Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Visina plata u Telenoru, Vipu i SBB-u

[es] :: Vodič za posao :: Visina plata u Telenoru, Vipu i SBB-u

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 94069 | Odgovora: 61 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Visina plata u Telenoru, Vipu i SBB-u02.10.2008. u 07:52 - pre 188 meseci
Citat:
Pravilo da su plate strogo cuvana poslovna tajna, izmislili su poslodavci kako bi lakse manipulisali radnicima, a sve sa ciljem da ih placaju sto manje. U Srbiji je ovo najizrazenije, zato sto su plate najbednije. Zato ovde lako mozes da izgubis posao ako prekrsis to pravilo.

Niko nije rekao da su plate strogo čuvana poslovna tajna, ali da su poslovna tajna, jesu i obično se o njima ne priča. Čak i kada procuri neki podatak, u najvećem broju slučajeva to bude anonimno, pa samim tim se ne može smatrati proverenom činjenicom. Iskreno, meni se dopada ovo pravilo, jer šta ima neko da zna kolika je meni plata. Kad god sam radio u nekoj firmi gde se znalo kolika je čija plata, atmosfera je bila očajna, jer su ovi koji imaju manje plate još više otaljavali posao koji su inače otaljavali (zbog čega su i imali manju platu in the first place), pa čak i podmetali nogu ovima što imaju veću platu. Koliko sam samo puta čuo rečenicu "E uzmi ti odradi ovo, ionako imaš veću platu". Nisam imao prilike da diektno radim u zapadnom sistemu (samo indirektno) i ne znam kako je tamo, ali u Srbiji je ovako kao što sam opisao i bolje je kad ljudi ne znaju tačnu platu svojih kolega.
Citat:
Na zapadu jeste nepristojno nekog pitati za platu, ali se to ne tretira kao tajna i uglavnom se otprilike zna koliko se koja pozicija placa.

Pa ne znam baš... tačno je da postoje statistike i istraživanja, ali, ajde ti reci meni konkretno kolika je plata programera u Googlu ili MS-u i gde to mogu da pronađem. Evo, ja sam tražio i posle kopanja po statističkim sajtovima i foruma, došao sam do zaključka da je plata programera u Googlu između 60.000 i 250.000 dolara godišnje. Super, znači znam šta mogu da očekujem ako konkurišem za poziciju programera u Googl-u :) Tako mogu ja tebi odmah da kažem iza Telenor i za VIP. Dakle, prosečna plata inžinjera ti je između 400 i 1500 evra mesečno, za call centar ti je između 300 i 1000 evra. Eto, knock yourself out sa ovim korisnim podatkom :) Sada možemo da zatvorimo temu, jer znamo sve potrebne informacije.
Citat:
Uostalom, plate se cesto navode jos u oglasima za posao. Tamo se dobre firme se ponose platama koje daju radnicima. Naravno, za te pare trazi se kvalitet.

Tačno, navode se, ali u stilu, 60.000-90.000 dolara godišnje. Recimo, to je ono na šta sam naletao kada sam gledao oglase za VB programere u USA. I šta sad meni znači taj podatak kada sam i bez toga znao da je prosečna plata za tu poziciju u USA 50.000-100.000$. To je suviše veliki raspon da bi nekome taj podatak nešto značio. A na kraju krajeva, to ne znači da ako si dovoljno dobar, imaš jako puno iskustva i dobre preporuke, da ne možeš na pregovorima za platu da ideš i iznad te cifre. Svaka firma će da se isprsi još 10.000-20.000 dolara godišnje, ako proceni da ti tvojim znanjem i kvalifikacijama možeš da nadoknadiš te novce. Dakle, kao što rekoh, to je slično kao kada kažeš da je raspon plata inžinjera u Telenoru ili VIP-u 500-2000 evra mesečno. Pa to sam znao i bez da mi neko iz Telenora i VIP-a to kaže.
Citat:
Tačno tako. Što je najgore, mnogi diskutanti ne samo da su se uhvatili na to bućkalo, već brane tu tezu kao ispravnu.

