Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem s TV/FM karticom (mute/unmute zajeb)

[es] :: Video karte i monitori :: Problem s TV/FM karticom (mute/unmute zajeb)

Strane: 1 2

[ Pregleda: 5221 | Odgovora: 21 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

lgstudioworks
lgstudioworks
11th foor, CREME
lgstudioworks

Član broj: 12128
Poruke: 142
*.cmu.carnet.hr

Jabber: lgstudioworks
Sajt: lgstudioworks


Profil

icon Problem s TV/FM karticom (mute/unmute za***)25.09.2003. u 20:12 - pre 250 meseci
Pozdravinjo

Imam problem sa TV/FM karticom, koji se nije pojavljivao nikad prije, već sada na friško instaliranom sustavu
XP SP1 sa svim dodatcima,
Norton Firewall,
Norton Antivir,
MYSQL 4,
PHP4,
Apache2,
TV I FM tuner rade nekakvih 10- cca 30 sekundi
zatim se isključi zvuk
a da bi ga ponovo dobio moram 2 puta kliknuti na mali zvučnik (mute/unmute)

E sad ne radi mi ni daljinski oda kada i ne radi zvuk
Kartica je stara 3g
Snima sasvim u redu - radila je u redu
Slika OK
Zvuk Stereo - sasvim zadovoljavajuč


Ono što me brine je da u vrem.periodu od nekakvih 30 dana zvuk ostane upaljen svega 2-3 puta te tada uopće ne gasim komp da bi imao zvuk (doma mi je to jedini TV)

Ako ga restartam opet isto s***** sam se gasi

Znalo se desiti i slijedeće :
Upalim winamp i zvuk radi (smanjim muziku, a pojačam tv)
Upalim passware i radim brute force operaciju i zvuk radi - ugasim passware i SRANJE AGAIN

Mislim se da nije kakvo g**** od crva ili viri, ali no chance (iako su šanse 1:10) - 3 antivirusa mi govore da je sve clean, nema trojana, nema crva, i NEMA ZVUKA

ZAMISLITE GLEDATI DOMAĆI PROGRAM BEZ ZVUKA ili još gore imati ruku na mišu cijelu emisiju da bi uopće skužili o čemu se razgovara
UPALI - UGASI svakih 20 sec


?????????

Thanks - malo duži post ali što se može nadam se da sam bar neke detalje iznio




:) ....pssss no sound....no comment
Web design, graphic design, security in small, hardware handling, servis

covjek uci dok je ziv, tko kaze da je nesto naucio vara se
 
Odgovor na temu

drdrksa

Član broj: 1077
Poruke: 3650



+6 Profil

icon Re: Problem s TV/FM karticom (mute/unmute za***)25.09.2003. u 20:24 - pre 250 meseci
Nisi rekao tacan model TV/FM kartice, kao ni softver koji koristis za gledanje TV programa.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Problem s TV/FM karticom (mute/unmute za***)25.09.2003. u 20:41 - pre 250 meseci
Kartica ima eksternu vezu sa zvucnom kartom, zar ne?
Probaj da ubodes dzek od zvucnika u audio izlaz kartice, pa javi kako tada radi. Mnogo ce nam olaksati dijagnozu...
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

lgstudioworks
lgstudioworks
11th foor, CREME
lgstudioworks

Član broj: 12128
Poruke: 142
*.cmu.carnet.hr

Jabber: lgstudioworks
Sajt: lgstudioworks


Profil

icon Re: Problem s TV/FM karticom (mute/unmute za***)25.09.2003. u 20:52 - pre 250 meseci
TV/FM - Wayjet WT-951TF-BK (OZNAKA)

MODEL BG+DR
125 kanala
Software je Wayjet tehnology inc
ver 6.03

podrška www.wayjet.com.tw
Ali nema drivere za XP
samo za 2000 ali do sada je sve funkcioniralo
Ali mislim od kada je service pack 1 instaliran da od tada ne radi (možda a možda i ne)


Zvuk je spojen kako si rekao malim kablom iz TV kartice (out) na zvučnu (audio IN)



Web design, graphic design, security in small, hardware handling, servis

covjek uci dok je ziv, tko kaze da je nesto naucio vara se
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Problem s TV/FM karticom (mute/unmute za***)25.09.2003. u 21:31 - pre 250 meseci
Citat:
Zvuk je spojen kako si rekao malim kablom iz TV kartice (out) na zvučnu (audio IN)


Citat:
Probaj da ubodes dzek od zvucnika u audio izlaz kartice, pa javi kako tada radi. Mnogo ce nam olaksati dijagnozu...

Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

drdrksa

Član broj: 1077
Poruke: 3650



+6 Profil

icon Re: Problem s TV/FM karticom (mute/unmute za***)25.09.2003. u 23:29 - pre 250 meseci
Probaj da promenis softver za gledanje TV. Npr. uzmi WinDVR 3.0

I, naravno, napisi rezultate ... pa da vidimo sta dalje ...
 
Odgovor na temu

lgstudioworks
lgstudioworks
11th foor, CREME
lgstudioworks

Član broj: 12128
Poruke: 142
*.cmu.carnet.hr

Jabber: lgstudioworks
Sajt: lgstudioworks


Profil

icon Re: Problem s TV/FM karticom (mute/unmute za***)25.09.2003. u 23:39 - pre 250 meseci
nope

ni to ne pomaže, evo radi istu stvar i nakon resetiranja kompa..

kao da dobije nekakvu pobudu i isključi zvuk, antena koju koristim je tzv"riblja kost" bez uzemljenja, pa postoji i vjerojatnost da kupi elektricitet, ILI ga je već skupila ranije i prosvirala - držim da je u banani ako malo radi malo ne redi, inače skinuo sam i nove drivere ali štanga.

1. Što se dešava sa elektricitetom koji TV/FM kartica poprima iz vana....
2. Uzemljenje?!?
3. Grmljavina
4. Visok napon
5. Možda nekakav codec ili filter (imam instalirane FFDShow, AC3 Filter, AngeloPoition, Lame, )
5. Od programa (audio/video/internet) - realplayer, quicktime, bsplayer, meda player, winamp2.74, winamp 3.0, audiogabber, power dvd, icq, Neetmeeting, ...)

6 KRATKA UPUTA - inače kad mi je neetmeeting u tray-u ili ne daj Bože aktivan na desktopu, slika na tv kartici je jako spora-čitaj kasni slika za tonom- i rezolucija je kocka na kocki

KAD UGASIM neetmeeting - slika se popravi(ubrza, izoštri - dobije na kvaliteti)
Dosta ljudi se žali na neetmeeting - da im pravi probleme
Web design, graphic design, security in small, hardware handling, servis

covjek uci dok je ziv, tko kaze da je nesto naucio vara se
 
Odgovor na temu

homoludens
marko djordjevic
bgd

Član broj: 7020
Poruke: 307
*.vdial.verat.net

Sajt: www.linux-beograd.org.yu


Profil

icon Re: Problem s TV/FM karticom (mute/unmute za***)28.09.2003. u 07:36 - pre 250 meseci
to se desava sa winXP?
a da li si probao win2000?
mozda linux, kod mene tv karta bolje radi u linuxu sa generickim driverima(najpre proveri da li je podrzana).

da li si probao da cackas volume control, da neki program ne iskljucuje audio in.

inace tv karte imaju poseban kod sa kojim rade mute/unmute mozda program za gledanje tv-a toneradi kako treba, a moguce da i driveri nisu ok.
 
Odgovor na temu

homoludens
marko djordjevic
bgd

Član broj: 7020
Poruke: 307
*.vdial.verat.net

Sajt: www.linux-beograd.org.yu


Profil

icon Re: Problem s TV/FM karticom (mute/unmute za***)28.09.2003. u 07:43 - pre 250 meseci
inace postoje i neki genericki open source driveri za bt878 za windows.
ja nisam mogao da ih nateram da rade, ali ima puno ljudi koji su zadovoljni.
probaj ih. ne znam gde se nalaze niti kako s zovu ali jako su popularni pa i trazi.
 
