniffing - koliko je to legalno?05.01.2008. u 16:19 - pre 198 meseci
Citat:
vladared: Moram se složiti da umeće ili neumeće nekog administratora da namesti mrežu ne daje ti za pravo da ti tu mrežu koristiš, jer tako bi se onda bilo koji propust u računarskoj bezbednosti mogao tretirati, ha, banka ta i ta nije dobro zaštitila svoj sistem od spoljnih upada, tako da ovaj koji je prebacio nekoliko miliona dolara na svoj račun ustvari nije za to odgovoran, jer je smatrao čim mu neko ne brani da on to sme da radi...


Pricamo o necemu drugom. Ja kazem da svako moze da koristi 2.4/5 Ghrz frenkvenciju ali ne da je zloupotrebi. Ako neko vidi enkriptovanu wi-fi mrezu i udje u nju onda je prekrsio zakon. Ako neko vidi slobodnu mrezu i koristi je za Internet, nije prekrsio nijedan zakon u nijednoj zemlji sve dok 2.4/5 Ghrz frekvencija je za licna lica.
 
Odgovor na temu

Skandy
AB, Canada

Član broj: 152655
Poruke: 944
*.cable.casema.nl.



+41 Profil

icon Re: wireless sniffing - koliko je to legalno?05.01.2008. u 16:23 - pre 198 meseci
Citat:
vladared: Moram se složiti da umeće ili neumeće nekog administratora da namesti mrežu ne daje ti za pravo da ti tu mrežu koristiš


Kako ce taj administrator, koji ne zna da podesi pasword, znati da se neko ponekad kaci na njegov AP da skine mail ili bezazleno surfuje?
Druga stvar, ako je nesto PUBLIC, onda to ne treba porediti sa otkljucanim stanom i ulazak u isti, jer otkljucan stan nikako nije javno mesto. Ovo bih pre uporedio sa recimo, ostavio si novcanik u parku na klupi i posle odredjenog vremena primetis da je neko uzeo odredjenu kolicinu novca iz njega. Ne postoji nijedna zemlja na svetu u kojoj bi policija rekla da ti nisi odgovoran za nestanak novca.
I da se vratim opet na otkljucan stan, ukoliko si zaboravio da zakljucas stan i neko ti pokrade namestaj, ukoliko si osiguran i osiguravajuce drustvo utvrdi da si zaboravio da ga zakljucas, dobijas "SIPAK".
Odgovornos je na onom koji nelegalno uzima, ali i na onom koji se ne stiti, bar najosnovnije.
 
Odgovor na temu

Skandy
AB, Canada

Član broj: 152655
Poruke: 944
*.cable.casema.nl.



+41 Profil

icon Re: wireless sniffing - koliko je to legalno?05.01.2008. u 16:28 - pre 198 meseci
Nisam video predhodna dva posta od CONFIQ, da sam ih video ne bih pisao ovaj predhodni.
 
Odgovor na temu

jorganwd
Muris Kurgaš
/dev/null

Član broj: 65537
Poruke: 779

Sajt: www.remote-exploit.org


+34 Profil

icon Re: wireless sniffing - koliko je to legalno?05.01.2008. u 16:50 - pre 198 meseci
Ne bih rekao. Pise i "Welcome" i "If you are not authorized... blah blah".

Citat:
Skandy: Kako ce taj administrator, koji ne zna da podesi pasword, znati da se neko ponekad kaci na njegov AP da skine mail ili bezazleno surfuje?

...

I da se vratim opet na otkljucan stan, ukoliko si zaboravio da zakljucas stan i neko ti pokrade namestaj, ukoliko si osiguran i osiguravajuce drustvo utvrdi da si zaboravio da ga zakljucas, dobijas "SIPAK".


Postoje ljudi koji rade taj posao, odnosno ljudi koji su odgovorni za tako nesto - security menadzeri, konsultanti, administratori, a ne sistem administratori. Rade se forenzicke analize i svasta nesto ukoliko dodje do nekog incidenta, ma citava nauka.

Da, osiguravajuce drustvo ti nece nadoknaditi stetu, ali isto tako policija (po zakonu) ce juriti lopove.