Kakva manipulacija, kakvo bućkalo ? Pa valjda ti kao radnik trebaš da znaš koliko vrediš i koliko ti je novca dovoljno. Šta tebe treba da zanima koliko ostali imaju. Šta sad, spreman si da radiš za lupam 750 evra, i onda saznaš da neko u nekoj firmi ima 1.000 evra za taj posao i ti ćeš odmah da odeš i tražiš 1.000 evra platu ? Pa ne ide to tako. Nego lepo odeš na razgovor, imaš u glavu tu cifru za koju si spreman da radiš i to je to. Ako ti ponude više, normalno prihvatiš, ako ti ponude manje, probaš da doguraš barem do te cifre koju si zacrtao, ako ne može, onda vidiš sam sa sobom da li ti toliko treba posao da bi pristao i na tu cifru, i ako je odgovor da, nema tu šta da se razmišljaš i pitaš se koliko imaju ostali u toj firmi. Kakve to veze ima sa tobom kada možda nemate isto iskustvo, iste sposobnosti, ne radite istom brzinom... itd. Takođe, obično se ne zakazuje intervju u jednoj firmi, nego ako tražiš posao, zakažeš više njih, pa vidiš gde ti je najpovoljniji odnos uslovi - plata.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

snake_master
Čačak

Član broj: 18087
Poruke: 402
*.ptt.rs.

Sajt: Trenutno nemam:)


+2 Profil

icon Re: Visina plata u Telenoru, Vipu i SBB-u02.10.2008. u 08:16 - pre 188 meseci

Citat:
Cileinteractiv: Molim te možeš li napisati u kojoj struci je inženjer taj tvoj drug i koje inžinjersko mesto ima u VIP-u?


Završio je saobraćajni fakultet, mislim da je smer telekomunikacije, a koje mu je mesto u firmi to stvarno ne znam...
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Visina plata u Telenoru, Vipu i SBB-u02.10.2008. u 08:24 - pre 188 meseci
Citat:
Tako mogu ja tebi odmah da kažem iza Telenor i za VIP. Dakle, prosečna plata inžinjera ti je između 400 i 1500 evra mesečno, za call centar ti je između 300 i 1000 evra. Eto, knock yourself out sa ovim korisnim podatkom Sada možemo da zatvorimo temu, jer znamo sve potrebne informacije.


Za nekog i može biti jako koristan. Npr. ako je neko početnik bez mnogo iskustva i konkuriše za Call centar, onda može prilično tačno da zna šta ga očekuje - 300 do plafon 400€.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
212.200.68.*



+10242 Profil

icon Re: Visina plata u Telenoru, Vipu i SBB-u02.10.2008. u 08:35 - pre 188 meseci
Ne mogu da poverujem da i posle mnogo, mnogo godina i dalje, čak i u mladim pokoljenjima, koji nikad nisu živeli u socijalizmu i dalje "provejavaju" velike ideje Edvarda Kardelja i Druga Tita !

Ajde, za mudrice, molim da odgovore na sledeća pitanja:

1. Kad kupuješ burek u pekari (dakle, na tržištu), pod uslovom da je kvalitet standardizovan, da li ga kupuješ tamo gde bi ga platio
a) Što više
b) Što manje

2. Da li ti je jasno da dobru, kvalitetnu, dugotrajnu i lepu garderobu moraš da platiš i do 10 puta više nego bofl kod kineza

3. Da li to što imaš 500 EUR u džepu utiče na to da jednu žvaku platiš 1.000,00 dinara ? Mislim, imaš, što ne bi platio ? Ili platiš 5 din, koliko i košta ?

4. Da li ti je jasno da je radna snaga roba na tržištu radne snage

5. Da si ti poslodavac, koliko bi platio prodavačicu, portira, kurira, vozača, tj. radnika na radnom mestu za koje se ne zahteva nikakva posebna veština i znanje ?

