Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Visina plata u Telenoru, Vipu i SBB-u

[es] :: Vodič za posao :: Visina plata u Telenoru, Vipu i SBB-u

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 94245 | Odgovora: 61 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

buda01
Beograd

Član broj: 24949
Poruke: 293
*.rcub.bg.ac.yu.



+16 Profil

icon Re: Visina plata u Telenoru, Vipu i SBB-u01.10.2008. u 10:30 - pre 189 meseci
Zasto je problem ako neko hoce da zna prosecnu platu za neko radno mesto?

Mozda ima intervju za posao, pa da ne ispadne debil ako ga pitaju za koju platu hoce da radi.

Ili ako mu ponude neku malu platu da zna da je to mala plata za takav posao.
 
Odgovor na temu

Agent Smit
Boris Roža
Beograd, Srbija

Član broj: 158582
Poruke: 221
*.ptt.rs.



Profil

icon Re: Visina plata u Telenoru, Vipu i SBB-u01.10.2008. u 10:45 - pre 189 meseci
Citat:
Mozda ima intervju za posao, pa da ne ispadne debil ako ga pitaju za koju platu hoce da radi.


Upravo je u tome stvar, ne interesuje me koliko je plata čisto da bi širio okolo, prvenstveno da bih znao kolika je aktuelna plata, pa moraš znati bar okvirno kolika je plata i odnos plata kad konkurišeš negde, kako bi inače znao na čemu si.
Bar da znaš šta možeš da tražiš i šta da očekuješ.
 
Odgovor na temu

eee
Miroljub Radovanovic

Član broj: 3965
Poruke: 220
80.93.255.*

Sajt: www.linkedin.com/in/mirol..


+1 Profil

icon Re: Visina plata u Telenoru, Vipu i SBB-u01.10.2008. u 11:48 - pre 189 meseci
Pa valjda trazis koliko mislis da vredis a ne koliko ocekujes da ce firma da ti da. Koja je onda svrha pregovora o plati?
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
193.47.77.*



+7173 Profil

icon Re: Visina plata u Telenoru, Vipu i SBB-u01.10.2008. u 12:02 - pre 189 meseci
Citat:
Mister Big Time
To je kanda poslovna tajna?


Yep, plata je zesca poslovna tajna ;-) Tajna koju znaju: racunovodstvo firme u kojoj radis, tvoj sef, tvoja banka, poreska uprava drzave, firme koje su ti dale bilo kakav kredit i svako ko je radio upit za tvoju kreditnu sposobnost ;-)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

buda01
Beograd

Član broj: 24949
Poruke: 293
*.rcub.bg.ac.yu.



+16 Profil

icon Re: Visina plata u Telenoru, Vipu i SBB-u01.10.2008. u 12:24 - pre 189 meseci
Citat:
eee: Pa valjda trazis koliko mislis da vredis a ne koliko ocekujes da ce firma da ti da. Koja je onda svrha pregovora o plati?

Recimo ja mislim da vredim 10.000 E, bez toga mi se ne isplati da dolazim na posao...
 
Odgovor na temu

eee
Miroljub Radovanovic

Član broj: 3965
Poruke: 220
80.93.255.*

Sajt: www.linkedin.com/in/mirol..


+1 Profil

icon Re: Visina plata u Telenoru, Vipu i SBB-u01.10.2008. u 12:42 - pre 189 meseci
Pa ti trazi toliko...
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Visina plata u Telenoru, Vipu i SBB-u01.10.2008. u 12:53 - pre 189 meseci
Pa ti onda tako reci na intervjuu za posao... a oni ako ne nađu nikoga drugog ko može da radi taj posao i ko traži manje para, a baš im treba neko za tu poziciju, verovatno će pristati.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

buda01
Beograd

Član broj: 24949
Poruke: 293
*.rcub.bg.ac.yu.