Da uporedimo par stvari.
Desavalo se da sistem administratori nekih velikih firmi tokom neke radnje iskljuce firewall, IPS, IDS i slicno i u tom kratkom periodu se desi incident zato sto je neautorizovani korisnik dobio pristup jer je mreza bila javna. Da li je ovo ilegalna radnja?
S druge strane, imao sam u firmi ruter koji kad god nestane struje, aktivira se wifi (koji je iskljucen) i pise da je public network. Ko je ovdje kriv ako se desi incident?
Slobodne frekvencije nisu za komercijalnu upotrebu, osim ako se ne dogovoris drugacije sa agencijom koja je zaduzena za isto. Ne moze provajder da nudi a/b/g standard po citavom gradu i da ga naplacuje ukoliko ne plati slobodnu frekvenciju (koja je po prirodi besplatna). Isto tako, mozes i ti isto da napravis. Dakle, ne postoji public network koji je free osim ukoliko ne posjedujes isti KOD KUCE koji si PLATIO. Neko je skoro na forumu postavio glupo pitanje koje je glasilo nesto slicno: "Ciji je internet? Procitao sam da je on svaciji i da je to besplatno, kako, kome ga ja onda placam ukoliko nije necije vlasnistvo?" Vrlo glupo, a i konfuzno pitanje za nekoga ko se nikako ne razumije u oblast.
 
Odgovor na temu

mulaz
Ljubljana

Član broj: 47602
Poruke: 2239
*.dial-up.dsl.siol.net.

Jabber: mulaz@elitesecurity.org
Sajt: www.mulaz.org


+184 Profil

icon Re: wireless sniffing - koliko je to legalno?05.01.2008. u 17:07 - pre 198 meseci
sad smo zaisli offtopic... osnovna svrha teme je sniffing.. znaci samo 'slusanje'
tu niko ne ulazi u 'otkljucan/otvoren stan', nego samo 'stoji ispred vrata i gleda unutra'
Bolje ispasti glup nego iz aviona
http://www.mulaz.org/
 
Odgovor na temu

CONFIQ
♫♪♥♪♫

Član broj: 4218
Poruke: 1994
*.red.bezeqint.net.

ICQ: 82327428


+10 Profil

icon Re: wireless sniffing - koliko je to legalno?05.01.2008. u 17:34 - pre 198 meseci
Citat:
jorganwd: Ne bih rekao. Pise i "Welcome" i "If you are not authorized... blah blah".


Pa i tome pricam, ako ne pise da nisi autorizovan da koristis ovu mrezu onda logicki i pravno gledano dozvoljeno ti je da koristis tu mrezu!
Ja ne znam nijedan Cisco router ili swicher koji pise "Welcome" po default-u! Ako nadjes kazi mi koji model...
I sve wireless mreze koje sam koristio nigde nije pisalo da mi je zabranjeno...

mulaz: Dobro pitanje... Valjda zavisi od sta to tacno sniff-ujes, ako ulazis u privatnost i gledas sta komsinica surfuje i njene sifre valjda nije dozvoljeno. Ako sniff-ujes radi zabave/ucenja valjda jeste sve po zakonu. Ali tesko mi je da poverujem da je neko uhapsen ili uhvacen u delu...
 
Odgovor na temu

jorganwd
Muris Kurgaš
/dev/null

Član broj: 65537
Poruke: 779

Sajt: www.remote-exploit.org


+34 Profil

icon Re: wireless sniffing - koliko je to legalno?05.01.2008. u 18:10 - pre 198 meseci
Hahahaha, sad smo stigli i do komsinice :) To mi je dalo ideju za jos jedan primjer. Pasivno snifanje je kad gledas komsinicu kako se presvlaci, a aktivno snifanje je kad u mraku komsinica "ne zna s kim ima posla" :D

Salu na stranu, ako nenamjerno slusas sta komsija prica i dodjes do neke informacije onda je to legalno, ako ga namjerno prisluskujes (bilo da se on dere, ili koristis neku tehniku) onda je ilegalno, jer pazi, ni agencija za bezbjednost nema pravo da prisluskuje koga hoce (barem ne po zakonu) na bilo kakav nacin. Doduse, digitalizacijom necemo vise imati nikakve privatnosti. Cuo sam skoro da u Washingtonu prosjecnog covjeka dnevno kamere zabiljeze oko 14000 puta; posao, prodavnica, ulica itd, postavlja se sljedece pitanje na koje treba otvoriti poseban topic: "Da li ce se to oteti kontroli i da li cemo imati ikakav vid privatnosti i da li ce Big Brother da zazivi u stvarnosti?"
 
