Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Power Options Problem

[es] :: Laptopovi :: Power Options Problem

[ Pregleda: 1931 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nele_gm
G.Milanovac

Član broj: 4733
Poruke: 12
91.150.117.*

ICQ: 113570137


Profil

icon Power Options Problem03.01.2008. u 20:33 - pre 198 meseci
Imam notebook HP 6715b sa instaliranim WinXP SP2. Kada podesim seme u Power Options prema svojim potrebama to traje neko vreme (par sati do max 1 dana), a nakon toga se sve vrati na podrazumevana podesavanja. Cak i kada napravim novu semu i snimim je kao novu ona se vrati na onu iz koje je nastala. Sumljam da je greska u nekom drajveru ali gde? Takodje sa sa vremena na vreme ekran mi postane potpuno crn! Book je ukljucen i radi ali ekran je crn! Ovo se doduse retko desava, mozda dva do tri puta mesecno u potpuno razlicitim situacijama, nekad kad radim nesto, a nekad kada je racunar samo ukljucen pri cemu nema pokrenutih aplikacija.
Mozda su ova dva problema medjusobno povezana?
 
Odgovor na temu

Ned123
Nenad Bošnjak
Senior System Administrator
PIXOMONDO Images
Stuttgart, Germany

Član broj: 64971
Poruke: 835
*.broadband.blic.net.

Sajt: www.linkedin.com/in/nenad..


+28 Profil

icon Re: Power Options Problem04.01.2008. u 07:05 - pre 198 meseci
Možda nećeš vjerovati, ali meni se identičan problem dešavao sa Vistom. Snimim svoja vremena gašenja komponenti, a Vista ih nakon dan-dva vrati na default. U posljednje vrijeme to se ne dešava, ali to je vjerovatno zasluga zakrpa za Vistu. Da li ti je XP maksimalno zakrpljen?
Što se tiče drugog problema, pokušaj apdejtovati drajvere za čipset i grafičku (na HP stranici jedno pakovanje). Ako već koristiš taj drajver, pokušaj sa AMD-ovim drajverima uz upotrebu modtool-a:
http://www.driverheaven.net/modtool/
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Power Options Problem04.01.2008. u 12:23 - pre 198 meseci
Potrazi na sajtu HP tamo gde si skinuo drajvere poslednju stavku , System Default Settings . To bi trebalo da sredi stvar ,mozda. I sam sam to primetio na jednom od dva instalirana sistema na njemu. Sad sam i ja ovo instalirao na onom sto pravi problem pa cu videti. Kad vec pricamo o ovoj masini. Ona ima SATA hard disk. Windows XP ga vidi kao ATA 100 iliti UDMA 5. Koje drajvere skinuti da bi ga prepoznao kako treba , link ? Jer ga na stranici sa ostalim drajverima za XP nema. U biosu nema nikakvog podesavanja na tu temu. Pa pretpostavljam da je dovoljno sa f6 ili slipstrim XP. Vasa iskustva.
 
Odgovor na temu

[es] :: Laptopovi :: Power Options Problem

[ Pregleda: 1931 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.