+16 Profil

icon Re: Visina plata u Telenoru, Vipu i SBB-u01.10.2008. u 13:04 - pre 189 meseci
Cekaj ako ne mogu da nadju nikog drugog onda cu da trazim 100.000 E ili jos bolje 500.000 E...
 
Odgovor na temu

eee
Miroljub Radovanovic

Član broj: 3965
Poruke: 220
80.93.255.*

Sajt: www.linkedin.com/in/mirol..


+1 Profil

icon Re: Visina plata u Telenoru, Vipu i SBB-u01.10.2008. u 13:23 - pre 189 meseci
Pa da. To ti je odnos ponude i potraznje. Ako im bas trebas platice te.
 
Odgovor na temu

Agent Smit
Boris Roža
Beograd, Srbija

Član broj: 158582
Poruke: 221
*.ptt.rs.



Profil

icon Re: Visina plata u Telenoru, Vipu i SBB-u01.10.2008. u 13:33 - pre 189 meseci
ma ne... ne mogu oni mene toliko malo da plate, koliko ja malo mogu da radim...
ali ako ce da plate, 2k€ je dosta mesečno...
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Visina plata u Telenoru, Vipu i SBB-u01.10.2008. u 13:45 - pre 189 meseci
Citat:
Cekaj ako ne mogu da nadju nikog drugog onda cu da trazim 100.000 E ili jos bolje 500.000 E...

Karikiranje sa ciframa ne vodi ničemu. Možeš ti da tražiš i 100.000.000$, tvoje pravo, ali to ne znači da ćeš i dobiti tu platu. Za svako radno mesto postoji gornja granica koju je neka firma spremna da plati i iznad koje se jednostavno ne isplati ni imati takvo radno mesto u firmi. Ali, do te granice mogu da idu samo vešti pregovarači i to samo ako na tom konkursu nije bilo ni približno dobrih kandidata koji bi radili za manju platu. Stvar je u tome što svaka firma, što je i normalno, gleda da dobije što kvalitetnijeg radnika za što manje para. Zato i postoje intervjui, da bi se utvrdilo koliko kandidat zna, koliko može i za koliko para je spreman da radi i tako se nalazi najbolji odnos cene i kvaliteta. Recimo da se na konkurs javiš ti sa 5 godina iskustva i neko sa 4 godine iskustva (pretpostavimo da su iskustva podjednako validna, tj. da su stečena u podjednako jakim firmama) i da slično uradite test, ali ti tražiš 1000 evra. a ovaj drugi je spreman da radi za 750. Budi siguran da će izabrati tog drugog. E, ali ako si na tom konkursu jedino ti imao neko validno iskustvo, a svi ostali bez iskustva, ti uradio dobro test, a svi ostali očajno... verovatno u pregovorima možeš da guraš i do 1500 evra za isto radno mesto. Naravno, zavisno od toga koliko to radno mesto vredi toj firmi.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

buda01
Beograd

Član broj: 24949
Poruke: 293
*.rcub.bg.ac.yu.



+16 Profil

icon Re: Visina plata u Telenoru, Vipu i SBB-u01.10.2008. u 14:01 - pre 189 meseci
Opet stara prica, cim neko kaze neki statisticki podatak, odma se jave sa primerima da ga demantuju.

Jel znate vi sta je statistika. Ako npr kazem Japanci su vredniji od Crnogoraca, jel to istina?
Ili ce odmah da se javi neko da kaze kako u Niksic postoji Djetic koji radi 20 sati dnevno ko masina, a u Osaki ima jedan Japanac koji lencari po ceo dan, sto automatski znaci da tvrdnja nije tacna.
Jel shvatate poentu?

Covek je pitao za PROSECNE plate u konkretnoj firmi, znaci okvirno, otprilike, a ne za platu Pere Perica.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9497
212.200.68.*



+10254 Profil

icon Re: Visina plata u Telenoru, Vipu i SBB-u01.10.2008. u 14:29 - pre 189 meseci
I ja se, u principu, slažem sa Markom. Jer, onaj stari način razmišljanja "u dobroj firmi su visoke plate" odavno je pao u vodu.