6. Da li bi se trudio da ga platiš:
a) Što više
b) Što manje

7. Da li ti je posle ovih pitanja sasvim jasno da je legitimno pravo i logična težnja da svaki poslodavac troškove svede na minimum, između ostalog i plaćanjem radne snage "što manje".

U vezi priče oko drugarice u call centru: imala je dakle platu 25.000 ili nešto više od 300 EUR ! Mašala ! Pre 10 godina, plata bi joj bila oko 100 DEM tj. 50 EUR. Dakle, možemo da primetimo da je cena radne snage skočla. Poslodavcu verovatno nije ni palo na pamet da za takvo radno mesto izdvoji 4.000,00 din jer za te pare niko ne bi radio. Jednostavno, cena radne snage je viša !
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

buda01
Beograd

Član broj: 24949
Poruke: 293
*.rcub.bg.ac.yu.



+16 Profil

icon Re: Visina plata u Telenoru, Vipu i SBB-u02.10.2008. u 09:43 - pre 188 meseci
Nego jeli, kad npr kupujes televizor jel udjes u prvu prodavnicu i odma bup istreses kesh i nosis. Ili zamislis koliko on vredi pa si toliko spreman da platis.

Ili se prvo raspitas kolike su prosecne cene na vise mesta pa tek onda kupujes, i ne moras da kupis na najjeftinijem mestu, npr ako je prodavnica na sred Terazija a jeftinije je 100 din, naravno da neces tamo da kupis i teglis do parkinga.

Ajde jos jednom: covek je pitao za PROSECNU platu za prosecnog radnika za odredjeno radno mesto, ne za konkretnu platu PERE PERICA, i onda odgovori prosecna plata je 500-2.000 E nemaju nikakve veze sa zivotom. To su to extremi a ne proseci za prosecnog radnika.

Sad ce neki pametnjakovici da kazu, pa sta on ima od podatka kolika je prosecna plata. Pa na osnovu toga moze da izracuna kolika bi njemu konkretno bila plata tj koliko moze da trazi, i koliko da prihvati a da ne bude potcenjen. Ako je neki pocetnik onda gadja donju granicu, ako je neki expert onda ide preko proseka itd.

I ovo nema veze sa konkretnom osobom, sto moze izazvati zavist i probleme u firmi...

Nego svi na google i search: statistics.
 
Odgovor na temu

milo

Član broj: 10599
Poruke: 319
79.101.81.*



+1 Profil

icon Re: Visina plata u Telenoru, Vipu i SBB-u02.10.2008. u 10:27 - pre 188 meseci
Mozemo mi ovde jos kroz 1000 postova da se vrtimo u krug, ali:
Zelja da se zna (orijentaciono) kolika je plata negde, sasvim je LEGITIMNA !
Ako se takvi podaci brizljivo skrivaju, tu nesto SMRDI !
Dobar poslodavac se ne trudi da radnika plati sto manje, jer je dovoljno pametan da zna da je to stetno i za firmu i za radnika.
Dobar poslodavac radnika placa realno, pa su svi srecni (ako su pametni).
Naravno, ovakva praksa u Srbiji je retkost - zato nam tako i ide - siromasni strucnjaci i prebogati novopeceni biznismeni - lopuze.
U takvim uslovima , veoma je vazno da radnik ume dobro da pogodi posao, inace ga pojedu.
Zato je potrebno imati sto vise informacija.
Da ... I lepo se oblaciti :)
 
Odgovor na temu

eee
Miroljub Radovanovic

Član broj: 3965
Poruke: 220
80.93.255.*

Sajt: www.linkedin.com/in/mirol..


+1 Profil

icon Re: Visina plata u Telenoru, Vipu i SBB-u02.10.2008. u 10:46 - pre 188 meseci
Citat:
buda01: Nego jeli, kad npr kupujes televizor jel udjes u prvu prodavnicu i odma bup istreses kesh i nosis. Ili zamislis koliko on vredi pa si toliko spreman da platis.