Odgovor na temu

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Član broj: 10261
Poruke: 2800
*.ptt.yu.

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: wireless sniffing - koliko je to legalno?05.01.2008. u 19:06 - pre 198 meseci
Nisam mogao da citam sta se napisali do sada ali ovo mi upade u oci:

Citat:

zavisi od administratora koliko ce da se potrudi da sigurnost bude na nivou, ko to radi ozbiljno moze da napravi razlicite vrste enkripcije/autorizacije, te ce svaki pokusaj crack/snif/stagod zavrsiti sa gomilom nekih cudnih karaktera koji vama kao crack/sniferu nista ne znace.


Ovo ce biti tako smesno i tako besmisleno svakom wifi hakeru/wardriveru HAHAA OMFG.
Mozes da nam otkrijes tvoj Kung Phu zastite wi-fi mreza ?

Elem kao sto sam rekao u svom prvom postu uvek mozes da se branis analiziranjem
saobracaja dok svaka korist od toga i zloupotreba bi trebalo da bude kaznjavana.
Ponovicu link :)

http://www.renderlab.net/projects/wardrive/ethics.html

Code:


Stumbler Code of Ethics v0.2

By Renderman
render (AT) renderlab (DOT) net 

These are by no means rules that must be followed, but they are a collection of suggestions for safe, ethical, and legal stumbling. I encourage you to follow them and to inform others of them to help keep this hobby safe and legal.

1. Do Not Connect!!: 
At no time should you ever connect to any AP's that are not your own. Disable client managers and TCP/IP stacks to be sure. Simply associating can be interpreted as computer trespass by law enforcement.

2. Obey traffic laws: 
It's your community too, the traffic laws are there for everyone's safety including your own. Doing doughnuts at 3am gets unwanted attention from the authorities anyways.

3. Obey private property and no-trespassing signs: 
Don't trespass in order to scan an area. That's what the directional antenna is for :) You wouldn't want people trespassing on your property would you?

4. Don't use your data for personal gain: 
Share the data with like-minded people, show it to people who can change things for the better, use it for education but don't try and make any money or status off your data. It's just wrong to expect these people to reward you for pointing out their own stupidity.

5. Be like the hiker motto of 'take only pictures, leave only footprints': 
Detecting SSID's and moving on is legal, anything else is irresponsible to yourself and your community. 

6. Speak intelligently to others: 
When telling others about wardriving and wireless security, don't get sensationalistic. Horror stories and FUD are not very helpful to the acceptance of wardrivers. Speak factually and carefully, Point out problems, but also point out solutions, especially how we are not the problem because we don't connect.

7. If/When speaking to media, remember you are representing the community: 
Your words reflect on our entire hobby and the rest of us. Do not do anything illegal no matter how much they ask. They may get pissed off, but at least you have demonstrated the integrity that this hobby requires.


Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
Odgovor na temu

xtraya
Vladanko Vladanovic
Belgrado

Član broj: 323
Poruke: 1011
85.222.163.*

ICQ: 6072593


+49 Profil

icon Re: wireless sniffing - koliko je to legalno?05.01.2008. u 21:31 - pre 198 meseci
Citat:
Nisam mogao da citam sta se napisali do sada ali ovo mi upade u oci:


srdjane, ne foliraj se, bojim se da bi za vpn enabled wifi mrezu uzaludno potrosio vekove , pokusavajuci da dekriptujes 128mbitnu enkripciju

ma budalastina...

naravno mreza bi po defaultu bila public/dhcp
Hmmm , na VIP-u 3G preko iphone-a 2,6 Mbps DL i 1,4 UP ...
 
Odgovor na temu

CONFIQ
♫♪♥♪♫

Član broj: 4218
Poruke: 1994
*.red.bezeqint.net.

ICQ: 82327428


+10 Profil

icon Re: wireless sniffing - koliko je to legalno?05.01.2008. u 21:41 - pre 198 meseci
I ja se slazem sa xtraya-om. Ima jako lepih enkripcija (WPA2, PBKDF2) koja bi trebalo par godina da se dekriptuje.... Ako ne i vise... Malo sam u soku da neko kaze da moze da dekriptuje svaku WiFi mrezu...