Plata je onolika koliko košta radnik na tržištu rada. To što sam ja bogat (kamo sreće) i što mi je firma bogata ne znači da ću prodavačicu da platim 1k EUR na primer. Platiću je 300 - 400, ili već koliko košta na tržištu rada. Zna li neko kolika je prosečna plata u Delti ? Postoji li uopšte "prosečna plata" u Delti. Ako izuzmemo vlasnike, u zaposlene se računa i Milka Forcan a i obične prodavačice. Ne bih se iznenadio ako bih čuo da je raspon plata 1:100

A uopšte me ne čudi što neko iz prozvanih firmi ne govori o svojoj plati. Ne bih ni ja o svojoj.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

jagger
Miloš Aćimovac
Senior Web Developer
Xhibit d.o.o Banjaluka
Beograd - Banjaluka

Član broj: 172
Poruke: 422
*.adsl.absolutok.net.



+4 Profil

icon Re: Visina plata u Telenoru, Vipu i SBB-u01.10.2008. u 14:40 - pre 189 meseci
Citat:
Agent Smit: call centar 35000, referent za bilo šta 50000, menadžer za bilo šta 80000, viši nivoi 1500€ pa naviše, a o top menadžmentu da ne govorim, to već boli...morao bi da vas ubijem ako vam kažem...
sad me demantujte!


Drugarica mi je radila u call centru Telenora i imala je oko 25k.. ne vise.. da je imala 35k ne bi posle 6 meseci dala otkaz!
Hedonista na kvadrat!
 
Odgovor na temu

plavigor
Igor Petrović
Beograd

Član broj: 24239
Poruke: 1551
*.adsl.beotel.net.



+10 Profil

icon Re: Visina plata u Telenoru, Vipu i SBB-u01.10.2008. u 16:29 - pre 189 meseci
Kao što neko reče, visinu plate određuje i odnos potražnje i ponude radne snage.

Da li je ta drugarica posle šest meseci pričala sa šefovima o povećanju plate? Ako jeste, ili njen rad nije ništa bolji od njenih kolega i koleginica ili oni nemaju potrebu da njen izvrstan rad na toj poziciji plaćaju skuplje jer, na našu žalost, ima mnogo nezaposlenih koji će rado prihvatiti takvu ponudu. Za nezaposlenog 25.000 dinara je beskonačno veće od 0 dinara.

I još jedna stvar. Pozicije sa srednjom stručnom spremom i nisu baš podložne pregovorima baš iz razloga velike ponude srednjoškolske radne snage. Ne zavaravajmo se, posao sa srednjom spremom može gotovo bilo ko da obavlja iz te struke. Pa svi smo završili srednju školu. Pozicije sa visokom stručnom spremom su svakako podložne pregovorima, jer mostove baš i ne može svako da projektuje, a i na takvom konkursu se neće prijaviti 150 zainteresovanih kao u slučaju konkursa sa srednjom stručnom spremom. I konačno, visoke menadžerske pozicije se kao po pravilu ne popunjavaju na konkursima, već preduzeće samo juri zaista sposobne ljude koji su se dokazali u drugim preduzećima. Takvi top menadžeri su u sjajnoj poziciji, jer njih traži firma, a ne oni firmu, a pri tom nisu nezaposleni i verovatno i u sadašnjem preduzeću sasvim pristojno zarađuju. U takvim uslovima zainteresovani može izdejstvovati zaista visoku platu (pretpostavka je da ga je neko preduzeće ''cimnulo'' zato što je nekog posurnulog giganta izvadio iz *ovana). I nešto što mnogi zaboravljaju, tu visoku platu treba i opravdati svojim radom. Niko ne plaća 150.000 dinara, a da se to gazdi/preduzeću višestruko ne isplati. Ma neće niko ni 200 evra da da za nerad, a kamoli 2.000 evra.
 