Ili se prvo raspitas kolike su prosecne cene na vise mesta pa tek onda kupujes, i ne moras da kupis na najjeftinijem mestu, npr ako je prodavnica na sred Terazija a jeftinije je 100 din, naravno da neces tamo da kupis i teglis do parkinga.
...


U slucaju kad konkurises za posao ti nisi "kupac televizora" vec "prodavac televizora". Ti svoje znanje nudis na trzistu po odredjenoj ceni, ako neko proceni da mu se isplati da te plati po toj ceni on ce da kupi tvoj rad.

 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Visina plata u Telenoru, Vipu i SBB-u02.10.2008. u 11:02 - pre 188 meseci
Donekle bih se složio s tim, ali mislim da to pre važi za neke visoke pozicije. Tj. neki iskusan stručnjak s dugogodišnjim iskustvom može dobro da razmisli da li će ići negde za npr. 3k€, ili negde drugde za 1.5k + % ili nešto slično. Ako se govori o početnicima ili koji nisu previše daleko od početnika (kakvih je ipak više), u velikom broju slučajeva će dobiti ponudu tipa "mi nudimo toliko, uzmi ili ostavi". Teško da će se tu neko mnogo iscenjkati, možda za 50€.
 
Odgovor na temu

Agent Smit
Boris Roža
Beograd, Srbija

Član broj: 158582
Poruke: 221
*.ptt.rs.



Profil

icon Re: Visina plata u Telenoru, Vipu i SBB-u02.10.2008. u 11:16 - pre 188 meseci
Slažem se, za većinu pozicija se i dodatno traži iskustvo koje nisi imao prilike ni da stekneš tako da otpadaš automatski..svaka čast natprosečnim inženjerima sa bogatim iskustvom, za njih ovo i nije priča
za nas početnike, surovo je burazeru
@milo: potrebne su informacije i lepo se obući i ispavati..sve si u pravu, tragedija je što ti novopečeni bogataši neće ništa da plaćaju, plaćaju minimalac, ubiješ se od posla nizašta...ali to je prvobitna akumulacija kapitala...e gde smo mi, na početku....
 
Odgovor na temu

Buum
Goran Dukić
Beograd

Član broj: 1491
Poruke: 981
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/goran..


+8 Profil

icon Re: Visina plata u Telenoru, Vipu i SBB-u02.10.2008. u 23:50 - pre 188 meseci
Citat:
Marko_L: Kakva manipulacija, kakvo bućkalo ? Pa valjda ti kao radnik trebaš da znaš koliko vrediš i koliko ti je novca dovoljno. Šta tebe treba da zanima koliko ostali imaju. Šta sad, spreman si da radiš za lupam 750 evra, i onda saznaš da neko u nekoj firmi ima 1.000 evra za taj posao i ti ćeš odmah da odeš i tražiš 1.000 evra platu ? Pa ne ide to tako. Nego lepo odeš na razgovor, imaš u glavu tu cifru za koju si spreman da radiš i to je to. Ako ti ponude više, normalno prihvatiš, ako ti ponude manje, probaš da doguraš barem do te cifre koju si zacrtao, ako ne može, onda vidiš sam sa sobom da li ti toliko treba posao da bi pristao i na tu cifru, i ako je odgovor da, nema tu šta da se razmišljaš i pitaš se koliko imaju ostali u toj firmi. Kakve to veze ima sa tobom kada možda nemate isto iskustvo, iste sposobnosti, ne radite istom brzinom... itd. Takođe, obično se ne zakazuje intervju u jednoj firmi, nego ako tražiš posao, zakažeš više njih, pa vidiš gde ti je najpovoljniji odnos uslovi - plata.

Evo jedne hipotetičke situacije na osnovu ovoga što si rekao: Ja mislim da vredim jako puno i da svaki poslodavac treba da me plati 5000 evra dnevno. Odem na intervju, prođem testove i intervjue, i pita me poslodavac koliku platu očekujem. Ja kažem 5000 evra dnevno tj. 150 000 evra mesečno, na šta potencijalni poslodavac umre od smeha.