Odgovor na temu

lgstudioworks
lgstudioworks
11th foor, CREME
lgstudioworks

Član broj: 12128
Poruke: 142
*.cmu.carnet.hr

Jabber: lgstudioworks
Sajt: lgstudioworks


Profil

icon Re: Problem s TV/FM karticom (mute/unmute za***)28.09.2003. u 10:52 - pre 250 meseci
pa stvari stoje ovako

Platforma je XP SP1 sa redovnim updateom sa net-a

DA postoje generički drajveri - ALI nope - ne rade

Siguran sam da tuner dobije nekakvu pobudu - ili statika ili elektricitet ili dr. što mu radi MUTE funkciju


Web design, graphic design, security in small, hardware handling, servis

covjek uci dok je ziv, tko kaze da je nesto naucio vara se
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Problem s TV/FM karticom (mute/unmute za***)28.09.2003. u 12:03 - pre 250 meseci
Ja po milion i prvi put pitam, ali ovo je poslednji:
Sta se desava kad zvucnike prikljucis direktno na tuner i tako zaobidjes ceo Volume Control? Time si pola posla zavrsio:

1. Ako zvuk i tada prekida - problem sa tunerom!
2. Ako je zvuk tako stalan i iste jacine - problem sa Volume Control, zvucnom kartom, ili na putu tuner-zvucna karta (kablic, konektor).

Ne mogu da verujem da se 5 dana zezas sa tim, a ovo te mrzi da uradis.


Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

lgstudioworks
lgstudioworks
11th foor, CREME
lgstudioworks

Član broj: 12128
Poruke: 142
*.cmu.carnet.hr

Jabber: lgstudioworks
Sajt: lgstudioworks


Profil

icon Re: Problem s TV/FM karticom (mute/unmute za***)29.09.2003. u 19:25 - pre 250 meseci
Pozdr4v

Sorri pctel ako ti nisam konkretno odgovorio na tvoje pitanje
"Sta se desava kad zvucnike prikljucis direktno na tuner i tako zaobidjes ceo Volume Control?

just nothing my friend - same shit

Isto s***** drugo pakovanje, isti zvuk, sam se vrši mute.

Kartica je OK ispitao sam je sa instrumentima i aparaturom za servis but ništa.....

Ne bi ovo postao da nisam sve već to ispitao, ali mislim da je to problem koji se da lako riješiti - KUPI SE NOVA .

Pa ako imate neko rješenje da skupa ovo privedemo kraju bilo bi korisno ne samo za mene nego nadam se za sve one koji imaju sličnih problema..

HVALA



Web design, graphic design, security in small, hardware handling, servis

covjek uci dok je ziv, tko kaze da je nesto naucio vara se
 
Odgovor na temu

drdrksa

Član broj: 1077
Poruke: 3650



+6 Profil

icon Re: Problem s TV/FM karticom (mute/unmute za***)29.09.2003. u 19:38 - pre 250 meseci
Nije to resenje .... najlakse je kupiti novu. Ali, ja mislim da je ova stvar softverske prirode i da se moze resiti. Da li si pokusao da instaliras neki drugi OS ili da promenis softver za gledanje TV-a? Da li si se malo igrao u volume controlu ili u Control Panel>Multimedia?
 
Odgovor na temu

lgstudioworks
lgstudioworks
11th foor, CREME
lgstudioworks

Član broj: 12128
Poruke: 142
*.cmu.carnet.hr

Jabber: lgstudioworks
Sajt: lgstudioworks


Profil

icon Re: Problem s TV/FM karticom (mute/unmute za***)29.09.2003. u 20:03 - pre 250 meseci
Radi na w95, w98, w2000 sa sp1-sp4, winxp ( e sad upitno je dali je pukao zvuk prilikom instalacije SP 1 ili drugih pacheva, a upitno je da li neetmeeting ili dr programi koje sam već nabrojio u postu stvaraju probleme)

Software je radio na svemu ali u zadnjih bla bla bla ne radi - razlog da znam, vjerojatno bi rješio pa bi postao rješenje.

volume control - NOPE just nothing, pročitaj cjeli post ako želiš pa pokušaj zaključiti da sam već sve to prošao, ali ne ide...

Da li instalacija DX9 te reinstalacija i instalacije DX8,1 može uvjetovati ovakvom kvaru ?
Web design, graphic design, security in small, hardware handling, servis

covjek uci dok je ziv, tko kaze da je nesto naucio vara se
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Problem s TV/FM karticom (mute/unmute za***)29.09.2003. u 20:14 - pre 250 meseci
Kako se isto dogadja i kad zaobidjemo volume control...

Mute/Unmute ne bi trebalo da reaguje na tuner, on bi trebalo stalno da salje zvuk, a zvucna kartica ga ukljucuje i iskljucuje. Znaci problem je do tunera, jos samo da se ispita da li je softverski ili hardverski. Ako hoces da budes siguran, potrebno je da probas karticu u nekom drugom racunaru, ili eventualno da instaliras jos jedan cist Windows (ako imas prostora na HDD). Ako je potrebna zamena, ima ovde par diskusija o kvalitetu tunera.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Problem s TV/FM karticom (mute/unmute za***)29.09.2003. u 20:31 - pre 250 meseci
Citat:
Da li instalacija DX9 te reinstalacija i instalacije DX8,1 može uvjetovati ovakvom kvaru ?