Odgovor na temu

buda01
Beograd

Član broj: 24949
Poruke: 293
*.rcub.bg.ac.yu.



+16 Profil

icon Re: Visina plata u Telenoru, Vipu i SBB-u01.10.2008. u 17:17 - pre 189 meseci
Joj ala vi filozofirate, ej zaboravili ste da pomenete krizu u USA i odnos EU/$...

Ovako, plata inzenjera sa par godina iskustva je 800-1.000 E. Znaci ako si prosecan ocekuj 800-900 E, ako si dobar, znaci iznad proseka ocekuj 1.000 E, ako si ekstra tj imas neko specificno znanje koje nemaju drugi onda mozes i vise. Za rukovodece pozicije je vise.

Jel mozete po ovom obrascu da odgovarate?
 
Odgovor na temu

snake_master
Čačak

Član broj: 18087
Poruke: 402
89.110.207.*

Sajt: Trenutno nemam:)


+2 Profil

icon Re: Visina plata u Telenoru, Vipu i SBB-u01.10.2008. u 20:28 - pre 189 meseci


Jedan drug radi u VIPu i njegova početna plata kao inžinjera je bila oko 700e. Proveren podatak, sad da li i drugi početnici imaju toliku platu to ne znam.
 
Odgovor na temu

Cileinteractiv
Zoran Petrovic
Isurance agent
VIG
Lokacija: Novi Sad

Član broj: 43360
Poruke: 2738
79.101.14.*



+3 Profil

icon Re: Visina plata u Telenoru, Vipu i SBB-u01.10.2008. u 20:35 - pre 189 meseci
Molim te možeš li napisati u kojoj struci je inženjer taj tvoj drug i koje inžinjersko mesto ima u VIP-u?
 
Odgovor na temu

milo

Član broj: 10599
Poruke: 319
*.opera-mini.net.



+1 Profil

icon Re: Visina plata u Telenoru, Vipu i SBB-u01.10.2008. u 23:06 - pre 189 meseci
Pravilo da su plate strogo cuvana poslovna tajna, izmislili su poslodavci kako bi lakse manipulisali radnicima, a sve sa ciljem da ih placaju sto manje. U Srbiji je ovo najizrazenije, zato sto su plate najbednije. Zato ovde lako mozes da izgubis posao ako prekrsis to pravilo. Na zapadu jeste nepristojno nekog pitati za platu, ali se to ne tretira kao tajna i uglavnom se otprilike zna koliko se koja pozicija placa. Uostalom, plate se cesto navode jos u oglasima za posao. Tamo se dobre firme se ponose platama koje daju radnicima. Naravno, za te pare trazi se kvalitet.
 
Odgovor na temu

Buum
Goran Dukić
Beograd

Član broj: 1491
Poruke: 981
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/goran..


+8 Profil

icon Re: Visina plata u Telenoru, Vipu i SBB-u02.10.2008. u 00:28 - pre 189 meseci
Citat:
milo: Pravilo da su plate strogo cuvana poslovna tajna, izmislili su poslodavci kako bi lakse manipulisali radnicima, a sve sa ciljem da ih placaju sto manje.

Tačno tako. Što je najgore, mnogi diskutanti ne samo da su se uhvatili na to bućkalo, već brane tu tezu kao ispravnu.


Citat:
milo: Uostalom, plate se cesto navode jos u oglasima za posao. Tamo se dobre firme se ponose platama koje daju radnicima. Naravno, za te pare trazi se kvalitet.

I ne samo to. Postoje sajtovi na kojima se može saznati očekivani opseg plate za određeno radno mesto, u zavisnosti od obrazovanja i radnog iskustva. Pošto tako nečeg kod nas još uvek nema, logično je što se ljudi raspituju ko koliko plaća.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: Visina plata u Telenoru, Vipu i SBB-u

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 94245 | Odgovora: 61 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.