Šta je ovde problem? Moraš imati makar orijentacionu predstavu o tržišnoj ceni rada za određenu poziciju, bez obzira koliko lepo mišljenje imao o sebi.

Ili zamisli sledeću situaciju – konkurišeš za poslove i u zemlji i u inostranstvu. Da li ćeš istu platu očekivati u Srbiji i u UK? Naravno da ne. Drugačija je tržišna cena rada u Srbiji i Ujedinjenom Kraljevstvu, što zbog različitih troškova života što zbog niza drugih faktora.

Zato je otići na intervju za posao koji uključuje pregovore o plati bez ikakvog, makar orijentacionog saznanja koliko se ta pozicija plaća, jednako otići bez ku*ca u svatove.
 
Odgovor na temu

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
*.dynamic.sbb.rs.



+583 Profil

icon Re: Visina plata u Telenoru, Vipu i SBB-u06.10.2008. u 06:35 - pre 188 meseci
I od cele teme , niko ne reče ništa konkretno ...

Možda da se zaposleni prijave sa anonimnim nickovima,
ako se plaše da im šefovi pretražuju ES :)

Pa da ja pokušam. U VIP-u postoje tri platna (iskustvena)
razreda za programere, non-managment, pri čemu je najniži
razred 800 E. Ostali su veći, naravno :)

Inače, to ne znam iz prve ruke, dakle, ne radim tamo.

U SBB-u su plate prilično male, barem u mestima van Beograda...
Inženjer eletkrotehnike (viša škola), ima oko 35.000 sa noćnim
dežurstvima, skakanjima a i radi instalacije po kućama da bi
dopunio platu do tog nivoa. Instalateri su plaćeni po instalaciji,
i to prilično malo, uglavnom su to studenti kojima je to
džeparac.

Ne radim ni tamo, to mi je uz pivo ispričao
inženjer na instalaciji modema :)

U Telenoru su plate verovatno manje nego u VIPU, pošto je
početkom godine zabeležen trend selidbe desetak članova
menadžmenta iz Telenora u VIP. Ukoliko nisu u pitanju topliji
krajevi pošto je zgrada VIP-a 200 m južnije, onda je plata.

Ako neko ima dodatna pitanja i komentare na moj post ...

Zamolio bih ga da ih zadrži za sebe, jer sam pokušao biti
konkretan i iskren, a da li će mi neko verovati ili nastaviti
sa flejmovanjem teme, potpuno mi je svejedno.


 
Odgovor na temu

marko37
Nera Networks
Novi Beograd

Član broj: 6545
Poruke: 714
77.46.170.*



+104 Profil

icon Re: Visina plata u Telenoru, Vipu i SBB-u06.10.2008. u 19:15 - pre 188 meseci
Citat:
Nemanja
U Telenoru su plate verovatno manje nego u VIPU, pošto je
početkom godine zabeležen trend selidbe desetak članova
menadžmenta iz Telenora u VIP. Ukoliko nisu u pitanju topliji
krajevi pošto je zgrada VIP-a 200 m južnije, onda je plata.


Plate menadžmenta i transferi na ovom nivou nisu nužno vezani za neki niži, tehnički nivo. Menadžeri imaju tu prednost da posao najčešće menjaju po pozivu iz druge firme, pa mogu da uslovljavaju prelazak sa većim parama. Npr. firma u problemima lako može da se odluči da angažuje nekog uspešnog menadžera iz uspešne firme. To što će taj menadžer da uzme još veće pare u problematičnoj firmi ne znači da je i Pera na strugu u problematičnoj firmi bolje plaćen od Mike u uspešnoj, naprotiv.