Ako ce ti nesto znaciti, MSI tuner uopste nema tona dok se ne instalira DX9. Moze da ima neke veze, ali ne mora da znaci.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

drdrksa

Član broj: 1077
Poruke: 3650



+6 Profil

icon Re: Problem s TV/FM karticom (mute/unmute za***)29.09.2003. u 20:37 - pre 250 meseci
Pokusaj pa javi rezultate.
 
Odgovor na temu

lgstudioworks
lgstudioworks
11th foor, CREME
lgstudioworks

Član broj: 12128
Poruke: 142
*.cmu.carnet.hr

Jabber: lgstudioworks
Sajt: lgstudioworks


Profil

icon Re: Problem s TV/FM karticom (mute/unmute za***)01.10.2003. u 22:07 - pre 250 meseci
Evo rezultata :

Instalirao sam na drugo računalo - ali ista konfiguracija (tj zvučna, ploča, cpu, vga i memorija) - tj imam u kući LAN i dva PC-a i NIŠTA NOVO

Formatirao sam hdd i stavio win 2000 i radi, formatirao i stavio xp i radi, formatirao i stavio winME, formatirao i stavio WIN 98 i radi, E SAD ZNATE ZAŠTO JE ODVOVORU TREBALO DUGO VREMENA...


Ali, sada je slika u banani - PITAM SE DA LI nekakav filter, codec,directX ili zakrpa za WINXP radi probleme?

Sad opet ne radi kad sam instalirao sav prijašnji software - pa stvarno ne znam ki je K**** s tom karticom, čas radi a čas ne radi . ...


A SVE JE BILO OK.....................
Web design, graphic design, security in small, hardware handling, servis

covjek uci dok je ziv, tko kaze da je nesto naucio vara se
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Problem s TV/FM karticom (mute/unmute za***)01.10.2003. u 22:33 - pre 250 meseci
Stvarno ne znam sta da ti kazem... ako ne smislis nesto pametnije, napravi dual boot i instaliraj jedan OS samo za TV... Ili mozda da prvo instaliras sav software, pa tek onda ubacis karticu i instaliras drajvere i programe za nju. Moguce je da neki program prepise svoj dll preko istoimenog od kartice.
Ja bih je do sada vec poklonio savezu gluvih...
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

lgstudioworks
lgstudioworks
11th foor, CREME
lgstudioworks

Član broj: 12128
Poruke: 142
*.cmu.carnet.hr

Jabber: lgstudioworks
Sajt: lgstudioworks


Profil

icon Re: Problem s TV/FM karticom (mute/unmute za***)02.10.2003. u 09:21 - pre 250 meseci
PROBLEM RJEŠEN :

Inače nikad mi firewall ne radi kad sam offline, ali jutros sam namještao portove i ostao mi je upaljen alert tracker - info pop up NORTON 2003.......kad ono :

Neetmeeting se pokušava spojiti na internet i pri tom isključi zvuk......e je** sam mu sve do temelja


Start>Run>gpedit.msc nadjes Messenger pa mu kazes Do Not Allow to start !

i sad telka ima i čak bolji zvuk - slika nije nikad patila, dok god ne bi neetmeeting progutao resurse pa eto sad smo i to sprašili.....ako koga muće isti problemi nek zna da sam probao :

- novi diveri
- nova pc/tv aplikacija
- rastavljanje kompa i čišćenje
- ispitao sa instrumentima apsolutno sve
- stavio je u dr. kompjuter
- reinstalirao win 4 puta
- i xxxxxxxxxxxxxxxx da ne duljim čitajte post

Hvala svima što su pomogli

PCTEL - sad znaš i nešto više

[Ovu poruku je menjao lgstudioworks dana 11.10.2003. u 12:21 GMT]
Web design, graphic design, security in small, hardware handling, servis

covjek uci dok je ziv, tko kaze da je nesto naucio vara se
 
Odgovor na temu

[es] :: Video karte i monitori :: Problem s TV/FM karticom (mute/unmute zajeb)

Strane: 1 2

[ Pregleda: 5221 | Odgovora: 21 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.