Ajde ja ti posaljem jedan packet pa da vidimo da li mozes da dekriptujes i kolko vremena ce ti trebati?

 
Odgovor na temu

jorganwd
Muris Kurgaš
/dev/null

Član broj: 65537
Poruke: 779

Sajt: www.remote-exploit.org


+34 Profil

icon Re: wireless sniffing - koliko je to legalno?05.01.2008. u 23:07 - pre 198 meseci
Citat:
CONFIQ: I ja se slazem sa xtraya-om. Ima jako lepih enkripcija (WPA2, PBKDF2) koja bi trebalo par godina da se dekriptuje.... Ako ne i vise... Malo sam u soku da neko kaze da moze da dekriptuje svaku WiFi mrezu...

Ajde ja ti posaljem jedan packet pa da vidimo da li mozes da dekriptujes i kolko vremena ce ti trebati?


Trenutno ne postoji ni jedan protokol (open standard) koji je neprobojiv. Ukoliko poznajes tematiku, znaces da ne moze nista da se probije sa jednim paketom osim bruteforce-om, sto je nikakva tehnika.
 
Odgovor na temu

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Član broj: 10261
Poruke: 2800
*.ptt.yu.

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: wireless sniffing - koliko je to legalno?05.01.2008. u 23:14 - pre 198 meseci
Obozavam prosto ovakve tipove :)

Izvinite gde su takve vrste zastita u upotrebi?
O cemu mi pricamo ovde? Da li se neko susreo ovde sa takvim
standardom koji omogucava WPA2? Pricam o realnim slucajevima ne o
nekim PoC projektima koji sigurno bar ovde nece biti u upotrebi
u skorijoj buducnosti. Ja se sa tim nisam susretao te ne mogu govoriti
o takvim enkripcijama.

Kako pametni kazu :


there's a will, there's a way.


Ova gornja recenica vazi za problem hackovanja VPN-a :)
Otkud znas kako je admin implementirao VPN?koji protokol PPTP? LEAP?IPsec?
koji algoritam DES, 3DES, AES? itd itd

[Ovu poruku je menjao Mitrović Srđan dana 06.01.2008. u 00:35 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Mitrović Srđan dana 06.01.2008. u 00:37 GMT+1]
Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
Odgovor na temu

CONFIQ
♫♪♥♪♫

Član broj: 4218
Poruke: 1994
*.red.bezeqint.net.

ICQ: 82327428


+10 Profil

icon Re: wireless sniffing - koliko je to legalno?06.01.2008. u 00:38 - pre 198 meseci
Znas sta... Moja SoHo mreza sa routerom od 70$ koristi enkripciju WPA2 AES psk enkripciju sa 63-character random ASCII key. Kolko vremena ce trebati nekome da probije ovo?
Da li ovo moze da se probije a da nije brutal-force attack? Hmmm NE! Ako oces dacu ti 10MB sniffovanja mreze, od pocetka sessije pa da vidimo kolko je to nesigurno i da li ce vise frejmova da ti pomogne...
Mozda postoji nesto sto ja ne poznajem ali bi jako rado voleo da naucim nesto novo...



[Ovu poruku je menjao CONFIQ dana 06.01.2008. u 01:55 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Član broj: 10261
Poruke: 2800
*.ptt.yu.

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: wireless sniffing - koliko je to legalno?06.01.2008. u 14:55 - pre 198 meseci
Navratio sam samo na cas posto znate ono pecenica , Badnje vece itd itd :)
Tema za razgovor je mnogo dobra mada se topic sada odvija u domenu
sigurnosti, no nebitno.
Ako si primetio gore sam lepo rekao da sve zavisi od implementacije resenja,
koji algo se koristi itd itd, koliko je jak kljuc? Postoji mnogo scenarija.
Znaci po tebi su eksperi resili problem sa wifi sigurnoscu sa WPA2-PSK
enkripcijom? :) onda komotno mogu svi u penziju i da ubiraju rezultate
njihovog rada ne bojeci se za sigurnost wifi mreza nikada vise.
Koliko znas ljudi koji uzimaju npr 63char lenght sifre?
Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: wireless sniffing - koliko je to legalno?

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 11119 | Odgovora: 58 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.