Koliko ja znam, plate su otprilike izjednačene. Prednost VIPa je (bila) to što si lakše mogao da napreduješ i da brže dođeš do veće plate.
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: Visina plata u Telenoru, Vipu i SBB-u07.10.2008. u 09:48 - pre 188 meseci
www.neumann-compensation.com is the online salary database of Neumann International.

Idite na Free Tour.... inace 'upad' je 2500€ :S
 
Odgovor na temu

white nigga

Član broj: 63735
Poruke: 36
93.86.51.*



Profil

icon Re: Visina plata u Telenoru, Vipu i SBB-u07.10.2008. u 10:23 - pre 188 meseci
zelim da upisem menadzment tako da ne mogu da ne pratim ovu temu, jedna od zelja mi je da se zaposlim posle faxa u Telenoru :P
 
Odgovor na temu

Agent Smit
Boris Roža
Beograd, Srbija

Član broj: 158582
Poruke: 221
*.ptt.rs.



Profil

icon Re: Visina plata u Telenoru, Vipu i SBB-u07.10.2008. u 10:37 - pre 188 meseci
Bolje upiši elektrotehniku, telekomunikacije, ili PMF..s tim ćeš lakše u Telenor, ili uopšte u neku telekomunikacionu firmu kod nas
 
Odgovor na temu

Agent Smit
Boris Roža
Beograd, Srbija

Član broj: 158582
Poruke: 221
*.ptt.rs.



Profil

icon Re: Visina plata u Telenoru, Vipu i SBB-u07.10.2008. u 10:54 - pre 188 meseci
Citat:
Mister Big Timewww.neumann-compensation.com is the online salary database of Neumann International.

Idite na Free Tour.... inace 'upad' je 2500€ :S


2,5k€ samo da vidim očekivane plate????wow!!lolollll!!! koji ludaci...
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: Visina plata u Telenoru, Vipu i SBB-u07.10.2008. u 19:18 - pre 188 meseci
Jbg, za kompaniju kalibra ovih o kojima se ovde prica to je smesna cifra, kao da ti i ja platimo 250 dinara za nesto sto nam bas znaci i gde mozemo da ustedimo... konsalting kosta

Citat:
white nigga: zelim da upisem menadzment tako da ne mogu da ne pratim ovu temu, jedna od zelja mi je da se zaposlim posle faxa u Telenoru :P

A sta, kad upises menadzment ne dozvoljavaju ti da pratis ovu temu ili sta? Samo napred, mozda za jedno 100 god stignes do menadzerskog mesta u nekoj omanjoj firmi ako mislis da ce bilo koja skola da te tome nauci.
 
Odgovor na temu

Ivankak
Zoran Randjelovic
Beograd Srbija

Član broj: 225247
Poruke: 1
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Visina plata u Telenoru, Vipu i SBB-u11.06.2009. u 17:16 - pre 180 meseci
Plate u SBB-u:
Call Centar 17000
Tehnicari za rad na terenu koordinatori salter radnici 25000
Menadzment 100.000 pa na vise
Ostalo su spoljni saradnici koji zaradjuju po ucinku i nemaju ni socijalno ni penziono, a oni cine vecinu radnika SBB
 
Odgovor na temu

Cileinteractiv
Zoran Petrovic
Isurance agent
VIG
Lokacija: Novi Sad

Član broj: 43360
Poruke: 2738
89.216.67.*



+3 Profil

icon Re: Visina plata u Telenoru, Vipu i SBB-u12.06.2009. u 23:53 - pre 180 meseci
Dole s' njima!!!!
 
Odgovor na temu

STEFAN KRSMANOVIC
ekonomista
Beograd

Član broj: 217551
Poruke: 1
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Visina plata u Telenoru, Vipu i SBB-u04.01.2010. u 02:48 - pre 173 meseci
jel ima neko novi info o platama u navedenim firmama?
i kad bi mogli da napravimo neki top 10 spisak firmi po visini prosecnih zarada...
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: Visina plata u Telenoru, Vipu i SBB-u

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 94069 | Odgovora: 61 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.